Quantcast

Blogovi

Najtajnovitija knjiga na svijetu svakako mora zadovoljavati neke uvjete da bi je prozvali takvom. Pisana nepoznatim pismom od strane nepoznatog autora prije pola tisućljeća svakako ide u prilog datom terminu. Vojnićev rukopis knjiga je puna...
Eto, odavno nisam pisao ništa pa rekoh da ću na ovoj stranici svakodnevno da napišem po neku reč,naravno pod uslovom da je na mene ostavila neki utisak. Iako smo ovih dana preplavljeni vestima o super Amerikancima koji stižu u Srbiju i rešavaju nam sve...
1. Dobrodošli u još jedan serijal mojih blogova! Samo što će ovog puta ovi blogovi biti kao šetanje po mom mozgu jer ću pisati sve i svašta. Tako da ko želi bolje da me upozna,navalite na čitanje. Trenutno mi je glava puna raznoraznih ideja za...
Vrati u korice Nož neprihvatanja. Isceđeno moje bolno Sputalo me nezaboravom , U trenu. Godinama kao pseto Svoje rane ližem U memli mahovine, Srasla sa kamenom. Popucalo korenje U utrobu moju Noge je gurnulo. Vrati u oči pogled Neostvarenja- Umoran...
Тражила сам у апотекама домаћим и иностраним, на онлајн шоповима, чак сам претражила алибабу и амазон. Распитивала се код стручњака алтернативне медицине, прочитала целог Пелагића, одгледала безброј емисија о необичним дијагнозама, боравила у...
Dobrodošli na moj blog! Ovde ću pisati pesme, priče i zapisivati svoje misli o mnogo čemu. :heart:
Dragi prijatelji i ostali dobronamernici, u ovo vreme oseke ideja, a plime toksičnih odnosa, sa velikom radošću sam shvatila da je lični blog dragoceno i spasonosno mesto za dobre odnose... za poklanjanje životne energije, ali i prihvatanje iste...za...
. . . Kada pomislimo o Sebi, šta je to što nam prvo padne na pamet? Da li sam 'Ja' moje tijelo, moj razum, moja duša...? Da li sam 'Ja' sve to ili možda nešto izvan svega toga, ono što čini 'sve to' postojećim, mogućim za doživjeti? Kada čovjek počne...
Jedno usamljeno drvo iza koga je planina prolaze pored njega ljudi ne menja se njegova sustina ceo taj krajolik i vlazni trotoar stoletni svedoci zivota i davno izumrla tvar to sve odvise mlado je da sam slikar umeo bih kicicom oslikati prizore oprecne...
Oduvek sam volela da preuzimam na hiljade predivnih pozadina za telefon i laptop. U ovom blogu ću nekoliko predivnih slika podeliti sa vama. 1. Možda neko pomisli 'previše štrasa i šminke', ali zar ne izgleda predivno u neku ruku? 2. Zaljubljena sam...
Reših da otvorim ovaj blog namenjen knjigama i filmovima koji su mi najdraži. Čitao sam od detinjstva, gutao svako slovo, kupovao knjige, trčao u biblioteku da pročitam čim su izašle relikvije smrti. Pisaću o različitim karakterima, osvrtima iz knjiga...
Videh na književnosti i jeziku izazov gde se svakog dana piše po jedna stavka sa liste. U tom duhu, hajde da uživam u tome. Taman da nešto saznate više o meni. :kafa:
BTS BTS je boy band iz Južne Koreje,koji je ubrzo postao najveći boy band na svetu. Njihova muzika se svrstava u kpop a sadrži izvanredno pevanje,repovanje i plesanje. BTS znači Bulletproof Boyscouts ili Bangtan Sonyeondan. Oni su debutovali 2013...
I love English and sometimes I can express myself better while using my second language. So, welcome to Mochi English blog! Well, I was thinking about this blog for a long time and I hope it's okay to have an English one. Oh, also, comments shall be...
ne znam kako vise bol da objasnim u moru suxa i znoja krevet sutra te nema jauci to cu tama i prilazi i gazi] sto je ostalo od zivota druze moj i nada ostaje do zadnjeg daha a znas i sam.... da je ova noc vecnost drugu koji polako sada odlazi.......
Rane moje koje nikome ne dam kolaju tu u mome telu i roje se..bez daha svoju decu guraju na mene da me se ne boje Rane koje uvek mirisu na svezu patnju odronjavaju moju dusu sire se kao slapov preslane vode sve dublje i dublje u ponor mene vode..
Побјећи из те своје „зоне удобности“, која успављује чула и дух, сматрао сам увијек својом обавезом. Лијеност којој се преда прво дух, а послије као домине падају све одбране и сви психолошки механизми. Осваја непримјетно, све је на додир и све је...
Moćna Melanholija Melanholija je moćna emocija,jedna od najmoćnijih. Stanje duše.. Velika dela su umetnici svih vrsta napisali,naslikali u stanjima melanholije.Muzika,ima li lepših sonata i etida,balada, od onih koja je stvorio kompozitor..pesnik u...
Evo citata Petranovićevog teksta iz njegove knjige (Bogomili. Crvka bosanska i krstjani, Zadar, 1867): Ovo politično ustrojstvo srbskih saveznih županija postojalo je još za života Konstantina porfirogenita koj nam je u tome jedini rukovoditelj jer se...
Ако веч газиш моја осечања, учини то голим стопалима, осети и ти, када се проток крви заустави, колико боли. Ако се веч смејеш иза мојих леџа, уради то достојанствено, огледај се с осмехом у огледалу, и настави као да се ништа није догодило. Ако ме веч...
Prva destinacija koju sam obišao jeste Karađorđevo. Sama lokacija koju sam obišao se nalazi van naselja a kompleks sadrži ergelu konja, jedan od najpoznatijih rezidencijalnih objekata na teritoriji bivše SFRJ, hipodrom, muzej. tu se održava i Kup...
Znam da je "Mizantrop" Molijera dosadan za današnji živalj koji bitiše užurbano i površno i koji ni u sopstvenom životu ne igra glavnu ulogu... Ipak, ako vam je mizantropija nekada nejasno delovala, vreme je da kažemo i razjasnimo da mizantropa samo...
Помало се са сетом сећам прве првих порука,штета што их немам више,дале би посебну ноту целој причи.. - Здраво. Коју музику слушаш? Ја радо слушам ову песму.. *кликнем на линк,вриштећи једва убодем паузу да зауставим. - Занимљиво је.( мислим,нова...
Исто како сам почео овај необичан осврт да га на сличан начин и завршим. Покушаћу да буде ведар. Мајко, фала за све. На крају свакога филма пође на крају траке и попис свих оних људи важних за настајање и важних самоме аутору. Па да...
Дуго је кориштена, па се стога и упила једна ''Махима'', нема ко је није досада бар једном искористио. Нешто слично оној о ''Лесију и повратку''. Ријеч је о изразу ''Пронађи и Уништи''. Ваљда нам је та војничка терминологија и блиска. Волимо да се на...
Skoro uvek se premišljam u koju temu da postavim neku od izreka, misli ili poslovica i na kraju mi zasija sijalica 💡 Zašto ne započnem svoj blog pa tu stavljam? Ostaje mi samo da krenem, pa onda evo (Vaši prilozi na temu su dobrodošli!) Više ima...
Suvišno je i nepotrebno rasipati svoje znanje na neplodno tlo,tamo neće uroditi plodom..jer korov tamo samo niče..Vaše veliko znanje i iskustvo potonuće i izgubiti se u moru korova.. Vasilij Kandinski o umetnosti je rekao: Najotrovniji efekat od...
Nikada mi neće biti jasno u mojoj preosetljivoj duši..zašto nam je Stvaralac podario emocije i svest,kada nama vladaju goli nagoni..Nismo u tom smislu odmakli daleko od nesvesnih bića Božjih..Množimo se i tako sebe kažnjavamo. Osuđujemo sami sebe na...
Devojčice kvare dečake, one se dive njihovim glupostima! Duško Radović - Nekoliko istina o meni... Ja sam u braku jedan solidan broj godina. Ja sam muž i ovakav i onakav, al ako ništa veran. Moja draga misli da je mogla i bolje da prođe. Ja mislim da...
... Oni koji me bole Mole me grane a i potoci da se manem pognute setnje da se manem svega sto me u nista posla Mole me vrhovi jela vrhovi brda mole me zaostale pjesme ptica da ne idem kuda idem Trazi od mene slavuj i frula da ne idem i ne odem...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.