Da li je dolazak čoveka na Mesec istorijski falsifikat?

Нацисти су били склони црној пропагандни и знали су манипулисати са људским умом.
Главни творац америчког свемирског програма је овај човек у цивилном оделу са златном значком коју носе само истакнути нацисти Трећег рајха.

Bundesarchiv_Bild_146-1978-Anh.023-02%2C_Peenem%C3%BCnde%2C_Emil_Leeb%2C_Fritz_Todt%2C_Wernher_von_Braun.jpg


Wernher-Magnus-Maximilian-Freiherr-von-Braun-John-F-Kennedy.jpg
 
o Boze

evo jos jednog

da li Mesec sija kao Sunce, ili u noci svetli zbog refleksije svetlosti od Sunca?

jel ti palo na pamet da stize svetlost sa Sunca, a istovremeno se moze dobiti i refleksija sa Zemlje, na isti nacin na koji nama mesec sija nocu a nekad izjutra ili cak i tokom dana, mozes videti i Sunce i mesec u isto vreme na nebu?

naravno, ne jednako uocljivo zbog proste razlike u snazi izvora svetla, ali vidis ga?



@tema

necu ni da se bakcem da citam ostale komentare


morate malo da proucite makar elementarnu fiziku ljudi, nemojte da se brukate, pa isli ste u osnovnu skolu, srednju, neki ste i na fakultete isli

ovo je sramotno sto pisete, niko vam ne trazi da razumete kako funkcionise crna rupa i da imate dokaze za teorije o crvotocinama, ali znanje iz osnovne skole da nemate, ovo je blamiranje.
Nista ne tvrdim , o fotografiji barem nesto znam , a ti napravi takvu sliku da ti je sunce iza ledja a da isto sija u tvojim
naocharima , pa da te vidim.Pogledajte prilog 475904
.
 
Poslednja izmena:
7:30 Ovaj argument senki koje ne izgledaju paralelno a svetlost je iz jednog izvora je stupidna jer svetlosni izvor nije dovoljno daleko kao u slučaju sunca, pa sami zraci nisu paralelni.

Zar nisu uzeli neki posebni reflektor koji prilično uspešno simulira dnevnu svetlost?

Mislim da su se opredelili za filmski metod da se malo i zezaju, tj. da bi na kraju mogao da kaže upravo to što je rekao. :D

Bez ikakvog problema su mogli izaći na otvoreno i iskoristiti dnevnu svetlost da obore taj mit. Kao što jesu neki drugi:

senka.png


Stvar je zapravo poprilično jednostavna, jer se tu radi o osnovama prelamanja svetlosti:
 
:super:
Sad su mi jasne teme na ovom pod forumu. Vi ste majke mi kraljevi. Keep Up!

- - - - - - - - - -

Inače, šutnja sovjeta koji nisu ni mišlju, djelom, riječju i propustom opovrgli jenkijevsko slijetanje na mjesec govori da su, jbg ameri ipak sletjeli.
To и јесте проблем јер Руси никад нису слетели на Месец.
И ако су имали првог човека у космосу.
А што је интересантно данас су једина сила која има могућности лета у космос.
 
Da nisu bili a imaju svemirsku stanicu u orbiti :lol: Astronaut uzivo :smeker:

- - - - - - - - - -

Malo pre sam video astronauta kako namesta kameru na ISS :aha:

To je међународна космичка станица, Руси је изградили, новац су дали и Немачка, Јапан, САД.
Сво снабдевање и смена посаде врши се руским транспортним ракетама Прогрес.

 
Poslednja izmena:

Ok moguce zato se zove Internacionalna :) Ali eto dokaza da je covek bio na mesec i u svemiru,
Човек јесте у космосу, а да ли је био на Месецу не знам.
Међународна космичка станица је на око 400 км од Земље, док је Месец удаљен од Земље 384.400 km
 
Poslednja izmena:
Dobro, ali koliko treba letelici goriva da bi napustila Mesechevu orbitu. Ima li ovde neki matematichar da nam izrachuna.

Zavisi koje gorivo!Zavisi i koja masa je orbitera i niz drugih situacija (udaljenost od Zemlje,negativna težina ,ostavljanje instrumenata ,vozila i sl,a + težina
uzoraka itd...)...Nove generacije goriva-eksploziva smanjuju potrebne količine čak tri puta,a tada ? ? ? ?
Tehnologije koje su naši raketaši znali,ali to sad ne napreduje dalje...Navodno najnovije ruske rakete koriste delimićnu nuklearnu propulziju te ih ameri iznajmljuju za lansiranje sondi ka Marsu...Vrste goriva su i inače u domenu vojnih tajni,tako da je moguće samo nagađanje.Treba pitati Lazanskog!:hahaha:
 
To и јесте проблем јер Руси никад нису слетели на Месец.
И ако су имали првог човека у космосу.
А што је интересантно данас су једина сила која има могућности лета у космос.

Ma nije to problem, to je dokaz, razumeš?
Valjda su Rusi pratili mjesec, valjda su ga gledali teleskopima ili sa stanice u vrijeme kada su ameri sletjeli, valjda bi oni prvi, u atmosferi hladnog rata i utrke u svemiru, izašli sa tim da ameri nisu sletjeli na mjesec. Razumeš sad? Kako Rusi, Kinezi, Indijci i svi ostali šute (vjerojatno nisu samo šutili, nego su i potvrdili u to vrijeme američko slijetanje, samo evo meni se ne da to tražiti, ali tebi ako se da, samo naprijed) očito su ameri slijeteli.
 
Sve-sve, ali dokaz da su živa bića zvana ljudi prošla kroz Van Allenov pojas, sletela uspešno na Mesec, a onda, poletela uspešno sa Meseca, još jednom prošla kroz Van Allenov pojas i onda umrla prirodnom smrću u dubokoj starosti - tu previše toga ne štima...

Ne štima ako ne poznaješ fiziku i biologiju.

- - - - - - - - - -

Referenca? Studentski saltelit?

Šta ćemo sa gama zracima tokom putovanja na Mesec, sunčanja na Mesecu i povratka na Zemlju? Niko od "kosmonauta" nije dobio rak pre duboke staorsti.

To sa referencom ne razumem šta si hteo.

Nauči prvo šta je zračenje.

- - - - - - - - - -

ali zato astronauti lagano lebde

Lebde? Na Mesecu? Šta si ti pušio?

- - - - - - - - - -

Nista ne tvrdim , o fotografiji barem nesto znam , a ti napravi takvu sliku da ti je sunce iza ledja a da isto sija u tvojim
naocharima , pa da te vidim.Pogledajte prilog 475904
ako su koristili blic ,a moguce je , "koji su ga" dizali metar uvis iznad fotografa.

To je modul za sletanje. Nije drugo Sunce. Vidim koliko si fotograf

- - - - - - - - - -

Dobro, ali koliko treba letelici goriva da bi napustila Mesechevu orbitu. Ima li ovde neki matematichar da nam izrachuna.

Mesečev modul i ne napušta mesečevu orbitu. Samo se spaja sa orbiterom.
 
A zašto su 2014. rekli da je najveći problem odlaska na Mars prolazak ljudi kroz van Allenov pojas i da se na tome radi?

Ako obratiš pažnju na to šta je tačno Keli Smit pričao, govorio je o problemu po opremu, a ne po ljudske živote, ukoliko sam dobro razumeo da si pomislio da se o tome radi.

Stvar je to, dakle, prilagođavanja i testiranja elektronske opreme. Treba se osigurati da ne dođe do neke kritične mane i onda tako mogu i ljudi koje bi poslali nastradati.
 
Poslednja izmena:
Ako obratiš pažnju na to šta je tačno Keli Smit pričao, govorio je o problemu po opremu, a ne po ljudske živote, ukoliko sam dobro razumeo da si pomislio da se o tome radi.

Stvar je to, dakle, prilagođavanja i testiranja elektronske opreme. Treba se osigurati da ne dođe do neke kritične mane i onda tako mogu i ljudi koje bi poslali nastradati.

Keli može da priča i da priča.

Ne, nije, oni su poslali rovera na Mars, ne jednom.

PS. Takođe, Pravi Vlah je bio okačio "validan dokaz" da su Van Allenovi prstenovi bili drugačijeg oblika i razmeštaja 1969, pa su astronauti zato mogli da prođu kroz njih bez značajnog uticaja na zdravlje.
 
Keli može da priča i da priča.

Ne, nije, oni su poslali rovera na Mars, ne jednom.

PS. Takođe, Pravi Vlah je bio okačio "validan dokaz" da su Van Allenovi prstenovi bili drugačijeg oblika i razmeštaja 1969, pa su astronauti zato mogli da prođu kroz njih bez značajnog uticaja na zdravlje.

Pa zar nisi mislio na taj video snimak, Kelija Smita iz 2014. godine?

Rover nema nikakav sistem za održavanje života. Tu uopšte nema ni ikakvog vazduha, otpada. Kada se šalje u svemir, najgore je što se može desiti gubitak para. Ako šalješ ljude, to je potpuno drugačija stvar jer se može izgubiti i nešto mnogo gore od novca.

Orion nije misija koja treba da traje svega nekoliko dana; ljudi bi trebalo da mesec dana žive daleko od zemlje u svemiru...što nikada u istoriji nije bilo ni pokušano. I to ne samo da mogu toliko preživeti, već da se može dokazati da mogu provesti i tri godine, koliko je predviđeno da bi trebalo da traje put do Marsa i natrag.
 
Poslednja izmena:
Pa zar nisi mislio na taj video snimak, Kelija Smita iz 2014. godine?

Otkud znam ad hoc ko je Keli Smit - mislio sam da misliš na ćelavog gospodina u video klipu koji si postavio. Može li link na koji referišeš?

Rover nema nikakav sistem za održavanje života. Tu uopšte nema ni ikakvog vazduha, otpada. Kada se šalje u svemir, najgore je što se može desiti gubitak para. Ako šalješ ljude, to je potpuno drugačija stvar jer se može izgubiti i nešto mnogo gore od novca.

Ovo znam i nije mi jasno kako si zakjučio da to ne znam ili ne uzimam u obzir. Ti si rekao da Van Allenovi prstenovi utiču na opremu, a bez značaja su za ljude.


Orion nije misija koja treba da traje svega nekoliko dana; ljudi bi trebalo da mesec dana žive daleko od zemlje u svemiru...što nikada u istoriji nije bilo ni pokušano. I to ne samo da mogu toliko preživeti, već da se može dokazati da mogu provesti i tri godine, koliko je predviđeno da bi trebalo da traje put do Marsa i natrag.

Koliko će se zadržati na Mesecu ili Marsu nije relevantno za problem prolaska kroz van Allenove prstenove.

- - - - - - - - - -

PS. Kad bude u nameri projekat koji će slati ljude na Mars, kladim se da se neće zvati Orion, nego Pilgrim. :mrgreen:
 
Otkud znam ad hoc ko je Keli Smit - mislio sam da misliš na ćelavog gospodina u video klipu koji si postavio. Može li link na koji referišeš?

Pa mislim na tog čoveka što si ti spomenuo da je to priznao 2014. godine..


03:12

Kelly Smith:
Radiation like this could harm the guidance systems, on-board computers or other electronics on Orion.

Nespretan izbor reči pre nego što pošaljemo ljude doveo je do zabune, jer se ispostavilo kao da je hteo da kaže da ljudi nikada uopšte nisu ni napustili pojase. Međutim očigledno je da se radi samo o ne preciznom izražavanju, tj. da je reč o komplikacijama po kompleksnu opremu koju bio Orion trebalo da ima, a koja nikada ranije nije ni napustila površinu planete.

Ovo znam i nije mi jasno kako si zakjučio da to ne znam ili ne uzimam u obzir. Ti si rekao da Van Allenovi prstenovi utiču na opremu, a bez značaja su za ljude.

Koliko će se zadržati na Mesecu ili Marsu nije relevantno za van Allenove prstenove.

Nije relevantno za Alenove prstenove i kao problem samo po sebi postoji, nevezano za njih. To je ključna stvar koja predstavlja izazov zbog kojeg i dolazi do odlaganja kolonizacije Marsa; velike opasnosti i radijacija svemira, a ne Van Alenovi pojasi. Kao što rekoh, došlo je samo do pogrešne interpretacije Smitovih reči; ljudi su dva odvojena problema stopili u jedan - izazove opreme koja nikada nije prošla kroz Van Alenov prsten i problem radijacije dubokog svemira.

Što se tiče onog drugog, radi se o ovom članku:

http://www.huffingtonpost.co.uk/2014/12/04/nasa-orion-apollo-hoax-va_n_6268704.html

U zavisnosti od dešavanjima na Suncu, menjaju se i Van Alenovi pojasovi (tako je u jednom trenutku, širenjem, bila zahvaćena i Međunarodna svemirska stanica). Nema komentara da su oni mogli proći 1969. godine usled tih okolnosti, već da je to tada oslabila radijacija koju su glupavi Ameri sami prouzrokovali pokušavajući da unište Van Alenove pojaseve nuklearnim detoniranjem.
 

Back
Top