Da li je istina da su komunisti spalili biblioteku manastira Morače 1952. godine?

Nema većeg zla za Srbiju od nepismenih četnika koji se krste s petokrakom na glavi....možda samo muslije mogu da budu gori...i jedni i drugi srbi sa djon obrazom....

Ti mora da si bivši KPJ-ovac kada toliko strastveno braniš komuniste na forumu i svaki put kada se nešto pomene moraš uvek da provučeš da je zapravo problem u četnicima. :lol:

U istoriji Krste nisam primetio to ni kod koga u suštini sem kod eventualno Nikite Kulganovog.

Samo moje mišljenje zasnovanom na mojim iskustvima. Ako je ta vijest spomenuta samo jedan put u ratnom vihoru u tom ultranacuonalistickom momentu, to je 99,99999% laž.

Tekst je objavio izvesni Draško Braunović i izašao je u Sjedinjenim Američkim Državama, sa jasnom antikomunističkom tematikom, tako da jeste postojao tu izvestan interes da se stvari prikažu na taj način.

E sada, treba pronaći ima li još nečega. Međutim, i pored toga bih naglasio da u dotičnom tekstu ne postoje ove numeričke vrednosti koje se ovih dana dele po društvenim mrežama.

aškanezi komunizam je največe DOBRO koje je zadesilo srbe jer je na 50 godina obustavio sefardsku poharu srba
ovo što nam se SAD dešava dešavalo bi nam se pre još 80 godina tj 1950-60 da nije bilo *********
smiri se!

slaven zvani UDBA!

ne lupetaj života ti....da nije bilo komunista nevernika karadjordjevići bi vas već do sada katolicima napravili pa sve da pevate!

staljin je pobio SRBE KOMUNISTE tito je bio nebitan
staljin je pobio SRBE KOMUNISTE tito je bio nebitan
ne lupetaj života ti....da nije bilo komunista nevernika karadjordjevići bi vas već do sada katolicima napravili pa sve da pevate!
:pop:

Ti mora da si bivši KPJ-ovac kada toliko strastveno braniš komuniste na forumu i svaki put kada se nešto pomene moraš uvek da provučeš da je zapravo problem u četnicima. :lol:

U istoriji Krste nisam primetio to ni kod koga u suštini sem kod eventualno Nikite Kulganovog.
A tebi nije čudno da niko ne piše protiv vaše lagarije? Možda baš zato što je istina da je zlo u vama....napadate ljude samo zato što misle kao vi, klasični četnički manir, zato su klali ljude, kao što i vi napadate druge ljude i tupite svoju istinu koja je čista laž....

Nije bilo komunista u Jugoslaviji 1952. godine?
Naravno da je bilo, samo ne verujem da je neko iz slovenije došao u Kolašin da krade knjige, nego su lopovi bili tamo i krali sve što su stigli i pravdali komunistima....kao i sada sto radite.
Hoćeš da kažeš da je neko iz mase došao da cepa dokumenta i da ih prodaje strancima, a niste vi....patriote...ko vam je ukrao artefakt od pola tone iz Vinče? Neko iz mase? Ciganče možda ili su došli avganistanci?

Истина је.Не само да су спалили манастирску библиотеку, већ су том приликом убили и неколико предратних индустријалаца, само да би исказали своју злобу и пакост.

Je li može negde više da se nađe informacija o tome? Da li je neko pisao o tome?

Истина је.Не само да су спалили манастирску библиотеку, већ су том приликом убили и неколико предратних индустријалаца, само да би исказали своју злобу и пакост.
je l to zato što su krali knjige jer drugo nisu imali? Niko nikad još nije optužio komuniste za spaljivanje knjiga, ali zato sve monarhije su palile knjige....naravno, mnonarhisti se diče time da sprečavaju komuniste u širenju laži....iz knjiga....valjda zato što su samo komunisti govorili o neljudima, a ne i vera...ni duhovnost...

Naravno da je bilo, samo ne verujem da je neko iz slovenije došao u Kolašin da krade knjige, nego su lopovi bili tamo i krali sve što su stigli i pravdali komunistima....kao i sada sto radite.
Hoćeš da kažeš da je neko iz mase došao da cepa dokumenta i da ih prodaje strancima, a niste vi....patriote...ko vam je ukrao artefakt od pola tone iz Vinče? Neko iz mase? Ciganče možda ili su došli avganistanci?

Ja ne znam šta je tebi toliki problem sa pričaš kao normalno ljudsko biće. Kako ti pričaš sa ukućanima npr. kada razgovarate o nekoj temi?

Ne pokušavam da nađem ništa; ja ovu temu nisam ni otvorio. Zanima me samo da utvrdimo šta je istina.

Ja ne znam šta je tebi toliki problem sa pričaš kao normalno ljudsko biće. Kako ti pričaš sa ukućanima npr. kada razgovarate o nekoj temi?

Ne pokušavam da nađem ništa; ja ovu temu nisam ni otvorio. Zanima me samo da utvrdimo šta je istina.
Imaš odličan primer kako skoro ljudska bića razgovaraju, a onaj ko u tim razgovorima učestvuje podržavanjem, svakako zaslužuje predrasudu.
Recimo, šta za istinu znači tvrdnja u koju može da se sumnja, a koja postaje osnova diskusije? Pa lažiranje diskusije....traženje svoje istine.

A da li znate da su komunisti uveli da se sveti Sava slavi kao školski praznik? I da pre 1945. 90% Srba nisu ni znali da je sveti Sava uopšte postojao.
одлука-нових-комунистичких-власти-о-прослављању-светог-саве-v0-gdu6q1aibefc1.jpeg

Čemu onda ovakvo naređenje ministarstva prosvete iz 1947?
Не знам.Те године се патријарх Гаврило вратио у земљу па су кренули преговори, можда неки краткотрајни уступак цркви, чак и ту кажу да ће бити без верских обреда, ако је ово тачно јер ми фонт изгледа новије.Види се да је прославу преузела држава од цркве.

Back