Zašto Sveti Ilija nije umro?

О не... још један јудео ''хришћанин''...

Како су могли да се упетљају кад нису знали јеврејски језик? Нема затвореније заједнице од јевреја на свету у том тренутку, поготову што су 40 година, мимо сваке земаљске логике, живели и преживели у пустињи , њих преко 600К
Pa infiltriraju se olako, a i to je po jedna reč, to se lako nauči pa prilikom prepisivanja se promeni. Potplati se ili kako god.
 
„Jer će Sin Čovječji doći u slavi svoga Oca sa svojim anđelima i tada će uzvratiti svakom čovjeku prema njegovim djelima. Zaista, kažem vam, ima među onima koji ovdje stoje koji neće okusiti smrti dok ne vide Sina Čovječjega gdje dolazi u svom kraljevstvu.” (Matej 16:27, 28)
radi se o tome da su podmetnuli lazne svetitelje da izopacuju jevandjelje, iza njih se skrivajuci da ne bi otvoreno tvrdili sto i ti: "porazno prorokovanje", a zapravo isto misle kao i ti, no svi do jednog su lazni hriscani, tzv. hrisc. autoriteti koji su sledili za laznim otkrivenjem.

a jel razumes razliku izmedju okusavana i neokusavanja smrti?
sirin jefrem, evo ti http://crkva-bezanijska.rs/cetrnaesta-glava/
Има неких меду вама који стоје овде, који неће окусити смрти (Мт. 16; 28), циме показује да ће живи бити вазнети на небо

a jevandjelje kaze

28. Заиста вам кажем: имају неки међу овима што стоје овде који неће окусити смрт док не виде Сина човечијег где иде у царству свом.

i dalje ne razumes? hoces da kazes da Hristos nije mislio na sv. Stefana koji je okusio smrt posto je video Sina Covecieg koji ide u carstvu svom?
vec je mislio na zive vaznete, na drugi dolazak kao i ap. Pavle??

  1. nece okusiti smrti dok, pre nego vide... neki iz one gomile, onda
  2. nece okusiti smrt uopste oni koji zivi budu docekali Hrista u 2. dolasku
Porazno prorokovanje :


Matej 10
Zbog imena mojega bit ćete omraženi svima. Ali tko ustraje do kraja, spasit će se.Kad vas progone u jednom gradu, bježite u koji drugi! Zaista, kažem vam: "Nećete još biti pri kraju s gradovima Izraelovim, dok ne dođe Sin čovječji.
Matej 10,22 I svi će mrziti na vas imena mojega radi; ali koji pretrpi do kraja blago njemu.
Matej 10,23 A kad vas potjeraju u jednom gradu, bježite u drugi. Jer vam kažem zaista: nećete obići gradova Izrailjevijeh dok dođe sin čovječij.

on salje ucenike, apostole, cak 70 njih u razne gradove i sela, da propovedaju jevandjelje - jel tako? ali im kaze da nece zavrsiti posao dok:

"before the Son of Man comes" = Before the Lord Jesus Christ makes His triumphal entry into Jerusalem as the Son of Man - as the Messiah of Israel - in order, upon being accepted by the all of the nation Israel, to bring in the Kingdom as their King.https://www.biblestudymanuals.net/mt10v23.htm
 
Poslednja izmena:
О не... још један јудео ''хришћанин''...

Како су могли да се упетљају кад нису знали јеврејски језик? Нема затвореније заједнице од јевреја на свету у том тренутку, поготову што су 40 година, мимо сваке земаљске логике, живели и преживели у пустињи , њих преко 600К
To je metafora 40 g lutanja pustinjom u krug.
No Judejci jesu zatvoren kolektiv to je tocno dok Izrael se mjesao s Rimljanima Grcima Sirijcima ...
Zato su se Judejci umislili da su bogom dani.
 
Npr. možda otkriješ da je tumačio 1000 godina u Otkrivenju simbolički a ne bukvalno?
pa i razne sekte tumace simbolicno, ali racunaju kao i on, svaka za svoje neko dogledno vreme, ili odmah iza svoje generacije, racunaju kad njih vise nema, a koga briga sto su slagali svoju generaciju, a Hristos nije dosao... da li 500 ili 1914 ili 999, ili 1999, sve su to lazni proroci koji su racunali DRUGI DOLAZAK ugledavsi sa na Hipolita, lazova i prevaranta, on je svim laznim prorocima duhovni otac, sluzeci antihristu koji napisa lazno otkrivenje - po plodovima cete ih poznati!

Hipolit je također prvi pao u zabludu postavivši određen datum za Kristov drugi dolazak. Po njegovom
računu Krist bi trebao da dođe 500. godine
Dr. MIRKO GOLUBIĆ
POVIJEST
KRŠĆANSKE CRKVE

sah-mat.
 
radi se o tome da su podmetnuli lazne svetitelje da izopacuju jevandjelje, iza njih se skrivajuci da ne bi otvoreno tvrdili sto i ti: "porazno prorokovanje", a zapravo isto misle kao i ti, no svi do jednog su lazni hriscani, tzv. hrisc. autoriteti koji su sledili za laznim otkrivenjem.



Matej 10,22 I svi će mrziti na vas imena mojega radi; ali koji pretrpi do kraja blago njemu.
Matej 10,23 A kad vas potjeraju u jednom gradu, bježite u drugi. Jer vam kažem zaista: nećete obići gradova Izrailjevijeh dok dođe sin čovječij.

on salje ucenike, apostole, cak 70 njih u razne gradove i sela, da propovedaju jevandjelje - jel tako? ali im kaze da nece zavrsiti posao dok:

"before the Son of Man comes" = Before the Lord Jesus Christ makes His triumphal entry into Jerusalem as the Son of Man - as the Messiah of Israel - in order, upon being accepted by the all of the nation Israel, to bring in the Kingdom as their King.
Nije dosao zato su poslije izmislili teologiju da sin ne zna vec otac.
Poceli su se razumnije ponasati.
 
Nije dosao zato su poslije izmislili teologiju da sin ne zna vec otac.
Poceli su se razumnije ponasati.
ti, deda, ides na ruku ovima koji brljave po jevandjelju [dokazujem citatima], a moje stanoviste i pozicija je jasna: mi imamo sacuvanu istinu jevandjelja, samo je eto oni [prikriveno], a ni ti [otvoreno] necete

OTAC JE VREMENA I ROKOVE ZADRZAO U SVOJOJ VLASTI, ali ima osnova da mi analiziramo Sabore, jedno-sustnost i istu prirodu, jel kako i zasto su se sabori redjali tim redosledom, i uvodili hronoloski BOZANSKI DOGMATI, zasto su inkriminisani ne samo arije vec i euzebije [jevsevije] itd. Imali smo vec jako zanuimljivu debatu, ti tada nisi ucestvovao... mozda da je potrazimo?
 
Poslednja izmena:
О не... још један јудео ''хришћанин''...
e, vidi tu temu u teorijama zavera, judeo-masonska zavera, anglo-cionisticka itd

ovde nas smaras, postavi u ZAVERAMA, i pozovi me
ovde ipak da vidimo o teologiji, apologiji onog epifanija, apologetske vezare i intrigatora zlatoustom

ovde ipak da vidimo je li Ilija Krstitelj i zasto Hristos kaze da jeste upucujuci na ostvarenje Malahije. Moze?
judaizam nam je potreban zbog sz Proroka Bozijih, kao Malahija za ovu temu o Iliji, slazes li se?
 
Poslednja izmena:
pa i razne sekte tumace simbolicno, ali racunaju kao i on, svaka za svoje neko dogledno vreme, ili odmah iza svoje generacije, racunaju kad njih vise nema, a koga briga sto su slagali svoju generaciju, a Hristos nije dosao... da li 500 ili 1914 ili 999, ili 1999, sve su to lazni proroci koji su racunali DRUGI DOLAZAK ugledavsi sa na Hipolita, lazova i prevaranta, on je svim laznim prorocima duhovni otac, sluzeci antihristu koji napisa lazno otkrivenje - po plodovima cete ih poznati!

Hipolit je također prvi pao u zabludu postavivši određen datum za Kristov drugi dolazak. Po njegovom
računu Krist bi trebao da dođe 500. godine
Dr. MIRKO GOLUBIĆ
POVIJEST
KRŠĆANSKE CRKVE

sah-mat.
Šah mat jedino nekome ko vjeruje da svetitelji moraju biti 100% bezgrešni. Pa nisu oni za nas Elena Vajt zaboga. Bitan je sud Crkve o nečijem liku i djelu.
 
Šah mat jedino nekome ko vjeruje da svetitelji moraju biti 100% bezgrešni. Pa nisu oni za nas Elena Vajt zaboga. Bitan je sud Crkve o nečijem liku i djelu.
cekaj,
on racuna da ce Hristos doci 500, i ne dodje
subotari ili jehove, zaboravih vec 1915 ili 14, i isto ne dodje

racunali i oni, kao i on, kao i mnogi drugi

i sad, on je svetitelj, a oni su lazni proroci? kako to?
ah, da licemerje, ko sisa jevandjelje da se ne racuna, jer niko ne zna, lazno otkrivenje mami da se racuna

po plodovima cete ih poznati, sekte sve su [h]ipolitov plod, a zapravo svi su plod laznog otkrivenja koje je u nas zabranjeno

ip0lit ne da nije svetitelj, vec je obican prevarant, jel slagao da je gaj odbacivao velikog apostola jevandjelje, umesto samo kerintovo lazno otkrivenje?
onda su ti tvoji napali i oca crkvene istoprije, Jevsevija, da se ne dozna istina
epifanije je odvlacio sve na petra, i "petrovu apokalipsu" cak, samo da bi pokrio ove lazi sa "jovanovom".
 
Poslednja izmena:
cekaj on racuna da ce Hristos doci 500, i ne dodje
subotari 1915 ili 14, i isto ne dodje

racunali i oni, kao i on, kao i mnogi drugi

i sad, on je svetitelj, a oni su lazni proroci? kako to?
ah, da licemerje
Добро је установили смо да ниси православац. Не мораш нам то стално изнова потврђивати.
 
Добро је установили смо да ниси православац. Не мораш нам то стално изнова потврђивати.
ne, ti odlicno znas da sam ja krsteni pravoslavac, samo kazem da nije posteno da se smejete sektama sto su racunale drugi dolazak, a djavo u njedrima vam svetitelj, koji cak nije ni nas, vec zapadni-rimski, lukavijeh latina:

Hipolit je također prvi pao u zabludu postavivši određen datum za Kristov drugi dolazak. Po njegovom
računu Krist bi trebao da dođe 500. godine
Dr. MIRKO GOLUBIĆ
POVIJEST
KRŠĆANSKE CRKVE

opet: sah-mat
odbacimo rimske, zapadne lazne autoritete, prevarante i lazove koji su racunali drugi dolazak kao i sekte koje su sve njihovi plodovi.

mi, pravoslavni, s nami Bog, jer odbacujemo lazno otkrivenje da se cak i cita, evo i zasto, jer mami na racunanje drugog dolaska, kako sekti, tako i laznih svetitelja, Ipolita Rimskog, koga sam uzeo na zub jer je oklevetao mog coveka Gaja, Caius-a.
 
Poslednja izmena:
ne, samo kazem da nije posteno da se smejete sektama sto su racunale drugi dolazak, a djavo u njedrima vam svetitelj, koji cak nije ni nas, vec zapadni-rimski, lukavijeh latina:
Hipolit je također prvi pao u zabludu postavivši određen datum za Kristov drugi dolazak. Po njegovom
računu Krist bi trebao da dođe 500. godine
Dr. MIRKO GOLUBIĆ
POVIJEST
KRŠĆANSKE CRKVE

opet: sah-mat
Da, naš je svetitelj. Zapadni svetitelji prije Raskola su pravoslavni svetitelji jednako kao i istočni. Odreći se tog nasljeđa i predati ga papistima je em neopravdano sa istorijske perspektive em pucanje samom sebi u nogu. Ne moraš biti istočni da bi bio pravoslavni. Sv. Ipolit je u tome pogriješio, čak je jednom vrijeme bio i izvan Crkve ali se na kraju vratio u njeno okrilje i postradao kao mučenik. Takođe nikad nije zahtjevao da svi moraju vjerovati u njegovo računanje. Postoji nešto što se zove θεολογούμενον (theologoumenon) što znači mišljenje Otaca koje ne mora biti potpuno ispravno. Njegov svetiteljski status niko nije osporavao. Prevođen je i na ruski i na srpski i na druge jezike.
 
Pa infiltriraju se olako, a i to je po jedna reč, to se lako nauči pa prilikom prepisivanja se promeni. Potplati se ili kako god.
Баш лепа довијања... Међутим то су књиге Мојсијеве, он их је писо сам... уз помоћ Божију

Баш је тако као што је написано, јер то су заповести за јевреје који су изашли из Египта, који је био легло свих врста разврата...

У ласкави и нацистички Талмуд безбожних рабина би требо да сумњаш, а не у светог Мојсија и пророке, који су јеврејску руљу узалуд покушавали да учине захвалнима и послушним Богу који их је спасао безброј пута...
 
Da, naš je svetitelj. Zapadni svetitelji prije Raskola
ma, istorija nas uci da smo se mi razisli mnogo pre raskola, vekovima ranije npr. spor o filiokve
Odreći se tog nasljeđa i predati ga papistima
pa ovi tvoji zapadnjaci su sve bili papisti

ej, da okleveta jedinog pravog u rimu, svedoka Gaja? on koji je racunao kao sektasi drugi dolazzak smestivsi ga u 500.-tu godinu?
jel ti stvarno mislis da niko ne primecuje tvoje licemerje?
ako priznajes da je Ipolit Crkva, onda moras i sve sekte koje su laznoprorokovale o drugom dolasku; ako odbacis njih, moras i njega, prosto kao pasulj, mislim ako neces da te se naziva licemerom
 
Не, нису били паписти. Ти човјече имаш папу Григорија Двојеслова који каже да ко се прогласи епископом изнад других епископа тај је претеча Антихриста.
 
Gde su sada proroci Enoh i Ilija? Ako su u raju kako su mogli da udju tamo pre Hristovog vaskrsenja i uznesenja?
Сакривени су... у резерви што би се рекло... У рај су ушли тек након Вазнесења Христовог , али углавном су на земљи и помажу људима духовно...

Поготову око храмова и манастирима њима посвећеним...
 
e, vidi tu temu u teorijama zavera, judeo-masonska zavera, anglo-cionisticka itd

ovde nas smaras, postavi u ZAVERAMA, i pozovi me
ovde ipak da vidimo o teologiji, apologiji onog epifanija, apologetske vezare i intrigatora zlatoustom

ovde ipak da vidimo je li Ilija Krstitelj i zasto Hristos kaze da jeste upucujuci na ostvarenje Malahije. Moze?
judaizam nam je potreban zbog sz Proroka Bozijih, kao Malahija za ovu temu o Iliji, slazes li se?
Не слажем се... Јудеји лажу чим зину, обавезно прво себе...

Бог је рекао да ће доћи Крститељ ''у сили Илијиној'' (пророчкој силе) а не у личности Илијоној...
 
Бог је рекао да ће доћи Крститељ ''у сили Илијиној'' (пророчкој силе) а не у личности Илијоној...
Bog rekao preko Malahije, a sta Hristos rece? ne verujes jevandjelju Gospodnjem? e zilote, nisi ni 1. ni poslednji koji ne veruje.

Marko 9,11 I pitahu ga govoreći: kako govore književnici da Ilija treba najprije da dođe?
Marko 9,12 A on odgovarajući reče im: Ilija će doći najprije, i urediti sve; ali i sin čovječij treba da mnogo postrada i da se ponizi, kao što je pisano.
Marko 9,13 Ali vam kažem da je i Ilija došao i učiniše s njim šta htjedoše kao što je pisano za njega.

jel su ga pogubili? ili ubili, glavu mu skinuli? jel o tome govori, ili ne? a se pravis lud!
 
ti, deda, ides na ruku ovima koji brljave po jevandjelju [dokazujem citatima], a moje stanoviste i pozicija je jasna: mi imamo sacuvanu istinu jevandjelja, samo je eto oni [prikriveno], a ni ti [otvoreno] necete

OTAC JE VREMENA I ROKOVE ZADRZAO U SVOJOJ VLASTI, ali ima osnova da mi analiziramo Sabore, jedno-sustnost i istu prirodu, jel kako i zasto su se sabori redjali tim redosledom, i uvodili hronoloski BOZANSKI DOGMATI, zasto su inkriminisani ne samo arije vec i euzebije [jevsevije] itd. Imali smo vec jako zanuimljivu debatu, ti tada nisi ucestvovao... mozda da je potrazimo?
Ne idem ja nikom na ruku vec zdravim razumom gledam na stvari.
Sin se ispromasivao pa ostao otac koji nikome nista nece reći.
To pozdravljam.
 

Back
Top