Druženje Šta trenutno radiš XIX

Baš si trebala da kažeš jer takvo ponašanje zaslužuju svi bolesnici a ne samo poznata ličnost. Lep je život u svetu fantazije za takve a druga priča je za one obične. Dva meseca su mi držali dete među tuberanima jer nisu mogli da nađu gde je tumor i naplaćivali od socijalnog, a da je bila dete slavnog završili bi za pet dana. Duša me boli šta su joj sve radili bez potrebe.
Moj muž je ili imao sreće, ili je taj institut u Kamenici država u državi, ali on je tamo stvarno imao najbolji mogući tretman. Izuzetak je taj jedan doktor koji ga je muntao mesec dana, a mogao je završiti ranije. Svi ostali su stručni, ljubazni, posvećeni svom poslu. Zaista im svaka čast.
 
Moj muž je ili imao sreće, ili je taj institut u Kamenici država u državi, ali on je tamo stvarno imao najbolji mogući tretman. Izuzetak je taj jedan doktor koji ga je muntao mesec dana, a mogao je završiti ranije. Svi ostali su stručni, ljubazni, posvećeni svom poslu. Zaista im svaka čast.
Takvi su i ovi na X nozu ne znaš ko je ljubazniji lekaru ili sestre, ja kad sam to videla i doživela bila sam u šoku, bukvalno za primer svima kakvi bi trebali da budu.
 
Baš si trebala da kažeš jer takvo ponašanje zaslužuju svi bolesnici a ne samo poznata ličnost. Lep je život u svetu fantazije za takve a druga priča je za one obične. Dva meseca su mi držali dete među tuberanima jer nisu mogli da nađu gde je tumor i naplaćivali od socijalnog, a da je bila dete slavnog završili bi za pet dana. Duša me boli šta su joj sve radili bez potrebe.
Neću ja biti da joj ne kažem ali čekam da se vidimo, ovako mi bilo bzvz, hbg njene crnogorske veze ne sede skrštenih ruku kad se neko njihov razboli, a našu se razbeze da ih slučajno ne pitaš za neku uslugu daleko bilo :evil:
 
Da, oslobođen u nedostatku dokaza, ne zato što je nevin. Kaže on meni ne znam ko vas je nagovorio da ovako postupite i ja puknem. Plata koju ne primam već dve godine, mamina penzija od 12000 od koje živimo i lečim dete i ne zanima me šta mislite, ja sam uradila šta sam morala i izađem napolje. Pare su im stizale u džakovima za kupovinu terapija i samo je njihova odgovornost zašto lekova nije bilo za svakoga. Pacijenti iz CG su plaćali lečenje u evrima i nisu ništa kupovali, mi u rođenoj zemlji jesmo. Liovak ne nabavljaju tenderom jer se malo i retko troši pa se snalazite roditelji kako znate, a za Holoksan su zakasnili da podnesu za tender i onda se čeka. Zašto je to bolesnički problem? E pa nije i pri tom samo sam se ja pobunila, ostali ćutali ko piiiip. Kako uđem na vrata trče iz soba i gledaju me kao majmuna, mislim se samo napred ovce neka vas šišaju, mene neće. Na 21 dan je trebalo izmisliti 40000 za hemiju, tada je toliko koštalo, sada ne znam cenu, ali nije jeftino.
Ja sam ubeđena da je onog Borojevića neko zakačio na drvo, kad su shvatili šta je rađeno.
I neka je.
O koliko su se dece ogrešili, samo oni su znali.
 
Moj muž je ili imao sreće, ili je taj institut u Kamenici država u državi, ali on je tamo stvarno imao najbolji mogući tretman. Izuzetak je taj jedan doktor koji ga je muntao mesec dana, a mogao je završiti ranije. Svi ostali su stručni, ljubazni, posvećeni svom poslu. Zaista im svaka čast.
Kamenica jeste priča u priči, a sve to zavisi od rukovodstva.
 
Čini ti se. Kad se taj korak bude završio, medicina će postati samo biznis. Za sad još uvek nije.
Kao na zapadu.
U Nemačkoj recimo, znam kako je jer su moji tamo dugo živeli i žive i dalje, i ako imaš osiguranje, lekaru je naloženo da ti ne omogući uslugu ako baš, baš ne mora jer pravilo diktira lova tj. Krankenkasse tj. zdravstvena kasa.
Tako je moja kuma koja je rođena 1973. trpela skokove pritiska do 220/150, njen porodični doktor nije u tome video nikakav poseban problem, pa ju je odugovlačio sa zakazivanjem kod kardiologa, a kod kardiologa je dobila termin za 8 meseci od momenta kad se dotični smilovao da je pošalje kod nekog umešnijeg za lečenje problematike.
Kardiologa nije dočekala već se šlogirala u nivou vratne kičme i skoro 7 meseci provela u potpunoj nepokretnosti, od vrata do dole, a regeneracija je odradila da ipak može levu stranu da koristi uz nemogućnost pražnjanja creva i bešike. Dakle, uz taj ''savršen'' sistem, ona je danas potpuni invalid.
I samo da dodam da ta država zamalo da joj neda invalidsku penziju jer je neko shvatio da joj leva ruka ipak radi i da bi mogla npr. od kuće da radi u nekom kol centru.

Tako da, pusti, nije zlato sve što sija.

Inače kod nas ne mogu da se dogovore oko cene usluge. zato se još uvek fond nije proširio i na privatni zdravstveni sistem.
Znači 100% novac diktira.
I tad će postojati vrste osiguranja. Sumnjam da će ljudi sa malim zaradama moći da dobiju neko ozbiljno osiguranje.
Мислила сам више на Македонију него на Запад.
Они више од 10 година имају много уређенији систем од нас, нарочито за операције и тешке болести. Сасвим легално се лече у Аџибадему, рецимо, за операције доплате нешто минимално, ако и то.
Милосрђе Запада нам је познато.
 
Kamenica jeste priča u priči, a sve to zavisi od rukovodstva.
Недо, питала сам за бању. Упут за Комисију при РФЗО даје лекар интерниста, са мишљењем да је бања потребна. Комисија даје путне трошкове, а смештај договара директно. Пацијенту се јавља Меркур или неки други хотел и обавештава га о слободним терминима. То је све. Дакле, интернисту за гушу, не даје он то из свог џепа.
 
Moj muž je ili imao sreće, ili je taj institut u Kamenici država u državi, ali on je tamo stvarno imao najbolji mogući tretman. Izuzetak je taj jedan doktor koji ga je muntao mesec dana, a mogao je završiti ranije. Svi ostali su stručni, ljubazni, posvećeni svom poslu. Zaista im svaka čast.
Каменица је друга димензија. Моја мајка је била код Антонића, свемирац у односу на ове из Врања и Београда.
 
Недо, питала сам за бању. Упут за Комисију при РФЗО даје лекар интерниста, са мишљењем да је бања потребна. Комисија даје путне трошкове, а смештај договара директно. Пацијенту се јавља Меркур или неки други хотел и обавештава га о слободним терминима. То је све. Дакле, интернисту за гушу, не даје он то из свог џепа.
Fala ti, ići ću uskoro kod interniste pa ću je pitati, al će to morati da čeka dok ne prođe seckanje. Posle infarkta moja opšta me pošalje da tražim banju i dobijem Sokobanjsku ovde u Beogradu, taman sam vikendom mogla da idem kući da se tušnem ko čovek, krišom. Koji je to cirkus bio, kao da bežim iz logora.
:lol:
 
Мислила сам више на Македонију него на Запад.
Они више од 10 година имају много уређенији систем од нас, нарочито за операције и тешке болести. Сасвим легално се лече у Аџибадему, рецимо, за операције доплате нешто минимално, ако и то.
Милосрђе Запада нам је познато.
Nisam upućena u detalje, osim što znam da su tih 10 godina unazad lekari opredeljeni, ili rad privatno ili državno.
Ima tu još jedna kvaka, mala su zemlja jako. To je veoma lako urediti.
 
Nisam upućena u detalje, osim što znam da su tih 10 godina unazad lekari opredeljeni, ili rad privatno ili državno.
Ima tu još jedna kvaka, mala su zemlja jako. To je veoma lako urediti.
Да, лекари долазе и у кућне посете, по потреби. Сад замишљам наше умишљене лекарске ведете...Ја да идем по кућама, ја???
Ови наши су још умишљенији од београдских :rotf:
 
Мислила сам више на Македонију него на Запад.
Они више од 10 година имају много уређенији систем од нас, нарочито за операције и тешке болести. Сасвим легално се лече у Аџибадему, рецимо, за операције доплате нешто минимално, ако и то.
Милосрђе Запада нам је познато.
Nije bas tako...prilicno je skupo privatno...
Oni su imale aferu sa citostaticima,da su ih preprodavali na Kosovu,a za svoje paciente davali im destiliranu vodu,
Nszalost haos
 
Nije bas tako...prilicno je skupo privatno...
Oni su imale aferu sa citostaticima,da su ih preprodavali na Kosovu,a za svoje paciente davali im destiliranu vodu,
Nszalost haos
Нажалост, сада је тако јер су вам на власти Шипци.
Операција моје ћерке је коштала 1000 евра, за исту операцију Македонац је платио мање од 100 евра. Причам о 2013. години.
 
Evo i ja da se uključim u priču o zdravstvu.Juce sam bila pratnja sestri dok je primala hemo. Te sestre koje sam tamo srela su meni izgledale kao iz neke priče. Sve susretljive,ljubazne spremne da pojasne i pomognu. Da li su uvijek takve ne znam,ali u onoj opštoj gužvi zadržati takav stav je po meni za svaku pohvalu .Radi se o Poliklinici na Bezanijskoj Kosi.
 
Ne nisam, ne mogu ja sama da odredim šta ću da inhaliram, za sada mi je Simbikort i Berodual dovoljan. Tu sam prilično zadrta, imam odličnog pulmologa i slušam je, sem za cigare, al to je moja karma.
Ma nisam mislila sama, nego kad odes po novu turu recepta pitaj za alvesko pa ako moze probaj, znacajno je jeftiniji
Meni on najbolje radi posao...probala sam neke druge nista mi nisu pomagale
 
možda bi ti se bez cigar stanje pogoršalo z:mrgreen:
šalu na stranu, čula sam za takve slučajeve, ne znam koja je bolest u pitanju..ili lažu sami sebe.
Ja mogu da potpisem da u periodu ambrozije mene spasava cigareta, ne mogu da ti opisem koliko se manje gusim u letnjem periodu od kad pusim dve godine
Imas fazon jos su indijanska plemena koristila duvan (pusenje) za olaksavanje tegoba sa kasljem

Dok recimo zimsko kasaljenj od smoga (kad rade toplane) ne moze ni cigirate ni pumpica da ublazi
 
Kod nas je biti muzicar odlican zanat.
Za jedan vikend zarade neciju mjesecnu platu,a i vise.
Mozda je pocetni ulog u instrumente veliki,ali se brzo isplati.
Niko se ne zali da mu je lose sto je muzicar.
Na stranu zarada
Ima tu para
Ali meni se ne svidja taj stil zivota
Ja sam radila u ugostiteljstvu
I znam ih dosta
Retko ko je porodican covek onako bas ispravan
Obicno zabaguju
A kako i ne bi
Specifican zanat
 

Back
Top