Šta se dešava sa modnim trendovima ili zašto žene idu gole u javnosti?

Mislim da on aludira ovim pitanjem na filozofiju i razvoj covecanstva, ne misli bukvalno aj da se setamo goli sta fali. Nego evolucija i sociologija. Kako smo dosli dotle da je sramota biti go u javnosti, jer kod nijedne druge vrste zivotinja nije tako.
Pitanje mu je dobro, moze da se razmislja na tu temu

Pa eto i to je vrlo prosta stvar. Mislim, postoji vrlo prosto objašnjenje. Jer postoje stvari i norme koje čoveka razdvajaju od drugih životinja. Te stvari, ponavljam, postoje još od pračoveka. Postoje toliko dugo vekovima unazad i toliko su se pametno pokazale da je, da se ne uvrediš, nekako suludo i postaviti takvo pitanje.

Druga stvar je, recimo, da nije uredu da na sred ulice ili bilo gde drugo da se zatekne, obavi fiziološku potrebu. Treća da nije u redu da gde god se zatekne, u prodavnici u restoranu u kući kod prijatelja, zaskoči ženku i na silu je oplodi jer mu se tako poteralo. I još broj drugih stvari koje su od čoveka napravile disciplinovano i (skoro) savršeno biće koje ima osećaj za empatiju, poštovanje, red i disciplinu.

Eto, da poentiram, verovatno je davno, daaavno bio jedan pametan čovek koji je u jednom trenutku rekao - čekaj, ovo više nemože ovako, daj da uvedemo neki red jebbemu sunce.
I to se, očigledno, vrlo dobro pokazalo.
 
Pa eto i to je vrlo prosta stvar. Mislim, postoji vrlo prosto objašnjenje. Jer postoje stvari i norme koje čoveka razdvajaju od drugih životinja. Te stvari, ponavljam, postoje još od pračoveka. Postoje toliko dugo vekovima unazad i toliko su se pametno pokazale da je, da se ne uvrediš, nekako suludo i postaviti takvo pitanje.

Druga stvar je, recimo, da nije uredu da na sred ulice ili bilo gde drugo da se zatekne, obavi fiziološku potrebu. Treća da nije u redu da gde god se zatekne, u prodavnici u restoranu u kući kod prijatelja, zaskoči ženku i na silu je oplodi jer mu se tako poteralo. I još broj drugih stvari koje su od čoveka napravile disciplinovano i (skoro) savršeno biće koje ima osećaj za empatiju, poštovanje, red i disciplinu.

Eto, da poentiram, verovatno je davno, daaavno bio jedan pametan čovek koji je u jednom trenutku rekao - čekaj, ovo više nemože ovako, daj da uvedemo neki red jebbemu sunce.
I to se, očigledno, vrlo dobro pokazalo.
to je pod pretpostavkom klasicne globalisticke zapadnjacke zablude da su ljudi po svojoj sustini zli i pokvareni i da bi drustvo radilo kako treba potrebno je ustrojstvo u kome nuzno prednjaci represija kroz regule
 
Sve češće imam prilike da pogledam izdanja svetskih džetseterki i da primetim da su one bukvalno gole! Kreacije koje nose jako često otkrivaju sve delove tela i tako obučene se pojavljuju na raznim manifestacijama. Možda ja zvučim konzervativno, ali meni je ovo prevelika količina šunda, vulgarnosti i neprikladnosti. Te kreacije nose potpise poznatih kreatora ali mi i dalje nije jasno dokle smo to stigli kada nam žene gole hodaju :(
Ne znam kakvo je vaše mišljenje o tome, ali ja nikako ne prihvatam taj novi modni trend.
One slepo slušaju modne dizajnere.
Ovo je najnoviji modni vrisak i nemoj da te začudi da se neka u ovako "obučena" pojavi na nekoj sledećoj manifestaciji... :roll:

 
to je pod pretpostavkom klasicne globalisticke zapadnjacke zablude da su ljudi po svojoj sustini zli i pokvareni i da bi drustvo radilo kako treba potrebno je ustrojstvo u kome nuzno prednjaci represija kroz regule

Nisu to nikakve zapadnjačke zablude. Takve norme ponašanja su ustanovljene još dok se nije ni znalo šta je istok a šta zapad. Prosto je prirodno da je čovek, kako se razvijao i umno usavršavao, shvatio da mora postojati neki red i da njemu ponašanje kakvo ima u životinjskom svetu prosto ne priliči. Zlih ljudi sa lošim namerama svakako ima i zbog njih određena doza represije mora da postoji.
 
Pa eto i to je vrlo prosta stvar. Mislim, postoji vrlo prosto objašnjenje. Jer postoje stvari i norme koje čoveka razdvajaju od drugih životinja. Te stvari, ponavljam, postoje još od pračoveka. Postoje toliko dugo vekovima unazad i toliko su se pametno pokazale da je, da se ne uvrediš, nekako suludo i postaviti takvo pitanje.

Druga stvar je, recimo, da nije uredu da na sred ulice ili bilo gde drugo da se zatekne, obavi fiziološku potrebu. Treća da nije u redu da gde god se zatekne, u prodavnici u restoranu u kući kod prijatelja, zaskoči ženku i na silu je oplodi jer mu se tako poteralo. I još broj drugih stvari koje su od čoveka napravile disciplinovano i (skoro) savršeno biće koje ima osećaj za empatiju, poštovanje, red i disciplinu.

Eto, da poentiram, verovatno je davno, daaavno bio jedan pametan čovek koji je u jednom trenutku rekao - čekaj, ovo više nemože ovako, daj da uvedemo neki red jebbemu sunce.
I to se, očigledno, vrlo dobro pokazalo.
Ako je tako kako kazes, sto onda domoroci po ostrvima raznim i dalje idu goli?

E znas sta je meni uvek bilo zanimljivo, kako nam je ok na plazi da se skinemo a nije nam ok van plaze? Kako smo to tako odredili neke norme da za odredjeno mesto prepisujemo i odredjeni dres kod, pa odvajamo sta je gde ok?
Plus sto u nekim kulturama, muslimanskim recimo, ne moze ni na plazi skidanje. A kod hriscana recimo moze

Ja licno sam misljenja da je nas oblikovala nametnuta norma koja dolazi iz najgore moguce organizacije ikada - crkve. Pa sad u zavisnosti koju veru propagira takve su i norme...
 
Odavno se ta linija izmedju scene i svakodnevnice izgubila na zalost
Sad imamo performanse i do radnje kad idemo
I to što kažeš, ali proputovala sam Srbiju prilično, i nisam viđala te nage žene na ulicama. Primećujem kad je neko lepo i zanimljivo odeven. Zgađavam se kad vidim muškarce bez majica leti pa čak i kad su zgodni.
Momentalno mislim da mora da je u pitanju neki totalni primitivac, kao onaj Momoa. Bog da sačuva, ne razumem šta se ženama dopada na onom vizuelnom absurdu!
 
I to što kažeš, ali proputovala sam Srbiju prilično, i nisam viđala te nage žene na ulicama. Primećujem kad je neko lepo i zanimljivo odeven. Zgađavam se kad vidim muškarce bez majica leti pa čak i kad su zgodni.
Momentalno mislim da mora da je u pitanju neki totalni primitivac, kao onaj Momoa. Bog da sačuva, ne razumem šta se ženama dopada na onom vizuelnom absurdu!
Bogami ja ih vidjam svaki dan, sorc na pola dupeta, dekoltei sa silikonima i sl prostote... Leti nema zivota od tih nakaza
Doduse ja zbog posla cesto vidjam takve sojeve drustva....
 
Bogami ja ih vidjam svaki dan, sorc na pola dupeta, dekoltei sa silikonima i sl prostote... Leti nema zivota od tih nakaza
Doduse ja zbog posla cesto vidjam takve sojeve drustva....
Ne bih ti radila taj posao ni da je plata predsednička!
Bole me i oči i duša kad vidim prostotu. Kako li prođu pored očeva iz kuća?
Ma, i briga me, realno. Neka ide ko kako hoće. Šta se ti i ja zanosimo kao da su nam to deca?
 
Ako je tako kako kazes, sto onda domoroci po ostrvima raznim i dalje idu goli?

E znas sta je meni uvek bilo zanimljivo, kako nam je ok na plazi da se skinemo a nije nam ok van plaze? Kako smo to tako odredili neke norme da za odredjeno mesto prepisujemo i odredjeni dres kod, pa odvajamo sta je gde ok?
Plus sto u nekim kulturama, muslimanskim recimo, ne moze ni na plazi skidanje. A kod hriscana recimo moze

Ja licno sam misljenja da je nas oblikovala nametnuta norma koja dolazi iz najgore moguce organizacije ikada - crkve. Pa sad u zavisnosti koju veru propagira takve su i norme...
Na plaži su nam bar pokriveni određeni delovi tela, osim ako nisu nudističke :mrgreen: ja nisam neki vernik fanatik, ali mogu da smatram neke stvari prikladnim a neke neprikladnim. Dres kod i jeste nešto što nas odvaja od divljih afričkih plemena. Kao što rekoh, evolucija je donela promene u ponašanju ljudskih bića a samim tim i postavila neke granice koje su nas odvojile od divljine.
 
Ako je tako kako kazes, sto onda domoroci po ostrvima raznim i dalje idu goli?

E znas sta je meni uvek bilo zanimljivo, kako nam je ok na plazi da se skinemo a nije nam ok van plaze? Kako smo to tako odredili neke norme da za odredjeno mesto prepisujemo i odredjeni dres kod, pa odvajamo sta je gde ok?
Plus sto u nekim kulturama, muslimanskim recimo, ne moze ni na plazi skidanje. A kod hriscana recimo moze

Ja licno sam misljenja da je nas oblikovala nametnuta norma koja dolazi iz najgore moguce organizacije ikada - crkve. Pa sad u zavisnosti koju veru propagira takve su i norme...

Pojedini domoroci idu goli iz prostog razloga što je ovaj svet jedno previše ogromno i mnogoljudno mesto gde imaš svakakvih izuzetaka i nazovi anomalija. Imaš i pojedince koji su nekrofili, kanibali, skloni raznim opsesijama, imaš sekte i još ko zna šta. Tako imaš i ljude kojima je u tradiciji normalno da idu goli. Moje objašnjenje za to je, eto, svega ima na ovoj širokoj planeti.

Verujem da je sve to nekako došlo više spontano. Složićeš se da su čovekove intimne regije, oko polnih organa i doopeta, jako sklone raznim infekcijama, skupljanju bakterija a i ljudsko telo je odeveno mnogo zaštićenije, fizički. Čovek je to dosta davno shvatio i počeo da se oblači i to odelo je vremenom, naravno, evoluiralo. Zamisli samo sedišta u autobusu kakva bi bila kada bi ljudi išli goli 🤢🤮 Pa pocrkali bi svi za godinu dana od kojekakvih herpesa i infekcija. I tako su vremenom, valjda, te intimne regije postale nešto... intimno 🤷 ne znam uopšte koju bih reč adekvatnu upotrebio ali znaš na šta mislim.

Mislim da crkva nema nešto puno veze sa tim. Crkve samo imaju određeni dres kod i to tek pojedine. Islam je po tom pitanju prilično radikalan ali to je već druga priča. Inače mislim da crkva tu nema nikakve veze jer su se ljudi oblačili i pre nastanka crkve i religija.
Ljudi se na plažama skidaju iz tehničkih razloga, jer je mnogo lakoradnije kupati se bez odeće a i vrućina je 😀
 
I to što kažeš, ali proputovala sam Srbiju prilično, i nisam viđala te nage žene na ulicama. Primećujem kad je neko lepo i zanimljivo odeven. Zgađavam se kad vidim muškarce bez majica leti pa čak i kad su zgodni.
Momentalno mislim da mora da je u pitanju neki totalni primitivac, kao onaj Momoa. Bog da sačuva, ne razumem šta se ženama dopada na onom vizuelnom absurdu!

Izvinite ali sta Vam znaci ova podebljana rec ovo "zgadjavam" ?

A ti muskarci bez majica sigurno ne setaju centrom gradom to je tako prostaki naravno.
Zna se gde se svi skidamo da bude prijatno a to su bazeni , plaza... u gradu sacuvaj me boze vaspitanja pojedinaca
 
To je ukus.

Nekome je djubre ukus, nekoma ok, nekome sredstvo za ostvarivanje nekih drugih ciljeva.

I to je racionalno ponasanje.

Ono sto nije racionalno je da vi patite za nekim Dolce Vita vremenima, a pljujete ovo novo. E to nije racionalno, i pomahnitalo je.
Moje mišljenje o tome da mi je neprikladno da žene idu gole u javnosti nije nikakvo kukanje za nekim slatkim životom. Kad ovako napišeš, deluje kao da sam živela u vremenu kada su žene išle pokrivene do članaka na nozi :mrgreen:
 
Moje mišljenje o tome da mi je neprikladno da žene idu gole u javnosti nije nikakvo kukanje za nekim slatkim životom. Kad ovako napišeš, deluje kao da sam živela u vremenu kada su žene išle pokrivene do članaka na nozi :mrgreen:
Ljubav prema Dolce Vita zivotu je kod nas postojao jos u SFRJ doba, kada su nasi agenti iz Sluzbe dolazili iz Italije sa svojim pricama i zauvek ostali zaljubljeni u tu vrstu zivota. To je postao, uz Mita o Americi, ubedljivo najbitniji mit ovde koji je oblikovao nase drustvo. Gledaj samo film 'Ljubav i Moda', u sred totalitarne komunisticke diktature. Kakvi mitovi o Kosovu i ostale gluposti, taj Dolce Vita stil i mit je oblikovao ovo drustvo.

Posle su cerke i unuke tih UDBA-sa isle u Milano da studiraju.

Zene iz tog doba Italije se danas smatraju za pojam zenstvenosti i stila, cak i one koje su odlazile u Holivud se smatraju za jos i zenstvenije od onih iz Los Andjelesa tog doba.

To je sve isto kao ovo na sta ti upucujes danas.

Fizicki izgled, popularnost, status i pare, to je bitno. Nemoj da se foliramo ovde.
 
Ljubav prema Dolce Vita zivotu je kod nas postojao jos u SFRJ doba, kada su nasi agenti iz Sluzbe dolazili iz Italije sa svojim pricama i zauvek ostali zaljubljeni u tu vrstu zivota. To je postao, uz Mita o Americi, ubedljivo najbitniji mit ovde koji je oblikovao nase drustvo. Gledaj samo film 'Ljubav i Moda', u sred totalitarne komunisticke diktature. Kakvi mitovi o Kosovu i ostale gluposti, taj Dolce Vita stil i mit je oblikovao ovo drustvo.

Posle su cerke i unuke tih UDBA-sa isle u Milano da studiraju.

Zene iz tog doba Italije se danas smatraju za pojam zenstvenosti i stila, cak i one koje su odlazile u Holivud se smatraju za jos i zenstvenije od onih iz Los Andjelesa tog doba.

To je sve isto kao ovo na sta ti upucujes danas.

Fizicki izgled, popularnost, status i pare, to je bitno. Nemoj da se foliramo ovde.
I golo doope? :mrgreen:
 

Back
Top