Da li biste ipak dali šansu

Ne bih prešla preko toga iz prostog razloga što mu više ne bih verovala a ne bih ni želela da razmišljam da li ce i sledeci put kada se pojavi treca osoba da opet ode sa njom..

А какву то обавезу та особа има према теби, па је одлазак са другом издаја?

Ако прочитамо уводни пост, та особа није у вези са тобом, већ сте се само мувкали. Дакле, није реч о десетогодишњој вези, па да постоји обавеза.
 
А какву то обавезу та особа има према теби, па је одлазак са другом издаја?

Ако прочитамо уводни пост, та особа није у вези са тобом, већ сте се само мувкали. Дакле, није реч о десетогодишњој вези, па да постоји обавеза.
gde si ti procitao da sam napisala da ima obavezu..muvanje ili vec zapoceta veza se ne stvara na takav nacin
dosla bolja pa odoh a kada je ispušio vraca se pa hajde opet da krenemo ..e pa nece moci
 
gde si ti procitao da sam napisala da ima obavezu..muvanje ili vec zapoceta veza se ne stvara na takav nacin
dosla bolja pa odoh a kada je ispušio vraca se pa hajde opet da krenemo ..e pa nece moci

Конструкт реченице где кажеш да му не би веровала и где кажеш да се бојиш да ће следећи пут такође да оде даје закључак да мислиш да тај неко има обавезу према теби, па не може да оде другој.

Фаза мувкања је још увек фаза слободе, тако да никакве преваре, издаје нити било чега нема, јер се није обавезао.

Ако се смувате, онда је већ другачија ситуација.
 
Конструкт реченице где кажеш да му не би веровала и где кажеш да се бојиш да ће следећи пут такође да оде даје закључак да мислиш да тај неко има обавезу према теби, па не може да оде другој.

Фаза мувкања је још увек фаза слободе, тако да никакве преваре, издаје нити било чега нема, јер се није обавезао.

Ако се смувате, онда је већ другачија ситуација.
tumacis bukvalno ..u svakom slucaju takav lik zaslužuje odjebaus
 
Конструкт реченице где кажеш да му не би веровала и где кажеш да се бојиш да ће следећи пут такође да оде даје закључак да мислиш да тај неко има обавезу према теби, па не може да оде другој.
Dobro de, shvatili smo... krstini jebaci.

Ovde uopste nije rec o obavezi, kao sto ni prijatelj nije u obavezi da te ne izneveri.

Imaju englezi onu " fool me once shame on you, fool me twice shame on me"
 
Šta predstavlja ova reč

Деминутив од мувања.


https://sr.wiktionary.org/sr-ec/muvanje

muvanje (српски, ћир. мување)[уреди]​

Именица[уреди]​

muvanje, с

Значења:

  1. (значење изведено преко синонима) koketiranje, pridobijanje, фам. muvanje фам., flert, жарг. obrađivanje жарг., udvaranje, očijukanje фам., start (ovanje) жарг., barenje жарг., osvajanje [1][н 1]
прошири
Синоними:
  1. koketiranje, pridobijanje, фам. muvanje фам., flert, жарг. obrađivanje жарг., udvaranje, očijukanje фам., start (ovanje) жарг., barenje жарг., osvajanje [1]

Референце[уреди]​

  1. Врати се на:1,0 1,1 Павле Ћосић и сарадници, Речник синонима, Београд 2008, ISBN 978-86-86673-09-1

Напомене[уреди]​

  1. Ово значење је изведено преко синонима. Молимо вас да замените овај шаблон одговарајућим описом значења.
 
Деминутив од мувања.


https://sr.wiktionary.org/sr-ec/muvanje

muvanje (српски, ћир. мување)[уреди]​

Именица[уреди]​

muvanje, с

Значења:

  1. (значење изведено преко синонима) koketiranje, pridobijanje, фам. muvanje фам., flert, жарг. obrađivanje жарг., udvaranje, očijukanje фам., start (ovanje) жарг., barenje жарг., osvajanje [1][н 1]
прошири
Синоними:
  1. koketiranje, pridobijanje, фам. muvanje фам., flert, жарг. obrađivanje жарг., udvaranje, očijukanje фам., start (ovanje) жарг., barenje жарг., osvajanje [1]

Референце[уреди]​

  1. Врати се на:1,0 1,1 Павле Ћосић и сарадници, Речник синонима, Београд 2008, ISBN 978-86-86673-09-1

Напомене[уреди]​

  1. Ово значење је изведено преко синонима. Молимо вас да замените овај шаблон одговарајућим описом значења.
Ne postoji ta reč.
 
nekome s kim ste se muvali i svideli jedno drugom, postojala je i izvesna hemija, međutim...
Pojavi se treća osoba i preotme vašu simpatiju.
U stvari, recimo da se simpatija zanela, oduševila i odlučila za nju. U međuvremenu, oni raskinu ili se čak ništa ozbiljno i ne desi.
I sad ta vaša nesuđena ljubav opet obleće oko vas, htela bi novu šansu, naravno shvata da se zaebala, hbg...
Da li biste prešli preko te greške i dali šansu ljubavi za koju ste osetili da je to to? A možda i dalje osećate nešto.
Ne, nisam nikada to radio.
Cak nije bila ni stvar principa niti neke moje afirmacije niti samopotvrdjivanja.

Jednostavno kad mi se dja udaram odma na keca i ako me iskulira, vise nikada mi nije u fokusu paznje u tom smislu.
Nemam nikakvo interesovanje vise niti neke te e sad ja necu fore, jednostavno je tako.
Stvar stava najpribliznije da kazem.
 
Moderator ne rešava konflikte između forumaša već moderiše napisano. Da li si napisao ti ili neko meni srcu drag ne menja moj postupak koji sledi.

Konflikte rešavajte sami, vi očekujete da moderatori ili bilo ko iz administracije bude vaš pedagog i terapeut suprotnoj strani. Sam pao sam se ubio. Konflikt moraš sam da rešiš.
A ti kao moderator možeš da napišeš nešto u vezi teme i doprineseš joj.
Da li si imala situaciju iz uvodnog posta, kao neki od učesnika ljubavnog trougla?
 
A ti kao moderator možeš da napišeš nešto u vezi teme i doprineseš joj.
Da li si imala situaciju iz uvodnog posta, kao neki od učesnika ljubavnog trougla?
Lule ! Koliko god da se trudim i pokušavam da dokučim dubinu i veličinu takve ljubavi ! Mislim da ne bi mogao . Teško praštam :( Valjda zato što se ceo i nesebično dajem !? To i tražim.
Ne mogu da shvatim osobu koja pristaje na bilo kakav ljubavni trougao
Ili si prvi-a i samo tebe vidi i za sve ostalo je slep-a ili si krpa-rezertva !
 
Poslednja izmena:
A ti kao moderator možeš da napišeš nešto u vezi teme i doprineseš joj.
Da li si imala situaciju iz uvodnog posta, kao neki od učesnika ljubavnog trougla?
Da, mogu.

Hm, nisam imala takvu situaciju i ne znam kako bih postupila.
Možda, ako bi mi se ta osoba stvarno dopala u smislu da osećam da bi to moglo biti "to", možda bih joj i dala šansu ali bi morala doooooobro da se potrudi.
 
Lule ! Koliko god da se trudim i pokušavam da dokučim dubinu i veličinu takve ljubavi !
Ne mogu da shvatim osobu koja pristaje na bilo kakav ljubavni trougao
Ili si prvi i samo tebe vidi i za sve ostalo je slep-a ili si krpa !
Možda je ta osoba bila "zaslepljenja"? :D Omađijana lažnim osmehom, izmanipulisana koječime i takva u magnovenju otišla u pogrešnu stranu i onda kada se osvestila shvatila da je napravila pogrešan potez?
 
Lule ! Koliko god da se trudim i pokušavam da dokučim dubinu i veličinu takve ljubavi ! Mislim da ne bi mogao . Teško praštam :( Valjda zato što se ceo i nesebično dajem !? To i tražim.
Ne mogu da shvatim osobu koja pristaje na bilo kakav ljubavni trougao
Ili si prvi-a i samo tebe vidi i za sve ostalo je slep-a ili si krpa-rezertva !
A da li bi želio da tebi neko oprosti ako se iskreno pokaješ? Sigurna sam da bi, teško je progutati ego ali praštati ljudima koji se pokaju i dati im šansu da naprave bolji izbor nije samo ustupak njima nego hrana i za tvoju dušu. Kažu u sebi imamo dvije zvijeri, jednu hranimo dobrotom a drugu zlom i samo od nas zavisi koja zvijer je bolje nahranjena i jača.
 
A da li bi želio da tebi neko oprosti ako se iskreno pokaješ? Sigurna sam da bi, teško je progutati ego ali praštati ljudima koji se pokaju i dati im šansu da naprave bolji izbor nije samo ustupak njima nego hrana i za tvoju dušu. Kažu u sebi imamo dvije zvijeri, jednu hranimo dobrotom a drugu zlom i samo od nas zavisi koja zvijer je bolje nahranjena i jača.
Ako ne dajem "milost", ne tražim je ni za sebe
 
A da li bi želio da tebi neko oprosti ako se iskreno pokaješ? Sigurna sam da bi, teško je progutati ego ali praštati ljudima koji se pokaju i dati im šansu da naprave bolji izbor nije samo ustupak njima nego hrana i za tvoju dušu. Kažu u sebi imamo dvije zvijeri, jednu hranimo dobrotom a drugu zlom i samo od nas zavisi koja zvijer je bolje nahranjena i jača.
Ne ! Ako nešto uradim plod je moje svesne namere i želje .
Znači da sam tako želeo i hteo. Ne treba mi ni oprost ni kajanje
 
Ne ! Ako nešto uradim plod je moje svesne namere i želje .
Znači da sam tako želeo i hteo. Ne treba mi ni oprost ni kajanje
Svi smo različiti, ja znam da nisam savršena i da griješim, ponekad je to iz naivnosti, iz inata, iz brzopletosti ali svjesna sam toga i kad uvidim svoju grešku priznam je i pokušam popraviti.
 

Back
Top