Они су Шиптари а не Албанци, зато сви тако и требамо да их зовемо!

ne, ne jer njih to vredja nego zato što imamo i srpski izraz za taj narod!
ti misliš da njih to vredja pa iz tog razloga bi pre koristio izraz "šiptar" nego "Albanac", a ustvari korišćenjem reči "šiptar" ubacujes albansku reč u srpski jezik!
s*reš po srpskom jeziku, zarad toga što misliš da postiže nešto time jer ih zoveš "šiptari"!
*ebe se tebi očigledno za Srbiju i srpski jezik! :poludeo:

nas srpski izraz je arnaut ili siptar

lupas gluposti

Pa koliko znam Šiptari je oduvek bio naziv za Albance sa Kosova iliti domaće Albance iz naše južne pokrajine dok su Albanci oni koji žive u njihovoj matici Albaniji, mislim i Šiptari su isto Albanci ali ih zovemo drugačije kako bi ih razlikovali od Albanaca iz Albanije.
Сетимо се да су њима увели Албанију и Албанце туђини ( да ли знате који?)

Ako to njemu znači uvredu, onda nije bitno što ti misliš. Reči crncu da je nigger je rasizam, jer on to tako doživljava. To je jednostavno tako. Ne određuješ ti pravila što nekome smeta. Ako smeta, smeta, bez obzira bilo to racionalno ili ne. Ljude svašta može vrijeđati, ali nećeš im ići objašnjavati da nisu u pravu. Time bi samo stvorio probleme i svađu, a ne bi rješio ništa.
Kako to ti meni - *TI*
Vredja me to, mene *cara-kralja*

šiptar nije izraz iz srpskog jezika, već si to i sam napisao u uvodnom postu.
arnaut, ok...
što ih ne zoveš onda tako?!

a LABANAC jeste?!
šiptari su prozvani ŠIPTARIMA 1960 jer im je ime ARBANASI bilo uvredljivo
pa su početi nazivani onako kako sami sebe zovu, ŠIFTARIMA
a sada im je I TO postalo uvredljivo pa hoće da se zovu ALBANCIMA*?!
samo se nešto vredjaju!

Дакле пошто ће се шиптари на попису изјашњавати као шиптари а не као Албанци како их ви другосрбијаши називате апелујемо на вас да их од сад називате онако како они и то званично износе, дакле шиптари, хвала.

Испод је пописни листић са окупираног Косова и Метохије.

Шиптари за два дана спроводе свој попис.

Pogledajte prilog 1525586

Ауторска тема.
Шиптар је скроз у реду, српски облик онога како они себе зову. Као да се ми зовемо Срби, како се и зовемо, а љутимо се јер нас други тако називају

И још сад ту неко са стране ускаче и каже "они се не зову Срби, него (?)"

Шиптар је скроз у реду, српски облик онога како они себе зову. Као да се ми зовемо Срби, како се и зовемо, а љутимо се јер нас други тако називају

И још сад ту неко са стране ускаче и каже "они се не зову Срби, него (?)"
@Mstislav i @dlugomir se sigurno protive nazivu šiptari

nisam ja za prodaju... prodali su oni koji su sada "najveći borci" za povratak Kosova!

screenshot_2024-03-25-21-16-32-728_com-opera-mini-native-edit-jpg.1520957
Propaganda drugosrbijanaca i nesrba

za mnoge od tih "tuđica" ne postoji reč na srpskom jeziku, za razliku od reči "šiptar", gde postoji srpska reč!
a šta je zaista smešno?! pa svi ovi kvazi nacionalisti sa IQ manjim od broja cipela... zamisli ideju:
"ako koristim izraz "šiptar" time ću im nauditi jer je to pogradan izraz!"
a ustvari ne da ih to ne vredja nego se još time taj koji tako misli ponozava u srpski jezik ubacuje albanske reči! :dash:
Ali šiptar nije pogrdna reč. Oni sami sebe tako zovu.
O čemu pričaš?

Ali šiptar nije pogrdna reč. Oni sami sebe tako zovu.
O čemu pričaš?
jel je toliko teško da razumeš to što sam napisao?!
upravo sam to i rekao, to je njihova reč za njih same, naravno da nije pogodna.
ali ovi kvazi-nacionalisti sa IQ kao sobna temperatura misle da jeste pogrdan izraz i zato insistiraju na njemu! i misle da će im tako "nauditi" ako ih nazivaju "šiptari", a ustvari samo skrnave srpski jezik time što bespotrebno ubacuju albanske reči za izraze za koje imamo svoje reči!

jel je toliko teško da razumeš to što sam napisao?!
upravo sam to i rekao, to je njihova reč za njih same, naravno da nije pogodna.
ali ovi kvazi-nacionalisti sa IQ kao sobna temperatura misle da jeste pogrdan izraz i zato insistiraju na njemu! i misle da će im tako "nauditi" ako ih nazivaju "šiptari", a ustvari samo skrnave srpski jezik time što bespotrebno ubacuju albanske reči za izraze za koje imamo svoje reči!
ne ubacuje se sada reč šiptar ta reč se koristi decenijama......

Back