Šta se dešava sa modnim trendovima ili zašto žene idu gole u javnosti?

Већ сам рекао да голи мушкарци не узбуђују жене. А мушкарце узбуђују голе жене. Зато жене шетају полуголе улицама, а мушкарци не...
Женски инстинкт сексуалне провокације, жене уживају у пажњи мушкараца према свом телу...
Druže, bilo gole ili ne, žene se oblače pa oblače provokativno. Jedno je zabranjeno, drugo nije.
 
Рекла сам ти, бирам ког голаћа ћу да гледам.
Ако ти треба озбиљно научно истраживање на ову тему Крста није одговарајуће место.
Znači, tvoj razlog je da se ljudi ne smeju šetati goli jer tebi neka tela smetaju? 🤔 Ja lupam ne volim airmax patike i zato smatram da se trebaju zabraniti? Opravdano?
 
Recimo iz zdravstvenih i higijenskih razloga. Zatim iz razloga koje psiholozi takođe mogu objasniti ali ja ne bih da sada dužim o tome.
Zdravlje i higijena su bitni bio obučen ili go. Ne vidim povezanost. A ovo drugo je u stvari ključno. Baš me interesuje objašnjenje psihologa zašto je ljudsko telo sramota i nemoral? :ceka:
 
И пошто смо већ дубоко зашли у спам, да се вратимо на почетак...а @manem78 може да отвори посебну тему о овоме, или да овај спам претворимо у засебну тему...варијације су могуће.
 
И пошто смо већ дубоко зашли у спам, да се вратимо на почетак...а @manem78 може да отвори посебну тему о овоме, или да овај спам претворимо у засебну тему...варијације су могуће.
Pa nije spam. Naprotiv. Vidim da vam smeta ovakvo oblačenje, a ne smetaju vam suknje iznad kolena koje su do pre 100 godina bile nešto nezamislivo.
 
Poslednja izmena:
Sve češće imam prilike da pogledam izdanja svetskih džetseterki i da primetim da su one bukvalno gole! Kreacije koje nose jako često otkrivaju sve delove tela i tako obučene se pojavljuju na raznim manifestacijama. Možda ja zvučim konzervativno, ali meni je ovo prevelika količina šunda, vulgarnosti i neprikladnosti. Te kreacije nose potpise poznatih kreatora ali mi i dalje nije jasno dokle smo to stigli kada nam žene gole hodaju :(
Ne znam kakvo je vaše mišljenje o tome, ali ja nikako ne prihvatam taj novi modni trend.
svi smo definitivno u prilici da pogledamo sve i svasta po netu, al opet selekcija je samo nasa.
ne klikcem na sadrzaje sline iznetom u uvodnom postu. sve sto vuce na - put preteranosti vodi u zamak mudrosti- i jest iz foldera "beleske iz pakla" (w.b.) i sto se mene tice tamo treba i da ostane.
 
Zdravlje i higijena su bitni bio obučen ili go. Ne vidim povezanost. A ovo drugo je u stvari ključno. Baš me interesuje objašnjenje psihologa zašto je ljudsko telo sramota i nemoral? :ceka:

A gde bi drazala telefon, fasciklu, novcanik, kljuceve od stana, auta, dezodorans, uloske i sve sto mi je potrebno kada bih se naga setala ulicom ? U kesi ne ide, ceger je za bakaluk i pijacu.
Ako nameravam da idem u banku naravno da cu se obuci.

Cini mi se sinko da si ti previse napadan sa tim zasto zasto zasto ... nikome nije nago ljudsko telo sramota i nemoral ALI postoje usiljene drustvene norme koje su nametnute ili su drustveno opste prihvacene vekovima unazad i mi ih se sada pridrzavamo.
Ako je tebi ok da se u gradu gde zivis setas nag ko ti brani ?
Na nusidtickoj plazi bila sam jedanput i nikada vise jer mi ne prijaju tudji pogledi a volim da se kupam naga jer je osecaj jedinstva sa prirodom predivan.
 
A gde bi drazala telefon, fasciklu, novcanik, kljuceve od stana, auta, dezodorans, uloske i sve sto mi je potrebno kada bih se naga setala ulicom ? U kesi ne ide, ceger je za bakaluk i pijacu.
Ako nameravam da idem u banku naravno da cu se obuci.

Cini mi se sinko da si ti previse napadan sa tim zasto zasto zasto ... nikome nije nago ljudsko telo sramota i nemoral ALI postoje usiljene drustvene norme koje su nametnute ili su drustveno opste prihvacene vekovima unazad i mi ih se sada pridrzavamo.
Ako je tebi ok da se u gradu gde zivis setas nag ko ti brani ?
Na nusidtickoj plazi bila sam jedanput i nikada vise jer mi ne prijaju tudji pogledi a volim da se kupam naga jer je osecaj jedinstva sa prirodom predivan.
Dobro, nebitno... Ionako nemate odgovor. 🙂
 
Dobro, nebitno... Ionako nemate odgovor. 🙂
Socijaizacija ljudskog bića je podrazumevala i pojavu stida i pokrivanja genitalnih područja, samim tim je razvoj judskog bića krenuo u nekom drugom pravcu u odnosu na životinje. I ne znam zašto potenciraš da ne znamo odgovor ako ti ga damo, ali se tebi ne svidi pa ga negiraš..
 
Socijaizacija ljudskog bića je podrazumevala i pojavu stida i pokrivanja genitalnih područja, samim tim je razvoj judskog bića krenuo u nekom drugom pravcu u odnosu na životinje. I ne znam zašto potenciraš da ne znamo odgovor ako ti ga damo, ali se tebi ne svidi pa ga negiraš..
Zato što to nije odgovor, a i ovo je forum da diskutujemo. Ali nebitno. Vidim da vas uznemirava. Zašto? To je već pitanje...
 
Zato što to nije odgovor, a i ovo je forum da diskutujemo. Ali nebitno. Vidim da vas uznemirava. Zašto? To je već pitanje...
Ne uznemirava mene lično ništa, samo sam i ja iznela svoje mišljenje da je ovako nešto meni nenormalno, pa sada neka budem shvaćena kao matora konzerva koja zavidi lepim mladim ženskim telima :mrgreen: a nenormalno mi je zbog toga što smatram da se genitalni delovi tela pokrivaju jer čovek, ljudsko biće bi trebalo da poseduje jednu emociju koja se naziva stid i koja ga uči da postoje neke moralne i etičke granice koje on, kao ljudsko biće, treba da poštuje iz razloga :mi smo socijalno i duštveno biće, za razliku od životinja,bez nekih postavljenih granica iz raznih razloga. E, sad, znam da ćeš pitati ko je postavio granice pa ču ti ja reći da je evolucija ljudskog bića postavila granice.
 
Uvek kada ljudi žele da budu uspešni moraju nešto da istrpe, progutaju. Ili moraju puno da rade, ili neke preko kreveta to rešavaju, neki ulažu i novac da dođu do slave. A svi ovi primeri su zapravo već poznate žene koje održavaju popularnost na ovaj način, i ovo im je zapravo skoro nepostojeća žrtva, a možda čak i zadovoljstvo, da obezbede način života koje žele.
Zato su one gde jesu, a ti gde jesi, ili ja. Svako bira život kojim živi, a one su izabrale javni.
A ovo čak nije ni rešavanje preko kreveta, te žene već imaju novac, otac Bele Hadid je neki bogataš.
Uobičajeni modni performans uz poneki iskorak sa više erotike.
 
Ne uznemirava mene lično ništa, samo sam i ja iznela svoje mišljenje da je ovako nešto meni nenormalno, pa sada neka budem shvaćena kao matora konzerva koja zavidi lepim mladim ženskim telima :mrgreen: a nenormalno mi je zbog toga što smatram da se genitalni delovi tela pokrivaju jer čovek, ljudsko biće bi trebalo da poseduje jednu emociju koja se naziva stid i koja ga uči da postoje neke moralne i etičke granice koje on, kao ljudsko biće, treba da poštuje iz razloga :mi smo socijalno i duštveno biće, za razliku od životinja,bez nekih postavljenih granica iz raznih razloga. E, sad, znam da ćeš pitati ko je postavio granice pa ču ti ja reći da je evolucija ljudskog bića postavila granice.
Golotinja nema veze sa moralom već sa kulturološkim normama. Recimo nije ok da ti tako obučena dođe na slavu. Ili na roditeljski. Ali kako to moralno utiče na tebe ili društvo ako se takva pojavi na Met Gali ili u nekom klubu gde je to prihvatljivo, svojim voljom, dakle nije prisiljena ili ucenjena novcem?
 
Ne uznemirava mene lično ništa, samo sam i ja iznela svoje mišljenje da je ovako nešto meni nenormalno, pa sada neka budem shvaćena kao matora konzerva koja zavidi lepim mladim ženskim telima :mrgreen: a nenormalno mi je zbog toga što smatram da se genitalni delovi tela pokrivaju jer čovek, ljudsko biće bi trebalo da poseduje jednu emociju koja se naziva stid i koja ga uči da postoje neke moralne i etičke granice koje on, kao ljudsko biće, treba da poštuje iz razloga :mi smo socijalno i duštveno biće, za razliku od životinja,bez nekih postavljenih granica iz raznih razloga. E, sad, znam da ćeš pitati ko je postavio granice pa ču ti ja reći da je evolucija ljudskog bića postavila granice.
Da. Sa svim moralnim i etičkim granicama kojima se razlikujemo od životinja ne postoji vrsta koja ni blizu nanosi toliko patnje kako samoj sebi tako i ostalim vrstama.
I dalje ne znam sta je neetičko i nemoralno u golom ljudskom telu, ali nebitno. Odoh sa teme. Ovde odgovora nema. Samo se ponavljaju neke fraze tipa "to je tako jer je tako". Dok više ne bude tako. 🙂
 
Poslednja izmena:
Sve češće imam prilike da pogledam izdanja svetskih džetseterki i da primetim da su one bukvalno gole! Kreacije koje nose jako često otkrivaju sve delove tela i tako obučene se pojavljuju na raznim manifestacijama. Možda ja zvučim konzervativno, ali meni je ovo prevelika količina šunda, vulgarnosti i neprikladnosti. Te kreacije nose potpise poznatih kreatora ali mi i dalje nije jasno dokle smo to stigli kada nam žene gole hodaju :(
Ne znam kakvo je vaše mišljenje o tome, ali ja nikako ne prihvatam taj novi modni trend.
Zene kao ti se cude ovome zato sto celu situaciju posmatraju iz pogresnog ugla. Ono sto je TEBI vulgarno, ono sto je TEBI odvratno, oni sto je TEBI nezamislivo , drugim zenama ce biti itekako prihvatljivo i ok. I ne samo to, posto su ocito egzibicionistkinje, to ih jos lozi tj uzbudjuje. Da se pokazuju.
Nema tu velike misterije.
 
Sve češće imam prilike da pogledam izdanja svetskih džetseterki i da primetim da su one bukvalno gole! Kreacije koje nose jako često otkrivaju sve delove tela i tako obučene se pojavljuju na raznim manifestacijama. Možda ja zvučim konzervativno, ali meni je ovo prevelika količina šunda, vulgarnosti i neprikladnosti. Te kreacije nose potpise poznatih kreatora ali mi i dalje nije jasno dokle smo to stigli kada nam žene gole hodaju :(
Ne znam kakvo je vaše mišljenje o tome, ali ja nikako ne prihvatam taj novi modni trend.
To nije modni trend.
Moje misljenje je da je to ne erozija morala vec odron cele planine.
Nemam nista protiv licnog izbora neke gospodjice...
ali nametanje ovoga kao novog standarda ponasanja nimalo mi se ne dopada...
Bojim se da je ovo samo uvod u neke jos gore stvari.
 
Mora da postoji neka razlika između scene i ulice. Na sceni je SVE ok. Na ulici mora i muško i žensko da odgovara javnom miru i redu.
Scena je... laž, opsena, magija. Ko nema dosta ličnosti, mora da se skine što više, kao i onaj ko ima previše ličnosti-da to ne staje u garderobu.
Skini se na (srpskoj) ulici-ili ćeš biti priveden, ili hospitalizovan, ili premlaćen.
Odavno se ta linija izmedju scene i svakodnevnice izgubila na zalost
Sad imamo performanse i do radnje kad idemo
 
Bukvalno ni jedan muškarac ne može toliko da ponizi ženu i svede je na nivo običnog objekta kao što to može da učini druga žena.
Onda, kada feministički pokreti, za koje su ovakve prostitutke simbol hrabrosti,slobode i uspeha, to shvate, njihova ideologija će imati poentu.
Samo jedna mala dopuna - kao sto moze sama sebe
 
Jel to treba neko da ti objasni? Jel ideš ti go po ulici?
A gde je granica? Nema ništa loše ni u seksu. Pa šta da se Kanje i ova njegova plastificirano silikonska lopta zamotana u celofan pohvataju na sred ulice i počnu da se je*u. Da li bi ti to bilo normalno?
Mislim da on aludira ovim pitanjem na filozofiju i razvoj covecanstva, ne misli bukvalno aj da se setamo goli sta fali. Nego evolucija i sociologija. Kako smo dosli dotle da je sramota biti go u javnosti, jer kod nijedne druge vrste zivotinja nije tako.
Pitanje mu je dobro, moze da se razmislja na tu temu
 

Back
Top