Da li nekoga možete da volite i pustite?

To i nije naša odluka. Ukoliko ne želi neko da bude sa nama ta odluka je već donešena.
Ne može se niko na silu zadržati. Može možda nekim manipulacijama neko kraće vreme ali svakako ta osoba više emotivno nije sa nama.
Naša odluka može biti samo da iz ljubavi prema sebi odemo što pre i nađemo osobu koja će nas voleti kako zaslužujemo.
 
Tema podstaknuta drugom temom https://forum.krstarica.com/threads/vecna-ljubav-sta-mislite.1001848/

Da li možete neku osobu da volite i da je pustite od sebe zarad njegove/njene sreće? Volite nekoga jako, mnogo, kako god... ali ćete tu osobu puštate od sebe i nećete pokušavati da je zadržite jer ćete joj time "skresati krila"?

Imati osobu u svom životu tj. u ovom slučaju, prošlosti, koju ste pustili da ode, a možda čak i podstaknuli da ode jer bi ostajući sa vama propustila nešto drugo za čime čezne.

Nešto kao kada roditelj pusti dete u beli svet zarad njegove sreće ali ovde je u pitanju partner koji će da ode ali se neće vraćati za praznike i najverovatnije tu osobu više nikada nećete videti.
Pusti je. Ako te voli vratiće se.
 
Tema podstaknuta drugom temom https://forum.krstarica.com/threads/vecna-ljubav-sta-mislite.1001848/

Da li možete neku osobu da volite i da je pustite od sebe zarad njegove/njene sreće? Volite nekoga jako, mnogo, kako god... ali ćete tu osobu puštate od sebe i nećete pokušavati da je zadržite jer ćete joj time "skresati krila"?

Imati osobu u svom životu tj. u ovom slučaju, prošlosti, koju ste pustili da ode, a možda čak i podstaknuli da ode jer bi ostajući sa vama propustila nešto drugo za čime čezne.

Nešto kao kada roditelj pusti dete u beli svet zarad njegove sreće ali ovde je u pitanju partner koji će da ode ali se neće vraćati za praznike i najverovatnije tu osobu više nikada nećete videti.
Mogu ako se radi o deci, bratancima ili mojoj rođenoj. U ljubavnom odnosu nisam bila u situaciji, ali umem da se povučem i kad volim i da pasivno ili možda pasivno-agresivno gledam bukvalno sa strane kako druga strana odustaje i da prstom ne mrdnem. Ne namerno, ali bukvalno neka blokada, kao nedostatak dozvole da postojim. I ne mogu ništa da uradim, osim da gledam.
 
...U ljubavnom odnosu nisam bila u situaciji, ali umem da se povučem i kad volim i da pasivno ili možda pasivno-agresivno gledam bukvalno sa strane kako druga strana odustaje i da prstom ne mrdnem. Ne namerno, ali bukvalno neka blokada, kao nedostatak dozvole da postojim. I ne mogu ništa da uradim, osim da gledam.
Zanimljivo, primam k znanju da se i to dešava.
To je neki vid autodestrukcije?
 
kako druga strana odustaje i da prstom ne mrdnem.
znam ovo!
samo ne znam da li da ovu osobinu tretiram kao pobedu ili kao lični poraz. mnogo mi je potencijalnih ljubavnika otišlo u nepovrat zbog indolencije.
vatrenije se borim da dokažem kolegi da greši nešto u poslu nego što nekog vučem za rukav da ostane uz mene u ljubavnoj vezi.

nekako mi se čini ako je on dovoljno glup da me napusti šta ja tu mogu :lol:
 
Ja kod sebe gledam kao poraz, kao ličnu slabost ili vid samouništenja.

to je prilično subjektivan ugao posmatranja.
poraz uvek može da se pretvori u pobedu ma koliko velik i fatalan bio.

na primer ja bih se mnogo loše osećala da nekog molim da ostane nadajući se samilosti.
ovako on hoće da ide
ja mirno odgledam
i tako smo gubitnici 50:50
a ne njemu 100 a meni 0%
 

Back
Top