"Ja sam ta koja je devojčici natrljala go*no na glavu!" Oglasila se Novosađanka o čijem postupku priča Srbija: "Slobodno ospite paljbu po meni"

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
117.168
Cela Srbija bila je u neverici nakon objave u Fejsbuk grupi "Novosađanke" gde je jedna korisnica objavila nesvakidašnju situaciju koja se u četvrtak zadesila jednu devojčicu (13) u tom gradu. Kako je objasnila, dok je devojčica šetala psa, prišla joj je žena i pseći izmet koji ova nije pokupila, razmazala detetu po glavi!

L2Jk9kpTURBXy8zZDIxMzc3NjBhNTc1MzEyNDNiZmRkMjI4ODI4YmI1ZS5qcGeRkwLNAxYA3gABoTAF

"Gospođi koja je upravo 13-ogodišnjem detetu razmazala pseće go*vno po glavi imam da poručim da ću da je nahranim istima samo da je vidim. Mogli ste lepo da je vratite i kažete da pokupi. Čak i da viknete na nju. A neće vas ni ta vaša kobasica od psa spasiti. E sad da li će ovo biti objavljeno ili ne, ovo je samo da 'gospođa' vidi da će da dobije užinu negde usput", napisala je ona.

Oglasila se žena koja je dete namazala izmetom​

Nakon ovih objava, u komentarima se oglasila i žena koja tvrdi da ja ona ta o kojoj bruji ceo Novi Sad. Ona je u komentaru napisala zašto je devojčicu namazala izmetom.

- E, pa, da se predstavim. Ja sam ta osoba koja je sada detetu, a danas-sutra i odrasloj osobi natrljala go*no na glavu. I nije bitno da li je dete ili žena od 50 godina, ako neko ima psa, kućnog ljubimca, osim obaveze šetanja, ima obavezu i da pokupi za svojim psom! Kada joj je pas uredno obavio s*anje ispod prozora, metar od mog psa, okrenula se i produžila je. Lepo sam je zamolila da pokupi go*ance za svojim psom, a ona se okrenula i pošla istim putem kojim je i došla. Da je rekla "izvini, zaboravila sam kesicu, nemam", nikakav problem, pokupila bih ja, ali - pokupila sam go*ance od svog psa, pokupila sam njeno go*ance, došla do nje i go*no joj je završilo na glavi - napisala je ona.

Prema njenim rečima, to je uradila jer je bila izrevoltirana ponašanjem, a sudeći po tonu objave, uopšte se ne kaje.

A sad slobodno svi ospite paljbu po meni. Imam psa 4 godine i nije mi se desilo da za svojim psom nisam pokupila (izmet), nema veze da li je pljusak, sneg, trava do kolena, uvek je bilo pokupljeno - podvukla je ova revoltirana žena.

zafk9kpTURBXy83NzY2ZTllNDNlYjYwMjBhNWMxZDkwNWVmYzUyZmIzMy5qcGeRkwLNAcIA3gACoTAFoTEC

Kazne za ostavljanje izmeta​

Ostavljanje izmeta iza kućnih ljubimaca, međutim, nije samo bahato, neodgovorno i štetno, već i podleže kazni od 10.000 dinara, prema članu 36. Odluke o držanju domaćih životinja i kućnih ljubimaca na teritoriji grada Beograda.

"Kazna za ovaj prekršaj je 10.000 dinara i izriče se prekršajnim nalogom, ali problem nastaje jer se kazna piše samo ukoliko se počinilac prekršaja zatekne na licu mesta. Zbog toga kazne za ovu vrstu prekršaja nisu tako česte, a one koje su napisane uglavnom se odnose na opštinu Stari grad, odnosno centar grada", naveli su pre određenog vremena iz Sekretarijata za poslove komunalne milicije.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/o...azala-izmetom-tvrdi-da-nije-pogresila/b0fnbgd

Cela Srbija bila je u neverici nakon objave u Fejsbuk grupi "Novosađanke" gde je jedna korisnica objavila nesvakidašnju situaciju koja se u četvrtak zadesila jednu devojčicu (13) u tom gradu. Kako je objasnila, dok je devojčica šetala psa, prišla joj je žena i pseći izmet koji ova nije pokupila, razmazala detetu po glavi!

L2Jk9kpTURBXy8zZDIxMzc3NjBhNTc1MzEyNDNiZmRkMjI4ODI4YmI1ZS5qcGeRkwLNAxYA3gABoTAF

"Gospođi koja je upravo 13-ogodišnjem detetu razmazala pseće go*vno po glavi imam da poručim da ću da je nahranim istima samo da je vidim. Mogli ste lepo da je vratite i kažete da pokupi. Čak i da viknete na nju. A neće vas ni ta vaša kobasica od psa spasiti. E sad da li će ovo biti objavljeno ili ne, ovo je samo da 'gospođa' vidi da će da dobije užinu negde usput", napisala je ona.

Oglasila se žena koja je dete namazala izmetom​

Nakon ovih objava, u komentarima se oglasila i žena koja tvrdi da ja ona ta o kojoj bruji ceo Novi Sad. Ona je u komentaru napisala zašto je devojčicu namazala izmetom.

- E, pa, da se predstavim. Ja sam ta osoba koja je sada detetu, a danas-sutra i odrasloj osobi natrljala go*no na glavu. I nije bitno da li je dete ili žena od 50 godina, ako neko ima psa, kućnog ljubimca, osim obaveze šetanja, ima obavezu i da pokupi za svojim psom! Kada joj je pas uredno obavio s*anje ispod prozora, metar od mog psa, okrenula se i produžila je. Lepo sam je zamolila da pokupi go*ance za svojim psom, a ona se okrenula i pošla istim putem kojim je i došla. Da je rekla "izvini, zaboravila sam kesicu, nemam", nikakav problem, pokupila bih ja, ali - pokupila sam go*ance od svog psa, pokupila sam njeno go*ance, došla do nje i go*no joj je završilo na glavi - napisala je ona.

Prema njenim rečima, to je uradila jer je bila izrevoltirana ponašanjem, a sudeći po tonu objave, uopšte se ne kaje.

A sad slobodno svi ospite paljbu po meni. Imam psa 4 godine i nije mi se desilo da za svojim psom nisam pokupila (izmet), nema veze da li je pljusak, sneg, trava do kolena, uvek je bilo pokupljeno - podvukla je ova revoltirana žena.

zafk9kpTURBXy83NzY2ZTllNDNlYjYwMjBhNWMxZDkwNWVmYzUyZmIzMy5qcGeRkwLNAcIA3gACoTAFoTEC

Kazne za ostavljanje izmeta​

Ostavljanje izmeta iza kućnih ljubimaca, međutim, nije samo bahato, neodgovorno i štetno, već i podleže kazni od 10.000 dinara, prema članu 36. Odluke o držanju domaćih životinja i kućnih ljubimaca na teritoriji grada Beograda.

"Kazna za ovaj prekršaj je 10.000 dinara i izriče se prekršajnim nalogom, ali problem nastaje jer se kazna piše samo ukoliko se počinilac prekršaja zatekne na licu mesta. Zbog toga kazne za ovu vrstu prekršaja nisu tako česte, a one koje su napisane uglavnom se odnose na opštinu Stari grad, odnosno centar grada", naveli su pre određenog vremena iz Sekretarijata za poslove komunalne milicije.

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/o...azala-izmetom-tvrdi-da-nije-pogresila/b0fnbgd
Pa ja sam čuo da nasilje prema deci podleže krivičnom delu i da bi neko pristojan sad mogao da uzme zakon u svoje ruke i gospodju koja je dirala dete pristojno nauči pameti....
Pristojnost i zakon ne predvidjaju da gradjani "pristojni" uzimaju zakon u svoje ruke i baš se lepo javila da je smeste u zatvor...ja bih je prijavio kao nasilnicu...
Zamisli da neko parkira vozilo na trotoar gde je zabranjeno, a savesni gradjanin mu otkine retrovizor....ko je gori prestupnik i nevaspitan? onaj što je pogrešio ili onaj ko je uzeo zakon u svoje ruke i (rešio svoju frustraciju)

ali i da mala plati kaznu od 10.000
Za to su potrebni dokazi i nije dovoljan iskaz nasilnice koja je pokupila ko zna šta i odakle da bi dete osudili, zato i postoji klauzula da počinilac mora da bude uhvaćen na licu mesta. Poenta je u psihološkom delovanju predvidjene sankcije....a ne u kazni....a nasilje se kažnjava...

Zaista je potrebna velika hrabrost suprotstaviti se maloletnom detetu i namazati ga govnima.
Žena se iznervirala jer dete nije pokupilo govna...
E, sad ću ja tebi pokazati....
Pitam se koliko je puta ta ista gospođa prećutala kad vidi da je odrasla osoba vlasnik psa..
Da, neću reagovati ako je neko jači od mene a reagovaću kad je slabiji
I sad je ona kao heroj
Nzm, koliko puta sam se svađala sa vlasnicima što ne pokupe goovno za svojim ljubimcem...
Ovo dete, po onome kako piše, nije ništa reklo, samo se okrenula na drugu stranu...
Pitam se da je bila neka odrasla osoba, da li bi ova iznervirana gospođa to isto uradila?

Za to su potrebni dokazi i nije dovoljan iskaz nasilnice koja je pokupila ko zna šta i odakle da bi dete osudili, zato i postoji klauzula da počinilac mora da bude uhvaćen na licu mesta. Poenta je u psihološkom delovanju predvidjene sankcije....a ne u kazni....a nasilje se kažnjava...
Po meni je vrsenje nasilja kada neko ne pokupi ***** za sobom, pogotovo onako kada se pas lepo isere na sred trotoara, hajde da je negde u travi, al ne na sred gde prolaze pesaci. I to goovno kapitalac od 500gr.
Ta kazna od 10,000din je smesna, bez 50,000din nece nista postici. Isto kao i za.bilo kakvo bacanje smeca, opusaka I ostalih sranja.

problem je sto je to nekad jedino resenje.

imam drugaricu koja sa celim komsilukom vec 10 godina ima problema sa jednom babom koja seta psa bez povodca, pas napada sve redom okolo i niko joj nista ne moze

na desetine prijava komunalnoj policiji nista nije uradilo.

Zaista je potrebna velika hrabrost suprotstaviti se maloletnom detetu i namazati ga govnima.
Žena se iznervirala jer dete nije pokupilo govna...
E, sad ću ja tebi pokazati....
Pitam se koliko je puta ta ista gospođa prećutala kad vidi da je odrasla osoba vlasnik psa..
Da, neću reagovati ako je neko jači od mene a reagovaću kad je slabiji
I sad je ona kao heroj
Nzm, koliko puta sam se svađala sa vlasnicima što ne pokupe goovno za svojim ljubimcem...
Ovo dete, po onome kako piše, nije ništa reklo, samo se okrenula na drugu stranu...
Pitam se da je bila neka odrasla osoba, da li bi ova iznervirana gospođa to isto uradila?
E baš sam to isto pomislila. Našla dete da maltretira. Što nije neku odraslu osobu našla?

Odmah da kažem da osudjujem one vlasnike pasa koji ne skupljaju za svojim psima ..ja imam psa ali redovno skupum govance za mojim malim psom..i kada vidim gomilu koju ostavi neki veliki pas a da nije pokupljeno .iskreno se iznerviram, ali nikada , bukvalno nikada nikoga nisam opominjala a posebno nikada ne bih nekoga posebno ne dete namazala izmetom psa...Da je kojim slucajem ova devojcica moje dete..našla bih tu ženu i isto tako je namazala govnima koja bih pokupila usput...Lako je izivljavati se i izigravati pedagoga na maloletnim detetom..neka to pokuša da uradi odraslom muškarcu na primer koji šeta pit bula..ili ženi svejedno
Drugo..to što je uradila je opasno..ta devojcica je možda alergicna..mozda ima neku ranicu na ruci, nozi ili glavi..mozda joj je prsnulo govance u oko, nos , usta ..mozda dodje do infekcije jer su u pitanju fekalije, možda je pas bolestan a da ne znaju ..znaci sramota za tu ženu koja se još oglasdila na društvenoj mreži i izjavila da bi to opet uradila..bez da razmisli da li ce i koliko ova devojcica da ima traumu posle svega..zbog jednog pseceg govanceta

Nina, neki prioriteti su davno izgubljeni... na žalost. Od psećeg izmeta ljudi ne mogu više opušteno da šetaju po gradu, ne mogu decu da puste u park na igranjac... pominješ moguću alergiju, da je ima, roditelji ne bi imali psa....zamisli, koliko dece je alergično i mogu da ugaze u pseći izmet, ali to nikoga nije briga....sve je naopako u ovom svetu...

Treba ih naterati da pojedu sve što ostave iza sebe i ljubimca im.
Slažem se. Klinci koji bace papir, slinavu maramicu, plastičnu flašu...naterati istu da pojedu. Pušače koji bace opusak da istog u slast progutaju. One koji pljuju po ulici da oližu to...

Back