Da li nekoga možete da volite i pustite?

Pinocchio

Elita
Moderator
Poruka
15.658
Tema podstaknuta drugom temom https://forum.krstarica.com/threads/vecna-ljubav-sta-mislite.1001848/

Da li možete neku osobu da volite i da je pustite od sebe zarad njegove/njene sreće? Volite nekoga jako, mnogo, kako god... ali ćete tu osobu puštate od sebe i nećete pokušavati da je zadržite jer ćete joj time "skresati krila"?

Imati osobu u svom životu tj. u ovom slučaju, prošlosti, koju ste pustili da ode, a možda čak i podstaknuli da ode jer bi ostajući sa vama propustila nešto drugo za čime čezne.

Nešto kao kada roditelj pusti dete u beli svet zarad njegove sreće ali ovde je u pitanju partner koji će da ode ali se neće vraćati za praznike i najverovatnije tu osobu više nikada nećete videti.
 
Da, ako osoba oseti da guši određenu osobu treba sama da se povuče. Retko se dešavaju ali mislim da ipak postoje.
Gledaj ako nekoga mnogo voliš, ali on neće sa tobom nema smisla da ga čekaš 100 godina već da ga pustiš da ode.
Za tu situaciju važi ta fraza.
"Ne ide vam onda je pustite da ode ako je volite. Ako vas ipak voli, sama će se vratiti."

Ili sebe pustiš odnosno nateraš da odeš. Pa nek bude srećna ta osoba sa nekim drugim.

Ali ako hoće sa tobom i oboje se volite onda je prilično retardirano terati takvu osobu od sebe i to mogu da urade samo teški kompleksaši.

Jedino ako je u pitanju neka karijera tipa ona hoće u inostranstvo, ali on ne želi da ostavi bolesnu majku samu i slično e onda i ima nekog smisla.
Mada je i tu vrlo gorak ukus u ustima. I ja lično nikad ne bih romantizovao ljubavne raskide i raspade. To je sama definicija patetike.

Ne postoji divna i lepa smrt. A naročito smrt ljubavi i to posebno mladalačke ljubavi. To je oksimoron. Smrt je smrt.
Možda kod nekih patetičnih i pijanih pesnika postoji "divna smrt". Ali patetika nije ljubav i patetika nije lepota. Patetika je raspad.

Jednom je neko rekao da ko ubije ili propusti svoju pravu ljubav taj zaslužuje večno prokletstvo. Ima smisla.

Ljudi trebaju da znaju za šta žive. Ja razumem da neko odluči da odbaci ljubav i seks kao što je uradio Tesla.
Ali voleti ljubav više od svega i baciti je na đubre kad ti naiđe u život nije povod za romantisanje već za težak prezir i gađenje.
 
:roll: ... dete drago ala si smorio i pogresno ANALIZIRAO ... procitaj opet uvodni post, moze ?
Podsećaš me na nekog i on nije žensko iako nije ni muško samo se folira da jeste.;):lol:

Ne znam šta da ti kažem.
Dok mi ne ukažeš gde grešim pokrij se ušima i ćuti.
To tvoje "Smorio si, nemaš pojma!" neće biti ozbiljno razmatrano kao odgovor.

Već će biti gledano samo kao:

1) Maliciozan komentar
2) Sa ciljem da ponizi i uvredi
3) Koji nema nikakvu realnost
4) Niti nikakvu vrednost

Ćao :bye:
 
Gledaj ako nekoga mnogo voliš, ali on neće sa tobom nema smisla da ga čekaš 100 godina već da ga pustiš da ode.
Za tu situaciju važi ta fraza.
"Ne ide vam onda je pustite da ode ako je volite. Ako vas ipak voli, sama će se vratiti."

Ili sebe pustiš odnosno nateraš da odeš. Pa nek bude srećna ta osoba sa nekim drugim.

Ali ako hoće sa tobom i oboje se volite onda je prilično retardirano terati takvu osobu od sebe i to mogu da urade samo teški kompleksaši.

Jedino ako je u pitanju neka karijera tipa ona hoće u inostranstvo, ali on ne želi da ostavi bolesnu majku samu i slično e onda i ima nekog smisla.
Mada je i tu vrlo gorak ukus u ustima. I ja lično nikad ne bih romantizovao ljubavne raskide i raspade. To je sama definicija patetike.

Ne postoji divna i lepa smrt. A naročito smrt ljubavi i to posebno mladalačke ljubavi. To je oksimoron. Smrt je smrt.
Možda kod nekih patetičnih i pijanih pesnika postoji "divna smrt". Ali patetika nije ljubav i patetika nije lepota. Patetika je raspad.

Jednom je neko rekao da ko ubije ili propusti svoju pravu ljubav taj zaslužuje večno prokletstvo. Ima smisla.

Ljudi trebaju da znaju za šta žive. Ja razumem da neko odluči da odbaci ljubav i seks kao što je uradio Tesla.
Ali voleti ljubav više od svega i baciti je na đubre kad ti naiđe u život nije povod za romantisanje već za težak prezir i gađenje.
Ko nađe i uspe da zadrži pravu ljubav našao je pola smisla svog života, odnosno sa njom će lakše putovati kroz život. Ljudi smisao i značaj ljubavi shvate tek kada je izgube, kao i zdravlje.
 
Ko nađe i uspe da zadrži pravu ljubav našao je pola smisla svog života, odnosno sa njom će lakše putovati kroz život. Ljudi smisao i značaj ljubavi shvate tek kada je izgube, kao i zdravlje.
E ovo je lepo rečeno.:ok:
Porediti ljubav sa zdravljem. :heart2:
Još samo da te izvedemo iz komunističkih zabluda i sve super.:lol:
Ima vremena, pričaćemo.:)
 
Totalna nebuloza ,ja ne pruzam toxicnu ljubav da ce joj negde s nekim drugim biti bolje,osim ako hoce da se drogira, mada bih i tad pokusao da je usmerim na sebe normalnog
Ne razumeš me. Ti nisi bitan u svemu tome nego ta druga osoba. Nije važno šta ti njoj od ljubavi pružaš već šta njoj treba i ti je puštaš da bi ona to ostvarila. Ti gubiš da bi ona dobila.
Da li si spreman na to?
 
Podsećaš me na nekog i on nije žensko iako nije ni muško samo se folira da jeste.;):lol:

Ne znam šta da ti kažem.
Dok mi ne ukažeš gde grešim pokrij se ušima i ćuti.
To tvoje "Smorio si, nemaš pojma!" neće biti ozbiljno razmatrano kao odgovor.

Već će biti gledano samo kao:

1) Maliciozan komentar
2) Sa ciljem da ponizi i uvredi
3) Koji nema nikakvu realnost
4) Niti nikakvu vrednost

Ćao :bye:

Znaci tvoja majka sam.....obzirom da Te je tako vaspitala da si brz na "odlukama" i zakljucivanju ko je kog pola i koliko godina ima.
NA koliko si foruma pisao momce ?
Mislis li da je ovo jedini forum na kome pisem?

1. Nemas pojma
2. Gresis i jako si sentimentalan
3. Itekako ima ali si Ti ne ostvaren kao muskarac i covek i sta ti ja znam
4. Ovo je samo Vam jasno sta ste zeleli da kazete maldicu
 
Znaci tvoja majka sam.....obzirom da Te je tako vaspitala da si brz na "odlukama" i zakljucivanju ko je kog pola i koliko godina ima.
NA koliko si foruma pisao momce ?
Mislis li da je ovo jedini forum na kome pisem?

1. Nemas pojma
2. Gresis i jako si sentimentalan
3. Itekako ima ali si Ti ne ostvaren kao muskarac i covek i sta ti ja znam
4. Ovo je samo Vam jasno sta ste zeleli da kazete maldicu
Nesuvislo lupetanje u prazno.
Nije loše što si se vratio.btw.
Samo bolje mene zaobiđi sa prozivkama i druži se sa svojim drugarima i sve okej.
 
Tema podstaknuta drugom temom https://forum.krstarica.com/threads/vecna-ljubav-sta-mislite.1001848/

Da li možete neku osobu da volite i da je pustite od sebe zarad njegove/njene sreće? Volite nekoga jako, mnogo, kako god... ali ćete tu osobu puštate od sebe i nećete pokušavati da je zadržite jer ćete joj time "skresati krila"?

Imati osobu u svom životu tj. u ovom slučaju, prošlosti, koju ste pustili da ode, a možda čak i podstaknuli da ode jer bi ostajući sa vama propustila nešto drugo za čime čezne.

Nešto kao kada roditelj pusti dete u beli svet zarad njegove sreće ali ovde je u pitanju partner koji će da ode ali se neće vraćati za praznike i najverovatnije tu osobu više nikada nećete videti.
Kako ćeš da izraziš ljubav i pustiš istovremeno?
Ako osobi nije dovoljno to što joj daješ, a ti više ne možeš, onda će da ode.
Ako ću da uskratim nekome nešto što mogu da dam, onda sam prestala
da izražavam ljubav prema toj osobi.

Ili ja nisam razumela nešto.. :think:

Mislim, čime nekoga uopšte držiš?
 
E ovo je lepo rečeno.:ok:
Porediti ljubav sa zdravljem. :heart2:
Još samo da te izvedemo iz komunističkih zabluda i sve super.:lol:
Ima vremena, pričaćemo.:)
Šta fali socijalizmu? Socijalizam je smisao mog života, kada njega ne bi bilo sa ovim svetom bi buržuji radili šta im se prohte. Ne mislim na komunističko uređenje već na socijalizam kao jednu vrstu humanističke ideje.
 

Back
Top