Da li biste ipak dali šansu

Žene bi se ogradile jer su osetljivije. I stvarno igrati se sa ženskim srcem je jako loše...
Muškarci bi prihvatili, ali odnos sveli na neku računicu, kres šemu i gradili emotivnu rezistenciju prema njoj i čekali bolju priliku.
Jedino ako su baš emotivno osetljivi i oni bi to batalili.
To o čemu pišeš je klasična osvetoljubivost povređenog ega i sklone su joj i žene. Kao što joj i muškarci nisu skloni.
 
To o čemu pišeš je klasična osvetoljubivost povređenog ega i sklone su joj i žene. Kao što joj i muškarci nisu skloni.
Nije to samo do ega. Kad te neko privlači ne možeš ni da odbiješ, a ako je ukakio ne možeš ni da prihvatiš.
Konflikt ambivalentnosti. Zato je potreban gard. Makar dok se ne dokaže.

Ali pravo je pitanje kakav je on i da li mu pokloniti srce.
Jer pazi ni on tu baš nije ispao čovek. Više bi imalo smisla da joj se javio i rekao da je raskinuo čisto da je informiše pa ona ako hoće nek mu sama ponudi viđenje.
A ovako muvati odjednom kad ga je ona šutnula i vratiti se staroj.:confused:

Osetljive su to situacije.
 
nekome s kim ste se muvali i svideli jedno drugom, postojala je i izvesna hemija, međutim...
Pojavi se treća osoba i preotme vašu simpatiju.
U stvari, recimo da se simpatija zanela, oduševila i odlučila za nju. U međuvremenu, oni raskinu ili se čak ništa ozbiljno i ne desi.
I sad ta vaša nesuđena ljubav opet obleće oko vas, htela bi novu šansu, naravno shvata da se zaebala, hbg...
Da li biste prešli preko te greške i dali šansu ljubavi za koju ste osetili da je to to? A možda i dalje osećate nešto.
..uh teska prica..muva pa na kraju izabere drugu, znaci ja mu se nisam dovoljno svidela i tu cinjenicu
vise niko i nista ne izbrise iz moje glave...posle mu dzaba sve, ne moze vise da mi bude lepo sa njim...:)
 
Nije to samo do ega. Kad te neko privlači ne možeš ni da odbiješ, a ako je ukakio ne možeš ni da prihvatiš.
Konflikt ambivalentnosti. Zato je potreban gard. Makar dok se ne dokaže.

Ali pravo je pitanje kakav je on i da li mu pokloniti srce.
Jer pazi ni on tu baš nije ispao čovek. Više bi imalo smisla da joj se javio i rekao da je raskinuo čisto da je informiše pa ona ako hoće nek mu sama ponudi viđenje.
A ovako muvati odjednom kad ga je ona šutnula i vratiti se staroj.:confused:

Osetljive su to situacije.
Da, bilo bi glupo da opet muva. Zato sam i napisala- obleće, u smislu muva se tu negde, pojavi se, nagovesti
 
Sa drugom njegovim. z:lol:
Nisam ja pokazala interesovanje ni za jednog od njih, samo je moja prva procena bila takva, u glavi. Nisam obojicu poznavala dovoljno a ni oni mene.
Obostrano interesovanje se desilo neplanirano.

Uh, ja sam pravila greške. Poznavala sam jednog tipa sa kojim sam se dosta kapirala, ali nekako nisam baš bila svesna da mi se dopada. I onda me saleteo jedan njegov drug i ja se da kažem primila i pokušali smo.. ne pokušali, već bili zajendo pola godine. Mada.. od početka to nije bilo to, ali eto racionalno gledano (a nisam imala nekog iskustva) činilo mi se da je bolja prilika. No, emocije već nisu radile svoje... i tako sam nekako počela da gajim emocije prema ovom prvom prijatelju.. I to je trajalo neko vreme. Naravno, prekinula sam sa ovim, ali ovaj prvi me je zauvek stavio u neku kategoriju prijatelja i to se nije moglo promeniti. Kasnije smo se i družili, i ja sam par puta nešto pokušala, ali nije vredelo. No, 10tak godina kasnije, čujemo se i tako on mi onako izokola ali kaže kako je pogrešio. Da li je to bila sujeta ili samo zaista me je percipirao kao druga, ne znam. No, takve greške se dešavaju i.. što kažeš, ne treba u tome biti strog. Ako možeš. A ako ne može hehe... ništa. Idemo dalje.
 
..uh teska prica..muva pa na kraju izabere drugu, znaci ja mu se nisam dovoljno svidela i tu cinjenicu
vise niko i nista ne izbrise iz moje glave...posle mu dzaba sve, ne moze vise da mi bude lepo sa njim...:)
Da, to je i meni razlog protiv.
Ne sujeta, više činjenica da mu se nisam dovoljno svidela.
Bilo bi mi poljuljano samopouzdanje u odnosu na njega, nije toliko u pitanju nepoverenje.
 
..uh teska prica..muva pa na kraju izabere drugu, znaci ja mu se nisam dovoljno svidela i tu cinjenicu
vise niko i nista ne izbrise iz moje glave...posle mu dzaba sve, ne moze vise da mi bude lepo sa njim...:)

Ovo je emotivno i stoga validno :)
Zaista, ta činjenica da je neko drugi bio zanimljiviji i primamljiviji, mogu racionalno da tumačim ovako ili onako, no nevezano od pitanja sujete ili bilo kojih nazora, sama činjenica jeste nešto što ostaje u glavi, i muti sve nadalje.. Ostaje ono "aha, znači nisam prvi izbor", i onda tu nema neke velike radosti.
 
Nego se mislim odkuda ta potreba da budemo najvažniji i prvi izbor?
Zašto se osećamo loše kada znamo da smo nekome drugi izbor? treći itd..
Vaspitanje. Romantizovanje ljubavi kao nečeg najvećeg. Obećanje ispunjenja sopstvene vrednosti.
Sumnjam da su se žene u starinskim vremenima ili haremima ičemu nadale osim što su bile slepo poslušne.
Ženska priroda je prosto takva, osetljiva i emotivna. Prekršeno obećanje. Hell hath no fury like a woman scorned.
 
Vaspitanje. Romantizovanje ljubavi kao nečeg najvećeg. Obećanje ispunjenja sopstvene vrednosti.
Sumnjam da su se žene u starinskim vremenima ili haremima ičemu nadale osim što su bile slepo poslušne.
Ženska priroda je prosto takva, osetljiva i emotivna. Prekršeno obećanje. Hell hath no fury like a woman scorned.

Ali na temi vidiš da i muškarci isto tako reaguju kao i žene. Nije do pola.
 
Osetljivi su i muškarci kad se zaljube ofc. Ali muškarci su više vaspitani da napadaju i osvajaju, da se bore.
Biti drugi izbor za neke i nije problem ako imaju šansu da poprave rezultat.

to jeste.

Ali ima i žena koje vole da se bore, osvedočeno na LjiSu. Ima onih kada vide nekog sve će dati da ga osvoje, pa i ako treba da ga preotme od druge.
Znači, stvar je senzibiliteta.
 
Nego se mislim odkuda ta potreba da budemo najvažniji i prvi izbor?
Zašto se osećamo loše kada znamo da smo nekome drugi izbor? treći itd..
To zavisi od karaktera licnosti. Submisivne licnosti, sto muske, sto zenske, mnogo lakse ce oprostiti nego ove u tom nekom srednjem polozaju da kazemo obicni ljudi , a pogotovo nece dominantne osobe.
Poznajem lika koji se zabavljao sa curom 6 meseci, ona ga sutne , nadje drugog, i to iz BG. Bude sa drugim par meseci, on je sutne, ona se mrtva hladna vrati prvom i on joj oprosti. Kasnije se i vencali, ali to nikad nije valjalo, i on nju prevario, valjda da vrati milo za drago, i dalje se vucaraju, uzajamno muce, pitanje vremena kad ce skroz puci.
 
Прво на фејсу провери његов налог, шта ,када , са ким..
У апр-у пословне резултате...
Изведи његову сестру на пиће и дознај пикснтерије.

Е онда га лагано обиђи, јер знаш превише о њему.

СексИ! :smeker:
 
zašto misliš da submisivnost i dominantnost imaju veze sa tim? Zar nije sve to pitanje tolerancije? Gde su granice i koliko je neko spreman da ih pomera?
Zato sto submisivni mogu da istolerisu/ istrpe/oproste znatno vise a ovi drugi sve manje i manje. Ja sam sredina sa blagim naklonom ka d i ovo nikad ne bih mogao. Lepo je par koleginica reklo, mogu biti samo broj 1 a ne rezervni broj 2. Ko moze, svaka cast.
 

Back
Top