Quantcast

Mala deca na svadbama i u restoranima

Nina

Srebrna tastatura
Supermoderator
Poruka
227.584
Mnogi danas salju pozivnice za svadbu sa naznakom bez dece , iz razloga sto ne zele da im deca trce po restoranu,galame i slicno.Nekim roditeljima to nije po volji .

Bio je slucaj pre par godina u jednom beogardskom restoranu gde je za vreme rucka , mala beba koju su roditelji doveli sa sobom , plakala da majka nije mogla da smiri bebu.Gazda restorana je prisao roditeljima i zamolio ih da napuste restoran nakon protesta gostiju.Roditelji su se bunili ali su ipak napustili restoran, opisavsi to kao diskriminaciju.

Da li je to diskriminacija da nas deca omataju u restoranu na rucku ili na svadbi gde su mladenci na prvom mestu a ne smorena dece koja vrište, buše balone,guraju goste i konobara, trče ispod stola i zavlače se svuda, prave vašar, piški im se, kaki im se , spava im se a ne kapiraju šta se dešava jer su mali

Koji je vaš stav vezano za svadbe i restorane: sa ili bez male dece?

jolemisa

Veoma poznat
Poruka
12.279
Ako nemas gde da ostavis decu,a treba"Moras" da ides na to veselje,sta drugo uraditi nego povesti ih.Na takvim veseljima se sigurno ne cuje plac deteta,sem ako nije bio nepozeljan gost,a njegove pare jesu.Sada u ovo vreme nema sale skoro,a da nema igraonicu,ali bebe moraju biti uz roditelje.

BojaMagije

Elita
Poruka
19.351
odavno postoje hoteli gde ne mogu da gostuju deca ispod 14 ili 16 godina ili cak ne moze da gostuje niko ko nije punoletan, zbog slobodnijeg ponasanja gostiju. ne vidim tu diskriminaciju nikakvu, jednostavno neko ode na odmor i ne treba mu vriska dece ili se odrasli slobodnije ponasaju, a u tom slucaju nisu potrebni maloletni tinejdzeri.

sto se tice incidenta u bg restoranu, gazda nije hteo da izgubi ostale goste, a time i zaradu, zbog jednog gosta.

da je bilo vise roditelja s amalom decom, onaj bez dece bi se svakako udaljio, ali je bilo vise gostiju bez male dece i nije nista cudno sto su se gosti pobunili.

sto se tice svadbi, tu je zeznuto ako je bliska familija. ako nije neko blizak, covek ne mora ni da ide..ja licno i ne volim da idem, jer mi je to razbacivanje novca na nekoga ko mi nije bitan, pa tako ne bih isla ni sama, ni sa decom...bolelo bi me uvce.

snowtrooper

Legenda
Poruka
51.775
Mnogi danas salju pozivnice za svadbu sa naznakom bez dece , iz razloga sto ne zele da im deca trce po restoranu,galame i slicno.Nekim roditeljima to nije po volji .

Bio je slucaj pre par godina u jednom beogardskom restoranu gde je za vreme rucka , mala beba koju su roditelji doveli sa sobom , plakala da majka nije mogla da smiri bebu.Gazda restorana je prisao roditeljima i zamolio ih da napuste restoran nakon protesta gostiju.Roditelji su se bunili ali su ipak napustili restoran, opisavsi to kao diskriminaciju.

Da li je to diskriminacija da nas deca omataju u restoranu na rucku ili na svadbi gde su mladenci na prvom mestu a ne smorena dece koja vrište, buše balone,guraju goste i konobara, trče ispod stola i zavlače se svuda, prave vašar, piški im se, kaki im se , spava im se a ne kapiraju šta se dešava jer su mali

Koji je vaš stav vezano za svadbe i restorane: sa ili bez male dece?
Ako su deca vaspitana nemam nista protiv, bliza rodbina je i pozeljna.

kichbran

Poznat
Poruka
8.206
Nisam se upuštala u te avanture.
Zavisi od deteta. Ima dece koja su vrlo saradljiva i koja se lako adaptpiraju.
Kad nije to slučaj dobra je fora dovesti ih na kratko da vide mladu i da igraju sa odraslima. Meni su preslatki kad dođu da igraju i vidi se da uživaju.
Kad se umore i zasite atmosfere i buke - kući! Ali obično za domaćine je to dodatni trošak, koje mesto više, pa nije dobra ideja za svaku svadbu.

Moja su deca odlično tolerisala kad smo im slavili rođendane u restoranu, njima bude uzbudljivo sve to, ta gužva, muzika, igra, torte naravno... Ali to je sve na sat, dva, tri...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.