Pezo 206 problemi sa paljenjem

Nikakvo varenje nađeš drugu glavu, promeniš gumice, obradiš glavu i to samo montiraš. Drugar kupio bmw kupe ovo ono skidaj glavu a ona pukla neko je zamazo silikonom.

Kupio auto u Pančevu kada nema pojma budala. Ubrzo počeo i git sa krova da otpada dakle i prevrtan. U međuvremenu crko i automatski menjač pa ugradio manuelni :mrgreen:
120 eur ruke kod mehanicara za tu operaciju nisam u tom filmu.Caru carevo neka odrade sve spakuju i ima da 8 ventila leti hahaha.
 
Peugeot 406 2.0 HDi, najbolji automobil svih vremena!!! Najbolji jer Merc W124 ima problema s korozije, a on nema.
Da i starije generacije dizel Pezo su izvanredne masine koje ladno prelaze i po 2 miliona km bez generalke, moj cale imao taj motor, neunistiv.
I oni nemaju problema sa glavom motora zato sto je gusana, znaci covek treba da bude totalni debil da unisti takav motor.
 
Nije baš tema ali sad mi to došlo u misli, često se susrećemo s pojmovima generalka i polugeneralka. Svi znamo što je generalni popravak, ali što je točno polugeneralka? Jeli to ovo što Juka radi ili se može ubrojiti u polugeneralku i zamjena dihtunga? Prije početka popravka rekao mi je da ne zna što će točno sve činiti jer treba pogledati te glumice ventila i još nesto( zaboravi što). Kad sam došao po automobil rekao mi je da nije bilo potrebe za dodatnim radovima jer je motor " suv ko barut", mada mislim možda bi bilo bolje da je promijenio i glumice jer kako im samo ime kaže, od gume su a protokom vremena guma propada.
 
Polugeneralka je kada rasturiš motor i samo zameniš karike. Eventualno još nešto što je propalo tipa ležajeve radilice.

Generalka je kada se razbuše cilindri, stave hilzne i novi klipovi, karike, obradi radilica, stave novi ležajevi, dihtunzi, semerinzi itd.

Obrada glave i zamena dihtunga je popravak ko i zamena lamele. Gumice ventila se OBAVEZNO menjaju.
 
Polugeneralka je kada rasturiš motor i samo zameniš karike. Eventualno još nešto što je propalo tipa ležajeve radilice.

Generalka je kada se razbuše cilindri, stave hilzne i novi klipovi, karike, obradi radilica, stave novi ležajevi, dihtunzi, semerinzi itd.

Obrada glave i zamena dihtunga je popravak ko i zamena lamele. Gumice ventila se OBAVEZNO menjaju.
Ovako amaterski gledano s moje strane, polugeneralka je prilično besmislen pothvat, mislim ako već otvaraš motor? Vjerojatno i nije neka strašna razlika u cijeni?
 
Pa jeste realno besmislena polugeneralna jer će opet da produvaju karike usled većeg zazora između cilindra i klipa. To se zvalo osvežavanje motora i nekada radilo na zastavi kao dobar dan i nije bilo preskupo. Mom drugaru je majstor to radio na parkingu 90tih. Veje sneg a njemu vire noge ispod auta.
 

Naravno ali to na svakom autu moze da se desi, bolje zameniti gumice samo nego celu glavu ili ventile.
Kada skidaš glavu radiš kompletan remont. Menjaš nalomljene opruge, gumice, menjaš iskrivljene ventile ili izgorele, menjaš siceve ventila ako su izgoreli, šlajfuješ ventile, obrađuješ glavu, menjaš semeringe i dihtunge. Propustiš li nešto ili se ponovo pregreje žurka ide ponovo.

Sve ovo se radi i ako kupiš polovnu glavu.
 
Polugeneralka je kada rasturiš motor i samo zameniš karike. Eventualno još nešto što je propalo tipa ležajeve radilice.

Generalka je kada se razbuše cilindri, stave hilzne i novi klipovi, karike, obradi radilica, stave novi ležajevi, dihtunzi, semerinzi itd.

Obrada glave i zamena dihtunga je popravak ko i zamena lamele. Gumice ventila se OBAVEZNO menjaju.
Kupit celi motor i stavit ga i eto ga
 


Kada skidaš glavu radiš kompletan remont. Menjaš nalomljene opruge, gumice, menjaš iskrivljene ventile ili izgorele, menjaš siceve ventila ako su izgoreli, šlajfuješ ventile, obrađuješ glavu, menjaš semeringe i dihtunge. Propustiš li nešto ili se ponovo pregreje žurka ide ponovo.

Sve ovo se radi i ako kupiš polovnu glavu.
Moze li se sta smuljat da se sve to ne radi.Zavarit malo i trajat ce pola godine.
 
Zavisi kako i šta je puklo to se vidi tek kada se skine. Ako sve radi kako treba šta je problem? Nema kompresiju na tom cilindru pa teže pali? Jel masnija garavija svećica?
Pali iz prve.Sve drugo top ali pukla glava na cosku.Masti motor i po patosu.Pun ulja po motoru.Eto te male ogrebotinice ako je iz toga.Ovakve fleke pusta preko noci.Gde god sam vozio naravno svi kažu zamena glave.A kad se radi glava ispod 4 stoje nije sa rukama i delovima.Menjo nedavno svecice.Stare nisu bile garave.
 

Prilozi

  • IMG_20240204_122423.jpg
    IMG_20240204_122423.jpg
    42,5 KB · Pregleda: 3
  • IMG_20240208_075650.jpg
    IMG_20240208_075650.jpg
    92,6 KB · Pregleda: 3
Poslednja izmena:
Tacno tako.Moze li se vozati ovakav da me ne **** ako je nivo ulja na maximumu uvek?Pusta na glavi a ulja uvek ima.A koliko moze ovakav pitanje je.Zamenis glavu sredis pa opet glava haha pa torzija i 33000 problema sa strujom.
Zavarit malo ovo oko glave i teraj Misko ionako vozam samo po Bg.
 

Back
Top