Pare ljude kvare?! Da li?

no, kako god da bilo....za majku se morate pobrinuti...
kod starijih ljudi usamljenost i osjecaj nemoci prate jedno drugo...to ti je to "visak"...
i jedini nacin da to, donekle, prevazidje takva osoba...navikla da daje...obitelji je
da je netko od vas ukljuci, aktivno, u svoj zivot...

to u neku ruku jest..."zrtva", al onda je "zrtva" i nosati nekog u stomaku 9 mjeseci i na grbaci 20tak godina...

Ne mogu se nuzno sloziti..
Navela si jednu stranu medalje i iskljucila drugu..
Morati je ozbiljan izraz. Ono sto si iskljucila jeste sledece:
Odnos roditelja prema detetu u medjuvremenu. Niko od nas nije izabrao da bude teret u stomaku da bismo zbog toga osecali obavezu.
Roditelji su hteli nesto i ucinili su samim tim stekli obavezu da nas nose na grbaci to neko vreme.. Ali nacin na koji to cine je veoma bitan..

Medjutim ako je njihov odnos los prema detetu onda nastaje drugacija situacija..
Samo kazem da postoji i druga strana, i da izraz morati je preuvelican..
Opet nevezano za konkretni primer..
O njemu kada bude vise informacija.. Za sad zdrakam :)..
 
Ma nije poenta kako ce ko trositi zaradjene pare nego da li ih promeni novac..da li ostanu isti prema prijateljima i okolini..a uglavnom se prema tim najblizim postave kao da nemaju taj novac..kesh im kupuje status u novom ''krem'' drustvu

Tako nekako...
Uz jos neke dodate informacije u predhodnim postovima vezanim za odnose unutar zidova u kome su ziveli, taj priliv novca je promenio i njihovo dotadasnje okruzenje.
Znam da vece finansijske mogucnosti otvaraju vrata u krugove slicno imucnih ljudi i pokusavam sve to da razumem, ali ne mogu da razumem da prijatelji koji su mi bili dobri dok sam bila student bez prihoda odjednom postaju ljudi sa kojima nemam dodirnih tacaka jer boze moj, oni vise ne mogu samnom u korak...
 
Ne mogu se nuzno sloziti..
Navela si jednu stranu medalje i iskljucila drugu..
Morati je ozbiljan izraz. Ono sto si iskljucila jeste sledece:
Odnos roditelja prema detetu u medjuvremenu. Niko od nas nije izabrao da bude teret u stomaku da bismo zbog toga osecali obavezu.
Roditelji su hteli nesto i ucinili su samim tim stekli obavezu da nas nose na grbaci to neko vreme.. Ali nacin na koji to cine je veoma bitan..

Medjutim ako je njihov odnos los prema detetu onda nastaje drugacija situacija..
Samo kazem da postoji i druga strana, i da izraz morati je preuvelican..
Opet nevezano za konkretni primer..
O njemu kada bude vise informacija.. Za sad zdrakam :)..

lupas gluposti...tj. procitaj sta je zena napisala
o svom odrastanju i svojim roditeljima...ne djeluje mi da je njima...nezadovoljna?

ps da, MORANJE...mada, gdje ima ljubavi to se ne zove tako, a gdje je bas i nema...
i postovanje ce dostajati...
 
Ne razumem u čemu je problem? Žena ima ekstra posao i sjajnu platu. U ovoj državi imati posao koji se više nego dobro plaća nije ni malo lako (ma šta neki pričali). Moraš raditi kao crnac i biti uvek spreman da na poslu ostaneš duže. Zašto se još opterećivati i kućnim poslovima? I ja bih iznajmila kućnu pomoćnicu i prala kosu kod frizera da imam veliku platu......Prosto, kuvanje, peglanje, čišćenje i slično nije nešto čemu težim ako to može neko drugi da obavi umesto mene.....
Snaja nije želela da se reši tvoje majke ali očigledno je tvojoj mami smetao njihov novi način života.... I to što ne mora da kuva, pere ili već šta bi radila po kući.... Pa je sigurno došlo do sukoba i ona se odselila. I to je ok.
A tebi ako je žao mame pozovi je kod sebe....Lako je meriti tuđe postupke....

Moja mama kod mene uvek moze da dodje, kao sto i dolazi koliko god je to moguce, ali stvar u tome sto ona u svojim godinama ni ne pomislja da bi zivela u nekom drugom svetu... zato je ta mogucnost njenog preseljenja u moju blizinu otpala :neutral:
 
lupas gluposti...tj. procitaj sta je zena napisala
o svom odrastanju i svojim roditeljima...ne djeluje mi da je njima...nezadovoljna?

ps da, MORANJE...mada, gdje ima ljubavi to se ne zove tako, a gdje je bas i nema...
i postovanje ce dostajati...

Zena nije napisala ni snajino ni sinovljeno vidjenje da bih mogao reci vise o tome..
Dalje, napisao sam da nije vezano za konkretni primer..

Druga stvar, zadnji put te upozoravam da promenis recnik. Umesto toga primeni kontra argument. Ako ga imas. Razgovor je razgovor, a o tome ko je gluplji od nas dvoje.. ne znam, ako zelis mozemo otvoriti temu..
Mozes napisati, ne slazem se, jer ja znam da ne lupam gluposti iz iskustva vise razlicitih ljudi, pa i sebe..
Nadam se, razumecemo se :)..
 
Zena nije napisala ni snajino ni sinovljeno vidjenje da bih mogao reci vise o tome..
Dalje, napisao sam da nije vezano za konkretni primer..

Druga stvar, zadnji put te upozoravam da promenis recnik. Umesto toga primeni kontra argument. Ako ga imas. Razgovor je razgovor, a o tome ko je gluplji od nas dvoje.. ne znam, ako zelis mozemo otvoriti temu..
Mozes napisati, ne slazem se, jer ja znam da ne lupam gluposti iz iskustva vise razlicitih ljudi, pa i sebe..
Nadam se, razumecemo se :)..


nemam namjeru nista mijenjati
narocito ne kako bih udovoljila tvom...egu
ono sto si gore napisao je glupost, a ni ovo nije puno bolje...tj. nije uopce bolje
 
Meni se sve čini da je cela priča u suštini veliki nesporazum. Kako ja odavde vidim, snaja je želela da olakša porodici, što je pogrešno protumačeno. Od "Mama, ne moraš da kuvaš previše, ne moraš da čistiš" ispalo je "Mama je tehnološki višak - nekorisna, nepotrebna, suvišna..."

Davanje nije bas tako jednostavan proces, jer dati nekome nesto na pogresan nacin moze dovesti do povredjivanja darovane osobe.
 
Mozda nema razloga da me sve to pogadja ali kada su upletene emocije stvari dobijaju neku drugu dimenziju.
Normalno je da te pogadja jer vidis da ti je majka tuzna i nezadovoljna. Problem je u tome sto ona samu sebe vidi kao zrtvu, a i ti je tako vidis. Ona nije nicija zrtva, jednostavno zivot je takavm doslo je do smene generacija i mora da se pomiri sa tim kao i svi njeni vrsnjaci. Ucinila je mnogo za vas, kao i drugi roditelji za svoju decu, ali to ne znaci da ima prava da prevaspitava snaju.

Iskreno, da li mozes sebe da stavis u poziciju svoje snaje i da umesto svoje majke zamislis svojui svekrvu koja je nezadovoljna tvojim odlukama koje je ne ugrozavaju i koje je se ne ticu. Kako bi resila takvu situaciju?:)
 
Snaju svakako pare nisu "pokvarile"... koliko sam shvatila, odrasla je u nemaštini, vaša porodica joj je bila divno utočište a sada je svojim sposobnostima uspela da izgradi svoj dom i da svoj uspeh podeli sa porodicom. To nije ništa ni loše, ni neobično..
Osim toga, prirodno je da u svemu tome uživa... Nije imala prilike da u životu mnogo uživa...

Vaša majka nije "isterana" "zanemarena" ili šta god, njoj se nije dopalo to, što više nije stub i oslonac
porodici, kako je to verovatno bilo celog života.

Verujem da vam je žao što je majka sama i što ne možete da joj pomognete, ali je nasuprot tome, jako ružno što na ovakav način govorite o snaji, koja nije ništa nikome ukrala, nego sopstvenim snagama zaradila.

A što se tiče toga da novac kvari, stanovišta sam da je to teorija siromašnih. Oni koji novac imaju, uživaju u svemu što on može da im priušti... Zavist siromašnih je našla opravdanje u "kvarljivosti"
 
Pricati s nekim normalno nije zadovoljavanje necijeg ega, ali svedno..
A sad, zasto je konkretno glupost?
Precizinje ako moze..

vec sam ti vise nego iscrpno...pojasnila;
procitaj uvodni post
zena je vrlo lijepo opisala odnos svojih roditelja prema njima troma;
njoj, bratu i snaji...

sto se moje i tvoje buduce komunikacije tice
ako ti ne prija...imas ignore opciju
savjetujem ti da je ukljucis posto ja sigurno nista u ophodjenju s tobom necu mijenjati...
 
vec sam ti vise nego iscrpno...pojasnila;
procitaj uvodni post
zena je vrlo lijepo opisala odnos svojih roditelja prema njima troma;
njoj, bratu i snaji...

sto se moje i tvoje buduce komunikacije tice
ako ti ne prija...imas ignore opciju
savjetujem ti da je ukljucis posto ja sigurno nista u ophodjenju s tobom necu mijenjati...

Opet kazem da sam naglasio u svom postu da se ne odnosi na konkretni primer koji je ona dala, da za sad citam..
Dakle zasto je glupost?
 
što se mene tiče, žena je lepo organizovala život.
ako je tvojoj mami malo dosadno, jer su joj sve aktivnosti na koje je navikla - prestale, neka nađe neko svoje staro društvo, neka obnovi prijateljstva...pročitah da se svekrva iselila u iznajmljeni stan - gde je stan u kome je pre živela?
ne kaže se za džabe ''svoja kućica - svoja slobodica''.
brat - čovek je sa svojom ženom složan i to je isto u redu...roditelji umeju previše da očekuju, ako su dosta davali i trudili se oko dece.
zaboga, pa treba da se trude ako su decu rodili...ponudili su snaji dom, to je veoma humano i svaka čast...ali, ako je tvoja snaja doživela odrastanje, promenu, transformisala se, mislim da bi svaka pametna osoba to trebalo da pozdravi, a ne da se oseti uvređenom.

Slozila bih se da moja majka nije bas spremno docekala odrastanje svoje dece i to je njen licni problem, ali sa starijim ljudima cesto treba imati vise takta, njih je mnogo lakse povrediti... za to je potrebno iskustvo pa spomenutoj snaji ne zameram jer duboko verujem da namere nisu bile lose, samo su za mnoge stvari odabrani neprimerni nacini.
 

Back
Top