Они су Шиптари а не Албанци, зато сви тако и требамо да их зовемо!

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.582
Дакле пошто ће се шиптари на попису изјашњавати као шиптари а не као Албанци како их ви другосрбијаши називате апелујемо на вас да их од сад називате онако како они и то званично износе, дакле шиптари, хвала.

Испод је пописни листић са окупираног Косова и Метохије.

Шиптари за два дана спроводе свој попис.

20240403_222552.jpg



Ауторска тема.
 
Uvek me je nerviralo, cak smatram da je oblik rasizma, ako ja ne mogu da nekog zovem onako kako on sam sebe naziva.
On sebe tako zove, njegova okolina ga tako zove - nazovem ga ja on se ljuti - ocito mene smatra nedostojnim da ga tako zovem

Zasto - zbog moje rase ili nacije, sto je rasizam ili nacizam.
 
Дакле пошто ће се шиптари на попису изјашњавати као шиптари а не као Албанци како их ви другосрбијаши називате апелујемо на вас да их од сад називате онако како они и то званично износе, дакле шиптари, хвала.

Испод је пописни листић са окупираног Косова и Метохије.

Шиптари за два дана спроводе свој попис.

Pogledajte prilog 1525586


Ауторска тема.

znaci ti radije koristis albanski jezik nego svoj (nadam se maternji) srpski?
Shqiptare je izraz na njihovom (albanskom) jeziku, a albanci na srpskom.
isto kao kad bi insistirao na tome da za Nemce u Srbiji treba da se kaze "Deutsche" a ne "Nemci" kao sto je to na srpskom jeziku korektno!
ne kapiras poentu, mislis da ako Srbi zovu abance siptari a ne albanci da ces im time nauditi jer to tebi mozda zvuci pogrdno, a ustvari koristis bespotrebno albansku rec! meni je drazi srpski nego albanski... ja cu ih nazivati u skladu sa nasim jezikom!

odgovor se isto odnosi i na ovog drugog pacijenta @argumentovano
 
znaci ti radije koristis albanski jezik nego svoj (nadam se maternji) srpski?
Shqiptare je izraz na njihovom (albanskom) jeziku, a albanci na srpskom.
isto kao kad bi insistirao na tome da za Nemce u Srbiji treba da se kaze "Deutsche" a ne "Nemci" kao sto je to na srpskom jeziku korektno!
ne kapiras poentu, mislis da ako Srbi zovu abance siptari a ne albanci da ces im time nauditi jer to tebi mozda zvuci pogrdno, a ustvari koristis bespotrebno albansku rec! meni je drazi srpski nego albanski... ja cu ih nazivati u skladu sa nasim jezikom!

odgovor se isto odnosi i na ovog drugog pacijenta @argumentovano


Albanija je vastacki naziv nametnut od strane zapada pre svega Nemacke i Austrougarske.

Nasi stari su njih nazivali arnauti , a oni sebe nazivaju Siptarima. E pa kad sami sebe nazivaju Siptarima sto bi ih mi zvali drugacije ?
 
Poslednja izmena od moderatora:
znaci ti radije koristis albanski jezik nego svoj (nadam se maternji) srpski?
Shqiptare je izraz na njihovom (albanskom) jeziku, a albanci na srpskom.
isto kao kad bi insistirao na tome da za Nemce u Srbiji treba da se kaze "Deutsche" a ne "Nemci" kao sto je to na srpskom jeziku korektno!
ne kapiras poentu, mislis da ako Srbi zovu abance siptari a ne albanci da ces im time nauditi jer to tebi mozda zvuci pogrdno, a ustvari koristis bespotrebno albansku rec! meni je drazi srpski nego albanski... ja cu ih nazivati u skladu sa nasim jezikom!

odgovor se isto odnosi i na ovog drugog pacijenta @argumentovano
a sta fali Siptari kad oni sebe tako zovu..
 
znaci ti radije koristis albanski jezik nego svoj (nadam se maternji) srpski?
Shqiptare je izraz na njihovom (albanskom) jeziku, a albanci na srpskom.
isto kao kad bi insistirao na tome da za Nemce u Srbiji treba da se kaze "Deutsche" a ne "Nemci" kao sto je to na srpskom jeziku korektno!
ne kapiras poentu, mislis da ako Srbi zovu abance siptari a ne albanci da ces im time nauditi jer to tebi mozda zvuci pogrdno, a ustvari koristis bespotrebno albansku rec! meni je drazi srpski nego albanski... ja cu ih nazivati u skladu sa nasim jezikom!

odgovor se isto odnosi i na ovog drugog pacijenta @argumentovano

izraz na srbskom je ARBANASI ovi sa severa i ARNAUTI ovi sa juga
 
a sta fali Siptari kad oni sebe tako zovu..


Drugosrbijasi poput @canavaro -a nas godinama ubedjuje kako ne smemo zvati Siptare siptarima jer ih taj naziv vredja.

A vidimo po popisu koji sami sprovode - da oni sami sebe tako zovu!

E pa kad sami tebe tako zovu kako je onda ako ih mi zovemo isto , to uvredljivo?

To je kao da pitas nekoga kako se zoves i on kaze Nikola. I ti ga zoves Nikola, a on kaze e nemoj me tako zvati to me vredja moras me zvati Mujo z:D

Drugosrbijanstina nije cista u mozak.
 
Drugosrbijasi poput @canavaro -a nas godinama ubedjuje kako ne smemo zvati Siptare siptarima jer ih taj naziv vredja.

A vidimo po popisu koji sami sprovode - da oni sami sebe tako zovu!

E pa kad sami tebe tako zovu kako je onda ako ih mi zovemo isto , to uvredljivo?

To je kao da pitas nekoga kako se zoves i on kaze Nikola. I ti ga zoves Nikola, a on kaze e nemoj me tako zvati to me vredja moras me zvati Mujo z:D

Drugosrbijanstina nije cista u mozak.
Pa i Afroamerikanci jedni druge iz milošti zovu rečju na N, a kada bi ih tako oslovio ne bi te spasao ni sav tvoj FSB.

Ne radi se o tome kako ti hoćeš da ih zoveš. Radi se o tome da pokažeš poštovanje i čoveka oslovljavaš onako kako ti se predstavi i kako on to želi.

Ako ne možeš da razumeš zašto je to tako, možeš da razumeš zašto si izgubio Kosovo.
 
a sta fali Siptari kad oni sebe tako zovu..
pročitaj ponovo ono što sam napisao! :rtfm:
šiptar = albanska reč
zašto bi koristili albanske reči u srpskom jeziku kada imamo svoje?!
jel treba i za Nemce da kažemo "dojče" jer oni sami sebe tako zovu?
e moje "Srbende" sve tudje vam je draže nego ono što je srpsko! čak i albanske reči radije koristite nego srpske! :poludeo:
 
Drugosrbijasi poput @canavaro -a nas godinama ubedjuje kako ne smemo zvati Siptare siptarima jer ih taj naziv vredja.

A vidimo po popisu koji sami sprovode - da oni sami sebe tako zovu!

E pa kad sami tebe tako zovu kako je onda ako ih mi zovemo isto , to uvredljivo?

To je kao da pitas nekoga kako se zoves i on kaze Nikola. I ti ga zoves Nikola, a on kaze e nemoj me tako zvati to me vredja moras me zvati Mujo z:D

Drugosrbijanstina nije cista u mozak.
ne, ne jer njih to vredja nego zato što imamo i srpski izraz za taj narod!
ti misliš da njih to vredja pa iz tog razloga bi pre koristio izraz "šiptar" nego "Albanac", a ustvari korišćenjem reči "šiptar" ubacujes albansku reč u srpski jezik!
s*reš po srpskom jeziku, zarad toga što misliš da postiže nešto time jer ih zoveš "šiptari"!
*ebe se tebi očigledno za Srbiju i srpski jezik! :poludeo:
 
Uvek me je nerviralo, cak smatram da je oblik rasizma, ako ja ne mogu da nekog zovem onako kako on sam sebe naziva.
On sebe tako zove, njegova okolina ga tako zove - nazovem ga ja on se ljuti - ocito mene smatra nedostojnim da ga tako zovem

Zasto - zbog moje rase ili nacije, sto je rasizam ili nacizam.
Ljuti se zbog konotacije i konteksta izgovorenog, jer zna da, recimo tebi, to znači vrijeđanje drugoga. Isto tako se ni crnci ne ljute kada se među sobom nazivaju niggerima, ali ako im to reče bijelac, onda će ga ubiti, iako dobro znaju da zapravo jesu crni i da riječ nigger znači samo crn.
 
Ljuti se zbog konotacije i konteksta izgovorenog, jer zna da, recimo tebi, to znači vrijeđanje drugoga. Isto tako se ni crnci ne ljute kada se među sobom nazivaju niggerima, ali ako im to reče bijelac, onda će ga ubiti, iako dobro znaju da zapravo jesu crni i da riječ nigger znači samo crn.
Ko kaze da ja hocu njega da uvredim?
Kazem siptar kako mislim da treba, kao sto on kaze srbin kako misli da treba
Zasto bi to izazivalo mrznju?
To i kazem da je rasizam, sa njihove strane, konstatacija da je on crnac nije uvredljiva
A ako njima smeta sto im to belac kaze - oni su rasisti
 
Ko kaze da ja hocu njega da uvredim?
Kazem siptar kako mislim da treba, kao sto on kaze srbin kako misli da treba
Zasto bi to izazivalo mrznju?
To i kazem da je rasizam, sa njihove strane, konstatacija da je on crnac nije uvredljiva
A ako njima smeta sto im to belac kaze - oni su rasisti
Ako to njemu znači uvredu, onda nije bitno što ti misliš. Reči crncu da je nigger je rasizam, jer on to tako doživljava. To je jednostavno tako. Ne određuješ ti pravila što nekome smeta. Ako smeta, smeta, bez obzira bilo to racionalno ili ne. Ljude svašta može vrijeđati, ali nećeš im ići objašnjavati da nisu u pravu. Time bi samo stvorio probleme i svađu, a ne bi rješio ništa.
 
pa plačeš zbog jedne albanske reči (šiptar) koja se upotrebljava u srpskom i insistiraš na čistoći jezika
a srpski pun tuđica.........
smešno , najblaže rečeno :lol:

Tuđice - opšte obrazovanje
za mnoge od tih "tuđica" ne postoji reč na srpskom jeziku, za razliku od reči "šiptar", gde postoji srpska reč!
a šta je zaista smešno?! pa svi ovi kvazi nacionalisti sa IQ manjim od broja cipela... zamisli ideju:
"ako koristim izraz "šiptar" time ću im nauditi jer je to pogradan izraz!"
a ustvari ne da ih to ne vredja nego se još time taj koji tako misli ponozava u srpski jezik ubacuje albanske reči! :dash:
 
pročitaj ponovo ono što sam napisao! :rtfm:
šiptar = albanska reč
zašto bi koristili albanske reči u srpskom jeziku kada imamo svoje?!
jel treba i za Nemce da kažemo "dojče" jer oni sami sebe tako zovu?
e moje "Srbende" sve tudje vam je draže nego ono što je srpsko! čak i albanske reči radije koristite nego srpske! :poludeo:
koristis satro srpske reci, ali si zato za prodaju srpskih teritorija !
 
Pa koliko znam Šiptari je oduvek bio naziv za Albance sa Kosova iliti domaće Albance iz naše južne pokrajine dok su Albanci oni koji žive u njihovoj matici Albaniji, mislim i Šiptari su isto Albanci ali ih zovemo drugačije kako bi ih razlikovali od Albanaca iz Albanije.
da, s Kosova Siptari, iz Albanije Albanci..
 
znaci ti radije koristis albanski jezik nego svoj (nadam se maternji) srpski?
Shqiptare je izraz na njihovom (albanskom) jeziku, a albanci na srpskom.
isto kao kad bi insistirao na tome da za Nemce u Srbiji treba da se kaze "Deutsche" a ne "Nemci" kao sto je to na srpskom jeziku korektno!
ne kapiras poentu, mislis da ako Srbi zovu abance siptari a ne albanci da ces im time nauditi jer to tebi mozda zvuci pogrdno, a ustvari koristis bespotrebno albansku rec! meni je drazi srpski nego albanski... ja cu ih nazivati u skladu sa nasim jezikom!

odgovor se isto odnosi i na ovog drugog pacijenta @argumentovano
Шиптари није никаква погрдна реч.Они себе тако зову и ми смо их тако звали све до титоизма :rtfm:
 
Шиптари није никаква погрдна реч.Они себе тако зову и ми смо их тако звали све до титоизма :rtfm:
dakle i ti radije koristiš albanske reči i time skrnaviš srpski jezik, nego da upotrebljavaš srpske reči?
 

Back
Top