"То Мики, то" Бугарска на Западу!

Genije pinkovani i hepizirani, Hrvatska (kojoj mozes samo da se sagnes) nije ni tema.
Ovaj genije je hrvatski zet i svako ljeto se proseta do bratske Hrvatske i tamo cuje najnovije muzicke hitove iz Srbije i hvatam se za glavu koliko ate kulturno raspali. I jos kad mi pocnu ovi sa mora pricati kako zimi idu po Beogradu jer je tamo provod uhvatim se za glavu. A u Zagrebu na trgu Jelacica sa drugog sprata cujem cajke. Tako da mozes samo govore da drzis da se nesto booje zivi u hrvatskoj nego u Srbiji. Qurac i jedno i drugo i materijalno ste samo bolji u zagrebu i na primorju i nidje vise.
 
ауторска тема

Бугарска је већ дуго део ЕУ заједнице , папиролошки више би могло да се каже , као један брак заснован због папира а брачни другови као странци нити се познају , нити се признају ,нити функционишу .

Ако неко посети Бугарску ових дана може да види лице једне руиниране ЕУ државе заглављене између истока и запада, запада на који је присиљена да иде а душу има , могло би чак и да се каже да је та душа и српска ..Док идете улицама већих градова видите рекламе за српска јела , српске песме , неки стари заборављени евегрин хитови су и даље популарни у Бугарској , типа "То Мики то"

Бугари се са поштовањем клањају српском краљу Милутину , са одушевљењем гледају на српске туристе и имате осећај као да сте у неком параленом универзуму..Нема ништа што указује да се налазите на простору ЕУ , осим што су им радници на западу .

Питам се чему уопште та ЕУ заједница ако ће само поједине државе да просперирају а остатак да се копрца и једва преживљава ..Када Бугарима кажете да сте из Србије ,они са одушевљењем крену са питањима , очи им светлуцају , жељни су слободе коју немају јер више не могу самостално да одлучују о било чему .

"Ех, ово је ропство , од како смо ушли у ЕУ живи нисмо "кажу Бугари и крену са причама о одласку у Србији неких 80тих година и ономе што су у Србији видели и како је то било лепо и моле вас да не улазите у ЕУ и да не кварите оно што имате .".Ми Бугари смо робови у ЕУ , нити нас ко поштује , ни ти нас ко нешто пита , само нас условљавају и покрадају "

Гледате улице које су прилично руиниране док мигранти испред Мек Доналдса уринирају у канту за отпатке , мигранти који плутају као реке улицама и полиција која их зауставља а Бугари који све то немо посматрају, салжу раменима и говоре "Ко нас шта пита "

а онда уђете у цркве и храмове и видите да и даље живи Бугарска , да је поносна , да је поштена и да има душу и да вероватно још постоји само захваљујући цркви ..Видите и да та Бугарска није непријатељ Србији , него је воли и поштује .


па ти иди у ЕУ ...
Tuta bugaein ima dušu?

Naš vekovni dušmanin.

Našla si koga braniti...
 
Mi sanjamo o Sanstefanskoj Bugarskoj.Sta se tice SFRJ,mi smo bili Amerika za vas za vreme komunizma ;)
Sanjajte. Pozdravio vas Erdogan da bolje pajkite.

796508ED-59C6-4ED7-B25A-52DE5A949A0B.jpeg

AAA0E737-DDFB-48B5-9A17-C5FF08A78DD3.png
 
Ne znam tvoje iskustvo ali ja sam dvije godine zivio okruzen Bugarima i od tada ih smatram nasim narodom. A sad po neki han aco u svakom narodu.
Ima ih svuda kao ovaj Han, samo za razliku od exYU nacionalista nekako imaju potrebu da ljude podučavaju da su “Bugari koji i ne znaju da su Bugari”, i to i Srbe iz Smedereva i Niša, ali i one iz Beograda i Šumadije - i to razgovaramo na engleskom jer su iz istočne Bugarske. I neverovatno je koliko imaju visoku predstavu o značaju Bugarske, posebno one srednjovekovne. Još nisam čuo od Hrvata da su Srbi “u stvari Hrvati”, ali u Bugarskoj ih izgleda tome uče u školi.

Msm, kome bi iz Srbije, CG ili Hrvatske palo na pamet da tvrdi i da je ruski uglavnom baziran baš na njegovom jeziku? I to sam rutinski slušao od Bugara ovde, čak i od onih koji ni pet para nedaju za sadašnju Bugarsku.
 
Ima ih svuda kao ovaj Han, samo za razliku od exYU nacionalista nekako imaju potrebu da ljude podučavaju da su “Bugari koji i ne znaju da su Bugari”, i to i Srbe iz Smedereva i Niša, ali i one iz Beograda i Šumadije - i to razgovaramo na engleskom jer su iz istočne Bugarske. I neverovatno je koliko imaju visoku predstavu o značaju Bugarske, posebno one srednjovekovne. Još nisam čuo od Hrvata da su Srbi “u stvari Hrvati”, ali u Bugarskoj ih izgleda tome uče u školi.

Msm, kome bi iz Srbije, CG ili Hrvatske palo na pamet da tvrdi i da je ruski uglavnom baziran baš na njegovom jeziku? I to sam rutinski slušao od Bugara ovde, čak i od onih koji ni pet para nedaju za sadašnju Bugarsku.

Био је овде покушај да се направи раздор и на форуму , то је радио онај што су га ухапсили недавно за шпијунажу , био он и екипа раде то широм нета , али то је само вирутелно , у принципу такви заговарачи су великој мањини ..пре ће Бугарска да се уједини са Србијом , него што ће нека групица Бугара из Србије да се одвоје и приклоне Бугарској.

Интересантно је да када си у Бугарској влада велика србофилија а када пређеш границу са Србијом видиш бугарске заставе на кућама и србофобију..неверватан феномен .
 

Back
Top