Pare ljude kvare?! Da li?

Ako cemo iskreno, imam utisak da si jako subjektivna.
Sta bi bilo da ti licno pocnes da zaradjujes mnogo novca?
Da li bi po svaku cenu cistila sama, ako ti vec nije problem da platis tu uslugu?

Sigurno da jesam subjektivna koliko god se trudila da to ne budem :)
Ne bih se nicim bavila po svaku cenu i svakako da bih sebe i ostale ukucane postedela nepotrebnih poslova. Ponasanje moje snaje je vise licilo na diktatorsko, bezkompromisno ponasanje. Bice sve kako ona odredi...
 
Zasto on mora da se oseca inferiorno ako zaradjuje manje od nje?
Bilo je drugacije, situacija se promenila... Da li bi bilo bolje da ona ne zaradjuje?
Zasto pitanje "da li je to ljubav" za odnos koji je uvek i bio ljubav?
Ako se ne suprotstavlja zeni to je inferiornost?

Ustvari ja nemam pojma kako se moj brat oseca, predpostavljam da dobro :) To su samo moja nagadjanja koja sam podelila sa vama forumasima ;)
 
Sigurno da jesam subjektivna koliko god se trudila da to ne budem :)
Ne bih se nicim bavila po svaku cenu i svakako da bih sebe i ostale ukucane postedela nepotrebnih poslova. Ponasanje moje snaje je vise licilo na diktatorsko, bezkompromisno ponasanje. Bice sve kako ona odredi...

Наравно да си субјективна, то је сасвим нормално, твоја мама је у питању.

Али, углавном у тим ситуацијама, кад се девојка млада уда, свекрва преузме улогу мајке и снаји и сину.
Снаји више није потребна мама у кући, она је сад ,,своја'' и логично је да јој смета.
Мами такође смета то што више није ,,породична мама'', него је бачена у запећак.

Старији људи су незадовољни и несрећни кад изгубе своју примарну улогу у породици.
 
Ustvari ja nemam pojma kako se moj brat oseca, predpostavljam da dobro :) To su samo moja nagadjanja koja sam podelila sa vama forumasima ;)

То што човек ћути и једе оно што се не једе - не значи да је добро, мада не знам можда је и стварно ок!
Већина мушкараца је затворена (твој брат није усамљен случај) и кад схвате да је боље да не таласају (јер већина каке заврши у њиховим устима) тако се и понашају.
 
То је тежак хаос, али је бар уравнотежен.
Nema nikakvog haosa, a kamo li teskog ;)

MM i ja smo osovina nase porodice. Prema roditeljima smo maksimalno korektni, ali odluke donosimo samostalno i ne obaziremo se na to sto nisu uvek svi odusevljeni kada se radi o necemu sto nikoga ne ugrozava, a tice se samo nas.

Mame su nam jako razlicite, gotovo suprotnih shvatanja, ali se sasvim solidno slazu jer su tretirane jednako, voljene su i postovane, ali odluke donosimo mi. I lepo to funkcionise vec 16 godina :)
 
Nema nikakvog haosa, a kamo li teskog ;)

MM i ja smo osovina nase porodice. Prema roditeljima smo maksimalno korektni, ali odluke donosimo samostalno i ne obaziremo se na to sto nisu uvek svi odusevljeni kada se radi o necemu sto nikoga ne ugrozava, a tice se samo nas.

Mame su nam jako razlicite, gotovo suprotnih shvatanja, ali se sasvim solidno slazu jer su tretirane jednako, voljene su i postovane, ali odluke donosimo mi. I lepo to funkcionise vec 16 godina :)

Заједница не хвала!

Код Вас је све ок вероватно због тога што су и једна и друга ту, иначе кад је само једна...
 
Uz rizik da budem ispljuvana, zakonitost i jeste takva...ni malo romanticna

Dakle, ko finansira - donosi odluke

Za svoje pare mogu do mile volje da idem kod frizera, kozmeticara, na spa tretmane, da placam kuvaricu, kucnu pomocnicu, cickam svoju kucu kako mi se svidja, ako neko hoce da mi odrzi predavanje da zivim rasipno - molim lepo, trosim svoje pare te se onda to nikoga ne tice

btw, nisam jos videla nekoga koga su pare pokvarile - to samo znaci da je default osobe pod ozbiljnim manama.

Ovde mi se vise cini da je snajka imala najbolju zelju da svi zajedno uzivaju u novom kvalitetu, a o njenoj "iskvarenosti" bi se moglo govoriti pod nekim drugim okolnostima
 
Sandrina, imas pravo kad kazes da bi moj brat, ukoliko mu takav zivot ne bi odgovarao vec nasao nacin i promenio to. Taj deo je i meni jasan.
Ono sto je mene najvise dotaklo je njeno despotsko ponasanje u odnosu na moju majku. Ona se izdigla i pocela nekontrolisano da postavlja pravila ponasanja u novom prostoru.
Lepo je to platiti pomoc u kuci i na taj nacin postedeti ostale nepotrebnog posla, ali kada se kretanje zivog coveka svede na ograniceno korakanje po sterilnom prostoru, bez tolerancije za bilo kakvu kucnu delatnost, onda to zna da dotakne.
Kao sto sam napisala u prvom postu, moja mama je imala svoj prostor u kome je trebalo da ima mir, ali 'novopecena gazdarica' je vec dolazila na ideju da se i ta soba pregradi, jer ipak ne treba jednoj starijoj zeni (u ovom slucaju nasoj majci) svih tih 15 kvadrata, dovoljno je i pola manje...

Sve promene bilo kakvog karaktera,pozitivne i negativne znaju da uticu na ljude.
Vrlo cesto,pozitivne promene ljudi ne mogu da docekaju ,protive im se.I to je normalno.
Ja idalje mislim da ste vi malo preemotivno odreagovali.Tvoja majka se osetila kao da je visak,jer za nju nije bilo posla.
I to zna da zaboli znam.Pogotovu ljude u tim godinama.
I meni je to jasno.Novac menja ljude.U ovom slucaju je promenio tvoju snaju.Ali nije i pokvario.
Jer ona je ,koliko ja vidim,iz najbolje namere sve to ucinila.
Mogla je hladno da se okrene,sa svojim muzem,tvojim bratom,ode od vase majke,uziva u svojim paricama i ne ponudi je da im se pridruzi.
To bi znacilo da ju je novac pokvario.
A pare menjaju ljude-kao i sve druge stvari u zivotu-rodjenje,smrt,preseljenje....
;)
 
Koliko sam shvatila tvoja majka je samostalno donela odluku da se preseli sa njima. Na stranu sto to uopste nije tvoja stvar kojom treba da se bavis, da li stvarno mislis da ti je mama tamo otisla pod pretnjom? :confused:
Sama zena odlucila, videla da joj to ne odgovara i sama se preselila. I sta sad? Sta bi ti tacno?
 
Ma, ima žena pravo da troši novac na šta god hoće i da oprema kuću kako hoće, kao što i majka ima pravo da joj se to ne dopada. Sad ne žive zajedno, nema više takvih trzavica i ako to budu razumno prihvatile ponovo će se super slagati. Ako reše da budu nerazumne i krenu sa negativnom pričom oko toga ko se pokvario, ko je ogorčen, trt-mrt...:roll:
 
Promena uloga, oni vise nisu deca o kojoj se treba brinuti, svekrva se ne snalazi, zali se cerki, cerka naravno voli majku i zao joj je sto je nezadovoljna ->eto otkuda ogorcenost

Kritika je na racun snaje koja placa kucnu pomocnicu umesto da radi sama, a u stvari kucnu pomocnicu imaju i sin i snaja i oboje su postedjeni kucnih poslova. (ovo je samo jedan od primera udobnijeg zivota, posto nam je taj naveden)
Sin takodje zivi udobnije, ali njemu se to ne zamera.;)

Slazem se sa prvim delom komentara.

Sto se tice kucne pomocnice, uopste nije poenta u njenoj prisutnosti, naravno da je to udobnost koju bi vecina koji bi to mogli sebi priustili.
Taj primer sam navela jer mi je prvo palo na pamet, ali radi se o nizu dogadjaja zbog kojih mama nije mogla da se oseca kao kod kuce: u kupatilu 'nije bilo mesta' za njenu kozmetiku (svoju je drzala u svojoj sobi), zamoljena je da kuhinju koristi koliko mora... a posle kratkog vremena iskrsla je ideja da se soba koja joj je dodeljena prilikom useljenja pregradi i njen ionako ogranicen zivotni prostor smanji jos vise...
 
E ne, ima jos jedna primedba - enterijer je sterilan i po snajkinom ukusu

Ja ne vidim sta je tu razlog za ogorcenost

Ja vidim..
Recimo, ti i ja smo zajedno, uselimo se u novi stan..
Ti ga uredis kako zelis dok sam ja iskljucen iz tog procesa..
Tehnicki, ni nismo zajedno, ti bi bila ona koja je donosilac svih odluka..
Lose po onog drugog..

Brat je bitan faktor, ali se zna dosta malo o njegovom misljenju..
Zato je komentar iznad samo moje razmisljanje o zajednici, bilo kakvoj, nevezano za ovaj konkretni primer..
 
Slazem se sa prvim delom komentara.

Sto se tice kucne pomocnice, uopste nije poenta u njenoj prisutnosti, naravno da je to udobnost koju bi vecina koji bi to mogli sebi priustili.
Taj primer sam navela jer mi je prvo palo na pamet, ali radi se o nizu dogadjaja zbog kojih mama nije mogla da se oseca kao kod kuce: u kupatilu 'nije bilo mesta' za njenu kozmetiku (svoju je drzala u svojoj sobi), zamoljena je da kuhinju koristi koliko mora... a posle kratkog vremena iskrsla je ideja da se soba koja joj je dodeljena prilikom useljenja pregradi i njen ionako ogranicen zivotni prostor smanji jos vise...


hmmm...to jest...neprihvatljivo...meni...

nego, da pitam ja tebe nesto drugo;
tko je kupio stan u kojem sad zive brat i snaja tj. gdje ste zivjeli ranije?
zar je moguce da tvoja majka nema bas nikakvu nekretninu na raspologanju?
ako je taj stan kupljen novcem od prodaje nekretnine tvojih roditelja...
onda, realno, imate problem...tako ishitrene odluke se, nazalost, cesto skupo placaju...

no, kako god da bilo....za majku se morate pobrinuti...
kod starijih ljudi usamljenost i osjecaj nemoci prate jedno drugo...to ti je to "visak"...
i jedini nacin da to, donekle, prevazidje takva osoba...navikla da daje...obitelji je
da je netko od vas ukljuci, aktivno, u svoj zivot...

to u neku ruku jest..."zrtva", al onda je "zrtva" i nosati nekog u stomaku 9 mjeseci i na grbaci 20tak godina...
 

Back
Top