ruski ekspert-Makedonija postoji zato sto Bugarska tako hoce

samo jednom pod Simeonom
A ne znaš, tj praviš se da ne znaš za sve one bitke u kojima svo vas drali kao zečeve, i za pomoć koju je Srbija pružila Petru i Asenu prilikom obnavljanja Bugarske

posle mi smo napadali sa ledja

The bulk of the two armies camped in the vicinity of Velbazhd but both Michael Shishman and Stefan Decanski expected reinforcements and from 24 July they began negotiations which ended with one-day truce. According to some historians there was a minor clash between the armies near the village of Kopilovtsi in which the Serbs were repulsed and showed their King that his forces were not enough to achieve success. The Emperor had other problems which influenced his decision for the truce: the army supply units had not yet arrived and the Bulgarians were in shortage of food. Their troops scattered around the country and the nearby villages to search for provisions. Meanwhile, receiving a sizable reinforcement led by his son Stefan Dušan during the night (including foreign mercenaries), the Serbian king broke his word and attacked early on 28 July 1330 and caught the Bulgarian army by surprise.
 
posle mi smo napadali sa ledja

The bulk of the two armies camped in the vicinity of Velbazhd but both Michael Shishman and Stefan Decanski expected reinforcements and from 24 July they began negotiations which ended with one-day truce. According to some historians there was a minor clash between the armies near the village of Kopilovtsi in which the Serbs were repulsed and showed their King that his forces were not enough to achieve success. The Emperor had other problems which influenced his decision for the truce: the army supply units had not yet arrived and the Bulgarians were in shortage of food. Their troops scattered around the country and the nearby villages to search for provisions. Meanwhile, receiving a sizable reinforcement led by his son Stefan Dušan during the night (including foreign mercenaries), the Serbian king broke his word and attacked early on 28 July 1330 and caught the Bulgarian army by surprise.

o čemu pričaš kada su Bugari u tu bitku protiv Srba krenuli u dogovoru sa Vizantincima, ali su vam Srbi omeli planove razbivši vas kod Velbužda?!
 
bregalnica je bila u balkanski ali zato ima KALIMANCI:D

prvi svetski?

Moravska bitka
Kosovska bitka
Dobro Pole bitka
Ovce Pole


vi ste krenuli preko albanije zbog to sto ste bili pred totalno unistenje od strane Bugarska armije - to je istoriski fakt

vi ste smao bili na pobednicku stranu

Bugarske? Ahahahah:lol: A eto ja sam do sad mislio da su ans razbile Austro-Ugarska i Nemacka. Vi ste se tu kao kukavice ubacili jer je uvek trebao neko da vam cuva ledja da bi ste skupili mooda da nas napadnete. Fakat je i to da mozemo i nashe zene da posaljemo da vas rastrgnu na komade koliko ste jaki :lol:
 
ne pamtim da je Bugarska bila pod srpsku vladavinu
ali pamtim da je srbija bila u sklopu Bugarske drzave u vreme srednovekovje

srpskobugarski rat 1885
drugi balkanski rat 5 drzave protiv Bugarsku
prvi svetski rat-pobedili smo vas u sve bitke
drugi svetski-takoge


sta jos

haha vidi Bugarina ala laze na veliko,podseca me na Bugarske trgovce koji mi nudkaju sve i svasta,oni putujuci.. Valjda se setili starog nacina zivota kad su bili Tursko pleme :hahaha:

Kao prvo u srednjem veku je bilo i Srpskih i Bugarskih trijumfa... Vi ste nama bili vazali,a jedno vreme mi pod vasom okupacijom...

Sta ste vi sve pobedili u svetskim ratovima ? Ovo me tako nervira jer se vidi da nemas postovanja za hiljade civila koje su BUGARI MASAKRIRALI...

A ne znam ko je na kraju kapitulirao i predao nama svu ratnu masineriju...

Moraces ti jos da proucis tu istoriju...

A ne vidim na osnovu cega Bugari grade te velike ideje, da li na osnovu one velike Bugarske koju su vam Rusi skaraprdzili ili sta ? :rtfm: Ja ne vidim Bugare ni u manjini... Mozda pod "other". :D - Necu da glumim nacionalistu ali koliko znam Srbi imaju dugu tradiciju u Makedoniji,bezbroj crkvi koje smo izgradili u srednjem veku,onda most cara Dusana u sred Skopja itd

Struktura

Macedonians
64.18%
Albanians  
25.17%
Turks  
3.85%
Roma  
2.66%
Serbs  
1.78%
Bosniaks
0.84%
Aromanians
0.48%
other  
1.04%
 
Poslednja izmena:
Bugarske? Ahahahah:lol: A eto ja sam do sad mislio da su ans razbile Austro-Ugarska i Nemacka. Vi ste se tu kao kukavice ubacili jer je uvek trebao neko da vam cuva ledja da bi ste skupili mooda da nas napadnete. Fakat je i to da mozemo i nashe zene da posaljemo da vas rastrgnu na komade koliko ste jaki :lol:

Кака се на Бугарском каже онај који напада с'леђа?
- Братко!
 
Bugarske? Ahahahah:lol: A eto ja sam do sad mislio da su ans razbile Austro-Ugarska i Nemacka. Vi ste se tu kao kukavice ubacili jer je uvek trebao neko da vam cuva ledja da bi ste skupili mooda da nas napadnete. Fakat je i to da mozemo i nashe zene da posaljemo da vas rastrgnu na komade koliko ste jaki :lol:

Austro-Ungarska je napala 7 oktombar a Bugarska na 11 oktombar
tako da nemozes da opravdas vas poraz od Bugarske armije sa to da austrijci su vas unistili ;)
 
Кака се на Бугарском каже онај који напада с'леђа?
- Братко!

to vi bi trebalo najbolji da znate
jel ste nas napali u 1885
onda neispostovali dogovor i imali tajan pakt sa Grcku u drugi balkanski rat
branili bjromovsku partiju na sudu u Strazbur pa onda ste se cudili zasto Bugarska je branila nezavisnosti Kosova u UN
 
posle mi smo napadali sa ledja

The bulk of the two armies camped in the vicinity of Velbazhd but both Michael Shishman and Stefan Decanski expected reinforcements and from 24 July they began negotiations which ended with one-day truce. According to some historians there was a minor clash between the armies near the village of Kopilovtsi in which the Serbs were repulsed and showed their King that his forces were not enough to achieve success. The Emperor had other problems which influenced his decision for the truce: the army supply units had not yet arrived and the Bulgarians were in shortage of food. Their troops scattered around the country and the nearby villages to search for provisions. Meanwhile, receiving a sizable reinforcement led by his son Stefan Dušan during the night (including foreign mercenaries), the Serbian king broke his word and attacked early on 28 July 1330 and caught the Bulgarian army by surprise.

А тај Велбужд????????
Беше ли то тада део Србије?
А сада се зове Ћустендил.

Svoj današnji naziv grad nosi u spomen na srpskog velikaša Konstantina Dragaša. Osmanlije su grad po njemu nazivali Konstantinova Banja odnosno Köstendil, a taj naziv se, u nešto iskvarenom obliku, održao do danas, kao Ćustendil. Stari,


Bitka kod Velbužda se odigrala u subotu 28. jula 1330. u 7 sati izjutra, između trupa kraljevine Srbije predvođenih kraljem Stefanom (1322—1331) i njegovim sinom mladim kraljem Dušanom (kralj 1331—1346, car 1346—1355) sa jedne i trupa carevine Bugarske predvođenih carem Mihajlom III Šišmanom (1323—1330) sa druge strane. Povod za bitku bio je pokušaj kralja Stefana da predupredi spajanje bugarske vojske sa vizantijskom i njihov zajednički napad na Srbiju, a okončala se pogibijom Mihajla Šišmana i potpunim porazom bugarskih snaga, u kome se posebno istakao mladi kralj i prestolonaslednik Dušan. Direktne posledica bitke bila su manja teritorijalna proširenja Srbije i postavljanje maloletnog Stefanovog sestrića Jovana Stefana (1330—1331) na bugarski presto, ali su njene dugoročne posledice bile daleko značajnije. Njome je u samom začetku uništen vizantijsko-bugarski savez uperen protiv Srbije, pošto je vizantijski car Andronik III (1328—1341) svoju vojsku koju je trebalo da spoji sa bugarskom, nakon vesti o njenom porazu, okrenuo na drugu stranu i napao obezglavljenu Bugarsku.
 
haha vidi Bugarine ala laze na veliko,podseca me na Bugarske trgovce koji mi nudkaju sve i svasta,oni putujuci.. Valjda se setili starog nacina zivota kad su bili Tursko pleme :hahaha:

Kao prvo u srednjem veku je bilo i Srpskih i Bugarskih trijumfa... Vi ste nama bili vazali,a jedno vreme mi pod vasom okupacijom...

Sta ste vi sve pobedili u svetskim ratovima ? Ovo me tako nervira jer se vidi da nemas postovanja za hiljade civila koje su BUGARI MASAKRIRALI...

A ne znam ko je na kraju kapitulirao i predao nama svu ratnu masineriju...

Moraces ti jos da proucis tu istoriju...

A ne vidim na osnovu cega Bugari grade te velike ideje, da li na osnovu one velike Bugarske koju su vam Rusi skaraprdzili ili sta ? :rtfm: Ja ne vidim Bugare ni u manjini... Mozda pod "other". :D - Necu da glumim nacionalistu ali koliko znam Srbi imaju dugu tradiciju u Makedoniji,bezbroj crkvi koje smo izgradili u srednjem veku,onda most cara Dusana u sred Skopja itd

Struktura

Macedonians
64.18%
Albanians  
25.17%
Turks  
3.85%
Roma  
2.66%
Serbs  
1.78%
Bosniaks
0.84%
Aromanians
0.48%
other  
1.04%



Bugarska crkve u Makeodniji mozes videti samo u Ohridu preko 100
onda Samuilova tvrgava
da ne nabrojavam


300,000 makedonci su potpislai da su Bugari i imaju BG pasose
nemoze da se uporedi srpski triumf sa Bugarski u srednovekovje
jel mi smo imali daleko vecu i mocniju drzavu
 
to vi bi trebalo najbolji da znate
jel ste nas napali u 1885
onda neispostovali dogovor i imali tajan pakt sa Grcku u drugi balkanski rat
branili bjromovsku partiju na sudu u Strazbur pa onda ste se cudili zasto Bugarska je branila nezavisnosti Kosova u UN

1885.
Сливница.
једини напад Србије на Буграску и то не са леђа већ фронтално...................за разлику од 1915. или 1941.



Братко.
 
...........али за разлику од вас, ми никада са леђа...............Братко.

sa ledga?
kako mislis?

Bugarska u 1885 je bila mlada drzava nasa armija nije bila spremna i bez malo cela armija je bila na tursku granicu jel smo se pripremali a napad od turske
a vi ste nas napali !
car Milan je rekao-picu bjelu kafu u centar Sofije :hahaha:
 
Bugarska crkve u Makeodniji mozes videti samo u Ohridu preko 100
onda Samuilova tvrgava
da ne nabrojavam


300,000 makedonci su potpislai da su Bugari i imaju BG pasose
nemoze da se uporedi srpski triumf sa Bugarski u srednovekovje
jel mi smo imali daleko vecu i mocniju drzavu

Aha, sad sam ukapirao, ti se palis
na tipa ,ako je 300,000 Makedonaca uzelo
Bg. Pasos ,da ste kao razvijena i mocna drzava
,kao sto to naglasavas da ste bili i u srednjem veku
(TESKO DA STE BILI MOCNI,BAS TOLIKO) ,
Da su ti Makedonci ,takodje uzeli uzeli pasose,
jer smatras da su poreklom Bugari, pa ti je drago oko
srca sto vidis toliko ''mocnih'' zemljaka preko ,grane, jel to !??:mrgreen:
Nego , daj mi to objasni ,tu frustriranu recenicu
'' nemoze da se uporedi srpski triumf sa Bugarski........''


P.s. Uff, lave ala ti mrzis Srbiju, kada pises sa malim ''s'', zar ne ;)!?
 
Aha, sad sam ukapirao, ti se palis
na tipa ,ako je 300,000 Makedonaca uzelo
Bg. Pasos ,da ste kao razvijena i mocna drzava
,kao sto to naglasavas da ste bili i u srednjem veku
(TESKO DA STE BILI MOCNI,BAS TOLIKO) ,
Da su ti Makedonci ,takodje uzeli uzeli pasose,
jer smatras da su poreklom Bugari, pa ti je drago oko
srca sto vidis toliko ''mocnih'' zemljaka preko ,grane, jel to !??:mrgreen:
Nego , daj mi to objasni ,tu frustriranu recenicu
'' nemoze da se uporedi srpski triumf sa Bugarski........''


P.s. Uff, lave ala ti mrzis Srbiju, kada pises sa malim ''s'', zar ne ;)!?


ne mrzim srbiju
ali makedonci uzimaju nase pasose to je vazno
nije vazno dali smo mocna,siromasna ili neznam kakva drzava
vazno je da oni potpisuju dokukmente gde kazu da imaju Bugarsko poreklo
 
ne pamtim da je Bugarska bila pod srpsku vladavinu
ali pamtim da je srbija bila u sklopu Bugarske drzave u vreme srednovekovje

srpskobugarski rat 1885
drugi balkanski rat 5 drzave protiv Bugarsku
prvi svetski rat-pobedili smo vas u sve bitke
drugi svetski-takoge


sta jos

:zcepanje::rotf::zcepanje:
"Bugarska je, uprkos poraza u Balkanskim ratovima zbog koga je imala želju za osvetom, još uvek raspolagala jakom vojskom. Kada su Centralne sile Bugarskoj ponudile celu Makedoniju, Ferdidand i vlada pod Vasilom Radoslavovom nije oklevala da mobilizuje i da 11. oktobra 1915. izvrši napad na Srbiju, iako je prethodno garantovala bugarsku neutralnost. Bugari su tako okupirali Makedoniju, delove severne Grčke kao i Dobrudžu.
Tokom rata, bugarski narod je patio od gladi i velikih ekonomskih poteškoća. Život je izgubilo oko 100.000 civila. Ruska revolucija, koja se odigrala 1917. godine, uticala je na Bugare među kojima se širilo antiratno raspoloženje. Vlada se rasformirala i Bugarska je postala republika čiji je premijer postao bivši opozitor Aleksandar Stamboliski, koji je tokom rata bio zatvoren.
Drugi svetski rat."
 
Bugarska crkve u Makeodniji mozes videti samo u Ohridu preko 100
onda Samuilova tvrgava
da ne nabrojavam


300,000 makedonci su potpislai da su Bugari i imaju BG pasose
nemoze da se uporedi srpski triumf sa Bugarski u srednovekovje
jel mi smo imali daleko vecu i mocniju drzavu

A srpskih Crkava koliko ima u Ohridu?
Kako to sad odjednom 300 000?
Ljudi su uzeli pasose, jer ste u EU, to je sve i nikakva visa matematika nema tu.
Koliko je ljudi uzelo drzavljanstvo zemalja EU, samo da bi smeli da zive i rade tu u EU, a to ne znaci da su postali po nacionalnosti Austrijanci, Nemci, Francuzi i sta ti ja vec znam..
Mnogo si plitak bre!
 
Poslednja izmena:

Back
Top