Žene koje su prošle mnogo toga u životu

Kakve su žene koje su prošle mnogo toga u životu, pri tom mislim i na pozitivne i negativne stvari. Mislim ovde i na starije devojke, na primer od 25 godina pa na dalje koje su prošle baš mnogo toga, putovanja, muškarce, novac. Voleo bih da mi kažete kakva su njihova očekivanja od života na dalje i očekivanja kakav treba da im je muškarac?

Pretpostavljam da su zivotna ocekivanja razlicita ali vrlo intenzivna jer im je naprosto zivot bez cvrstog temelja.

Doduse, meni je asocijacija za coveka koji je *prosao mnogo*, sa akcentom na mnogo, obicno Ceca...ili neki slican polusvet.
Ljudi koji u zivotu, pored radoznalih avantura, imaju druga, ozbiljnija interesovanja ne mogu da prodju mnogo za kratko vreme, u tom nekom, savremenom znacenju.
Posvecenost trazi vreme. Vise utrosenog vremena u radu na sebi povlaci manje vremena za menjanje kursa svako malo a samo menjanje kursa dovodi do mladih a punih iskustva.
Negujem predrasudu da nista nije kako zvuci.
 
Хм, а шта би то тачно било "прошле много тога"? Да ли се овде подразумевају искључиво промискуитетне богаташице
или може и нека ситна боранија која додуше није била у шопингу у Барселони и Паризу, али је била у Солуну, а успут
покупила и неког Грка или Швеђанина на летовању? Није ми баш најјаснија дефиниција :think:
Иначе, слажем се са Фрејом, и мени ова тема мирише на онај фазон, обишла све клубове, увек наручивала скупа пића, носила скупе крпице -
поново је на делу површност и неки мушки који пита да ли би ипак таква девојка погледала и њега - имам срца, пара немам. :)
 
pa to zavisi od ugla onog ko postavlja pitanje, za nekog ko nije mrdnuo iz svog sela a devojka mu je bila 5 puta na moru i 5 u sopingu po evropi i imala 10 veza u zivotu a on 2/3, ona je verovatno prosla mnogo.
sto ne znaci da je prosla mnogo iz ugla nekog drugog.
ako je bogata devojka / zena sta god, putovala je i ima realno iskustva, ocekuje pod jedan da ne pokusavas da je foliras jer to sigurno moze da provali i da se ponasas korektno i odgovorno, sta vise. ne ocekuje sigurno da je ispratis finansijski ni da je vodis na letovanje, ne ocekuje da briljiras u njenom drustvu, niti treba da pokusavas, ali da umes da se ponasas, da hoces da se potrudis i da imas socijalnu prilagodljivost sigurno da ocekuje.
 
Poslednja izmena:
Хм, а шта би то тачно било "прошле много тога"? Да ли се овде подразумевају искључиво промискуитетне богаташице
или може и нека ситна боранија која додуше није била у шопингу у Барселони и Паризу, али је била у Солуну, а успут
покупила и неког Грка или Швеђанина на летовању? Није ми баш најјаснија дефиниција :think:
Иначе, слажем се са Фрејом, и мени ова тема мирише на онај фазон, обишла све клубове, увек наручивала скупа пића, носила скупе крпице -
поново је на делу површност и неки мушки који пита да ли би ипак таква девојка погледала и њега - имам срца, пара немам. :)

Pa sreo sam takve devojke, zato sam i postavio temu. Proputovale su Pariz, Amsterdam, Dubai, London i druga mesta, redovno svake godine na more tipa Zakintos, Budva, Spanija, Egipat, imale razna iskustva,
devojke kako same kazu liberalnih shvatanja. Licno mislim da posle svega tu navika igra ulogu. Jer ako su naviknute na avanturisticki mentalitet, cisto sumnjam da ce se menjati. I ne zele da se menjaju.
Nervira me sto to njihovo iskustvo igra veliku ulogu u trenutnom odlucivanju, rekao bih njihovom ekspresnom odlucivanju, a odluke koje donose siguran sam da ne mogu biti uvek tacne. Na primer posle dan dva "procitaju te" sve navodno...ovaj je takav i takav ....
 
pa izvini ali zakintos, budva spanije i egipat su jeftine destinacije, ostaje to da verovatno zive nesto bogatije od proseka.
bogatije zene putuju na mauricijus, tajland (mada i to je jeftina destinacija), na sejsele i tahiti, na privatna ostrva tipa mustique.
to nije navika na avanturisticki mentaitet, nego dopamin i takve zene se uglavnom pomalo menjaju nakon 40. kao i muskarci - ali osnova ostaje uvek takva kakva je. i da hoce, ne mogu da se menjaju, nije to da danas mozes da resis da ti poraste serotonin i on onda sam od sebe skoci, dopamin padne i ti se smiris... i uostalom, to je najbolji nacin zivota koje one mogu sebi da pozele, sto bi trebalo da zele da zive drugacije? naravno da odlucuju na precac, to je dopamin. a kako god tebi izgledalo pogresno, nomad ne moze sa nekim ko je nepokretan, a ako izabere tako nesto onda osudjuje sebe na nesrecan zivot pa su opet u pravu za sebe i svoj gros.
 
pa to zavisi od ugla onog ko postavlja pitanje, za nekog ko nije mrdnuo iz svog sela a devojka mu je bila 5 puta na moru i 5 u sopingu po evropi i imala 10 veza u zivotu a on 2/3, ona je verovatno prosla mnogo.
sto ne znaci da je prosla mnogo iz ugla nekog drugog.
ako je bogata devojka / zena sta god, putovala je i ima realno iskustva, ocekuje pod jedan da ne pokusavas da je foliras jer to sigurno moze da provali i da se ponasas korektno i odgovorno, sta vise. ne ocekuje sigurno da je ispratis finansijski ni da je vodis na letovanje, ne ocekuje da briljiras u njenom drustvu, niti treba da pokusavas, ali da umes da se ponasas, da hoces da se potrudis i da imas socijalnu prilagodljivost sigurno da ocekuje.

Lepo je ovo receno, zaista... to je to......e sad jos treba licnosti da se poklope......sta ako su oni 2 sveta razlicita :) ali to je vec druga tema ;)
 
ne mora da znaci da ste dva razlicita sveta, samo moze to kod tebe da se manifestuje drugacije.
visok nivo dopamina imaju istrazivaci - to je onaj profil koji si opisao ali i kreativni ljudi, naucnici, istrazivaci, umetnici, ljudi koji vole tehniku i nove tehnlogije...
eto, ona mozda voli da putuje a ti da citas ili da sviras, ili radis na kompjuterima - bez obzira na to kako to izgleda sa strane, to su zapravo dva kompatibilna sveta. problem je ako si ti za red, rad i disciplinu, za tradicionalne vrednosti koje ona ne moze da isprati jer su joj dosadne i opterecujuce. to moze da izazove sukob kad tad, a ostalo... moze da se uklopi.
 
pa izvini ali zakintos, budva spanije i egipat su jeftine destinacije, ostaje to da verovatno zive nesto bogatije od proseka.
bogatije zene putuju na mauricijus, tajland (mada i to je jeftina destinacija), na sejsele i tahiti, na privatna ostrva tipa mustique.
to nije navika na avanturisticki mentaitet, nego dopamin i takve zene se uglavnom pomalo menjaju nakon 40. kao i muskarci - ali osnova ostaje uvek takva kakva je. i da hoce, ne mogu da se menjaju, nije to da danas mozes da resis da ti poraste serotonin i on onda sam od sebe skoci, dopamin padne i ti se smiris... i uostalom, to je najbolji nacin zivota koje one mogu sebi da pozele, sto bi trebalo da zele da zive drugacije? naravno da odlucuju na precac, to je dopamin. a kako god tebi izgledalo pogresno, nomad ne moze sa nekim ko je nepokretan, a ako izabere tako nesto onda osudjuje sebe na nesrecan zivot pa su opet u pravu za sebe i svoj gros.


U redu, ali i sama kazes da se menjaju posle 40.- te. Ja sam ih cuo vise puta takve devojke kako se zale da ne mogu da nadju bliskog. I zasto kod takvih devojaka ne bi bilo malo vise razuma i to ne za disciplinu nego kako kazes za neke vrednosti, zasto su one dosadne i opterecujeuce ako ih mi ne namecemo?
 
Poslednja izmena:
zato sto nismo programirane na taj nacin, ne mozemo tako da se ponasamo. dopamin uvek ide na dopamin, serotonin na serotonin a estrogen i testosteron se privlace medjusobno (otud ono - suprotnosti se privlace).
ako su tebi bitne tradiconalne vrednosti, onda treba da trazis sebi slicnu jer ce takva zena biti srecna sa tobom i sa njom ces imati i uspesan brak / vezu, sta god hoces. takva zena moze da ima i visi nivo dopamina, pa da voli i da putuje i da se usavrsava ali da joj je tradicija na prvom mestu kao i tebi. one postoje, samo se tesko nalazi bas takva kominacija. bitno je da znas kakav si ti i sta te privlaci, sa cim mozes da funkcionises i koji ti je cilj.
 
Poslednja izmena:
nije u pitanju uopste manjak razuma, jer bi bilo nerazumno silovati svoju prirodu da bi bila sa nekim ko ti ne odgovara. konkretno, znam da meni odgovaraju samo ljudi koji su kao ja, serotonina imam taman dovoljno da se uklopim u okruzenje i da napredujem u njemu ali ne dovoljno da zelim da budem konzervativna.
promena o kojoj govorim je skoro neprimetna za druge, recimo da ce da putuje samo 3/4 puta godisnje umesto 6, da ce vise da ide u pozoriste, bioskop, na koncerte nego sto ce skace padobranom ili da ide na razne kurseve pre nego sto ce da se spakuje i ode u humanitarnu misiju u nepal.
to tebi ne bi puno znacilo, ako ti upropasti slavu ili se posvadja sa pola tvoje familije jer ne podnosi takve okvire, a to je ono sto moze da se desi. od svih mogucih kombinacija, dopamin i serotonin ne mogu zajedno, osim ako su sekundarni i ako su primarna kola kompatibilna a i tako bi uvek bilo puno napetosti i rasprava.
 
nije u pitanju uopste manjak razuma, jer bi bilo nerazumno silovati svoju prirodu da bi bila sa nekim ko ti ne odgovara. konkretno, znam da meni odgovaraju samo ljudi koji su kao ja, serotonina imam taman dovoljno da se uklopim u okruzenje i da napredujem u njemu ali ne dovoljno da zelim da budem konzervativna.
promena o kojoj govorim je skoro neprimetna za druge, recimo da ce da putuje samo 3/4 puta godisnje umesto 6, da ce vise da ide u pozoriste, bioskop, na koncerte nego sto ce skace padobranom ili da ide na razne kurseve pre nego sto ce da se spakuje i ode u humanitarnu misiju u nepal.
to tebi ne bi puno znacilo, ako ti upropasti slavu ili se posvadja sa pola tvoje familije jer ne podnosi takve okvire, a to je ono sto moze da se desi. od svih mogucih kombinacija, dopamin i serotonin ne mogu zajedno, osim ako su sekundarni i ako su primarna kola kompatibilna a i tako bi uvek bilo puno napetosti i rasprava.
I jos ako im horoskopski znaci nisu kompatibilni... ma uzas jedan... :(

:lol:
 
Kakve su žene koje su prošle mnogo toga u životu, pri tom mislim i na pozitivne i negativne stvari. Mislim ovde i na starije devojke, na primer od 25 godina pa na dalje koje su prošle baš mnogo toga, putovanja, muškarce, novac. Voleo bih da mi kažete kakva su njihova očekivanja od života na dalje i očekivanja kakav treba da im je muškarac?

To su zene sa iskustvom..i umetnoscu zivljenja
ima onih koji u svom jednom zivotu prozive deset
zivota dok se drugi jedva probijaju kroz taj jedan jedini
a ocekivanja od muskaraca..?....pa treba da su bar priblizno
kao i one i da umeju da ih prate..onda je uzivanje obostrano
 

Back
Top