Da li biste ipak dali šansu

Zato sto submisivni mogu da istolerisu/ istrpe/oproste znatno vise a ovi drugi sve manje i manje. Ja sam sredina sa blagim naklonom ka d i ovo nikad ne bih mogao. Lepo je par koleginica reklo, mogu biti samo broj 1 a ne rezervni broj 2. Ko moze, svaka cast.

Ma ja se generalno pitam što je to tako. Nije tu samo pitanje praštanja ili trpljenja, već i mudrosti. Da li neko treba da bude tako fatalno upućen na mene da ne primećuje druge ili da pored mene ni jedna druga nema nikakvu prođu? Postavlja se pitanje mojih očekivanja. Zašto sam tako radosna ako je ipak tako, ako sve druge varijante padaju a samo ja stojim na pijadestalu, a nisam ako pak kod njega postoji dilema barem na početku, a o počecima se i govori u temi.

Mislim da je sasvim drugo ako bi neko imao nekoga kao stalu rezervu i da se vraća i odlazi kako mu se svidi neka, od ove pričice iz teme koja je nekako bezazlena.
 
nekome s kim ste se muvali i svideli jedno drugom, postojala je i izvesna hemija, međutim...
Pojavi se treća osoba i preotme vašu simpatiju.
U stvari, recimo da se simpatija zanela, oduševila i odlučila za nju. U međuvremenu, oni raskinu ili se čak ništa ozbiljno i ne desi.
I sad ta vaša nesuđena ljubav opet obleće oko vas, htela bi novu šansu, naravno shvata da se zaebala, hbg...
Da li biste prešli preko te greške i dali šansu ljubavi za koju ste osetili da je to to? A možda i dalje osećate nešto.
Obzirom da ne postoji garancija da će veza između vas dve da radi, onda da, probaj.
 
Uh, ja sam pravila greške. Poznavala sam jednog tipa sa kojim sam se dosta kapirala, ali nekako nisam baš bila svesna da mi se dopada. I onda me saleteo jedan njegov drug i ja se da kažem primila i pokušali smo.. ne pokušali, već bili zajendo pola godine. Mada.. od početka to nije bilo to, ali eto racionalno gledano (a nisam imala nekog iskustva) činilo mi se da je bolja prilika. No, emocije već nisu radile svoje... i tako sam nekako počela da gajim emocije prema ovom prvom prijatelju.. I to je trajalo neko vreme. Naravno, prekinula sam sa ovim, ali ovaj prvi me je zauvek stavio u neku kategoriju prijatelja i to se nije moglo promeniti. Kasnije smo se i družili, i ja sam par puta nešto pokušala, ali nije vredelo. No, 10tak godina kasnije, čujemo se i tako on mi onako izokola ali kaže kako je pogrešio. Da li je to bila sujeta ili samo zaista me je percipirao kao druga, ne znam. No, takve greške se dešavaju i.. što kažeš, ne treba u tome biti strog. Ako možeš. A ako ne može hehe... ništa. Idemo dalje.
Bravo.Nije bitan konkretan primer , nego je bitno što si izdvojila pogrešnu procenu.
 
Nego se mislim odkuda ta potreba da budemo najvažniji i prvi izbor?
Zašto se osećamo loše kada znamo da smo nekome drugi izbor? treći itd..
Pa to. Što nam je to potrebno?
Ja razumem i onu stranu medalje oko uvređenosti ili bojazni da smo utešna nagrada. Sve to stoji.
Praktično sam eliminisala iz prve svaku najavu toga.
Zbog čega mi moramo biti najbolji izbor nekome?
Vredi samo pomisliti u tom pravcu. Čisto zbog ateriranja. :D
 
nekome s kim ste se muvali i svideli jedno drugom, postojala je i izvesna hemija, međutim...
Pojavi se treća osoba i preotme vašu simpatiju.
U stvari, recimo da se simpatija zanela, oduševila i odlučila za nju. U međuvremenu, oni raskinu ili se čak ništa ozbiljno i ne desi.
I sad ta vaša nesuđena ljubav opet obleće oko vas, htela bi novu šansu, naravno shvata da se zaebala, hbg...
Da li biste prešli preko te greške i dali šansu ljubavi za koju ste osetili da je to to? A možda i dalje osećate nešto.
ako mu nije lizala čmаr..može
 
Ma ja se generalno pitam što je to tako. Nije tu samo pitanje praštanja ili trpljenja, već i mudrosti. Da li neko treba da bude tako fatalno upućen na mene da ne primećuje druge ili da pored mene ni jedna druga nema nikakvu prođu? Postavlja se pitanje mojih očekivanja. Zašto sam tako radosna ako je ipak tako, ako sve druge varijante padaju a samo ja stojim na pijadestalu, a nisam ako pak kod njega postoji dilema barem na početku, a o počecima se i govori u temi.

Mislim da je sasvim drugo ako bi neko imao nekoga kao stalu rezervu i da se vraća i odlazi kako mu se svidi neka, od ove pričice iz teme koja je nekako bezazlena.

Svako od nas, dobro ne svako od nas, vecina nas dozivljava sebe posebnim, jedinstvenim , ponos radi 24/7. I onda kad nam je stalo do nekog a ta osoba izabere drugog/ drugu, to je smak sveta. Ima tu i onog o bacanju bisera pred svinje, otpisemo " svinju" i to je to.
Kod muskih ima i elemenata evolucije, jos kad smo bili pecinski ljudi i nosili toljage. Zenka ne izabere nas nego nekog drugog ( sa vecom toljagom😁) , mi promumlamo nesto ruzno kroz onih par zuba u vilici i zakacimo je toljagom u prolazu. Sasvim slucajno, naravno.
Danas smo ipak civilizovaniji a i ne nosimo toljage.
Zadovoljimo se brisanjem njenih fotografija, broja mobilnog i prizivanjem totalne amnezije kad je rec o njoj. Vecina muskaraca, sigurno. Manji deo ce razmisliti da oprosti i primi je nazad a onih 1% ili malo vise sto nakon odbijanja budu agresivni, sto prate, prete i uznemiravaju su ionako posao za policajce i psihijatre.
 
nekome s kim ste se muvali i svideli jedno drugom, postojala je i izvesna hemija, međutim...
Pojavi se treća osoba i preotme vašu simpatiju.
U stvari, recimo da se simpatija zanela, oduševila i odlučila za nju. U međuvremenu, oni raskinu ili se čak ništa ozbiljno i ne desi.
I sad ta vaša nesuđena ljubav opet obleće oko vas, htela bi novu šansu, naravno shvata da se zaebala, hbg...
Da li biste prešli preko te greške i dali šansu ljubavi za koju ste osetili da je to to? A možda i dalje osećate nešto.

Дакле, први пут се нисмо баш најбоље показали, па је та особа отишла другој,

али сад имамо нову шансу да је освојимо?

Одлично, овај пут ћемо боље да одиграмо.
 
Дакле, први пут се нисмо баш најбоље показали, па је та особа отишла другој,

али сад имамо нову шансу да је освојимо?

Одлично, овај пут ћемо боље да одиграмо.

Ono kada znam već unapred šta će ko da napiše. Za tebe nisam ni sumnjala da će odgovor biti ovakav. 😊
Proaktivno 😏, nema šta.
 
nekome s kim ste se muvali i svideli jedno drugom, postojala je i izvesna hemija, međutim...
Pojavi se treća osoba i preotme vašu simpatiju.
U stvari, recimo da se simpatija zanela, oduševila i odlučila za nju. U međuvremenu, oni raskinu ili se čak ništa ozbiljno i ne desi.
I sad ta vaša nesuđena ljubav opet obleće oko vas, htela bi novu šansu, naravno shvata da se zaebala, hbg...
Da li biste prešli preko te greške i dali šansu ljubavi za koju ste osetili da je to to? A možda i dalje osećate nešto.
Ako sam baš zainteresovana za tu osobu dala bih drugu šansu mada volim da sam prvi izbor. Svi mi sazrijevamo i kroz iskustva dobivamo jasnu sliku šta tačno želimo od partnera pa ne bi trebalo da budemo tako kritični kad nekoga zaslijepi sjajno stakalce i shvati da je kroz prste ispustio nebrušeni dijamant. Polazim od sebe i voljela bih da mi neko pruži drugu šansu kad napravim grešku zbog pogrešne procjene tako da je obratno potpuno fer.
 
To je jako jasno. Kakvi sad bivši?
Uslov za šansu bi bio da te neko nije upoznao dobro.
Mugatu, znaš koliko ima primera da se ljudi spoje posle dugog perioda poznanstva, recimo da odrastu ili da promene gledišta. Na prvu loptu i ne budu spoj
Ovo je možda i najbolji odgovor na ovoj temi ... sve se svodi da se dvoje upoznaju a to ne može preko noći ... u tom periodu dužeg upoznavanja moguće su svakakva trzavice ..
 
Пријављен пост због вређања!

Поређење са Вучићем је најгора увреда на свету!
Dobro.

Uvredio si se zbog obraćanja koje ti se nije dopalo ali se ne bi uvredio da te devojka otkači jer je uleteo neko zanimljiviji iako je pre toga bilo sviđanja, hemije...nego bi se potrudio da ga sledeći put nadmašiš i još bolje se predstaviš. :D

Dobro.
 
Dobro.

Uvredio si se zbog obraćanja koje ti se nije dopalo ali se ne bi uvredio da te devojka otkači jer je uleteo neko zanimljiviji iako je pre toga bilo sviđanja, hemije...nego bi se potrudio da ga sledeći put nadmašiš i još bolje se predstaviš. :D

Dobro.
А зашто бих се увредио што је улетео неко занимљивији?

Мсм...повредило би ме, али не би требало њу да кривим ако одабере некога ко јој је у том тренутку занимљивији. Некад ја некоме улетим, а некада неко други улети па ја извисим.
 
nekome s kim ste se muvali i svideli jedno drugom, postojala je i izvesna hemija, međutim...
Pojavi se treća osoba i preotme vašu simpatiju.
U stvari, recimo da se simpatija zanela, oduševila i odlučila za nju. U međuvremenu, oni raskinu ili se čak ništa ozbiljno i ne desi.
I sad ta vaša nesuđena ljubav opet obleće oko vas, htela bi novu šansu, naravno shvata da se zaebala, hbg...
Da li biste prešli preko te greške i dali šansu ljubavi za koju ste osetili da je to to? A možda i dalje osećate nešto.
Ne bih prešla preko toga iz prostog razloga što mu više ne bih verovala a ne bih ni želela da razmišljam da li ce i sledeci put kada se pojavi treca osoba da opet ode sa njom..
 

Back
Top