Kada hriscanin umre da li je u redu kremirati spaliti telo?

razmišljao sam ranije o biznisu
Groblje za kućne ljubimce
vidim da su ljudi u Srbiji a naročito po velikim gradovima baš vezani za svoje kuce, mace itd.. da li to postoji kod nas i ako ne da li može da se to napravi? kupiš njivu pored BGa npr i prodaješ grobna mesta i održavaš to za ok kintu
Neko te je pretekao. Postoji tako nešto u Beogradu. A da bi ti sam tako nešto
napravio, mislim da bi te ubili u pojam sa propisima. Takvi biznisi su samo za
visoke funkcionere vladajuće stranke i njihovu familiju.
 
razmišljao sam ranije o biznisu
Groblje za kućne ljubimce
vidim da su ljudi u Srbiji a naročito po velikim gradovima baš vezani za svoje kuce, mace itd.. da li to postoji kod nas i ako ne da li može da se to napravi? kupiš njivu pored BGa npr i prodaješ grobna mesta i održavaš to za ok kintu
Imaš krematorijume za ljubimce. Za njihov pepeo su labaviji propisi.
 
onda će u izmišljenom vaskrsenju da ustane kao tegla pepela... :p
ja sam pristalica kremiranja da bi se duša brže oslobodila veza sa ovim materjalnim svetom...

zašto smatraš da je IZMIŠLJENO?
ako može reč sve...

+1
slažem se...

ne postoji materijalni ni nematerijalni svet, sve je val
samo je pitanje koje valove primaš i opažaš
sve se valja valovito!
 
Nagli odlazak bio bi jako bolan za dusu sko se veruje da ona zivi posle smrti a pravoslavci veruju. Postepeno razlaganje tela daje dusi vremena da polako napusti telo i privikne se na svoje novo nebesko prebivaliste. Trenutacno unistenje tela uzrokovano kremacijom lisava dusu ovog preko potrebnog perioda prilagodjavanja.
Mada, sa druge strane gledano sprečava pojavu vampirizma.... :deda:
 
Sta biblija kaze
Ljuudsko telo pripada svom Stvoritelju. To je samo pozajmljeno osobi, koja je cuvar tela, ali ona inema pravo da ga na bilo koji nacin unakazi.

Osim toga,covek je stvoren na Bozju sliku i priliku. Stoga se svako narusavanje ljudskog tela smatra krsenjem samog Boga.
Nekako se tu ne uklapaju običaji obrezivanja.....:think:

Sledstveno tome, onaj ko je naložio narušavanje kreacije nije isti onaj koji ju je stvorio.
 
Mnogi ne shvataju smrt. Desava se smrt fizickog tela. Dusa napusta telo u par sekundi. To telo je potpuno nebitno, samo dusa je vazna. Dusu ne zanima sta ce se uraditi sa telom. Boga ne zanima sta se radi sa telom, on prepoznaje dobre duse. Mozete ih spaliti, on ce ih vratiti. Ako su lose duse, mozete tela balzamovati, ipak, nece doci do Boga.
A kad si ti to izasla uz tela pa znas da brise
dysa iz tela u par sekundi.
 

Back
Top