Zašto Sveti Ilija nije umro?

Opet se bas kao stavlja u poziciju Crkve i nekog proglašava jeretikom.
Ajde mi samo objasni po cemu se Hipolit Rimski razlikuje od modernih laznih proroka, milera, egw, rasela, koje ovde napadamo? Isti su. Ako se odricemo njih, onda moramo i njihovog duhovnog oca, zapadnjackog. Ili da priznamo i sektama njihove proroke, a svaki je plod laznog otkrivenja, 1000 godina laznog carstva. tzv jeres milenarizam iliti hilijazam, po grckoj reci za 1000.

Hipolit je također prvi pao u zabludu postavivši određen datum za Kristov drugi dolazak. Po njegovom
računu Krist bi trebao da dođe 500. godine


Dr. MIRKO GOLUBIĆ
POVIJEST
KRŠĆANSKE CRKVE

Euzebije skreće pažnju na Papijevo shvaćanje o osobnom Kristovom carstvu na zemlji za vrijeme tisuću godina (hilijazam).
Laktancije je hilijast – vjeruje u tisućugodišnje vladanje vjernih s Kristom na zemlji poslije prvog uskrsnuća
Kao i Tertulijan, Laktancije se još drži biblijske nauke o dva uskrsnuća koja su odvojena razmakom od
tisuću godina. Ova nauka će uskoro iščeznuti iz službene crkvene teologije.

misli na zapadnu teologiju, kod nas je lazno otkrivenje oduvek bilo zabranjeno.
i sta fali da raskrinkamo te sve zapadnjake?
sta tebe boli, sto ih ja razoblicavam? oces u ekumenu sa njima?

ipolit rimski je lazni prorok kao i subotarski ili jehovisticki, plus je lagao i vise od njih protiv mog svedoka Caius-a, nema sansi da mu gledam kroz prste, a njegovo obaranje je preduslov obaranja laznog otkrivenja, pa shvati sta ja radim
 
Poslednja izmena:
Ajde mi samo objasni po cemu se Hipolit Rimski razlikuje od modernih laznih proroka, milera, egw, rasela, koje ovde napadamo? Isti su. Ako se odricemo njih, onda moramo i njihovog duhovnog oca, zapadnjackog. Ili da priznamo i sektama njihove proroke, a svaki je plod laznog otkrivenja, 1000 godina laznog carstva. tzv jeres milenarizam iliti hilijazam, po grckoj reci za 1000.

Hipolit je također prvi pao u zabludu postavivši određen datum za Kristov drugi dolazak. Po njegovom
računu Krist bi trebao da dođe 500. godine


Dr. MIRKO GOLUBIĆ
POVIJEST
KRŠĆANSKE CRKVE

Euzebije skreće pažnju na Papijevo shvaćanje o osobnom Kristovom carstvu na zemlji za vrijeme tisuću godina (hilijazam).
Laktancije je hilijast – vjeruje u tisućugodišnje vladanje vjernih s Kristom na zemlji poslije prvog uskrsnuća
Kao i Tertulijan, Laktancije se još drži biblijske nauke o dva uskrsnuća koja su odvojena razmakom od
tisuću godina. Ova nauka će uskoro iščeznuti iz službene crkvene teologije.

misli na zapadnu teologiju, kod nas je lazno otkrivenje oduvek bilo zabranjeno.
i sta fali da raskrinkamo te sve zapadnjake?
sta tebe boli, sto ih ja razoblicavam? oces u ekumenu sa njima?

ipolit rimski je lazni prorok kao i subotarski ili jehovisticki, plus je lagao i vise od njih protiv mog svedoka Caius-a, nema sansi da mu gledam kroz prste, a njegovo obaranje je preduslov obaranja laznog otkrivenja, pa shvati sta ja radim
Reci mi ako za 100000 godina ne dodje sto mislis hoce li se i tada nadati ljudi tog doba ?
 
Reci mi ako za 100000 godina ne dodje sto mislis hoce li se i tada nadati ljudi tog doba ?
ko ako ne dodje? Hristos? kome da dodje? samo meni.
pa i ovi danas cekaju prvo antihrista, ne cekaju Hrista, antihrista prozvase pretecom rugajuci se Krstitelju, dok upiru u apostola Pavla, a nista ne razumese.

cekaju zapravo zver 1 i 2., i 2 svedoka da se ubiju, pa da ustaju iz mrtvih - PREVARENI SU laznim otkrivenjem.
plus kesaijski i lucifer, znaci cekaju lucifera, a po avvi justinu kneza ovoga sveta

svako moguce izopacenje su napravili vec, skoro svako
ej pljuju po sektama a kazu ipolit nije bio lazni prorok?
kako nije? lazni prorok kao i egw miler i rasel zajedno:

Hipolit je također prvi pao u zabludu postavivši određen datum za Kristov drugi dolazak. Po njegovom
računu Krist bi trebao da dođe 500. godine

jedan od mnogih nasankanih sa laznim otkrivenjem.
 
Poslednja izmena:
Prorok Ilija išao je po Hananu u pratnji svog učenika Jelisija. Kad stigoše u Jerihon, na oči pedeset drugih proroka, udari plaštom po Jordanu i voda se razdvoji na dve strane. Kad pređoše na drugu obalu, podiže se grdan vihor, ognjena kola sa ognjenim konjima rastaviše ih i u vihoru odnesoše Iliju na nebo. Sveti Ilija, prema tome, nije umro već je živ otišao na nebo.

čime je zaslužio da ga jhvh vaznese?
To trebas pitati Boga.
...mi danas mozemo pricati jedino o onome sto nam je poznato a to je kakav je on covek bio u smislu vernosti Bogu,koje su mu mozda bile slabe strane da bi sve to uporedili s nasim zivotima i sve to menjali uz Bozju pomoc.

E sadf ako zelis da pricamo i u ovom smeru onda bih i ja imao nesto reci.
 
Treća Mojsijeva, glava 20. stih 11.

Ko bi spavao sa ženom oca svojega, otkrio je golotinju oca svojega; oboje da se pogube; krv njihova na njih.
Видиш - '' да се погубе''... не да се убију...

Погубно мора да се погуби, сам ти реч каже, поготову са оним ''крв њихова на њих''... зар је инцест (крвомешање) мали грех, чак иако није првостепен ?

У декамерну је други глагол, глагол убити... Он је заповећен да се забрањује...

Убити занчи без кривице одузети жживот, а погубити одузети живот са великим разлогом...

Збуњује те што смо сад у новом завету, који је много лакши...
 
ko ako ne dodje? Hristos? kome da dodje? samo meni.
pa i ovi danas cekaju prvo antihrista, ne cekaju Hrista, antihrista prozvase pretecom rugajuci se Krstitelju, dok upiru u apostola Pavla, a nista ne razumese.

cekaju zapravo zver 1 i 2., i 2 svedoka da se ubiju, pa da ustaju iz mrtvih - PREVARENI SU laznim otkrivenjem.
plus kesaijski i lucifer, znaci cekaju lucifera, a po avvi justinu kneza ovoga sveta

svako moguce izopacenje su napravili vec, skoro svako
ej pljuju po sektama a kazu ipolit nije bio lazni prorok?
kako nije? lazni prorok kao i egw miler i rasel zajedno:

Hipolit je također prvi pao u zabludu postavivši određen datum za Kristov drugi dolazak. Po njegovom
računu Krist bi trebao da dođe 500. godine

jedan od mnogih nasankanih sa laznim otkrivenjem.
Lakse coveku da tumaci na ovaj nacin otkrovenje moze i antihrist i zverovi raznorazni i 666 pa tamo negde kad mene ne bude bilo desice se taj strasni gospodnji dan i dolazak hrista.Zeza ovaj strasni dan opisan u bibliji a najgori u istoriji.
Odbrambeni mehanizam je dolazak antihrista.Kako cu s njim pa lako ko i do sad.
 
Lakse coveku da tumaci na ovaj nacin otkrovenje moze i antihrist i zverovi raznorazni i 666 pa tamo negde kad mene ne bude bilo desice se taj strasni gospodnji dan i dolazak hrista.Zeza ovaj strasni dan opisan u bibliji a najgori u istoriji.
Odbrambeni mehanizam je dolazak antihrista.Kako cu s njim pa lako ko i do sad.
pa to je onda dedino stanoviste da ne dodje nikad, ni za
Reci mi ako za 100000 godina ne dodje sto mislis hoce li se i tada nadati ljudi tog doba ?
iliti, "muko moja predji na drugoga"
 
ko ako ne dodje? Hristos? kome da dodje? samo meni.
pa i ovi danas cekaju prvo antihrista, ne cekaju Hrista, antihrista prozvase pretecom rugajuci se Krstitelju, dok upiru u apostola Pavla, a nista ne razumese.

cekaju zapravo zver 1 i 2., i 2 svedoka da se ubiju, pa da ustaju iz mrtvih - PREVARENI SU laznim otkrivenjem.
plus kesaijski i lucifer, znaci cekaju lucifera, a po avvi justinu kneza ovoga sveta

svako moguce izopacenje su napravili vec, skoro svako
ej pljuju po sektama a kazu ipolit nije bio lazni prorok?
kako nije? lazni prorok kao i egw miler i rasel zajedno:

Hipolit je također prvi pao u zabludu postavivši određen datum za Kristov drugi dolazak. Po njegovom
računu Krist bi trebao da dođe 500. godine

jedan od mnogih nasankanih sa laznim otkrivenjem.
Pa u evandjelju pise da ce doci ponovno doduše piše za života tadasnjih apostola.
No ništa.
Pa zato te pitam hoce li i za 100 hiljada godina govoriti evo ga samo sto nije.
Nije samo to Otkrivenje dakle u pitanju.
 
Убити занчи без кривице одузети жживот, а погубити одузети живот са великим разлогом...
ma izmislio si
mnogo je dublja problematika starog zaveta, ne mozemo mi danas da je dokucimo

a ono sto trebamo da radimo je ovo sto vam ja govorim, a to je da vidimo na kome su se sve ostvarili starozavetni proroci, na Krstitelju, Hristu, apostolima, a na kome i kada i kako ce se tek ostvariti, ili su se mozda vec ostvarili u vekovima posle 1.
anijade sam prekopirao odlican odgovor za ILIJU OD MALAHIJE odavde https://www.gotquestions.org/Srpski/Ilija-zadnja-vremena.html
Malahija 4:5–6 daje neobično proroštvo: „Evo, ja ću vam poslati Iliju proroka pre nego dođe veliki i strašni dan Gospodnji; I on će obratiti srce otaca k sinovima, i srce sinova k ocima njihovim, da ne dođem i zatrem zemlju." Do današnjeg dana Jevreji na seder pesah uključe praznu stolicu za stolom u očekivanju Ilije da se vrati i objavi ispunjenje proroštva o Mesiji iz Malahije.
https://www.gotquestions.org/Srpski/Ilija-zadnja-vremena.html
Prema Malahiji 4:6, razlog za povratak Ilije će biti da „obrati srce otaca k sinovima, i srce sinova k ocima njihovim". Drugim rečima, cilj će biti izmirenje. U Novom zavetu, Isus otkriva da je Jovan krstitelj bio ispunjenje Malahijinog proroštva. „Jer svi proroci i zakon prorokovaše do Jovana; i ako hoćete da usvojite, on je Ilija koji treba da dođe" (Matej 11:13–14). Ovo ispunjenje takođe je pomenuto u Marku 1:2–4 i Luki 1:17; 7:27.

Marko 9,11 I pitahu ga govoreći: kako govore književnici da Ilija treba najprije da dođe?
Marko 9,12 A on odgovarajući reče im: Ilija će doći najprije, i urediti sve; ali i sin čovječij treba da mnogo postrada i da se ponizi, kao što je pisano.
Marko 9,13 Ali vam kažem da je i Ilija došao i učiniše s njim šta htjedoše kao što je pisano za njega.

dakle, sve je jasno, samo lazno otkrivenje kvari i odvlaci ucenike od ove nauke.
 
Pa u evandjelju pise da ce doci ponovno doduše piše za života tadasnjih apostola.
No ništa.
Pa zato te pitam hoce li i za 100 hiljada godina govoriti evo ga samo sto nije.
Nije samo to Otkrivenje dakle u pitanju.
to "za zivota" je vase pogresno tumacenje apostola Pavla, a on samo kaze da zivi nece preteci mrtve

tako i ja danas, ako ga cekam, onda znaci sebe stavljam u poziciju zivih koji ce ga docekati,a ne mrtvih koji trebaju da budu vaskrsnuti ko zna kada - ova logika je prosta, ne znam zasto zapinjete, stvarno mi niste jasni, ne samo ti, vec odakle toliko nerazumevanje apostola pavla... jasno, genije je bio superiorne inteligencije, ali je pisao jasno da svako moze da razume, pa ne znam onda zasto nece ljudi?
 
to "za zivota" je vase pogresno tumacenje apostola Pavla, a on samo kaze da zivi nece preteci mrtve

tako i ja danas, ako ga cekam, onda znaci sebe stavljam u poziciju zivih koji ce ga docekati,a ne mrtvih koji trebaju da buydu vaskrsnuti - logika je prosta, ne znam zasto zapinjete, stvarno mi niste jasni, ne samo ti
Imas i u evandjelju o tome vrlo eksplicitno
 
Ajde mi samo objasni po cemu se Hipolit Rimski razlikuje od modernih laznih proroka, milera, egw, rasela, koje ovde napadamo? Isti su. Ako se odricemo njih, onda moramo i njihovog duhovnog oca, zapadnjackog. Ili da priznamo i sektama njihove proroke, a svaki je plod laznog otkrivenja, 1000 godina laznog carstva. tzv jeres milenarizam iliti hilijazam, po grckoj reci za 1000.
Razlikuje se po jednoj ogromnoj stvari. Sv. Ipolit je bio član Pravoslavne Crkve i od te iste Crkve je kanonizovan kao Božji svetitelj.

misli na zapadnu teologiju, kod nas je lazno otkrivenje oduvek bilo zabranjeno.
i sta fali da raskrinkamo te sve zapadnjake?
Očito nemaš pojma o tome da je i zapadna Crkva vijekovima bila pravoslavna. Tokom više perioda je bila branilac pravoslavlja dok su na istoku bile jeresi.

sta tebe boli, sto ih ja razoblicavam? oces u ekumenu sa njima?
Udaranjem na pravoslavne svetitelje jedino razobličavaš samog sebe.

ipolit rimski je lazni prorok kao i subotarski ili jehovisticki, plus je lagao i vise od njih protiv mog svedoka Caius-a, nema sansi da mu gledam kroz prste, a njegovo obaranje je preduslov obaranja laznog otkrivenja, pa shvati sta ja radim
Huliš na pravoslavlne svetitelje eto šta radiš u svojim deluzijama.
 
Razlikuje se po jednoj ogromnoj stvari. Sv. Ipolit je bio član Pravoslavne Crkve i od te iste Crkve je kanonizovan kao Božji svetitelj.
jel lazno prorokovao da ce Hristos doci 500. godine? onda je isti kao i sektaski lazni proroci, a ti si llicemeran, napadas njih, a ovoga svetiteljujes!
jel slagao da je Gaj [Caius] odbacivao i jevandjelje, a ne samo apokalipsu? jeste.

onda je bio jednaki gad kao i epifanije koji je gledao da namesti zlatoustom da je jeretik - projekcija u psihologiji
Očito nemaš pojma o tome da je i zapadna Crkva vijekovima bila pravoslavna. Tokom više perioda je bila branilac pravoslavlja dok su na istoku bile jeresi.
to su vas oni ubedili da tako verujete sluzeci se podvalama i falsifikatima, lukavi latini
 
Huliš na pravoslavlne svetitelje eto šta radiš u svojim deluzijama.
halo, ovo rimokatolici kazu za njega, zasto bi oni lagali za njihovog "svetitelja" da je laznoprorokovao o drugom dolasku za 500. godinu? plus hilijanista... plus lazov, podmetao Gaju...plus, sta cu tek da istrazim i otkrijem

sekte racunale drugi dolazak, videle od Hipolita, sta su sekte krivlje od njega? sve je to ista zapadna otpadija, otpala od Crkve jos onda [kada je lazno otkrivenje kod nas bilo zabranjeno,a kod nije], a ne tek sa velikom sizmom, to se ti varas
Hipolit je također prvi pao u zabludu postavivši određen datum za Kristov drugi dolazak. Po njegovom
računu Krist bi trebao da dođe 500. godine


Dr. MIRKO GOLUBIĆ
POVIJEST
KRŠĆANSKE CRKVE
 
Isus ili pisci ovoga su krivo prorokovali...


Zato su uveli da ni Sin ne zna sto kad i kako teologiju nakon brutalnog neuspjeha.
No onda taj sin i nije sin vec sin u pokusaju da bude bogom.
Prosto ko dan.


Porazno prorokovanje :


Matej 10
Zbog imena mojega bit ćete omraženi svima. Ali tko ustraje do kraja, spasit će se.Kad vas progone u jednom gradu, bježite u koji drugi! Zaista, kažem vam: "Nećete još biti pri kraju s gradovima Izraelovim, dok ne dođe Sin čovječji.



„Jer će Sin Čovječji doći u slavi svoga Oca sa svojim anđelima i tada će uzvratiti svakom čovjeku prema njegovim djelima. Zaista, kažem vam, ima među onima koji ovdje stoje koji neće okusiti smrti dok ne vide Sina Čovječjega gdje dolazi u svom kraljevstvu.” (Matej 16:27, 28)
 
Mislim da i ti ne veruješ u to što si rekao, bar meni nema smisla.

Ja sam uverenja da su ovi Hananci (što se sa Jevrejima igraju žmurke već vekovima) petljali tu oko Biblije.
О не... још један јудео ''хришћанин''...

Како су могли да се упетљају кад нису знали јеврејски језик? Нема затвореније заједнице од јевреја на свету у том тренутку, поготову што су 40 година, мимо сваке земаљске логике, живели и преживели у пустињи , њих преко 600К
 

Back
Top