Pezo 206 problemi sa paljenjem

Tacno tako.Moze li se vozati ovakav da me ne **** ako je nivo ulja na maximumu uvek?Pusta na glavi a ulja uvek ima.A koliko moze ovakav pitanje je.Zamenis glavu sredis pa opet glava haha pa torzija i 33000 problema sa strujom.
Zavarit malo ovo oko glave i teraj Misko ionako vozam samo po Bg.
Vozi dok ne stane. Kad stane, drugi motor i piči.
Sto je najjače dugo ce on.
 
Ja prije dvadesetak godina vozio Una 900cm. Trosio ulje kao lud a plus je i curilo. Na kraju izgubio i kompresiju a crvena od ulja stalno upaljena. Samo čekao da stane i da ga gurnem na otpad za 200 eura. Međutim, moj pasanac mi da za njega 500 i odveze. Vozio ga još 2 godine i na kraju ga prodao nekom mehaničaru.

Nevjerovatno koliko je odbijao je da umre.
 
Roknut novi motor i ajmo
 

Prilozi

  • IMG_20240208_135203.jpg
    IMG_20240208_135203.jpg
    149,7 KB · Pregleda: 6
Ja prije dvadesetak godina vozio Una 900cm. Trosio ulje kao lud a plus je i curilo. Na kraju izgubio i kompresiju a crvena od ulja stalno upaljena. Samo čekao da stane i da ga gurnem na otpad za 200 eura. Međutim, moj pasanac mi da za njega 500 i odveze. Vozio ga još 2 godine i na kraju ga prodao nekom mehaničaru.

Nevjerovatno koliko je odbijao je da umre.
Sve može da se prolongira redovnom zamenom ulja i semeringa. Ljudi namerno spale motor iz obesti.
 
Poznajem likove koji drze radionicu za obradu glava i blokova u Novom Sadu.
Navaruju se glave samo tako i daju garanciju na taj rad.
Ne vidim zasto bi bo problem da se zavari kad tu nema nikakvih velikih pritisaka a i nije to blok motora koji takodje u nekim slucajevima moze da se zavari i da sluzi ko zna koliko.
I ne,nije to nikakav budz nego ustaljena procedura danas potpuno normalna i redovna.
Raspitaj se u nekoj radionici za obradu glava pa ces cuti i sam da je ovo sto sam napisao istina.
 
Što se tiče problema s strujom na mom francuzu, valjda dovoljno reći da je kompjuter motora i bobina originalna ugradnja iz 2000- e. Na elektropokretacu vozila zamjenjuje su četkice. U torziju je uloženi nekih 160-170 eura prije 5-6 godina. Treba napomenuti da je 206 -ica znala biti prilično opterećena, po 200- 300 kila povrća za prodaju ili otpadnih metala.
 
Evo ajmo sad jedno pitanjce Mario i neko strucan.Da li je mogao mehanicar menjajuci svecice,skidajuci bumbinu i zajebavajuci se oko toga da mi polomi glavu motora?
Gurajuci ovaj sraf?
 

Prilozi

  • IMG_20240210_074111.jpg
    IMG_20240210_074111.jpg
    66,3 KB · Pregleda: 5
  • IMG_20240208_164908.jpg
    IMG_20240208_164908.jpg
    54,7 KB · Pregleda: 5
  • IMG_20240208_173738.jpg
    IMG_20240208_173738.jpg
    75 KB · Pregleda: 5
Poznajem likove koji drze radionicu za obradu glava i blokova u Novom Sadu.
Navaruju se glave samo tako i daju garanciju na taj rad.
Ne vidim zasto bi bo problem da se zavari kad tu nema nikakvih velikih pritisaka a i nije to blok motora koji takodje u nekim slucajevima moze da se zavari i da sluzi ko zna koliko.
I ne,nije to nikakav budz nego ustaljena procedura danas potpuno normalna i redovna.
Raspitaj se u nekoj radionici za obradu glava pa ces cuti i sam da je ovo sto sam napisao istina.
Moze li kontakt Dule mozes i pp.Pogledaj sliku moje glave pezo 206 sta mislis jel je mogo majstor shebat?Bas mi se to desilo kada je gurao te srafove.A sraf je duzi gurao nego sto treba.
 
Zamenila se vugla uredno i sada stabilnije radi i lepo ide.Paljenje se zasada resilo ciscenjem pumpe goriva.
Mario imam problema sa izduvnom granom.
Malo podrhtava auto u leru a i kad se zagreje isto podrhtava istim intezitetom.
Isplatili se izduvnu varit ili promeniti?
Kaze mehanicar ne valja nista od toga a meni malo i smeta taj neravnonmeran rad motora.On nasao samo izduvnu da ne valja.Kaze nisu dizne mada ja sumnjam i na njih iako je benzinac auto.
 
Pa ako si menjao glavu mogao si i izduvnu da promeniš mada ona nebi trebala da utiče na rad. Proveri sva vakum creva i ona hoće vremenom da prave problem satrule i ide falš vazduh. Jel gori ček endžin? Ima tu gomila sitnica koje mogu da zezaju. Jbg francuski auto.
 
Jutros vozio kod auspuh majstora i malo je pukla izduvna mogu je zameniti ali rekose da ona ne utice na podrhtavanje motora u leru.Pre misle da su nosaci motora.Kada pod rucnom dam malo gasa zatrese se prilicno motor napred.Ne gori cek endjin .Nisam imao izduvnu u momentu kada je majstor menjao glavu jbg.Ja mu reko vibrira i podrhtava u leru on se svezao samo izduvne.Da nisu dizne?Mada one vibriraju samo na hladno kada se zagreje auto izgubi se ta vibracija .Na pezou bio hladan ili topao isto podhrtava i neravnomeran rad motora.
 
Bio kod dobrog majstora.Konačno da i ja ubodem nekog.Trese u leru "nosač motora donji"
Zamenit ću ga ove sedmice.Dobro je da nije bumbina 100 eur je.
Još da sredim paljenje ponekad ne može da upali.Čistio benzin pumpu bilo bolje neko vreme i sad opet krenulo.2.5 bara izbaci.Možda je za zameniti.
Neznam šta sa izduvnom.Pukla malo trazi auspuh majstor 50 eur da je zameni.
 
Poslednja izmena:

Back
Top