Да ли сте увек на страни жена?

Pitala je žena jasno "šta TI znači", gde si se ti nadovezala... Sa sve "seljačka", a na kraju dokazala upravo da si malograđanin koji utrčava, vređa i etiketira i to svojim projekcijama.

Jel zabranjeno da se nadovežem.
Ovo je forum, dakle javna diskusija, ako si zaboravio gde si
I kao što rekoh nisam komentarisala tebe nego izreku tako da nema potrebe da učitavaš i svađaš se.

Žene koje pružaju podršku drugim ženama u raznim sitacijama su mu ok, ali mi nisu jasne žene koje su redovno protiv drugih žena jer se ne uklapaju u neki njihov šablon po bilo kom osnovu. One su prve koje će osuditi, čak i pre muškaraca drugu ženu. Ne razumem ni žene koje u slučajevima nasilja, komentarišu da je kriva žena jer je izazvala svojim ponašanjem, lažno moralisanje, licemerje a ponekad i sujeta je primetno prisutno kod određenog broja žena u odnosu sa drugim ženama.

Žene koje pružaju podršku drugim ženama u raznim sitacijama su mu ok, ali mi nisu jasne žene koje su redovno protiv drugih žena jer se ne uklapaju u neki njihov šablon po bilo kom osnovu. One su prve koje će osuditi, čak i pre muškaraca drugu ženu. Ne razumem ni žene koje u slučajevima nasilja, komentarišu da je kriva žena jer je izazvala svojim ponašanjem, lažno moralisanje, licemerje a ponekad i sujeta je primetno prisutno kod određenog broja žena u odnosu sa drugim ženama.

Ne shvatam ja to kao generalizaciju jedna socijalna grupa protiv druge

iebeš ga, od malena su nas učili da je važno da zauzmeš stranu. nekada se to radilo na ulici
danas se radi iz fotelje. savremeno je u skladu sa vremenom u kome živimo i nema nikakav uticaj na formiranje javnog mnenja.
suštinski smo toliko otudjeni da u realnom vremenu nismo zainteresovani jedni za druge nimalo a komentarisanje na mrežama nema nikakvu težinu ali pokazuje koliko je dokon svet koliko mu je sieban život i koliko su mreže ventil za sve nedorečene životne ambicije.

Да ли сте?
Женски солидарне, увек на страни жена, заштитнички настројене према свом полу?
И ако јесте, да ли постоји црвена линија код које стајете?
Nisam uvek na strani žena. Postoji crvena linija, a to je laž. Laž koja će povrediti nekoga. Tada ne razlikujem polove i uvek sam na strani istine.
Zaštitnički sam nastrojena prema svom polu , kad god ima potrebe za tim, ali da ostanem pravedna.

Ne shvatam ja to kao generalizaciju jedna socijalna grupa protiv druge

iebeš ga, od malena su nas učili da je važno da zauzmeš stranu. nekada se to radilo na ulici
danas se radi iz fotelje. savremeno je u skladu sa vremenom u kome živimo i nema nikakav uticaj na formiranje javnog mnenja.
suštinski smo toliko otudjeni da u realnom vremenu nismo zainteresovani jedni za druge nimalo a komentarisanje na mrežama nema nikakvu težinu ali pokazuje koliko je dokon svet koliko mu je sieban život i koliko su mreže ventil za sve nedorečene životne ambicije.
U manjim sredinama ima toga i te kako i u realu :(

imaš poentu
ako već nosim hidžab hoću da bude svila i kadifa
a ovde oće da mu doneseš lavor za noge a svojom platom moze da kupi tri potrošačke korpe…
a pa neće moći
Где нађеш те богатуне који могу да купе три потрошачке корпе :rotf:

Да ли сте?
Женски солидарне, увек на страни жена, заштитнички настројене према свом полу?
И ако јесте, да ли постоји црвена линија код које стајете?
Jesam za istu stvar ali podjednako kod oba pola. Može se pre reči bolje razumevanje.

Дакле, жена је жени највећи непријатељ...смучило ми се шта смо све данас у стању да урадимо зарад мало популарности, фуј...
Ova ima neka lupetanja, al s druge strane postoje stvari za koje je u pravu, nevezano za žene. Tema lečenja teških bolesnika SMS porukama je takođe nešto baš urgentno, a niko to iz vlasti ne rešava :( a što se tiče porođaja, ovaj stav ima jer nemaju sve buduće mame da daju po 100 evra za epidural, pa se jadne muče satima a niko da ih pogleda, one jadne i ne primećuju da nema klime jer im to nije ni bitno u tim trenucima :(

Ova ima neka lupetanja, al s druge strane postoje stvari za koje je u pravu, nevezano za žene. Tema lečenja teških bolesnika SMS porukama je takođe nešto baš urgentno, a niko to iz vlasti ne rešava :( a što se tiče porođaja, ovaj stav ima jer nemaju sve buduće mame da daju po 100 evra za epidural, pa se jadne muče satima a niko da ih pogleda, one jadne i ne primećuju da nema klime jer im to nije ni bitno u tim trenucima :(
Ova ne može biti u pravu. Sve treba pa i klima.

Back