Žene koje su prošle mnogo toga u životu

Kakve su žene koje su prošle mnogo toga u životu, pri tom mislim i na pozitivne i negativne stvari. Mislim ovde i na starije devojke, na primer od 25 godina pa na dalje koje su prošle baš mnogo toga, putovanja, muškarce, novac. Voleo bih da mi kažete kakva su njihova očekivanja od života na dalje i očekivanja kakav treba da im je muškarac?

Pa, u sustini nisu nista razlicitije od muskaraca koji su prosli mnogo toga u zivotu. I onih zena i muskaraca koji nisu mnogo toga prosli u zivotu. U sustini, kada malo bolje razmislim, sve bre to isti djavo. :think:
 
Kakve su žene koje su prošle mnogo toga u životu, pri tom mislim i na pozitivne i negativne stvari. Mislim ovde i na starije devojke, na primer od 25 godina pa na dalje koje su prošle baš mnogo toga, putovanja, muškarce, novac. Voleo bih da mi kažete kakva su njihova očekivanja od života na dalje i očekivanja kakav treba da im je muškarac?

aj preformuliramo ovo malo
zapravo pitash
sta odrasla osoba ocekuje od druge odrasle osobe
ili zasto zdrave i stabilne odrasle osobe uglavnom ne biraju infantilne partnere?
missim, sad je jasnije...

ps tu je negdje i odgovor
 
ili zasto zdrave i stabilne odrasle osobe uglavnom ne biraju infantilne partnere?

Ukoliko posmatramo opstu populaciju, najmanje cemo naci "zdrave i stabilne"osobe.
Svaki covek je rezultat manje ili vise teske psihe, okolnosti i oziljaka, posebno ako trazis po godinama iskusnog partnera, i svako od nas moze da povuce gomilu suludih poteza isto kao sto svako, pod odredjenim okolnostima, moze da bude raspikuca, lazov, kriminalac.
Raskezeni skelet duse u plakaru se tokom vremena izostrava. I tu se ljudi zahebu...misle da im iskustvo otvara vrata viseg znanje po principu - nauci i shvati. Cvrc. Iskustvo samo pokazuje koliko je znanje krhko. Sto je znanje vece to je covek svesniji da na malo sta moze da utice. I tu pade Nice.
 
verovatno zrelije i samosvesnije od onih koje nisu prosle nista. jer da bi otkrio nesto o sebi, moras da prodjes kroz razne stvari u zivotu...a gde ce te put naneti...to je vec stvar izbora, srece, trenutnih okolnosti i tvojih licnih ocekivanja....
kao i uvek na temi generalizovano sve...nije ista zena koja je prosla sve i svasta, zato sto je profesija svuda odvela, ili porodicni zivot...od one koju su neke negativne okolnosti, na primer ratovi, ili porodicne tragedije dovele do toga da "prosla je sve i svasta"..kao i uvek...svak je covek za sebe...

- - - - - - - - - -

Ukoliko posmatramo opstu populaciju, najmanje cemo naci "zdrave i stabilne"osobe.
Svaki covek je rezultat manje ili vise teske psihe, okolnosti i oziljaka, posebno ako trazis po godinama iskusnog partnera, i svako od nas moze da povuce gomilu suludih poteza isto kao sto svako, pod odredjenim okolnostima, moze da bude raspikuca, lazov, kriminalac.
Raskezeni skelet duse u plakaru se tokom vremena izostrava. I tu se ljudi zahebu...misle da im iskustvo otvara vrata viseg znanje po principu - nauci i shvati. Cvrc. Iskustvo samo pokazuje koliko je znanje krhko. Sto je znanje vece to je covek svesniji da na malo sta moze da utice. I tu pade Nice.

sto znaci?

ljudi koji su prosli svasta su spremniji, pa nece malo jaci vetric da ih oduva?
 
Ukoliko posmatramo opstu populaciju, najmanje cemo naci "zdrave i stabilne"osobe.
Svaki covek je rezultat manje ili vise teske psihe, okolnosti i oziljaka, posebno ako trazis po godinama iskusnog partnera, i svako od nas moze da povuce gomilu suludih poteza isto kao sto svako, pod odredjenim okolnostima, moze da bude raspikuca, lazov, kriminalac.
Raskezeni skelet duse u plakaru se tokom vremena izostrava. I tu se ljudi zahebu...misle da im iskustvo otvara vrata viseg znanje po principu - nauci i shvati. Cvrc. Iskustvo samo pokazuje koliko je znanje krhko. Sto je znanje vece to je covek svesniji da na malo sta moze da utice. I tu pade Nice.

Sori, al ovo je bas onako...dotako sam dno zivota :lol:

to nije zrelost
tj nisi odrastao sve dok iz tih silnih..iskustava jednu prostu stvar ne nauchis
a to je da prihvatish sebe onakvog kakav si
kako bi bio u stanju i druge ljude da prihvatis
i prestanes ochekivat od svijeta da se formira na imaginarnu sliku tvoju
kad se to desi skeleti u ormari, oziljci i tetovaze...prestaju biti teret - iskustvo nije teret
to je samo niz znakova pored puta koji ti pomazu da vratis sebi
i shvatis sta zelish ili barem sta ne zelish
sto jest preduvjet za bilo kakvu zrelu vezu - za davanje, bez bojazni i stavljanja svake sitnice na kantar...
i ljudi koji su u brakovima niz godina, tipa prva ljubav i slicne price
prolaze isti put ka zrelosti
njima je, u nekim slucajevima, mozda lakse - ne prolaze ga sami
opet, moze im bit i teze jer se putevi cesto razilaze...
kako god da okrenes, iskustvo ne bi trebalo da te sputa i deformira
vec upravo suprotno - da te oslobodi

sto se price o...opstoj populaciji tice
ne bi ja podcjenjivala ljude tek tako
i ne mislim da je toliko tesko pronaci uporiste , a time i stabilnost, u zivotu
nije to neka...privilegija malog broja...prosvjetljenih :lol:
 
Poslednja izmena:
Vragana, nista se nismo razumele.

Zvezdanka, ne mislim da iskustvo samo po sebi jaca. Jaca dobro iskustvo. Rdjavo iskustvo inhibira. Navela bih dva primera. Covek koji je traumaticno izasao iz jednog braka najcesce ne srlja u sledeci iako tacno zna da navede greske i poraze.

Drugi primer je siri. Moze se reci da je nasa generacija prosla svasta u odnosu na, recimo danske klince pri cemu ne mislim da smo mi danas razumniji, stabilniji i uspesniji od istih. Da je svet tako jednostavan, iskusi i nauci, crno i belo, minus napravi na plus, nasa zemlja, i svi mi u njoj, bi danas izgledali mnogo drugacije. A kako izgledamo nakon prevelikog iskustva koje nam je donelo svasta? Pa tako da nam je bromazepam najprodavaniji lek sto mi govori da zivot bez mira, iskustvo bez temelja, vrlo cesto dovodi do povlacenja pa tako mi danas imamo subkulturu povlacenja.
 
Vragana, nista se nismo razumele.

Zvezdanka, ne mislim da iskustvo samo po sebi jaca. Jaca dobro iskustvo. Rdjavo iskustvo inhibira. Navela bih dva primera. Covek koji je traumaticno izasao iz jednog braka najcesce ne srlja u sledeci iako tacno zna da navede greske i poraze.

Drugi primer je siri. Moze se reci da je nasa generacija prosla svasta u odnosu na, recimo danske klince pri cemu ne mislim da smo mi danas razumniji, stabilniji i uspesniji od istih. Da je svet tako jednostavan, iskusi i nauci, crno i belo, minus napravi na plus, nasa zemlja, i svi mi u njoj, bi danas izgledali mnogo drugacije. A kako izgledamo nakon prevelikog iskustva koje nam je donelo svasta? Pa tako da nam je bromazepam najprodavaniji lek sto mi govori da zivot bez mira, iskustvo bez temelja, vrlo cesto dovodi do povlacenja pa tako mi danas imamo subkulturu povlacenja.

mislim da smo se odlicno razumjele
samo sto se ne slazemo
ja pricam o osobnom razvoju i putu ka zrelosti
koja je preduslov i za opstanak veza, emotivnih, obiteljskih, prijateljskih...
i ne mislim da losa iskustva samo inhibiraju tj ne inhibiraju u svakom trenutku
sama cinjenica da prosjecan srbin radije pije bromazepan nego
sto uzima pusku i roka ljude, a narocito ljude strance, po ulici
iako je ogranicenih mogucnost i neuporedivo siromashniji od istih
je upravo ono sto govori u prilog ideji da nije sreca sve to...sljastri, kao
i da ima istine u izreci da te ojacha, ono sto te ne ubije...
ovom narodu duh nije umro, niti se izopachio do te mjere da nema natrag
ok, okolnosti nas nisu mazile, al mi generalno nismo ni blizu nesretni
kao sto bi shatro trebalo da budemo...
zasto je to tako - mozda zato sto smo u medjuvremeu navikli na manje...
osobno, voljela bih da naucimo da trazimo vishe - prvo od sebe, kako bismo mogli i od drugih
ali za to treba vremena
koje ce stici ukoliko se ne prestanemo smijati...
sa bromazepanom ili bez njega
vazno je dan nam djeca ne prave maskre po skolama, ako me kapirash...
 
Poslednja izmena:
isto-kao i muškarci koji su prošli mnogo toga u životu.nemam ružno mišljenje o njima,vrlo je bitno kakav je ko,kako se ponaša i ophodi prema meni i drugim ljudima,a to - ko je šta radio,gde je bio,skim,gde putovao... :) pa lepo,šta ja imam s tim.

Znam jednu devojku o kojoj su pričaki da je vrlo promisuitetna, delimično i sama potvrdjuje,ali je jako cenim,nikad nije bila slina od čoveka,i vrlo korektna i realna,a to šta ona radi,za mene nebitno.

I zašto bismo sad razdvajali iskusne žene koje su prošle mnogo što šta u životu od muškaraca ?
Šta su ove prve ? one su izgužvana prazna ambalaža jogurta bačene u kantu za smeće.

To napisa neki ženomrzac,neki neiskusan lik.Bruka.
 

Back
Top