Mobing, uznemiravanje i smicalice loših kolega na poslu...

Smorisha

Buduća legenda
Moderator
Poruka
41.896
Da li biste podelili neke priče sa posla?
Ne mora vaše lično. Možda znate za neke priče.
Mobing?
Uznemrivanje?
Smicalice nekih loših kolega?
Preganjanja sa kolegama
Kako se se izboriti?

Primer ispod.
1712588044999.png

Poslednja izmena:
Mobing?
Preganjanja sa kolegama
Kako se se izboriti?

Primer ispod.
Pogledajte prilog 1527774

Мислим да је прича измишљена ...Монбингашице и монбингаше штите шефице/ови и дају им унапређења.....

Mobing?
Preganjanja sa kolegama
Kako se se izboriti?

Primer ispod.
Pogledajte prilog 1527774
крива?
ја би рекао "нека једу г." сво такво смеће

код мене на једном старом послу било је неиздрживо (и то нијесу мени радили подметање него другима али је мени било то толико одрвратно). све "људи" од 50-60 година гори него дјеца од 15-16 година.
све више мислим да су NPC стварност а не само у видео играма
неке "особе" нијесу ништа више него врећа меса и гов.ана јер унутар вреће ништа нема ни душе ни мозга

Poslednja izmena:
Мислим да је прича измишљена ...Монбингашице и монбингаше штите шефице/ови и дају им унапређења.....
Ne mora uvek da bude tako... Stvaraju se klanovi na poslu, ali ni šefovi često ne vole te klanove pa teže da ih porazbijaju jer u suštini često ti klanovi smetaju poslovanju i funkcionisanju firme.

Ne mora uvek da bude tako... Stvaraju se klanovi na poslu, ali ni šefovi često ne vole te klanove pa teže da ih porazbijaju jer u suštini često ti klanovi smetaju poslovanju i funkcionisanju firme.

Ма какви

Имаш само СНС клан ..Остали су пукли ....Сви се жене међу собом као у Египту под фараонима

Ništa ovo nije neverovatno. Ljudi su jako surovi. A kolektivi na poslu su često vrlo otrovni. Pogotovo kada klanovi osete da je neko podložan takvim stvarima. Kada je neko lak za ogovaranje, tipa atraktivne a komunikativne žene koje prihvataju šalu. A još ako osete da nekom to abrovisanje i kačenje etiketa smeta... pa onda "zabava" tek počinje!

Ništa ovo nije neverovatno. Ljudi su jako surovi. A kolektivi na poslu su često vrlo otrovni. Pogotovo kada klanovi osete da je neko podložan takvim stvarima. Kada je neko lak za ogovaranje, tipa atraktivne a komunikativne žene koje prihvataju šalu. A još ako osete da nekom to abrovisanje i kačenje etiketa smeta... pa onda "zabava" tek počinje!
Zezniti umeju da budu, ali nisu nešto nerešivi u prinicpu. Baš volim što radim od kuće btw.

Mobing?
Uznemrivanje?
Preganjanja sa kolegama
Kako se se izboriti?
Napustila sam posao koji sam radila sa velikim uživanjem, na kom sam stalno napredovala i učila nešto novo i zanimljivo, i u kom sam se sjajno pronalazila, volela uniformu i lokaciju, a najviše zbog nezdravih odnosa među kolegama. Da stvar bude interesantna, nije na meni vršen mobing, ali jeste na svim drugim relacijama.
Koleginice koje se nisu podnosile međusobno su htele da se družimo, ali je uvek bilo veliko pitanje: "Šta ćeš sa onom zmijom? Pazi se, napraviće ti neki problem."
Kolege su mi bili sjajni i nisam imala ni najmanji nesporazum ni sa jednim, ali ženski svet...
Ružno je, znam, da kao jedna od njih tako mislim, ali nemam izbora.
Sve su mi bile drage na svoj način, ali nisam mogla da podnesem činjenicu koliko daleko mogu da idu da nekog ko im se ne sviđa uklone i naprave da dobije otkaz.
Ponaosob sam ih svaku doživljavala praktično kao sestre, smejale smo se, provodile divno vreme na poslu i mimo njega, ali dosta dobrih žena i kvalitetnih radnica je nedužno ostalo bez posla i plus oklevetano usled puke ljubomore, zavisti, kao i treniranja moći, i to nisam mogla da podnesem.
Znam napamet svakoj rođendane, toliko su mi bile drage. Nedostaju mi, ali ni sa jednom nisam sačuvala kontakt.
Eto jednog od mojih iskustava.

Napustila sam posao koji sam radila sa velikim uživanjem, na kom sam stalno napredovala i učila nešto novo i zanimljivo, i u kom sam se sjajno pronalazila, volela uniformu i lokaciju, a najviše zbog nezdravih odnosa među kolegama. Da stvar bude interesantna, nije na meni vršen mobing, ali jeste na svim drugim relacijama.
Koleginice koje se nisu podnosile međusobno su htele da se družimo, ali je uvek bilo veliko pitanje: "Šta ćeš sa onom zmijom? Pazi se, napraviće ti neki problem."
Kolege su mi bili sjajni i nisam imala ni najmanji nesporazum ni sa jednim, ali ženski svet...
Ružno je, znam, da kao jedna od njih tako mislim, ali nemam izbora.
Sve su mi bile drage na svoj način, ali nisam mogla da podnesem činjenicu koliko daleko mogu da idu da nekog ko im se ne sviđa uklone i naprave da dobije otkaz.
Ponaosob sam ih svaku doživljavala praktično kao sestre, smejale smo se, provodile divno vreme na poslu i mimo njega, ali dosta dobrih žena i kvalitetnih radnica je nedužno ostalo bez posla i plus oklevetano usled puke ljubomore, zavisti, kao i treniranja moći, i to nisam mogla da podnesem.
Znam napamet svakoj rođendane, toliko su mi bile drage. Nedostaju mi, ali ni sa jednom nisam sačuvala kontakt.
Eto jednog od mojih iskustava.

Оно што жене раде јједне другој, видиш тек када постанеш шеф

Оно што жене раде јједне другој, видиш тек када постанеш шеф
Bila sam i šef. Sa svima sam održavala dobre odnose, zasukala rukave da pomognem iako šefovi nekad od toga mogu da se ograde. Brinula sam o svakom isto. Cilj mi je bio da se posao završi dobro, da primetim ako nešto nije kako treba i sama se time pozabavim, i da se na vreme završi smena. Nije svakom tj. svakoj ženi u ovom slučaju šefovanje konačno šansa da se razbaca i grabi neki autoritet.
Divno o tom poslu mi je i dan danas to da se polazilo od samog početka, pa, ko sve dobro i lepo razume-može da napreduje, i da se nagradi za volju za učenje.

Zezniti umeju da budu, ali nisu nešto nerešivi u prinicpu. Baš volim što radim od kuće btw.

Nisu nerešivi, menja se to vremenom nekada. Ali je ružno i surovo.
Mislim da je najgora varijanta kolektiv gde su recimo, pretežno muškarci, negde 70-30 odnos u korist muškaraca. Tu su abrovi, umišljene afere i tračarenje na maks.
Velika je zabluda da su takve stvari rezervisane za žene. Muškarci su gori po tom pitanju.

U sustini, najveci problem imam sa neradnicima na poslu koji nece da slusaju radnike.

Ako sef ili gazda ne zna ko su neradnici a ko radnici, i svakog tretira jednako, to onda znaci da oni nemaju pojma o poslu, i onda to postaje neizdrziva atomsfera.

Ako zna, i ako hoce da slusa dobrog radnika kako i sta treba da se uradi, onda je ok; samo pustis ove besmislicare od kolega i koleginica da lupetaju nebitne gluposti, i uradis i njihov posao, kao i uvek.

Postoje razne neradnicke fore kojim se dize atmosfera do usijanja na radnom mestu, ali to je sirok spisak.

Fora kod neradnika je sto ce namerno da dizu atmosferu i prave glupave afere oko idiotskih gluposti, da bi manje radili.

Kod onih koji duze vreme rade u firmi, to je vec provaljeno, i onda se dolazi u situaciju da svi znaju sve koji je kontekst kukanja neradnika, i zasto se taj neradnik folira, ali cemo svi kao da se pretvaramo da resavamo problem o kojim neradnik prica.

Ono gde ja u sustini pucam, je kada neradnik krene da mi soli pamet, i deli zivotne lekcije. Iskreno, to teze podnosim cak i od nekih objektivnih stvari, tipa manje plate od neradnika.. Fora kod vecine neradnika je da oni nisu svesni da su neradnici, i da treba da manje trtljaju i da samo pokupe pare, nego ce masa njih da lupeta i glupira se dok ti dele lekcije o tome kako su oni izmislili vrucu vodu u bojleru zivota.

Nazalost, u svetu postoji mnogo neradnika, i moras da trpis masu njih u firmi, da bi popunio broj, ja razumem gazde u tom smislu; ali onda dobar gazda mora da zna ko je neradnik i ko je radnik u firmi, i ne moze da ima isti odnos prema njima.

Nazalost, mnogo srpskih gazda to nema pojma, i onda vise ceni neke neradnike koje mu se uvlace u bulju, nego one radnike koje nemaju vreme za to uvlacenje. Jbga, sujeta je uvek najveca slabost.

Nemate ljudi pojma sta ve jedni drugima kojekakvi likovi i likuse mogu da napakuju.
Tesko je u firmi gde radim jer je sve pokriveno kamaerama...
a racunari imaju shifre koje samo korisnik zna i postoje tajm kodovi u programimama u kojima se radi...
Nije bas lako nekoga oklevetati.
Ali tamo gde toga ne,a...pa to je Divlji Zapad maltene.
Dovoljno je da se ne uklapas u neku ekipu cak i ako rec ne progovoris protiv njih.
Ode ti na dobos a oni drugi sto rmmbacce a sve znaju cute jer imaju kreidte i plasse se za posao.
Sujeta i egotripovi su zlo ali ako sefovi izgube kompas ode sve u PM.

Sto se tice uznemiravanja zena od strane muskaraca
to kod nas u mom kraju teze ide.
Zene su otresite i fizicki snazne i ne libe se da i biju ako treba
a jezicinu kad puste posle toga bolje da te neko uhapsio
zato niko nista ne pokusava bar u krugovima u kojima se krecem
firma je to pokrila pravilnikom...
a i kad bi muz neke koleginice saznao da se neki bilmez upucava njegovoj zeni
a da zna da je udata...popunila bi se crna hronika brzo
najmanje slomljenim koskama.

Обично се подметањима баве они који најмање раде, имају људи времена за то.
Али, ми имамо колегу који је заиста вредан радник, а то му је некаква душевна храна, шта ли...човек иде од једног до другог, преноси праве и измишљене вести, свађа људе, да не поверујеш.
Срећом, сви смо га прозрели, више не обраћамо пажњу на његове приче, иначе би перје летело.

Back