Zašto Sveti Ilija nije umro?

ne, ti odlicno znas da sam ja krsteni pravoslavac, samo kazem da nije posteno da se smejete sektama sto su racunale drugi dolazak, a djavo u njedrima vam svetitelj, koji cak nije ni nas, vec zapadni-rimski, lukavijeh latina:

Hipolit je također prvi pao u zabludu postavivši određen datum za Kristov drugi dolazak. Po njegovom
računu Krist bi trebao da dođe 500. godine
Dr. MIRKO GOLUBIĆ
POVIJEST
KRŠĆANSKE CRKVE

opet: sah-mat
odbacimo rimske, zapadne lazne autoritete, prevarante i lazove koji su racunali drugi dolazak kao i sekte koje su sve njihovi plodovi.

mi, pravoslavni, s nami Bog, jer odbacujemo lazno otkrivenje da se cak i cita, evo i zasto, jer mami na racunanje drugog dolaska, kako sekti, tako i laznih svetitelja, Ipolita Rimskog, koga sam uzeo na zub jer je oklevetao mog coveka Gaja, Caius-a.
Morati ces spustiti oganj s neba u centru Beograda da dokazes da si u pravu.
 
Ne idem ja nikom na ruku vec zdravim razumom gledam na stvari.
Sin se ispromasivao pa ostao otac koji nikome nista nece reći.
To pozdravljam.
to cak nema ni logike, obesmisljava samo hriscanstvo, ali to i jeste tvoj cilj, samo ne i moj - ja drzim do istine jevandjelja, kako rece apostol Pavle, kako i pise u 4-rojevandjelju, znas i sam datiranje posle rimske opsade jerusalima, a znas i da rece da placu za sobom i decom svojim [kod Luke], aludirajuci ne samo na 70. vec i na 135. godinu, znaci dve generacije da placu za sobom,a ne za njim
to sto ti nemas interes ni da se stavis u danasnji polozaj hriscanina, kao ja, ili ondasnji polozaj izbeglih judeo-hriscana iz jerusalima, to je tvoja odluka, ali kako ces znati da si ti u pravu,a ne ja?
 
to cak nema ni logike, obesmisljava samo hriscanstvo, ali to i jeste tvoj cilj, samo ne i moj - ja drzim do istine jevandjelja, kako rece apostol Pavle, kako i pise u 4-rojevandjelju, znas i sam datiranje posle rimske opsade jerusalima, a znas i da rece da placu za sobom i decom svojim [kod Luke], aludirajuci ne samo na 70. vec i na 135. godinu
to sto ti nemas interes ni da se stavis u danasnji polozaj hriscanina, kao ja, ili ondasnji polozaj izbeglih judeo-hriscana iz jerusalima, to je tvoja odluka, ali kako ces znati da si ti u pravu,a ne ja?
JA sam na zdravorazumskoj strani u sredini.
Nisam ni za asketizam a ni za hedonizam.
 
Ovde neki sud na krsti postoji pa utvrdjuhe ko jeste ko nije pravoslavac.
A koje je vere taj sud na krsti
Он је сам себе својим хуљењем на православне светитеље и оптужбама на рачун Православне Цркве да јој је у Писмо подметнут антихристов ђаволски спис исписао из Православне Цркве.
 
JA sam na zdravorazumskoj strani u sredini.
Nisam ni za asketizam a ni za hedonizam.
ako hoces svojim znanjem da pomognes da rekonstruisemo ono vreme, na primer poredjenje sirovog drveta [Hristos o samom sebi], sa suhim drvetom [bar-Kohbom], i kako su judejci i jerusalimljani koji su poverovali Hristu pobegli u Pella-u, jer je onda bio tzv. PRVI KRAJ, ali ne i Drugi Dolazak, onda pomozi, ali ako samo nastojis da obesmislis hriscanstvo i povrh svega jevandjelje, onda si sa mog stanovista u korpi ovih koji racunase Drugi Dolazak, kao Ipolit Rimski i sekte, samo oni kriju noge kao zmija,a ti si otvoreno zmijski nastrojen.
Ja Adam sam kriv za sve, jer sam odglumeo zmiju pred Evom, i zato imam motiva i razloga da sto vise stvari ispravim, ali brate, moras da saradjujes bar malo, ne mozes djonom na istinu jevandjelja, kao mnogi koje razoblicavam
Morati ces spustiti oganj s neba u centru Beograda da dokazes da si u pravu.
ne znas sta trazis!
 
Он је сам себе својим хуљењем на православне светитеље и оптужбама на рачун Православне Цркве да јој је у Писмо подметнут антихристов ђаволски спис исписао из Православне Цркве.
ma, kakvi:
rimski, ipolit
lionski, ____
tertulijan
laktacije
svi su oni njihovi,zapadni, od lukavih latina lazni autoriteti, oci onih koji su nas klali oduvek, samo se ja bavim njihovim laganjem i podmetanjem
ti gresis sto se drzis velike sizme kao pijan plota, mi smo se SA njima razisli mnogo ranije

Hipolit je također prvi pao u zabludu postavivši određen datum za Kristov drugi dolazak. Po njegovom
računu Krist bi trebao da dođe 500. godine

i onda taj lazni prorok Ipolit, olajava Gaja koji je odbacivao lazno otkrivenje da je odbacivao i Jovanovo jevandjelje - ti odbijas da odgovoris: na bazi cega da verujemo Ipolitu, a ne Jevseviju? zasto da verujemo Epifaniju koji odvodi KERINTA na petra? @Druz Kan:
Kada je Epifanije Salaminski pisao o Cerintu, on ga je također stavio u apostolsko doba, samo je Epifanije povezao Cerinta s Petrom a ne Ivanom.


Hippolytus of Rome says: A man appeared, named Caius, saying that the Gospel is not by John, nor the Apocalypse but that it is by Cerinthus the heretic.[2][3]
Zasto Hipolit laze ako znamo sledece, a to je da Gaj naziva jevandjelistu Jovana velikim apostolom, kako je onda mogao odbacivati i jevenadjelje po Njemu?
:https://www.newadvent.org/cathen/01594b.htm
Caius, a presbyter in Rome, of about the same time, holds a similar opinion. Eusebius quotes his words taken from his Disputation: "But Cerinthus by means of revelations which he pretended were written by a great Apostle falsely pretended to wonderful things, asserting that after the resurrection there would be an earthly kingdom" (Church History III.28).
 
Prorok Ilija išao je po Hananu u pratnji svog učenika Jelisija. Kad stigoše u Jerihon, na oči pedeset drugih proroka, udari plaštom po Jordanu i voda se razdvoji na dve strane. Kad pređoše na drugu obalu, podiže se grdan vihor, ognjena kola sa ognjenim konjima rastaviše ih i u vihoru odnesoše Iliju na nebo. Sveti Ilija, prema tome, nije umro već je živ otišao na nebo.

čime je zaslužio da ga jhvh vaznese?
pogesno si to ti shvatio
(lija nije svetac niti svet vec je bio Bozji prorok
i svi koji su umrli u starozavetno doba ceka ih vaskrsenje na Zemlji...
Tek isus svojom smrcu u 1 veku otvara put nebeskog uskrsenja

Nije on otisao na nebo vec ga je Bog preneo sa jednog dela zemlje na drugo

„Niko nije uzašao na nebo osim onoga koji je sišao s neba, Sina čovečjeg“ (Jov. 3:13).

Premda je Ilija viđen kako je „u vihoru uzašao na nebesa“, to ne znači da je otišao u duhovno područje. Kako to znamo? Po tome što se izveštava da je kasnije poslao pismo u kom je ukorio kralja Jude (2. Kralj. 2:11; 2. Let. 21:1, 12-15).
 
„Niko nije uzašao na nebo osim onoga koji je sišao s neba, Sina čovečjeg“ (Jov. 3:13).
Eto, JASNO PIŠE da se niko nije POPEO na nebo (nad nebesima, svrh nebesa, više svih nebesa) osim Onoga koji je i sišao, Sina Čovečijega koji je na nebu (takodje i u Efescima 4,10), posle čega postaje suludo tvrditi da je taj isti jevandjelista, učenik koga Isus ljubljaše (više mesta, ali na poslednjem samo stoji učenik na čemu je i akcenat sve vreme, kako bi se razlikovao od onoga koji sebe pretstavlja prorokom), učenik za čije svedočanstvo znamo da je istinito (21,24), mogao napisati neistinu u lažnom otkrivenju 4,1 o vlastitom PENJANJU na nebo, i/ili UZILAŽENJU dva svedoka [OTK. 11,12] na osnovu GLASA NEIDENTIFIKOVANOG.

Otkrivenje 4,1 Potom vidjeh: i gle, vrata otvorena na nebu, i glas prvi koji čuh kao trubu gdje govori sa mnom, reče: popni se amo, i pokazaću ti šta će biti za ovijem.
Otkrivenje 11,12 I čuše glas veliki s neba, koji im govori: iziđite amo. I iziđoše na nebo na oblacima, i vidješe ih neprijatelji njihovi.
 
smarate vi
pitanje je vrlo prosto
zašto ilija nije umro

У резерви је... Он ти је тактичка духовна нуклеарка за време које ће доћи... Ни не знаш одакле полеће

šta je to značajno učinio da ga jhvh vaznese.

Оћеш списак?

a opet kako se vazneo kad samo ko je sišao s neba ide na nebo.
Вазнео се на кочијама... огњеним... Он ти је сада као неки анђео, који може и горе и доле по потреби
 
У резерви је... Он ти је тактичка духовна нуклеарка за време које ће доћи... Ни не знаш одакле полеће



Оћеш списак?


Вазнео се на кочијама... огњеним... Он ти је сада као неки анђео, који може и горе и доле по потреби
eto iako veze s vezom nema barem si dao odgovor.
rezervista sa tajnim oružjem.
ko što smo nato sredili 99-te jer smo imali tajno naoružanje.
 

Back
Top