Beki Bekić prošao kroz PAKAO zato što je Albanac!

90-тих је постојала обавеза да се код сваког промета непокретности прибави одобрење Министарства финансија, и без тог одобрења није могао да се овери уговор.То је правило проблеме свима а не само овом певачу.

I šta, svima je u odgovoru bilo da je nedozvoljena promena nacionalnosti?
 
Код Бекија у Борчу.
JADNI MI.....



403857971_3569814699897537_4334488727047748342_n.jpg
 
Pa ne znam gde je mogao osim u JNA u vojničkoj knjižici. Nacionalnost se nakon 1959. više nije upisivala u MKR i MKV.
Да би оверио уговор у суду, претходно си морао да имаш дозволу министарства финансија.Ово се није односило само на Албанце и КиМ, него на све уговоре о промету непокретности у Србији.Онда министарство није давало одобрење ако по именима уговарача закључи да Албанац купује непокретност од Србина на КиМ, и да је реч о купопродаји под притиском.Да је реч о продаји непокретности под притиском се утврђивало из неуобичајено ниске или високе цене, на пример 3-4 пута јефтиније или скупље од реалне цене.

И Срби и Албанци на КиМ су живели у социјализму, и није баш било реално да неки Албанац-пољопривредник или радник има у штеку 100 или 200 хиљада марака, да 7-8 пута преплати реалну тржишну цену некретнине .Било је очигледно да је порекло тог новца у најмању руку сумњиво и да приоритетни циљ таквог уговора није стицање непокретности, већ измена националне структуре.Није било ни реално да неки Србин прода своју некретнину Албанцу за 1/5 тржишне цене, па је и то био разлог да се не изда дозвола.

Фора је била у томе да су многи наводили много нижу цену у уговору,(на руке се исплаћивала тржишна цена) да би умањили плаћање пореза на промет апсолутних права, а не због неких других намера.И они су постали "жртве" овог закона, јер су муљали са ценом.
 
Jako mi je žao što neko ko je Albanac loše prođe u Srbiji, mada on i nije tako loše prošao, ali isto tako kad vidim da na naše pucaju na Kosmetu, koliko ima nerešenih zločina kao ubistvo onih mladića na reći i slično, prosto on je prošao i odlično ako to uzmemo u obzir.

Svakako će bolje proći Albanac u Beogradu nego Srbin u Tirani. Ja još ne videh Srbina da je popularan pevač u Albaniji.
 
Mislim da to nije moguće jer je u SFRJ nakon 1959. prestala da se upisuje nacionalnost u matične knjige. Na osnovu čega bi neko dokazao da je Beki Albanac ako je rođen npr. 1964. Može da bude i Goranac, Turčin, Rom sa Kosova.
Ne. Moguce je, jer je vec 1989 poceo raspad SFRJ i onda su u BG poceli da se pojavljaju razni panduri, tipa republicki , savezni , lazni DB itd itd..
Mnogo kosovara radnika je nestalo , verovatno varijanta betonskih cipelica, jer nisu imali porodicu a imali su stanbeni prostor...
Zatim se deo toga primenio na Leskovac, jel to dovoljno severno za vas?
Tamo nije bilo dozvoljeno da svako kupi livadu , zemlju , stan, ili bilo sta od nekretnina, isti razlog kao i ovaj navedeni....

Tacno je znaci da su racni laznjaci DB , cesto iz Subotice, tu bi trebalo pretresti lokalni DB jer postoje razne primedbe o radu tog dela DB i raznih samozvanih DB autoriteta...
svasta radili u ime zastite drzave..

Tacno je i da su korumpirani...

Tacno je i da ako se zabrani negde onda tu nema sta da se mozga dalje....
To da se radi sistematicno i sa debelim razlogom, sve bi mirno bilo zavrseno i nikad ne bi bilo Kosovskog problema...ali para vrti gde burgija nece...
Tako se urusilo i na kosovu , kad su pocele ponude za neko seosko domacinstvo u visini od pola miliona maraka, ili vise...
Oni koji su dobili 20 000 su mirno otisli...ko zna od koga su dobili...a neko je dobio razliku od pola miliona i tih 20 000

Nije vam blisko takvo razmisljanje...ne bi Srbi tako...
 
Zar on nije Behljuljević? Zašto onda kaze da je Albanac?
Pa naravno da jeste Behljuljevic. Tako mu se prezime kaze na nasem jeziku. Ali pravo prezime mu je Behljulji. A stvarno ne bih da ulazim zasto se izjasnjava da je Albanac; ja sam kazao za njegovo bratstvo da nije albansko. Ako su se njegovi u medjuvremenu opredijelili da su Albanci ja to postujem.
 
Pa naravno da jeste Behljuljevic. Tako mu se prezime kaze na nasem jeziku. Ali pravo prezime mu je Behljulji. A stvarno ne bih da ulazim zasto se izjasnjava da je Albanac; ja sam kazao za njegovo bratstvo da nije albansko. Ako su se njegovi u medjuvremenu opredijelili da su Albanci ja to postujem.
Možda samo prilagođavanje većini. Objavljivao sam u temi o Gorancima rezultate popisa gde se vidi da su se mnogi na Kosovu izjašnjavali kao Turci da bi mogli da emigriraju u Tursku. I danas u Makedoniji se mnogi Romi i Pomaci izjašnjavaju kao Albanci ili ponekad kao Turci, a sve zbog zaštite ili priklanjanja većem.
 
Možda samo prilagođavanje većini. Objavljivao sam u temi o Gorancima rezultate popisa gde se vidi da su se mnogi na Kosovu izjašnjavali kao Turci da bi mogli da emigriraju u Tursku. I danas u Makedoniji se mnogi Romi i Pomaci izjašnjavaju kao Albanci ili ponekad kao Turci, a sve zbog zaštite ili priklanjanja većem.
A nije ovo karakteristicno za Bekijev kraj. Tamo je vise karakteristika, srodis se sa jednim narodom i prirodno postanes to. Ne mora uvijek visoko politika.nekad su ljudski motivi dovoljni. Inace prica se da je Beki izuzetno dobar covjek.
 
A nije ovo karakteristicno za Bekijev kraj. Tamo je vise karakteristika, srodis se sa jednim narodom i prirodno postanes to. Ne mora uvijek visoko politika.nekad su ljudski motivi dovoljni. Inace prica se da je Beki izuzetno dobar covjek.
Pokrenuo sam temu o iseljavanju muslimanskog stanovništva u Tursku 1950ih ali malo ima Muslimana na forumu da prokomentarišu nešto o tome.
 
Pokrenuo sam temu o iseljavanju muslimanskog stanovništva u Tursku 1950ih ali malo ima Muslimana na forumu da prokomentarišu nešto o tome.
nije cudo. Za muslimane ti iseljeni su podsjecanje na traumaticna iskustva 19 i 20 vijeka od kojih se zeljelo pobjeci. Sa emancipacijom muslimana u SFRJ nekako smo shvatili da podsjecanje na okolnosti iseljavanja su zapravo trovanje mladjih generacija odnosno razbijanje jedinstva sa drugim YU narodima. Sa druge strane te iste koji su otisli za Tursku smatrali smo glupima jer su otisli na gore a malo i izdajnicima jer su se ooredjelili za drugu drzavu. E kad su se dzini nacionalizma izasle iz boce sjetili smo ih se i kazali oni ispadose pametniji.
 
Poslednja izmena:

Back
Top