"То Мики, то" Бугарска на Западу!

Slavenska

Domaćin
Poruka
4.291
ауторска тема

Бугарска је већ дуго део ЕУ заједнице , папиролошки више би могло да се каже , као један брак заснован због папира а брачни другови као странци нити се познају , нити се признају ,нити функционишу .

Ако неко посети Бугарску ових дана може да види лице једне руиниране ЕУ државе заглављене између истока и запада, запада на који је присиљена да иде а душу има , могло би чак и да се каже да је та душа и српска ..Док идете улицама већих градова видите рекламе за српска јела , српске песме , неки стари заборављени евегрин хитови су и даље популарни у Бугарској , типа "То Мики то"

Бугари се са поштовањем клањају српском краљу Милутину , са одушевљењем гледају на српске туристе и имате осећај као да сте у неком параленом универзуму..Нема ништа што указује да се налазите на простору ЕУ , осим што су им радници на западу .

Питам се чему уопште та ЕУ заједница ако ће само поједине државе да просперирају а остатак да се копрца и једва преживљава ..Када Бугарима кажете да сте из Србије ,они са одушевљењем крену са питањима , очи им светлуцају , жељни су слободе коју немају јер више не могу самостално да одлучују о било чему .

"Ех, ово је ропство , од како смо ушли у ЕУ живи нисмо "кажу Бугари и крену са причама о одласку у Србији неких 80тих година и ономе што су у Србији видели и како је то било лепо и моле вас да не улазите у ЕУ и да не кварите оно што имате .".Ми Бугари смо робови у ЕУ , нити нас ко поштује , ни ти нас ко нешто пита , само нас условљавају и покрадају "

Гледате улице које су прилично руиниране док мигранти испред Мек Доналдса уринирају у канту за отпатке , мигранти који плутају као реке улицама и полиција која их зауставља а Бугари који све то немо посматрају, салжу раменима и говоре "Ко нас шта пита "

а онда уђете у цркве и храмове и видите да и даље живи Бугарска , да је поносна , да је поштена и да има душу и да вероватно још постоји само захваљујући цркви ..Видите и да та Бугарска није непријатељ Србији , него је воли и поштује .


па ти иди у ЕУ ...
 
Никад нисам била и Бугарској. Знам да радо долазе код нас јер може да се пуши у кафани. Мислим, између осталог.

Мислим да је питање времена , веома скоро време , када ће Бугари да изађу из ЕУ , незадовољство је велико , незадовољство односном ЕУ према њима , третирају те неке чланице западне као да си им вазал и слуга а Бугари имају тај урођени отпор према окупатору и то је приметно ..

Неки Бугари када их питаш како је у ЕУ , кажу "Као под Турцима "
 
Мислим да је питање времена , веома скоро време , када ће Бугари да изађу из ЕУ , незадовољство је велико , незадовољство односном ЕУ према њима , третирају те неке чланице западне као да си им вазал и слуга а Бугари имају тај урођени отпор према окупатору и то је приметно ..

Неки Бугари када их питаш како је у ЕУ , кажу "Као под Турцима "

S kim li si ti to pričale i gde li si bila.

Bugarske jeste najsiromašnija zemlja EU ali su i takvi svetlosnu godinu daleko od stanje gde su bili pre ulaska u EU.

Šta misliš da li je i u drugim zemljama istočne EU tako (Poljska, Češka, Slovačka...)
 
S kim li si ti to pričale i gde li si bila.

Bugarske jeste najsiromašnija zemlja EU ali su i takvi svetlosnu godinu daleko od stanje gde su bili pre ulaska u EU.

Šta misliš da li je i u drugim zemljama istočne EU tako (Poljska, Češka, Slovačka...)

Бугари кажу да им је било боље пре , да су ако ништа друго имали достојанство а да им је и то достојанство сада узела ЕУ ..Кажу да им је као под Турцима и велики су југоносталгичари ..Интересантно је да Бугари из Србије сањају о Бугарској а Бугари из Бугарске сањају о Србији .
 
Бугари кажу да им је било боље пре , да су ако ништа друго имали достојанство а да им је и то достојанство сада узела ЕУ ..Кажу да им је као под Турцима и велики су југоносталгичари ..Интересантно је да Бугари из Србије сањају о Бугарској а Бугари из Бугарске сањају о Србији .
A svi zajedno pate za vremenima Todora Zivkova i SLobe, jer se tada znao red.
 
Bugarska je ono što mi ne treba da radimo. No Bugarska je ušla 2007. godine kada je taj žar evrointegracija imao smisla i pored tada nastupajuće krize . Danas kada su najače zemlje Evrope u recesiji (ili blizu nje) a smeši nam se radikalizacija prilika u vezi rata u Ukrajini (prema tome još više izdvajanja za vojsku) još manje će biti sredstava za novopridošle članice koje očigledno i neće primiti.
 
A svi zajedno pate za vremenima Todora Zivkova i SLobe, jer se tada znao red.

Видиш у то време се Бугарин у Бугарској нешто и питао , али данас га нико не пита ништа и одлуке се о Бугарској доносе у Бриселу , то је као под Турцима ..идеш у Истамбул по наредбе , данас у Брисел и радиш шта ти се каже.
 
A svi zajedno pate za vremenima Todora Zivkova i SLobe, jer se tada znao red.
Za vreme Todora Živkova Bugarska je dostigla 9 miliona stanovnika , danas da ih Bog pomogne ako prebace 6 miliona.
Inače juče sam gledao demografske podatke za Južnu Koreju tamo je tek katastrofa , imaju jednu od najmanjih stopa rađnja u svetu 0, 76%, za razliku od njihove severne braće koji se kote kao skakavci. I džaba im nuklearno oružje i milionska vojska oni će njih na kraju preplaviti natalitetom.
To ne znači da hvalim njihov komunizam ali ostaje činjenica da narodi koje je osvojio neoliberalizam izumiru.
 
Bugarska je ono što mi ne treba da radimo. No Bugarska je ušla 2007. godine kada je taj žar evrointegracija imao smisla i pored tada nastupajuće krize . Danas kada su najače zemlje Evrope u recesiji (ili blizu nje) a smeši nam se radikalizacija prilika u vezi rata u Ukrajini (prema tome još više izdvajanja za vojsku) još manje će biti sredstava za novopridošle članice koje očigledno i neće primiti.

Моје лично мишљење је да ће Бугарска да напусти ЕУ и то веома скоро .Бугари су поносан народ а понижење које им ЕУ свакодневно приређује је превршило сваку меру.Устанак ће да буде против ЕУ , као што је био и против Турака
 
Za vreme Todora Živkova Bugarska je dostigla 9 miliona stanovnika , danas da ih Bog pomogne ako prebace 6 miliona.
Inače juče sam gledao demografske podatke za Južnu Koreju tamo je tek katastrofa , imaju jednu od najmanjih stopa rađnja u svetu 0, 76%, za razliku od njihove braće koji se kote kao skakavci. I džaba im nuklearno oružje i milionsa vojska oni će njih na kraju preplaviti natalitetom.
To ne znači da hvalim njihov komunizam ali ostaje činjenica da narodi koje je osvojio neoliberalizam izumiru.
Vremenom ce braca Severnokorejci da predju na kapitalizam, da zbace komunisticku diktaturu i da se ujedine sa bracom, kao Nemci, Ziveli.

Inace, Japan je u 35-ogodisnjoj stagnaciji, a Kinu tek to sve ceka.
 
Pozivam @хан Ацо kao pencilin za ove nebuloze koje iznosi Slavenska...Aco Bugarine Slavenska ti vrijedja napredak!

Економског напретка нема , али су као људи веома напредовали ..ту велику улогу има и бугарска црква која сакупља народ и не дозвољава се расипа .

Бугари данас знају ко им је непријатељ а то није Србија , њихов непријатељ је ЕУ и запад , то они сами кажу .
 
Vremenom ce braca Severnokorejci da predju na kapitalizam, da zbace komunisticku diktaturu i da se ujedine sa bracom, kao Nemci, Ziveli.

Inace, Japan je u 35-ogodisnjoj stagnaciji, a Kinu tek to sve ceka.

Можда јужнокорејци збаце Американце и врате се под окриље своје браће севернокорејаца
 
Видиш у то време се Бугарин у Бугарској нешто и питао , али данас га нико не пита ништа и одлуке се о Бугарској доносе у Бриселу , то је као под Турцима ..идеш у Истамбул по наредбе , данас у Брисел и радиш шта ти се каже.
Kao pod turcima hahah. A daj uljepsala si mi dan
 
Бугари кажу да им је било боље пре , да су ако ништа друго имали достојанство а да им је и то достојанство сада узела ЕУ ..Кажу да им је као под Турцима и велики су југоносталгичари ..Интересантно је да Бугари из Србије сањају о Бугарској а Бугари из Бугарске сањају о Србији .
Mi sanjamo o Sanstefanskoj Bugarskoj.Sta se tice SFRJ,mi smo bili Amerika za vas za vreme komunizma ;)
 

Back
Top