Da li nekoga možete da volite i pustite?

Tema podstaknuta drugom temom https://forum.krstarica.com/threads/vecna-ljubav-sta-mislite.1001848/

Da li možete neku osobu da volite i da je pustite od sebe zarad njegove/njene sreće? Volite nekoga jako, mnogo, kako god... ali ćete tu osobu puštate od sebe i nećete pokušavati da je zadržite jer ćete joj time "skresati krila"?

Imati osobu u svom životu tj. u ovom slučaju, prošlosti, koju ste pustili da ode, a možda čak i podstaknuli da ode jer bi ostajući sa vama propustila nešto drugo za čime čezne.

Nešto kao kada roditelj pusti dete u beli svet zarad njegove sreće ali ovde je u pitanju partner koji će da ode ali se neće vraćati za praznike i najverovatnije tu osobu više nikada nećete videti.
Mislim da ne bih mogao... ne bih to podneo dobro
 
Da li možete neku osobu da volite i da je pustite od sebe zarad njegove/njene sreće?
Kratak odgovor - da.
U slučaju da neko ne može sa pusti osobu od sebe zarađ njegove/njene sreće osoba koja zeli da zadrži nekog je najverovatnije neki tip narcisa - voli sebe više no što voli partnera ili partnerku tako da objektivno gledano može biti da radi protiv sreće druge strane.
Volite nekoga jako, mnogo, kako god... ali ćete tu osobu puštate od sebe i nećete pokušavati da je zadržite jer ćete joj time "skresati krila"?
Imao sam situaciju kada sam imao 25 godina, poznavali smo se od srednje, bili prilično srećni zajedno, onda je došlo do neke teže iznenadne promene u njenom životu i ona je htela da ode van Srbije. Poslednji mesec proveden zajedno nam je bio heavy emotivno ali ne u negativnom smislu - nisam je zaustavljao jer sam znao da je korisno za nju. Danas ima dvoje dece, uspešnu karijeru, supruga koji je voli - život joj je bolji no ono što je mogla da ima sa mnom/u Srbiji.
 
Zaljubiš se u djevojku a već si oženjem. Postavlja se moralna dilema, napraviti od te djevojke ljubavnicu i varati ženu, osraviti ženu i biti sa novom djevojkom ili pustiti djevojku i živjeti sa ženom trpeći neko vrijeme dok ljubav ne prođe. Ja sam izabrao ovu treću varijantu. Savjest me proždirala i nisam mogao to uraditi svojoj ženi sa kojom sam deceniju i po prolazio kroz dobro i zlo.
 
Čekajte pa nije Pinoccio na to mislila.
Mislila je na situaciju kada recimo volite nekog i on vas ali se nešto ispreči da budete zajedno.
Posao u inostranstvu. Naprimer.
Da li ćete insistirati da osobu zadržite pored sebe? Ili bilo šta drugo , možda osoba ima neke nerešive druge stvari ili probleme. Da li pustate osobu da na kraju krajeva, bude sa sobom iako je volite i iako je prirodno potpuno da želite da bude pored vas.
Tako sam ja razumela.
Pa sve i da je tako
Hoce da ode preko da radi?
Nek ide
Msm kako to da ga drzim ili pustam
Valjda on sam odluci sta zeli
A ne kao on bi otisao al ja mu ne dam 😃
 
Ja mogu morao sam mnogo sa vremena proveo po terenu :( ...
Puštaju se lludi od sebe i ako vas vezuje obostrana ljubav .
Puštaju jer shvatite da bi pored vas uvenuli i i ne bi se nadogradjivali kao ličnosti zbog vašeg ludila i mraka u sebi i ako su oni trenutno presretni pored vas
Puštaju se zarad njihove budućnosti jer shvatite da je kod njih to zaljubljenost i opijenost vama i da im kradete negde lepšu budućnost koju tek treba da prožive , a viste je već odavno proživeli
Puštaju se jer shvatite da ste večiti tragač za nečim "uzvišenijim" i da ta osoba ne bi izdražala taj put sa vama i poklekla bi kad tad
Ima milion razloga zašto nekad treba nekoga pustiti jer :
Niko nije vaš "ratni plen"
Površno gledano pustiti nekoga ako to on želi to je bar jednostavno ponekad i bolno .Tu nema pogovora !Stegneš srce i pustiš pa se posle lećiš i vidaš ožiljke
Mislim da je @Pinocchio mislio na mnogo dublju i emotivniju stvar
I jedno i drugo ( puštanje i nepuštanje ) je igranje bogova i ljudima
Jer niko ne zna sa sigurnošću dubinu i pozadinu osećanja kod ljudi i šta se krije u dubini njihovog srca i očiju !?
Ljudi puštanje mogu shvatiti kao teranje od sebe i to ih može slomiti
Ja sam "pustio" iz najboljih namera jer sam znao da ću završiti negde u nekoj nedojiji i da me ne drži mesto
I to se tragično završilo :( Više nikada , neka ide kako je zapisano
 
Poslednja izmena:
Kratak odgovor - da.
U slučaju da neko ne može sa pusti osobu od sebe zarađ njegove/njene sreće osoba koja zeli da zadrži nekog je najverovatnije neki tip narcisa - voli sebe više no što voli partnera ili partnerku tako da objektivno gledano može biti da radi protiv sreće druge strane.
Ako te ljubavni partner tjera da ga "pustiš", onda te sigurno ne voli, a ako te ne voli, zasto bi ti volio njega?

Imao sam situaciju kada sam imao 25 godina, poznavali smo se od srednje, bili prilično srećni zajedno, onda je došlo do neke teže iznenadne promene u njenom životu i ona je htela da ode van Srbije. Poslednji mesec proveden zajedno nam je bio heavy emotivno ali ne u negativnom smislu - nisam je zaustavljao jer sam znao da je korisno za nju. Danas ima dvoje dece, uspešnu karijeru, supruga koji je voli - život joj je bolji no ono što je mogla da ima sa mnom/u Srbiji.
Niti si ti htio zrtvovati sebe i otici s njom van Srbije, niti se ona zrtvovala da radi tebe ostane u Srbiji. Prevedeno: niti si ti volio nju, niti ona tebe.
 
Ako te ljubavni partner tjera da ga "pustiš", onda te sigurno ne voli, a ako te ne voli, zasto bi ti volio njega?
Nije bilo "teranja" u našoj situaciji tako da se ne slažem sa tvojom tezom.
Ona je htela u tom momentu da ode iz Srbije jer nije bila zaposlena i izgubila je roditelje u kratkom vremenskom periodu - nije više ničim bila vezana za Srbiju (mrzela je život ovde).
Ja nisam hteo sa idem iz Srbije jer sam već počeo da gradim sebi život ovde kakav sam hteo i bio sam zadovoljan njime, plus sam imao obaveze prema nekim ljudima koje jednostavno nisam hteo sa zapostavim.
Opcija za koju smo se odlučili je bila da ona ode i snađe se u Austriji kod rodbine i da dajemo neko vreme da prođe kako bi videli šta će se promeniti. Kroz neko vreme upoznala je momka o čemu me je obavestila, ja i dalje nisam bio u stanju da se preselim tamo, te sam u neku ruku dao svoj blagoslov. Posle su dobili prvo dete i uzeli se.
Niti si ti htio zrtvovati sebe i otici s njom van Srbije, niti se ona zrtvovala da radi tebe ostane u Srbiji. Prevedeno: niti si ti volio nju, niti ona tebe.
Izabrali smo puteve za koje smo mislili da su dobri po nas pojedinačno, ali koji takođe nisu na istoj putanji. Po meni to je bolja opcija no da se jedno ili drugo žrtvuje u situaciji gde smo naleteli na problem egzistencijalne prirode.
Ona podržala moj put (mene), a ja njen (nju).
Podrška u onome što je objektivno najbolji izbor mi dođe više ljubav no kada neko zarad drugog žrtvuje svoju sreću tj. bude nesrećan zarad "osećaja ljubavi" druge osobe.
 
Ne, pričamo o ljubavi, zaista o ljubavi. Ne o nekoj tamo vezi, koju su neki zamenili za ljubav i više ne znaju razliku ....
Da, upravo tako.
Ruzo idi spavaj ajde samo ti znas sta je ljubav ok
Objasni nam onda ti.
ako ga volis - ne pustas ga
ako ga pustas da bude sa nekim-tamo negde srecan.... ne voli on tebe
i suludo je vuci ga za rukav i zadrzavati
A zašto odmah kao prekretnicu, problem... stavljaš drugu osobu?
Čekajte pa nije Pinoccio na to mislila.
Mislila je na situaciju kada recimo volite nekog i on vas ali se nešto ispreči da budete zajedno.
Posao u inostranstvu. Naprimer.
Da li ćete insistirati da osobu zadržite pored sebe? Ili bilo šta drugo , možda osoba ima neke nerešive druge stvari ili probleme. Da li pustate osobu da na kraju krajeva, bude sa sobom iako je volite i iako je prirodno potpuno da želite da bude pored vas.
Tako sam ja razumela.
Da, upravo tako. Dobro si razumela. :)
 
Mislim da je @Pinocchio mislio na mnogo dublju i emotivniju stvar
I jedno i drugo ( puštanje i nepuštanje ) je igranje bogova i ljudima
Jer niko ne zna sa sigurnošću dubinu i pozadinu osećanja kod ljudi i šta se krije u dubini njihovog srca i očiju !?
Ljudi puštanje mogu shvatiti kao teranje od sebe i to ih može slomiti
Ja sam "pustio" iz najboljih namera jer sam znao da ću završiti negde u nekoj nedojiji i da me ne drži mesto
I to se tragično završilo :( Više nikada , neka ide kako je zapisano

Da. Koliko vidim, tj. čitam, mnogi uzimaju kao primer da je u pitanju druga osoba, a ne neka druga životna situacija, čežnja za nečim drugim (posao, način života...), a ti si to objasnio iz ličnog primera. Nažalost, i ovo je jedan od rizika jer nikada ne znaš šta ti život sprema i šta čudo radi.
 
Tema podstaknuta drugom temom https://forum.krstarica.com/threads/vecna-ljubav-sta-mislite.1001848/

Da li možete neku osobu da volite i da je pustite od sebe zarad njegove/njene sreće? Volite nekoga jako, mnogo, kako god... ali ćete tu osobu puštate od sebe i nećete pokušavati da je zadržite jer ćete joj time "skresati krila"?

Imati osobu u svom životu tj. u ovom slučaju, prošlosti, koju ste pustili da ode, a možda čak i podstaknuli da ode jer bi ostajući sa vama propustila nešto drugo za čime čezne.

Nešto kao kada roditelj pusti dete u beli svet zarad njegove sreće ali ovde je u pitanju partner koji će da ode ali se neće vraćati za praznike i najverovatnije tu osobu više nikada nećete videti.
Kome bolje, široko mu polje
 

Back
Top