Da li nekoga možete da volite i pustite?

kako nekoga možeš da zadržiš ako mu ne valja veza, ne razumem
ako ne valjaš dobiješ otkaz
Ali, veza je u redu, samo su vam životni ciljevi drugačiji....volite se, ali ona želi da bude balerina i putuje, a ti želiš svaki dan domaći ručak i punu pažnju. Da li ćeš shvatiti da treba reći zbogom i nastaviti je voleti? Mada je daleko od tebe....
 
Držite se uzajamnom ljubavlju ali ti znaš da je na nekom drugom mestu za tu osobu bolje?

Pa kada nekoga voliš onda tu osobu osećaš i znaš da li je srećna potpuno. Ti si dakle ubeđen da si ti nešto najbolje?
Ali ko tog nekoga drzi u vezi
Ako ga volis i mislim da ce mu s nekim biti bolje, onda si u pravu jer treba da nadje nekoga ko je siguran u sebe i svoja osecanja a ne nesiguran pa mu je lakse da ‘pusta’ ljude
To bi u psihologiji zapravo bio klasican avoidant tip
 
Niko nikoga ne drzi
Ne razumem sta ima ja koga da pustam da ode 😂 nike vezan lancima u podrumu
To su neke fanalisticke ideje, neke tuzne ljubavi iz filmova verovatno
U stvarnosti sa nekim si dok to odgovara za oboje
Kome ne odgovara taj zatvara vrata i odlazi
To je to!
 
Valjda ta osoba sama zna gde joj je bolje.

Decu puštam tako što prestajem neke stvari da radim za njih. U svakom
periodu sa nečim prestanem i učim ih da se oslanjaju sve više na sebe.
Ako bih samo rekla ''Puštam vas, ajd idite'' oni ne bi otišli.

Partnera i ne držim. Ako mu nešto nije po volji, nek ide.
Bas to
Prva recenica tvoja, bravo

Kad je neko nesiguran i ima neke svoje mini traume na kojima nike radio pa umisli da treba da odlucuje za drugu odraslu osobu sta je za nju bolje
Msm… kako to nazvati
Ja ne verujem sta citam po temi…
To su tripovi
Ustanes jedno jutro i istripujes se da znas bolje od svog partnera sta njemu treba
 
Niko nikoga ne drzi
Ne razumem sta ima ja koga da pustam da ode 😂 nike vezan lancima u podrumu
To su neke fanalisticke ideje, neke tuzne ljubavi iz filmova verovatno
U stvarnosti sa nekim si dok to odgovara za oboje
Kome ne odgovara taj zatvara vrata i odlazi
ja bih tebe pustio da me vezes lancima u podrumu 😋
 
Tema podstaknuta drugom temom https://forum.krstarica.com/threads/vecna-ljubav-sta-mislite.1001848/

Da li možete neku osobu da volite i da je pustite od sebe zarad njegove/njene sreće? Volite nekoga jako, mnogo, kako god... ali ćete tu osobu puštate od sebe i nećete pokušavati da je zadržite jer ćete joj time "skresati krila"?

Imati osobu u svom životu tj. u ovom slučaju, prošlosti, koju ste pustili da ode, a možda čak i podstaknuli da ode jer bi ostajući sa vama propustila nešto drugo za čime čezne.

Nešto kao kada roditelj pusti dete u beli svet zarad njegove sreće ali ovde je u pitanju partner koji će da ode ali se neće vraćati za praznike i najverovatnije tu osobu više nikada nećete videti.
Ne možemo
:lol:
 
Tema podstaknuta drugom temom https://forum.krstarica.com/threads/vecna-ljubav-sta-mislite.1001848/

Da li možete neku osobu da volite i da je pustite od sebe zarad njegove/njene sreće? Volite nekoga jako, mnogo, kako god... ali ćete tu osobu puštate od sebe i nećete pokušavati da je zadržite jer ćete joj time "skresati krila"?

Imati osobu u svom životu tj. u ovom slučaju, prošlosti, koju ste pustili da ode, a možda čak i podstaknuli da ode jer bi ostajući sa vama propustila nešto drugo za čime čezne.

Nešto kao kada roditelj pusti dete u beli svet zarad njegove sreće ali ovde je u pitanju partner koji će da ode ali se neće vraćati za praznike i najverovatnije tu osobu više nikada nećete videti.
Polazeći od pogrešne pretpostavke da ljubav daje pravo, postavljač brka prava i ljubav....Šta ima ko koga da pušta ili drži? ako svako ima prava, nema šta neko da ga pušta, pa je onda deo igre "ako me pustiš ti me ne voliš" postao problematičan. Da, nekima je to igra, šta ćeš uraditi ako ja odem? Pustiš budalu da se sama natenane kaje, jer su to moralno nedozvoljene igre...i kada se pokaješ uslovi se menjaju, čak i ako tako ne izgleda...
 
Čekajte pa nije Pinoccio na to mislila.
Mislila je na situaciju kada recimo volite nekog i on vas ali se nešto ispreči da budete zajedno.
Posao u inostranstvu. Naprimer.
Da li ćete insistirati da osobu zadržite pored sebe? Ili bilo šta drugo , možda osoba ima neke nerešive druge stvari ili probleme. Da li pustate osobu da na kraju krajeva, bude sa sobom iako je volite i iako je prirodno potpuno da želite da bude pored vas.
Tako sam ja razumela.
 

Back
Top