Zašto su sve žene šalteruše tek poneki muškarac?

Treba sve koji omalovažavaju i pametuju na ovoj temi da bude sramota, jer necije majke, sestre
rade za šalterom u ovoj uslužnoj delatnosti posao sa strankama koji ni malo nije lak, cak i sa
fakultetskim obrazovanjem jer nisu mogle da nadju posao za ono za šta su se školovale
a kako nije sramota raditi u šalterskoj službi prihvatile su se tog posla da bi ih neko nazivao "šalterušama"
 
Posao je posao i uopšte je nebitno tumačiti razloge zašto neko radi to šta radi. Vama pismenim i tako bitnim popunjavaju obrasce za uplatu jer ne umete vi sami već na sav trud koji ulažu da ne pogreše ispunjavaju vam želje a to im nije u opisu posla. Sve vas koji ih pljujete i rugate im se bih stavila za šalter na nedelju dana pa da vidim kako bi se osećali i koliko bi izdržali na tom mestu. Koliko samo otrova i mržnje i nezadovoljstva svojim životima praznite na nekom slabijem od vas a pri tom one nisu u mogućnosti da se brane. Nadam se da vam je lakše sad kad ste svoje frustracije izbacili na žene koje pošteno rade svoj posao i da ćete lepo spavati.
 
Ne znam zašto pojedine članice u ovu temu unose tenzije između spolova. Postavljač teme je lijepo otvorio temu na osnovu svojeg opažanja iz stvarnog života. I sam sam to primijetio, gdje god trebam ići na neki šalter mislim da je preko 90% šansa da ću tamo zateći žemu a ne muškarca. Mislim da čak sad firme daju prednost ženama kod zapošljavanja na takvim poslovima jer se uvriježilo mišljenje da je to ženski posao. Recimo, kada sam tek završio fakultet i tražio sam posao javljao sam se na oglase za razne poslove, i one u mojoj struci i one izvan nje, naravno ako ne traže neku stručnost nego su "opći poslovi", za koje se svatko može priučiti. Između ostalog javljao sam se i za uredske i šalterske poslove. Nisu me zvali ni na razgovor za posao. Da sam žensko mislim da bi situacija bila drukčija.
 
Da ne dolazi do vecih sukoba sa klijentima.

Isto razlog je i ono kada na ultra-stresnim poslovima gde rade muskarci, nije lose naci neku zenu za sefa.

Jer da je muskarac sef u tom stresu, krv bi padala u sukobu sa radnicima.

Dobro, salterski poslovi nisu ultra-stresni, ali to je ta logika zasto zene imaju komparativnu prednost na tim poslovima.


Naravno, uvek je potrebno da se promesa malo, jer postoji opasnost da zaposlis sve neradnice kvocke, i onda je haos.

Inace, ovo poslednje je ne tako retka situacija u SFRJ i kasnijim drzavnim institucijama, a bogami i fabrikama.
 
E vidiš - nije

Radio ja u ranijoj firmici za kasom.
Iz čista mira sa ulice uleće neka žena i kao "čudi se": "muško a radi na kasi?"

Odmah sam joj objasnio da je to muška igračka: "da, gospodjo, pre kase smo sedeli na kamilama i slonovima i tako trgovali, tad se niste interesovale iako je kamila jednostavnoja za upotrebu"


Izlete ona na koga je naletela
To njeno ponasanje je klasican womansplaining.

Apsolutno visemilenijumska zanimacija mase dezurnih tetki, jos iz vremena zlog 'patrijarhata'.

Uvek imas dezurne tetke koje i mladim decacima govore sta treba da radi muskarac.

Naravno, taj izraz nije toliko popularan kao onaj drugi.
 
Muškarci su kratkog fitilja, kad bi krenula da ih drnda neka stranka oni bi preskočili i pomlatili pola reda bar.

E na ovo sam mislio u onom prethodnom postu.

Sa muskarcima je lakse uci u sukob, jer muskarci za to i sluze.

Mnogo zena cak i ulaze u sukob ocekujuci da muskarac nastavi bitke koje je ona zapocela.

Muskarci sluze za sukobe, i nemaju komparativnu prednsot u nekim usluznim delatnostima zbog toga.

Naravno, ne u apsolutnom smislu, jer u sustini, sve to treba da se izmesa na pravi nacin.
 

Back
Top