Trebamo li zaboraviti Narodne Heroje NOB-a?

Molila bih pojašnjenje za ovo što sam ocrvenila

vezano za ovaj post i jos neke, posto sam povezan sa cetnickom organizacijom ovde i da jos ima zivih cetnika svewdoka koji znaju prave price (a jednu, onu partizansku stranu sam slusao celog zivota, red je da se cuje i druga strana sad, te slusajuci i citajuci o svim tim herojima za koje se ispostavilo da su bili obicne fukare i kabadahije koji su se svercovali iza ruskih pobeda u srbiji, mogu samo da kazem da pricekate dok ne nadjem nesto o ovom heroju.

nikakva wiki koju je pisao komunista ili potomak komuniste za mene nije referenca, niti price rodjaka tih heroja.

istina onda vise nije istina danas.

o italijanima imam samo da ti kazem da su sa chetnicima u sadejstvu tukli ustase, izvori su italijanski i nemacki, onaj nemacki je "ratni dnevnik vermahta".

koliko je srba spaseno od ustaske kame od strane italijana, pa broj je ogroman. pitaj licane, sami ce ti reci. kad bi dolazili u srpska sela, dolazili bi da kupe jaja ili namirnice i uvek uredno placali, igrali se sa nasom decom i bili vrlo fini.
uopste sukob ustasa i italijana je bio vrlo prisutan tad.
nekom u glavnom stabu partizana to nije islo na ruku izgleda, pogotovo to sto italijani pretendiraju na hrvatsku teritoriju i zato je bilo potrebno dejstvovati protiv italijana, posvadjati ih sa srbima.

i naravno, italijani su onda uzvratili na partizane.

kasnije su etnicki ocisceni iz dalmacije i istre da bi se stvorila velika hrvatska unutar jugoslavije.

ti isti sprki partizani iz like i slavonije su kasnije sve to dozvolili, i rezultat je jasan danas.

niti su dobili autonomiju, niti je hrvatska odgovarala za svoje zlocine i snosila konsekvence porazenog.

znajuci da su krajiski i bosanski srbi bili udarna titova pesnica, onda je ovaj gorak ishod danas - njihova zasluga.

njihovi potomci, tih partizana sad stavljaju avatare nekih ordenja ratnih heroja, kukaju za jugom u kojoj su njihovi zemljaci nayebali, svi su do jednog u emigraciji skoro, odbegli od uistastva.

i jos uve, jos uvek guraju partizanstvo, jugoslovensto, komunizam i tita koji ih je tako debelo odvalio.

gorka pilula je spremna, tu je i casa vode ali volje nema.

nema pomirenja izmedju dve strane, partizanske i cetnicke ako se prvo ne zadovolji pravda. pravda pa pomirenje.

a pre toga, neki ti partizani trebaju da shvate najzad da su konsekvence njihovog vojevanja danas vrlo gorke, ako ne katastrofalne.

kad se to shvati, kad se proguta ta gorka pilula, kad ova gospodja kaze eee jeste da mi je deda pobio tolko i tolko i spasao nekoliko srba ali zato danas srba gotovo da nema u krajini a pogovo ne u zapadnoj slavonij zbog toga sto je podrzao tita i antisrpsku vlast, e tad, kad to svaris, kad se neko pokaje sto su srpske cetnicke familije desetlecima maltretirane, samo zato sto su bili deca chetnika, kad dodje obostrano izvinjenje i nadoknada stete po zakonu, e tad ajde da se mirimo.
nema pravde, nema pomirenja.

i opet, ja sam ovde u kontaktu sa jevdjevicevim chetnicima, za sad sam napravio samo jedan poziv, covek je operisao likom tako da nista ne zna o karauli ali kaze da zna druge koji bi ga verovatno znali i tu bih cuo pricu druge strane.

posto mi neki od njih rekose da su se ljudi organizaovali po tim selima da se brane od ustasa i da nisu bili partizani nikad. chetnici im iz nekog razloga nisu prisli i onda je novija istorija, tito i njegovi strucnjaci perisvojili razne poginule heroje kao svoje.

tako da, da vidimo mi sta kaze druga strana, ovu komunisticku sam vala slusao celog zivota i imaju pedigre lazova.
 
vezano za ovaj post i jos neke, posto sam povezan sa cetnickom organizacijom ovde i da jos ima zivih cetnika svewdoka koji znaju prave price (a jednu, onu partizansku stranu sam slusao celog zivota, red je da se cuje i druga strana sad, te slusajuci i citajuci o svim tim herojima za koje se ispostavilo da su bili obicne fukare i kabadahije koji su se svercovali iza ruskih pobeda u srbiji, mogu samo da kazem da pricekate dok ne nadjem nesto o ovom heroju.

nikakva wiki koju je pisao komunista ili potomak komuniste za mene nije referenca, niti price rodjaka tih heroja.

istina onda vise nije istina danas.

o italijanima imam samo da ti kazem da su sa chetnicima u sadejstvu tukli ustase, izvori su italijanski i nemacki, onaj nemacki je "ratni dnevnik vermahta".

koliko je srba spaseno od ustaske kame od strane italijana, pa broj je ogroman. pitaj licane, sami ce ti reci. kad bi dolazili u srpska sela, dolazili bi da kupe jaja ili namirnice i uvek uredno placali, igrali se sa nasom decom i bili vrlo fini.
uopste sukob ustasa i italijana je bio vrlo prisutan tad.
nekom u glavnom stabu partizana to nije islo na ruku izgleda, pogotovo to sto italijani pretendiraju na hrvatsku teritoriju i zato je bilo potrebno dejstvovati protiv italijana, posvadjati ih sa srbima.

i naravno, italijani su onda uzvratili na partizane.

kasnije su etnicki ocisceni iz dalmacije i istre da bi se stvorila velika hrvatska unutar jugoslavije.

ti isti sprki partizani iz like i slavonije su kasnije sve to dozvolili, i rezultat je jasan danas.

niti su dobili autonomiju, niti je hrvatska odgovarala za svoje zlocine i snosila konsekvence porazenog.

znajuci da su krajiski i bosanski srbi bili udarna titova pesnica, onda je ovaj gorak ishod danas - njihova zasluga.

njihovi potomci, tih partizana sad stavljaju avatare nekih ordenja ratnih heroja, kukaju za jugom u kojoj su njihovi zemljaci nayebali, svi su do jednog u emigraciji skoro, odbegli od uistastva.

i jos uve, jos uvek guraju partizanstvo, jugoslovensto, komunizam i tita koji ih je tako debelo odvalio.

gorka pilula je spremna, tu je i casa vode ali volje nema.

nema pomirenja izmedju dve strane, partizanske i cetnicke ako se prvo ne zadovolji pravda. pravda pa pomirenje.

a pre toga, neki ti partizani trebaju da shvate najzad da su konsekvence njihovog vojevanja danas vrlo gorke, ako ne katastrofalne.

kad se to shvati, kad se proguta ta gorka pilula, kad ova gospodja kaze eee jeste da mi je deda pobio tolko i tolko i spasao nekoliko srba ali zato danas srba gotovo da nema u krajini a pogovo ne u zapadnoj slavonij zbog toga sto je podrzao tita i antisrpsku vlast, e tad, kad to svaris, kad se neko pokaje sto su srpske cetnicke familije desetlecima maltretirane, samo zato sto su bili deca chetnika, kad dodje obostrano izvinjenje i nadoknada stete po zakonu, e tad ajde da se mirimo.
nema pravde, nema pomirenja.

i opet, ja sam ovde u kontaktu sa jevdjevicevim chetnicima, za sad sam napravio samo jedan poziv, covek je operisao likom tako da nista ne zna o karauli ali kaze da zna druge koji bi ga verovatno znali i tu bih cuo pricu druge strane.

posto mi neki od njih rekose da su se ljudi organizaovali po tim selima da se brane od ustasa i da nisu bili partizani nikad. chetnici im iz nekog razloga nisu prisli i onda je novija istorija, tito i njegovi strucnjaci perisvojili razne poginule heroje kao svoje.

tako da, da vidimo mi sta kaze druga strana, ovu komunisticku sam vala slusao celog zivota i imaju pedigre lazova.

Ja sam mislila da si ti ozbiljan čovek, kako god, hvala za odgovor.
 
А ко су Српски јунаци из другог светског рата ?

Pored ostalih - piloti kraljevske vojske poginuli u aprilskom ratu ,Milan Nedić,Draža Mihailović i svi njemu odani četnici.[/QUOTE]

Пилоти јесу слава им,
Недић није он се јесете жртвовао али херој није
Дража комадант је био не херој
не спорим да је у равногрском четничком покрету било хероја

И НАРАВНО У ПАРТИЗАНСКОМ ПОКРТУ ЈЕ БИЛО ХЕРОЈА

И СВИМА ЊИМА ВЕЧНА СЛАВА И ХВАЛА
 
Пилоти јесу слава им,
Недић није он се јесете жртвовао али херој није
Дража комадант је био не херој
не спорим да је у равногрском четничком покрету било хероја

И НАРАВНО У ПАРТИЗАНСКОМ ПОКРТУ ЈЕ БИЛО ХЕРОЈА

И СВИМА ЊИМА ВЕЧНА СЛАВА И ХВАЛА

:bljak::bljak::bljak:
ni "h" od heroja. jedini heroji bili su partizani[/QUOTE]

УСТАШО
 
Ajme meni ko je onaj znojavi......neki dalmatinac.....iz Slavonije nije jer tamo svi znaju za Karaulu.....a ono o Talijanima....pa svi znamo ko je bio Musulini....(sarkastični osmjeh)....i tamo neka priča o Srbima u dalmaciji......Da je bilo više ljudi kao Nikola Miljanović Karaula ne bi se sve ovo ni dogodilo.....ovdje se radi o Herojstvu.....mladić koji je poginuo u svojoj 30-toj godini zbog slobode, žrtvovao sebe zbog svojih uvjerenja, bio vođa...mogao je on spasiti sebe kao ti tvoji Talijani ali nije, borio se, nije mu bio važan njegov život nego nije mogao gledati nacistički pokolj.......Šta bi taj znojavi uradio da vidi kako neprijatelj sprovodi 50 civila u šumu da ih pobije.....pobjegao, spasio sebe (sigurno) ili se okrenuo i rekao:" E pa ne može tako, borit ćemo se pa šta bude!".......
 
I bolje se prvo raspitaj nego što bilo šta izjaviš......prvo u životu nisam bila u nekoj stranci..........drugo.........da imam 100 života borila bih se za ono što vrijedi a Karaula vrijedi......moje namjere su čiste, istinite i pravedne kao što su i njegove bile......najveći Heroj tog kraja,a ti ne znaš za njega...pa ako nisi znao Mesić je iz Orahovice a to je jako blizo Lisičina, rodnog kraja Nikole Miljanovića Karaule i njemu nije bilo potrebno da se raspita....(stvarno mi dođe da se nasmijem)...ko je on....slušao je priče o njemu od malena....
 
Da je podržao Tita i antisrpsku vlast sad bi bio živ...ni ti neznaš da čitaš između redova....sumnja se da je Tito i smaknuo onolike komadante brigada jer su bili prevelika pretnja a nisu se slagali sa njegovim stavovima.........još ne mogu vjerovati šta je onaj sve napisao.......neki četnički Talijan, nisam znala da su četnici žalili Talijane........znam dobre psihijatre za onog znojavog.........
I još nešto ja imam svoj stav, nisam jugonostalgičar, komunista, niti pripadam nekoj stranci, nisam sljedbenik i jedino mogu biti vođa...ne volim da mi neko nameće svoje mišljenje, to tvoje sljedbeništvo je samo rezultat nedostatka sopstvenog razuma, sposobnosti zaključivanja i ideja........
 
Ae smorila si vise sa njim...kao prvo postavila si glupu temu u startu, prica o herojima NOB-a i Hrvatskoj koja je sebe videla kao okupiranu od istih sve do uspostavljanja RH. :roll:
NDH bila do Beograda jer su eto vecina Hrvata bili u partizanima. :think: Da, Da... ;)

p.s. Boli nekog vise uvo i za Kralja i heroje NOB-a, Slobu Milosevica i sve ostale Srbe u zadnjih 100g koji su sami krivi za urusavanje Srpske drzave i naroda zarad Jugoslavije, njenih naroda i imigranata (narodnosti).

:thumbdown:
 
Trebamo da zaboravimo te heroje, "heroje".........

kada su komunisti bili heroji........., to su satanisti, eno im ga onaj mermer na Dedinju pa neka se klanjaju obićnoj rupi, kao muslimani, neka se vrte oko kamena do besvesti sve dok ne pocrkaju...

Jadna Srbija sa ovakvim ljudima i stavovima, pa da gledajmo samo sebe, nek druge ubijaju, napadaju psi (šta ono bi nedavno) a mi ćemo samo da gledamo sebe ....dok postojimo.....Može li se Čovjek posmatrati samo kao čovjek na ovim prostorima ili mora pripadati nekoj grupi,stranci........kad ćemo više da postanemo individualisti.....da razmišljamo svojom glavom........zato nam se ovo i dešava........e pa nisam komunista ali znaš šta prije bih bila to nego bilo šta što si ti i gdje se priča i izjašnjava tako kako se ti izjašnjavaš ili oni znojavi..............nije ni čudo što kod vas nema Heroja........kad ne znate ni rečenicu složiti bez psovanja.........
 
Ae smorila si vise sa njim...kao prvo postavila si glupu temu u startu, prica o herojima NOB-a i Hrvatskoj koja je sebe videla kao okupiranu od istih sve do uspostavljanja RH. :roll:
NDH bila do Beograda jer su eto vecina Hrvata bili u partizanima. :think: Da, Da... ;)

p.s. Boli nekog vise uvo i za Kralja i heroje NOB-a, Slobu Milosevica i sve ostale Srbe u zadnjih 100g koji su sami krivi za urusavanje Srpske drzave i naroda zarad Jugoslavije, njenih naroda i imigranata (narodnosti).

:thumbdown:

E pa nadam se da ću sve smoriti i da će obnoviti spomenik mom pradjedi jer to je ono što želim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Jeste li se svi smorili jer ja nisam i nikad neću!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja bar znam šta hoću i ono za šta se borim je jednostavno, borim se za svoju porodicu, za svog pradjeda, ništa prirodnije niti uzvišenije od toga.................a nemam pojma za šta se oni svi grofovi i znojavi bore i za šta žive............nadam se da oni znaju za dobro svih nas..........
 
kad se to shvati, kad se proguta ta gorka pilula, kad ova gospodja kaze eee jeste da mi je deda pobio tolko i tolko i spasao nekoliko srba ali zato danas srba gotovo da nema u krajini a pogovo ne u zapadnoj slavonij zbog toga sto je podrzao tita i antisrpsku vlast, e tad, kad to svaris, kad se neko pokaje sto su srpske cetnicke familije desetlecima maltretirane, samo zato sto su bili deca chetnika, kad dodje obostrano izvinjenje i nadoknada stete po zakonu, e tad ajde da se mirimo.
nema pravde, nema pomirenja.

Kakvo fantastično p(r)očetničko izvrtanje činjenica. Srba nema u Krajini i z. Slavoniji ne zato što su podržali Tita i "antisrpsku vlast" -/btw, otkad je to ex-yu vlast bila antisrpska i po čemu, jer si ti tako rekao? za vrijeme te vlasti srblje je u navedenim područjima živjelo poprilično sretno i berićetno, nikome nije dlaka sa glave falila/- već zato što su nakon tog po njih u stvari vrlo prosperitetnog perioda podržali Miloševića i velikosrpsku ideju.
 
Komunisticki debilizmi su se zavrsili onako kako su i morali - eksplozijom nacionalizma. Zahvaljujuci Titu, medjutim, sitni nacisticki gubitnici poput Hrvata su 1991 imali daleko bolju startnu poziciju nego sto su je zasluzili 1945.

Da je sve bilo kao sto je trebalo da bude, Hrvati bi bili nabijeni u pecine u zavrsnici rata, i iz tih pecina bi mozda tek sad zmirkavo virili napolje.

To je ono sto je steta. Protraceno vreme. Sada ustasiju treba iznova unistavati umesto da se okrenemo necem lepsem i uzvisenijem od vecitog cupanja korova u balkanskoj basti.
 
Spomenici mog pradjede, Nikole Miljanovića Karaule, pa čak i grobnica su uništeni sa ciljem da se zaboravi sve šta je taj čovjek uradio za antifašističku Hrvatsku? Da li je to primjer kojim svi trebamo ići....trebamo li zaboraviti te ljude....i glavno pitanje ako njih zaboravimo šta ćemo onda pamtiti.....Ovo je odgovor Ureda Predsjednika R.Hrvatske na moje pismo:

REPUBLIKA HRVATSKA
Ured Predsjednika

KLASA: 053-02/09-04/06
urbroj:71-02-02/1-09-68
Zagreb, 3.srpnja 2009.


Poštovana gosp.

Predsjednik Republike Hrvatske gosp. Stjepan Mesić primio je Vaš dopis, u kojemu ste se zauzeli za obnovu spomenika Vašem pradjedu Nikoli Miljanoviću Karauli u Slatini, njegove spomen-grobnice u Lisičinama i spomen-kuće.
Kao što vam je poznato, Predsjednik Republike Hrvatske gosp. Mesić više je puta u raznim prigodama osudio rušenje ili oštećenje spomenika osobama i događajima iz NOB-a, zauzevši se za njihovu obnovu. Mjerodavna tijela, prije svega gradovi i općine, imaju obavezu u skladu s odgovarajućim zakonima pristupiti njihovoj obnovi. Imam obvezu uputiti Vas da se u vezi sa spomenutom obnovom i zaštitom spomenika Nikoli Miljanoviću Karauli obratite tijelima vlasti Grada Slatine.


S poštovanjem,


PREDSTOJNIK

mr.sc. Amir Muharemi

Nikako ne smijemo zaboraviti ljude koji su nas oslobodili zla i donijeli slobodu i mir, pravdu i ravnopravnost.

U Hrvatskoj je na zalost uspostavom demokracije pokojni ministar obrane Gojko Susak osobno zapovijedio rusenje preko tri tisuce spomenika NOB-a, zapovijedio je i jednom generalu hrvatske vojske rusenje spomenika u Jasenovcu, na srecu taj general je odbio zapovijed.

Tad je smijenjen ministar Josip Boljkovac jer je htio uhicenje i razrjesenje duznosti ministra Suska, ali ustaska emigrantska struja je jos bila prejaka.

Smrcu predsjednika Tudjmana oni definitivno gube utjecaj u hrvatskoj politici, i dolaskom Stjepana Mesica na funkciju predsjednika Hrvati definitivno pokazuju antifasisticku orijentaciju.

Smatram da bi on trebao biti primjer svima kako se treba odnositi prema fasizmu odnosno antifasizmu.
 

Back
Top