Mala deca na svadbama i u restoranima

Prosle godine bila ja sa kolegom na krstenju, ajde da vidim kako se to radi za ne daj boze situacije ako nekad moram da uskocim
Inace ja u zivotu nisam bila na krstenju, ni privatno ni poslovno, ja na te terevenke ne idem !!!!!
Ajde da odem da vidim kakva je procedura
I ta sala je imala odvojenu igraonicu
Ne lezi vraze malo sto on mora da slika veselje odraslih u glavnoj sali, mora da pokrije i decije igranje u igraonici
Pita on mene oces da ides u igraonicu da isfotkas
Sta da radim bre
Pa mora i to
More da se nosis
Nista ode on da fotka a ja da vidim kako to radi
Pa ono je horor
Izdrzala sam 5 min da gledam sta radi i pobegla nazad u salu za odrasle....ko veli radije cu onaj kic sa zivom muzikom da gleda samo da ne moram da sam u igraonici
A on zna za moja osecanja prema tim stvorovima
Pa me zajebavao dupe mi pomerao

E da vam kazem, a rekla sam i njemu, ne postoji plata za koju bih ja ono radila
 
Мала деца не могу да истрпе дуготрајно смарање и није ред према њима да их се вода по бучним и задимљеним местима.


ne mogu ni odrasli da istrpe, npr. ja, ali mi smo ukalupljeni pa izdrzimo nekako i pored opste dosade.

mada nije los epovesti dete, ako nemas nameru da se dugo smaras....posle sat dva smao kazes domacinima kako se detencetu spava i kako moras da ga vodis. :lol:
 
ne mogu ni odrasli da istrpe, npr. ja, ali mi smo ukalupljeni pa izdrzimo nekako i pored opste dosade.

mada nije los epovesti dete, ako nemas nameru da se dugo smaras....posle sat dva smao kazes domacinima kako se detencetu spava i kako moras da ga vodis. :lol:

Да, одличан изговор мада мени ни то није проблем. Само одем.
 
Ми смо на прославе ишли на макс. 2 сата, ако могу да је оставим сестри.
Ако не, ишла је са нама, један је био на месту догађаја, други је шетао, па се заменимо...тако смо је водили и у кафиће и ресторане, пили смо кафу и јели на смену.
У једној кафани кренемо ми да једемо на смену, долази конобар и каже, чуваћемо је ми, једите бар једном заједно као људи :rotf:
А наше дете је ишло код свакога, није правила проблем.
Код даље родбине нисмо ишли на свадбе, превише смарања за све, за некога кога сам видела 2 пута у животу.
 
Pa sve zavisi
Ako je neko porodicno okupljanje vodila sam j-a jer je moja velika familija takva da ce biti braca i sestre koji se medjusobno cuvaju i igraju i sve bake, deke, tetke i ujcevi ih se pozele pa se igraju sa njima, deca djuskaju sa nama i to bude sjajno
Naprosto nezamslivo je da neko ne povede dete

na vencanja prijatelja ga nisam vodila jer bi se smorio i vrv bi preselo i njemu i nama
Kao sto ga nikada nisam vodila u kafic ako idem da se vidim sa drugaricom itd, prosto meni to ne ide jer tu pati i dete a vala ni ti ni ne mozes da se opustis
 
Mnogi danas salju pozivnice za svadbu sa naznakom bez dece , iz razloga sto ne zele da im deca trce po restoranu,galame i slicno.Nekim roditeljima to nije po volji .

Bio je slucaj pre par godina u jednom beogardskom restoranu gde je za vreme rucka , mala beba koju su roditelji doveli sa sobom , plakala da majka nije mogla da smiri bebu.Gazda restorana je prisao roditeljima i zamolio ih da napuste restoran nakon protesta gostiju.Roditelji su se bunili ali su ipak napustili restoran, opisavsi to kao diskriminaciju.

Da li je to diskriminacija da nas deca omataju u restoranu na rucku ili na svadbi gde su mladenci na prvom mestu a ne smorena dece koja vrište, buše balone,guraju goste i konobara, trče ispod stola i zavlače se svuda, prave vašar, piški im se, kaki im se , spava im se a ne kapiraju šta se dešava jer su mali

Koji je vaš stav vezano za svadbe i restorane: sa ili bez male dece?


Restoran nije obdanište. Nije ni dečja igraonica. Bogami nije ni poligon za dojenje.

Mislim da malu decu (predškolski uzrast) treba ostaviti kod kuće

Ima izuzetak. Kad vidim ovu zapenjenu i ogorčenu Fabriku, za njenu svadbu bi pokupi dva tri mala vragolana iz komšiluka i nek ide život... :mrgreen:
 
Restoran nije obdanište. Nije ni dečja igraonica. Bogami nije ni poligon za dojenje.

Mislim da malu decu (predškolski uzrast) treba ostaviti kod kuće

Ima izuzetak. Kad vidim ovu zapenjenu i ogorčenu Fabriku, za njenu svadbu bi pokupi dva tri mala vragolana iz komšiluka i nek ide život... :mrgreen:

Зашто бих била огорчена. Имам своје стандарде и критеријуме.
 
Ми смо на прославе ишли на макс. 2 сата, ако могу да је оставим сестри.
Ако не, ишла је са нама, један је био на месту догађаја, други је шетао, па се заменимо...тако смо је водили и у кафиће и ресторане, пили смо кафу и јели на смену.
У једној кафани кренемо ми да једемо на смену, долази конобар и каже, чуваћемо је ми, једите бар једном заједно као људи :rotf:
А наше дете је ишло код свакога, није правила проблем.
Код даље родбине нисмо ишли на свадбе, превише смарања за све, за некога кога сам видела 2 пута у животу.


ja sam bila alava...mene su vodili u restorane tjah u baste. pricala mi mama na moru ja 7 meseci seli oni da veceraju, ja zakukala i sta ce moja mama, posto je narucila skolje da mi skoljku...ja progutam, i zacakle mi se oci hocu jos...i tako su oni jeli mirno hraneci mene skoljkama. :rotf:

sto se tice restorana ja sam bila zahvalno dete, uvek sam volela da idem i jedem negde. :lol:
 
Restoran nije obdanište. Nije ni dečja igraonica. Bogami nije ni poligon za dojenje.
Mislim da malu decu (predškolski uzrast) treba ostaviti kod kuće
apsolutno..zamisli bbu od godinu dana ili dve na primer..muzika, buka beba gladna treba je nahraniti, beba se upiski ili ukaki treba je presvuci..beba place..gde sa njom osim napolje pod uslovom da jetoplo..ako je hladno..gde i sta itd..
 
apsolutno..zamisli bbu od godinu dana ili dve na primer..muzika, buka beba gladna treba je nahraniti, beba se upiski ili ukaki treba je presvuci..beba place..gde sa njom osim napolje pod uslovom da jetoplo..ako je hladno..gde i sta itd..

Људи који имају малу децу коју немају коме да оставе нису у обавези да иду на таква окупљања.
Мада, понављам, имају бабе и деде па ми је сасвим нејасно зашто их не искористе.
 
Зашто бих била огорчена. Имам своје стандарде и критеријуме.


Znam, ali preteruješ. Da tvoje postove čitaju Talijani spalili bi te ko vešticu.

Na njihovim svadbama je obavezno dečurlija svih gostiju. Oni su na svu svoju decu ponosni i uvek se organizuje paženje i čuvanje dece jer na svadbama bude i tinejđerki i tinejđera zaduženih za te male.

Nije to nemoguće ni kod nas realizovati. Samo malo dobre volje. :lol:
 
Znam, ali preteruješ. Da tvoje postove čitaju Talijani spalili bi te ko vešticu.

Na njihovim svadbama je obavezno dečurlija svih gostiju. Oni su na svoju ponosni i uvek se organizuje paženje i čuvanje dece jer na svadbama bude i tinejđerki i tinejđera zaduženih za te male.

Nije to nemoguće ni kod nas realizovati. Samo malo dobre volje. :lol:

Ја сам више швапски тип.
 
Mnogi danas salju pozivnice za svadbu sa naznakom bez dece , iz razloga sto ne zele da im deca trce po restoranu,galame i slicno.Nekim roditeljima to nije po volji .

Bio je slucaj pre par godina u jednom beogardskom restoranu gde je za vreme rucka , mala beba koju su roditelji doveli sa sobom , plakala da majka nije mogla da smiri bebu.Gazda restorana je prisao roditeljima i zamolio ih da napuste restoran nakon protesta gostiju.Roditelji su se bunili ali su ipak napustili restoran, opisavsi to kao diskriminaciju.

Da li je to diskriminacija da nas deca omataju u restoranu na rucku ili na svadbi gde su mladenci na prvom mestu a ne smorena dece koja vrište, buše balone,guraju goste i konobara, trče ispod stola i zavlače se svuda, prave vašar, piški im se, kaki im se , spava im se a ne kapiraju šta se dešava jer su mali

Koji je vaš stav vezano za svadbe i restorane: sa ili bez male dece?

Realno sasvim maloj deci i nije mesto na takvim događajima i ako nema poseban prostor za istu u sklopu restorana ili hotela gde mogu da se iskaču i izigraju smatram da je sasvim ok da se ostave kod kuće. U redu da vide mladu u crkvi ako je najbliža familija u tom početnom delu ali kada krene cirkus u restoranu i njima a i ostalima je bolje da budu kući.
 
Људи који имају малу децу коју немају коме да оставе нису у обавези да иду на таква окупљања.
Мада, понављам, имају бабе и деде па ми је сасвим нејасно зашто их не искористе.
Немају сви, ми тај луксуз нисмо имали.
 
Ја сам више швапски тип.


ali to zavisi i od deteta. na moru u sloveniji (srecom u odmaralistu), ja 5,5 godina, sve sama lepo uzimam, koristim i noz i viljusku. paralelno sa nama bili su roditelji sa dve devojcice koje nisu htele da jedu, ona bukvalno jednu hvata za zadnji deo vrata i pritisne je da joj ubaci hranu u usta. devojcica se otima.....sad zamisli da nije odmaraliste, nego fini restoran.

tad je moja mama uplatila meni deciju porciju, koju je posle ona jela, ja sma otela onu za odrasle. :zkez: ali posto sam bila simpaticna i lepo vaspitana, sto se restorana tice, kolko se secam iz price na kraju su i njoj donosili porciju za odrasle. vrv su konobari i ostali bilo odusevljeni, jer su imali dete koje se lepo ponasa.

secam se scene....doneli su u ciniji neku supu i ja uzela kutlacu i sipam, nista ne prosipam. popela se na stolicu i trpam u tanjir. :rotf:
 

Back
Top