Bolna Arkadija

Tema se odnosi na sva naša očekivanja, nadu, nešto u šta smo verovali.
Zadržaću se na emocijama , koje nosimo u sebi , bez obzira kakav utisak želimo da ostavimo na druge.Takođe i na razočarenja koja su neminovna.
Koliko duševna bol može da utiče na naše ponašanje , koliko na misli , osećanja.
Da li uspevate da zadržite ljubav u sebi ili je pustite da se raspe , smatrajući da je ionako sve besmisleno.

Slobodno se izrazite pesmom, citatom ili slobodnim izborom reči.
Hvala na odgovorima.

Temu sam otvorila na romantici, činilo mi se kao najbezbednije i najiskrenije mesto.

Ako nije prikladno , premestite je.
what-if-you-are-lonely_4.jpg
 
Poslednja izmena:
A million thingsI want to sayBut I shield my faceAnd turn awaySwallowing my wordsSilenced by shameA million tearsI want to cryBut I shield my faceAnd dry my eyesSwallowing my hurtBreaking insidePlease stay here with meJust hold me while I bleed myself drySee straight into meJust look beyond the tears in my eyesA million thingsI wish you would sayEven if I fallThat you will stayAnd none of my flawsCan turn you awayPlease stay here with meJust hold me while I bleed myself drySee straight into meJust look beyond the fear in my eyesBridge.Like a circle around meIs the prison of this boundaryI need a storm to break it downShield your eyes from the fire lightBut please don?t turn away from my sideI am not that - which I fightEvery tear I cryBurns a way through my eyesWhere I see through my liesEvery tear I cryMakes trails in the iceWhere I am warm inside
86e9019fef54fd753f0363f54d6be406272dbb54.jpg

Imam u duši tišinu ptica i pesmu vetra
Ali gde si ti kad kad ledeni vetrovi duvaju kroz mene
Kada se moji pejzaži izgube na bezsvetlosnim stazama
Ti ! Koja poznaješ tišinu kiša
Gde si , tako dalekao , tako blizu...
Da mi pričaš o tajanstvenoj kiši u tvojoj duši i srcu
Poslednje blago skrivenog sunca
Reci mi , samo ti to možeš reći...
A ja sam jedini koji to može čuti
Moje priče su tišine , dugi uzdasi , noćna putovanja
Dugo odsustvo
B.L.
 
Poslednja izmena:
Seek out my HeartSeek out my SoulFind my TruthFor You KnowWho I AmAnd where I am headedMy GoalIs Your GoalUltimatelyGuide me HomeTo where I KnowMy own ThroneAnd my WillIs my Own2.Release my HeartRelease my SoulI see the TruthOn my ownI am notYour possessionAnd my GoalIs my OwnUltimatelyGuide me HomeFree Will, What is it really?Is it Yours, or is it mine?My Will, What has it come to?My conclusion, or is it Yours?Your Will, is there a differenceFrom mine?
 
Ne mogu više ništa zadržati . Ni mesec ni vetrove
Ni paletu boja iz jezera sna . Ni prijateljstva ni moj život
Sam sam , bleda i izgubljena senka u samom sebi
Najbolje mi je da sam u tišini ,tišina je sve i ništa
U tišini postoji sve što bi trebalo i šta ne bi trebalo da bude.
Zvuk tišine glasniji je od svih glasova jer ima mnogo toga da se kaže.
U tišini vidimo, čujemo, mirišemo,probamo, dodirujemo sve što je lepo, divno, kreativno
Nijedno stvaranje nije moguće osim u velikoj senci tišine
U meni je velika tišina ...
 
Zamisli put i tišinu.Sunce na zalasku, što sve upija ali i svemu daje nestvarnu boju pred snove.Jer, to i jeste san, svet izmaštan koliko i stvaran.Tamo ja odlazim kada me nema, skrivena bulkama i travama. Čuje se zvono u daljini ali ono je deo neke druge priče,davno donete iz stvarnosti.
Dočaravam ti mir, kakav nikada ne mogu da prizovem i i održim ga podnošljivim.
Jezero je slika moje utopije.Uokvireno srebrnim peskom, dovoljno malo da ga upijem pogledom.Ali i bezgranično, kada se razlije u meni.Ispuni me nepostojanjem. Probudi mene negdašnju. Gledam svu tu nepomičnost koja me okružuje.I tako nastaju priče...Reči mi dolaze kada se isključim iz života, oslobodim misli i pustim ono zaključano iz sebe.Samo tada.

Moje su emocije pomalo oštećene, na pola puta sam od deteta do žene.Bojim se grubosti svega fizičkog.Želje su u meni, nikada neće izaći na površinu (jezera).Ne iz zabrane već ih ne doživljavam kao svoje.To je moja kob.Želim nešto čega se plašim,uznemirena jasno iskazanim.

Jezero me umirava.Sa bezbednih obala mogu da se sećam, pišem i maštam o nečemu šta nikada neću doživeti.Jer sam i sama takva.Nedovršena.Ili predovršena.
ff4bec76ce38c82e94b021257a9bcc19.jpg
 
Zamisli put i tišinu.Sunce na zalasku, što sve upija ali i svemu daje nestvarnu boju pred snove.Jer, to i jeste san, svet izmaštan koliko i stvaran.Tamo ja odlazim kada me nema, skrivena bulkama i travama. Čuje se zvono u daljini ali ono je deo neke druge priče,davno donete iz stvarnosti.
Dočaravam ti mir, kakav nikada ne mogu da prizovem i i održim ga podnošljivim.
Jezero je slika moje utopije.Uokvireno srebrnim peskom, dovoljno malo da ga upijem pogledom.Ali i bezgranično, kada se razlije u meni.Ispuni me nepostojanjem. Probudi mene negdašnju. Gledam svu tu nepomičnost koja me okružuje.I tako nastaju priče...Reči mi dolaze kada se isključim iz života, oslobodim misli i pustim ono zaključano iz sebe.Samo tada.

Moje su emocije pomalo oštećene, na pola puta sam od deteta do žene.Bojim se grubosti svega fizičkog.Želje su u meni, nikada neće izaći na površinu (jezera).Ne iz zabrane već ih ne doživljavam kao svoje.To je moja kob.Želim nešto čega se plašim,uznemirena jasno iskazanim.

Jezero me umirava.Sa bezbednih obala mogu da se sećam, pišem i maštam o nečemu šta nikada neću doživeti.Jer sam i sama takva.Nedovršena.Ili predovršena. Pogledajte prilog 1427991
E-s-Uy-EQXEAA8-Y5-S.jpg

 

Back
Top