Mobing, uznemiravanje i smicalice loših kolega na poslu...

Обично се подметањима баве они који најмање раде, имају људи времена за то.
Али, ми имамо колегу који је заиста вредан радник, а то му је некаква душевна храна, шта ли...човек иде од једног до другог, преноси праве и измишљене вести, свађа људе, да не поверујеш.
Срећом, сви смо га прозрели, више не обраћамо пажњу на његове приче, иначе би перје летело.
Upravo si opisala mod druga iz sportske redakcije.
Dobar porodicni covek vredan kao mrav
Odlican radnik.
Ali sto voli covek da laje i lupeta...
pa meni je 100 puta rekao sutradan kad ga podsetim ono cuveno ja to nikad nisam rekao
ili fantasticno krije emocije ili je se gubi u lazima

Upravo si opisala mod druga iz sportske redakcije.
Dobar porodicni covek vredan kao mrav
Odlican radnik.
Ali sto voli covek da laje i lupeta...
pa meni je 100 puta rekao sutradan kad ga podsetim ono cuveno ja to nikad nisam rekao
ili fantasticno krije emocije ili je se gubi u lazima
Да, губе се у лажима...

Ja sam danas dobio ooomenu, tj. više molbu od šefice zbog toga što se manager na mene požalio kada sam na njegovu opasku da povišice neće biti javno napisao da je siroče koje radi pod svjetlom svijeće u kuhinji i da se Djevojčica sa šibicama pred njim može sakriti. Plus da mu kupimo svi zajedno ogledalo pa da može pričati sam sa sobom. Šefica mi javila da je pročitao i da se njegova sirota dušica koja spava na eurima osjećala povrijeđenom.

Ja radim tamo gde radim jer trziste rada u kvazidrzavi u kojoj zivim ne postoji.
Da imam ikakav izbor otisao bih.
Mobing je svakodnevan prema veccini onih koji rade.
Neradnici su zasticeni kao beli medvedi.
Nedavno se desilo nesto sto je sve nas otraznilo.
Sada su svi prom,promenili ponasanje zbog tragedije jednog naseg kolege...
zdravlje je najbitnije ljudi...cuvajte se.

Ništa ovo nije neverovatno. Ljudi su jako surovi. A kolektivi na poslu su često vrlo otrovni. Pogotovo kada klanovi osete da je neko podložan takvim stvarima. Kada je neko lak za ogovaranje, tipa atraktivne a komunikativne žene koje prihvataju šalu. A još ako osete da nekom to abrovisanje i kačenje etiketa smeta... pa onda "zabava" tek počinje!
како реко, гов на

Обично се подметањима баве они који најмање раде, имају људи времена за то.
Али, ми имамо колегу који је заиста вредан радник, а то му је некаква душевна храна, шта ли...човек иде од једног до другог, преноси праве и измишљене вести, свађа људе, да не поверујеш.
Срећом, сви смо га прозрели, више не обраћамо пажњу на његове приче, иначе би перје летело.
чудан избор ријечи за такво шта

с обзиром о чему говориш некако тешко то све повезати са душом
Разне душе се хране различитим стварима, неке уметношћу, неке трачевима, неке свађом, неке смехом...

Back