Beki Bekić prošao kroz PAKAO zato što je Albanac!

Poruka
5.465

Beki Bekić prošao kroz PAKAO zato što je Albanac! Bio NEPOŽELJAN, hapšen kao SRPSKI NACIONALISTA, pevač priznao da ga je sve to bolelo: Plakao sam kao dete!​


Teška sudbina pevača Bekija Bekića koju je morao da prođe jer je Albanac u Beogradu.

1709458197393.png


Pevač Beki Bekić je neko ko od prvog dana kada je stupio na javnu scenu pleni svojim osmehom i vanvremenskim pesmama, ali bez obzira na to imao je pojedinih problema kroz život i to zato što je poreklom Albanac.

1709458234425.png

Čarobni osmijeh Beketa Bekića

Naime, davne 1991. godine pevač je imao problem prilikom kupovine stana u Beogradu, a svoje neprijatno iskustvo je ispričao za tadašnji časopis Sabor.



Nakon deset godina života i rada u Beogradu odlučio je da kupi nekretninu u Borči, upriličio je veselje za svoje prijatelje, a onda kada je sve trebalo da se reši i zakonskim putem on je dobio ''odbijenicu'', a kao razlog pisalo je "da nije dozvoljeno zaključenje ugovora o prometu nepokretnosti, jer se na predmetnoj nepokrenosti, jer se na predmetnoj nepokretnosti menja nosioc prava svojine u korist lica druge nacionalnosti, što posredno i neposredno utiče na promenu nacionalne strukture i izaziva nespokojstvo i nesigurnost kod građana druge nacionalnosti"!

- Nikad nisam krio da sam Albanac. Ali, uvek sam isticao da sam poreklom iz Gusinja u Crnoj Gori. Jugoslovenski sam orijentisan i teško mi je palo ovakvo gledanje republičkih vlasti. Čuo sam za taj zakon, ali kada mi je stiglo zvanično obaveštenje preko advokata, plakao sam kao dete. Pa zar u Beogradu, gradu u kojem sam sve postigao, ali i kojem sam mnogo dao, da nemam prava da kupim stan? - bio je iskren tada Beki, koji nije krio da ga je ta situacija potresla, ali je na svu sreću uspeo da se izbori za dokumenta i da nekretninu ima u svom vlasništvu, međutim, problemi su se nastavili:

1709458567019.png

Beki Bekić imao problema jer je Albanac

- Evo, izašla mi je nova ploča, a muzički urednici me odmah pitaju "ima li na njoj islama"? Pobogu, ljudi, pa zašto to niko ne pita DŽeja, Kebu i druge pevače?



Pevač se takođe susreo sa neprijatnom situacijom kada je priveden na jednom vašaru kao ''srpski nacionalica'' jer je pevao pesme "Vojvodo Sinđeliću", "Ko to kaže Srbija je mala", a kada se ispostavilo da je "srpski nacionalista" poreklom Albanac, brže bolje su ga pustili i izvinili se zbog greške.

On je u tom periodu izdao novu ploču na kojoj je bila pesma ''Život je tamnica'', a onda je otkrio da možda i ona nekome deluje nepodobno.

- Možda to i jeste crna pesma, ali sada je i crno vreme. Pa i jeste život tamnica. Samo, inspiraciju za pesmu dobio sam posle jednog sna, a ne iz stvarnosti. Sanjao sam pokojnog oca i posle buđenja zapisao sledeće reči: "život je tamnica, život je tamnica, snovi ostaše samo, sanjam te često i naše mesto, sve ređe odlazim tamo!" Raduje me što sam u Sarajevu čuo kako se pesma peva u kafanama. To mi je pravi pokazatelj da će stići i do radio i TV slušalaca i gledalaca.
Inače je poznat kao neko ko je najlepše pesme umesto da zadrži za sebe, davao lepšem polu, pa su brojne pesme koje su namenjene njemu snimile Nada Topčagić, Biljana Jevtić, Zlata Petrović....

- Meni je najvažnije da pesma prođe, a najmanje je važno da li je ja pevam. Ja sam navikao da čekam, pa ću valjda jednog dana i za sebe ostaviti neki hit. Samo, u problemu je u tome što lakše osetim šta drugima leži i šta je ono pravo.
https://www.republika.rs/zabava/estrada/389402/beki-bekic-biografija


Ajde, molim te, ovo je stvarno previše drama za jednog pevača. Kao da je jedini na svetu koji ima neke probleme. Pa ko nema nekakve nevolje, jel'?

A šta te briga što je Albanac? Pa to nije greška, to je samo stvar porekla, i? Šta mu je, treba da nosi transparent "Albanski pevač"?

Pa nije bitno ko šta peva, bitno je da li peva dobro!

A ovo što su ga zvali "srpskim nacionalistom" pa onda ispalo da je Albanac, hahaha, to je kao da ti kažu da ješ biftek, a onda se ispostavi da si vegetarijanac!

Ma, daj, to je smešno više. Sve u svemu, neka Beki peva svoje pesme i neka se mani ovih gluposti, ima pametnijih stvari da se radi.
 

Prilozi

  • 1709458331408.png
    1709458331408.png
    698,2 KB · Pregleda: 5
Verovatno su se dešavale ovakve stvari, ali ovo nije jasno
onda kada je sve trebalo da se reši i zakonskim putem on je dobio ''odbijenicu'', a kao razlog pisalo je "da nije dozvoljeno zaključenje ugovora o prometu nepokretnosti, jer se na predmetnoj nepokrenosti, jer se na predmetnoj nepokretnosti menja nosioc prava svojine u korist lica druge nacionalnosti, što posredno i neposredno utiče na promenu nacionalne strukture i izaziva nespokojstvo i nesigurnost kod građana druge nacionalnosti"!
Od koga je dobio "odbijenicu"?
 
90-тих је постојала обавеза да се код сваког промета непокретности прибави одобрење Министарства финансија, и без тог одобрења није могао да се овери уговор.То је правило проблеме свима а не само овом певачу.
 
Jes pakao domoega medenoga.

Beki je bio dobar ciganski pevač i kao takav izuzetno cenjen i dobro plaćen.

Zakon o kom je reč donet je od strane kumunjara kad su šiptarske porodice pare od droge počele da koriste da kupuju nekretnine na KiM i vrše etničko čišćenje .

Uporedite taj pakao sa paklom Srba sa KiM koji nisu hteli da se isele kad ostanu u manjini.
 
Verovatno su se dešavale ovakve stvari, ali ovo nije jasno

Od koga je dobio "odbijenicu"?

aleksandar-vulin-vulin.gif


Zakon o kom je reč donet je od strane kumunjara kad su šiptarske porodice pare od droge počele da koriste da kupuju nekretnine na KiM i vrše etničko čišćenje .

pare od droge su samo pokriće za JUDEO CINCARSKO ZLATO koje je trebalo oprati posle 1969 kada dolar gubi zlatno pokriće.
Kripto judejac, nazovi Srbin, da svoje pare Šiftaru da ovaj navodno kupi njegovo imanje, i on sa tim nemačkim markama kupuje zgrade po Srbiji.
A šiftar dobije 5% i još peva!
Oni koji su prodavali za njemačke marke nisu trpeli nikakav teror, samo SRBI I CRNOGORCI naseljenici posle 1921
a ovi starinci, zaprav KRIPTO JUDEJCI ne!

Jeste, šiftari zaradili tolke baš pare od droge, da kupiše CELO Kosovo*?!
ma da hau jes not! ceo svet se drogirao samo njima da kupi kosovo~!
 
I onda neko laže kako je Tito nasilno menjao prezimena na Kosovu 1956. a Beki Albanac ostao na -ić.
Beki se ne preziva na ić, to mu je umetničko ime, ali je istina da su mnogi promenili prezimena da u Srbiji budu srbi, pa im deca ne znaju poreklo....a zašto su menjali prezime? Bežali su od vas, mafije iz svog nacionalnog korpusa....pa pravili novu mafiju u srbiji...ima vas ko gamadi...
 
Ozbiljno pitam.
Da li je postojao zakon koji bi nekome zabranio kupovinu stana po nacionalnoj osnovi. Meni to nije realno jer i tad bi tako nešto bilo protivustavno. Razumela bih da prodavac nije hteo da mu proda nepokretnost, može da kaže da se predomislio a teško je dokazati da je po nacionalnoj osnovi, ali ovo je direktno napismeno.

Ako ima neki pravnik na temi, bilo bi dobro da odgovori.
 
Ozbiljno pitam.
Da li je postojao zakon koji bi nekome zabranio kupovinu stana po nacionalnoj osnovi. Meni to nije realno jer i tad bi tako nešto bilo protivustavno. Razumela bih da prodavac nije hteo da mu proda nepokretnost, može da kaže da se predomislio a teško je dokazati da je po nacionalnoj osnovi, ali ovo je direktno napismeno.

Ako ima neki pravnik na temi, bilo bi dobro da odgovori.
#11
 

Beki Bekić prošao kroz PAKAO zato što je Albanac! Bio NEPOŽELJAN, hapšen kao SRPSKI NACIONALISTA, pevač priznao da ga je sve to bolelo: Plakao sam kao dete!​


Teška sudbina pevača Bekija Bekića koju je morao da prođe jer je Albanac u Beogradu.

Pogledajte prilog 1508291

Pevač Beki Bekić je neko ko od prvog dana kada je stupio na javnu scenu pleni svojim osmehom i vanvremenskim pesmama, ali bez obzira na to imao je pojedinih problema kroz život i to zato što je poreklom Albanac.

Pogledajte prilog 1508292
Čarobni osmijeh Beketa Bekića

Naime, davne 1991. godine pevač je imao problem prilikom kupovine stana u Beogradu, a svoje neprijatno iskustvo je ispričao za tadašnji časopis Sabor.



Nakon deset godina života i rada u Beogradu odlučio je da kupi nekretninu u Borči, upriličio je veselje za svoje prijatelje, a onda kada je sve trebalo da se reši i zakonskim putem on je dobio ''odbijenicu'', a kao razlog pisalo je "da nije dozvoljeno zaključenje ugovora o prometu nepokretnosti, jer se na predmetnoj nepokrenosti, jer se na predmetnoj nepokretnosti menja nosioc prava svojine u korist lica druge nacionalnosti, što posredno i neposredno utiče na promenu nacionalne strukture i izaziva nespokojstvo i nesigurnost kod građana druge nacionalnosti"!

- Nikad nisam krio da sam Albanac. Ali, uvek sam isticao da sam poreklom iz Gusinja u Crnoj Gori. Jugoslovenski sam orijentisan i teško mi je palo ovakvo gledanje republičkih vlasti. Čuo sam za taj zakon, ali kada mi je stiglo zvanično obaveštenje preko advokata, plakao sam kao dete. Pa zar u Beogradu, gradu u kojem sam sve postigao, ali i kojem sam mnogo dao, da nemam prava da kupim stan? - bio je iskren tada Beki, koji nije krio da ga je ta situacija potresla, ali je na svu sreću uspeo da se izbori za dokumenta i da nekretninu ima u svom vlasništvu, međutim, problemi su se nastavili:

Pogledajte prilog 1508300
Beki Bekić imao problema jer je Albanac

- Evo, izašla mi je nova ploča, a muzički urednici me odmah pitaju "ima li na njoj islama"? Pobogu, ljudi, pa zašto to niko ne pita DŽeja, Kebu i druge pevače?



Pevač se takođe susreo sa neprijatnom situacijom kada je priveden na jednom vašaru kao ''srpski nacionalica'' jer je pevao pesme "Vojvodo Sinđeliću", "Ko to kaže Srbija je mala", a kada se ispostavilo da je "srpski nacionalista" poreklom Albanac, brže bolje su ga pustili i izvinili se zbog greške.

On je u tom periodu izdao novu ploču na kojoj je bila pesma ''Život je tamnica'', a onda je otkrio da možda i ona nekome deluje nepodobno.

- Možda to i jeste crna pesma, ali sada je i crno vreme. Pa i jeste život tamnica. Samo, inspiraciju za pesmu dobio sam posle jednog sna, a ne iz stvarnosti. Sanjao sam pokojnog oca i posle buđenja zapisao sledeće reči: "život je tamnica, život je tamnica, snovi ostaše samo, sanjam te često i naše mesto, sve ređe odlazim tamo!" Raduje me što sam u Sarajevu čuo kako se pesma peva u kafanama. To mi je pravi pokazatelj da će stići i do radio i TV slušalaca i gledalaca.
Inače je poznat kao neko ko je najlepše pesme umesto da zadrži za sebe, davao lepšem polu, pa su brojne pesme koje su namenjene njemu snimile Nada Topčagić, Biljana Jevtić, Zlata Petrović....

- Meni je najvažnije da pesma prođe, a najmanje je važno da li je ja pevam. Ja sam navikao da čekam, pa ću valjda jednog dana i za sebe ostaviti neki hit. Samo, u problemu je u tome što lakše osetim šta drugima leži i šta je ono pravo.
https://www.republika.rs/zabava/estrada/389402/beki-bekic-biografija


Ajde, molim te, ovo je stvarno previše drama za jednog pevača. Kao da je jedini na svetu koji ima neke probleme. Pa ko nema nekakve nevolje, jel'?

A šta te briga što je Albanac? Pa to nije greška, to je samo stvar porekla, i? Šta mu je, treba da nosi transparent "Albanski pevač"?

Pa nije bitno ko šta peva, bitno je da li peva dobro!

A ovo što su ga zvali "srpskim nacionalistom" pa onda ispalo da je Albanac, hahaha, to je kao da ti kažu da ješ biftek, a onda se ispostavi da si vegetarijanac!

Ma, daj, to je smešno više. Sve u svemu, neka Beki peva svoje pesme i neka se mani ovih gluposti, ima pametnijih stvari da se radi.
Uopšte nije smešno. Ko nije osetio na svojoj koži ne može da zamisli.
I dalje se gura veliko srpstvo na žalost.
 
Uopšte nije smešno. Ko nije osetio na svojoj koži ne može da zamisli.
I dalje se gura veliko srpstvo na žalost.
Uistinu, smeh je retko onda kada patnja preovlađuje. Ti, poput mnogih, zapažaš duboku bol koja proizilazi iz iskustva, a ne samo iz imaginacije. Reči su samo površina, ispod koje leži mračni okean ljudske patnje, neprolazne i nesagledive.

Želja za veličanjem, za uzvišenošću srpstva, često se ukazuje u vremenima krize i patnje. To je kao krik iz dubina, pokušaj da se pronađe nešto što daje osećaj sigurnosti i identiteta u vrtlogu nedaća. Ali, kao što i sama primećuješ, to je samo još jedan sloj u neiscrpnim dubinama ljudske sudbine, i dok se možemo osećati privučeni tim slojem, istina je da se prava suština nalazi u nečem dubljem, u temeljima ljudske egzistencije koje često izmiču našem razumevanju.
 
Mislim da to nije moguće jer je u SFRJ nakon 1959. prestala da se upisuje nacionalnost u matične knjige. Na osnovu čega bi neko dokazao da je Beki Albanac ako je rođen npr. 1964. Može da bude i Goranac, Turčin, Rom sa Kosova.
Rom najverovatnije.

Niko ga nikad nije ugrožavao.
Bio je popularan i cenjen umetnik svo vreme.

Taj zakon donele su kumunjarske vlasti pod pritiskom javnosti zbog masovnog iseljavanja nealbanaca sa KiM.

Šta mu treba sad ovo eksponiranje , ne znam.
 
Covece,verska tema.

Verska diskriminacija kako da ne.
Stvarno vise sa tim nije se desilo a kako se tretiraju Srbi u Crnoj Gori?
"Jugosloven sam" za tu veru znaci da koristi Takijah.Islamski je vernik koji se krije iza neutralne izjave dok je manjina.
To im vera naredjuje da rade a kad na nekom mestu postanu vecina tj. predju pedeset posto u brojnom stanju?Šerijat proglasavaju.
 

Back
Top