Zašto su sve žene šalteruše tek poneki muškarac?

Pravo izbora se ima odavno, o čemu se onda sad priča?
Не знам. Жене не отварају теме о феминизму, шалтерушама, Глово достављачицама :lol:
А пишемо зато што томе служи форум...

Odavno imamo pravo izbora, mnogo žena je na direktorski pozicijama, u politici, u pravosuđu, primetila sam dosta po gradu da voze tramvaje, kamione, obavljaju fizički teže poslove.. Ostalo je sve kako se ti postaviš, tako ćete tretirati
Pogledajmo malo kako žive žene u Saudijskoj Arabiji
Нисам ни рекла да немамо, проблем је што се некима чини да нам је то много, просто вапе за старим временима кад су жене биле у потчињеном положају.
И сва зла овог света долазе из нашег данашњег положаја...

Не знам. Жене не отварају теме о феминизму, шалтерушама, Глово достављачицама :lol:
А пишемо зато што томе служи форум...

Ma naravno, nego prosto svodi se na to "da imamo pravo izbora", pa ima se odavno pravo izbora, žena je do juče bila premijerka, ministarki koliko hoćeš, direktorki ovakvih i onakvih.

Ok, šta je onda sad poenta feminizma?

Ma naravno, nego prosto svodi se na to "da imamo pravo izbora", pa ima se odavno pravo izbora, žena je do juče bila premijerka, ministarki koliko hoćeš, direktorki ovakvih i onakvih.

То је питање за феминисткиње, тренутно нису присутне.

Жене доминирају у већем делу јавног сектора -просвети, здравству, администрацији, а мушкарци у војсци и полицији.У судству већ 30-так година доминирају жене, има судова у којима нема ниједног мушкарца-судије.Међу судским особљем мушкарци су углавном возачи, ложачи, домари и стражари, извршитељи(док нису то преузели приватни извршитељи) а врло ретко се неки мушкарац "пробије" до писарнице или неког шалтера.

С друге стране, у адвокатури, удео мушкараца је преко 60%, и мушкарци-правници углавном раде у адвокатури, а жене-правнице углавном раде у јавном сектору.

Поента феминизма је више права, моћи и ресурса за жене.Ако у некој професији има 60% жена, онда ће се феминистикиње борити да их буде 80%, а ако у другох професији већ сада има 80% жена, онда ће се феминисткиње залагати да их буде 100%.

Поента феминизма је више права, моћи и ресурса за жене.Ако у некој професији има 60% жена, онда ће се феминистикиње борити да их буде 80%, а ако у другох професији већ сада има 80% жена, онда ће се феминисткиње залагати да их буде 100%.
Ево, јавила се феминисткиња да објасни...

Pa ok, ali to onda vodi u problem.

Mada, pre bih čuo njih.

Auu koja mizoginija
E vidiš - nije

Radio ja u ranijoj firmici za kasom.
Iz čista mira sa ulice uleće neka žena i kao "čudi se": "muško a radi na kasi?"

Odmah sam joj objasnio da je to muška igračka: "da, gospodjo, pre kase smo sedeli na kamilama i slonovima i tako trgovali, tad se niste interesovale iako je kamila jednostavnoja za upotrebu"

Izlete ona na koga je naletela

Radio ja neku fensi restauraciiju zgrade s 3 ribe,to je vise umetnicki nego malterisuci posao pa mogu i one,posto sam imao uplaceno letovanje predlozim da uradim svoj deo 4 sprata i bi tako za 4 dana,one su njihov radile jos mesec dana,kako boga pitaj
Zbog njih su izmislili džakove cementa od 25 kg i opet ništa. Do ženske emancipacije džakovi bili 50 kg :lol:

Poslednja izmena:

Back