Da li biste ipak dali šansu

Ko da smo mi svesni svih situacija koje nam se dešavaju iza leđa. Ovo je samo otvorena.

Mislim da taj koji je pogrešno odabrao objektivno nije i uradio suštinski ništa loše, jer nije u pitanju prevara, u tom momentu ništa ne "duguje" prvoj simpatiji s kojom se muvao.
Jedini problem koji postoji je što ta simpatija to zna.
Ali, što kažeš, ko zna koliko je situacija, možda i gorih kojih nismo svesni ili i sami prećutimo, a da nije neki standardni greh. Ogovaranje npr.
 
nekome s kim ste se muvali i svideli jedno drugom, postojala je i izvesna hemija, međutim...
Pojavi se treća osoba i preotme vašu simpatiju.
U stvari, recimo da se simpatija zanela, oduševila i odlučila za nju. U međuvremenu, oni raskinu ili se čak ništa ozbiljno i ne desi.
I sad ta vaša nesuđena ljubav opet obleće oko vas, htela bi novu šansu, naravno shvata da se zaebala, hbg...
Da li biste prešli preko te greške i dali šansu ljubavi za koju ste osetili da je to to? A možda i dalje osećate nešto.
Pa ne bih, jer je po meni to jasan pokazatelj da mu se ne svidjam dovoljno.
Ne mislim ni da je pogresio. Jednostavno je otisao tamo gde ga je vise privlacilo.
 
Mislim da taj koji je pogrešno odabrao objektivno nije i uradio suštinski ništa loše, jer nije u pitanju prevara, u tom momentu ništa ne "duguje" prvoj simpatiji s kojom se muvao.
Jedini problem koji postoji je što ta simpatija to zna.
Ali, što kažeš, ko zna koliko je situacija, možda i gorih kojih nismo svesni ili i sami prećutimo, a da nije neki standardni greh. Ogovaranje npr.
Samo je problem što se zna. Mnogo gore stvari postoje.
 
O bože, pa nije učinjen greh da bi proradila savest (moja ili nečija). I zašto odma u PM.
Ljubi bliznjeg svog kao sebe samog i ti fazoni.
Ok, lako je odbaciti srce pomirenja dokle god verujemo da ćemo naći bolje, ali da li bismo bili tako neumoljivi ako baš ne ide sa drugima.
Dokle imamo samopostovanja ovakva pitanje ne bi trebalo postavljati.
 
O bože, pa nije učinjen greh da bi proradila savest (moja ili nečija). I zašto odma u PM.

Ok, lako je odbaciti srce pomirenja dokle god verujemo da ćemo naći bolje, ali da li bismo bili tako neumoljivi ako baš ne ide sa drugima.
a, ček, ček,.. :tajna:koliko vidim da je u pitanju malo jača veza bila, ,.. da su živeli zajedno neko vreme ?

Jel se to danas podrazumeva ? Nisam obavešten. :nono3:
 
Da, nije lako, ali radije bih prebolela i sacekala nekog drugog gde cemo obostrano kliknuti kako treba i gde nece biti ovakvih situacija.
Naravno, nista u zivotu nema garanciju, ali ovde je vec pocelo pogresno, pa nekako ne bih bila optimisticna.
Žene bi se ogradile jer su osetljivije. I stvarno igrati se sa ženskim srcem je jako loše...
Muškarci bi prihvatili, ali odnos sveli na neku računicu, kres šemu i gradili emotivnu rezistenciju prema njoj i čekali bolju priliku.
Jedino ako su baš emotivno osetljivi i oni bi to batalili.
 
E tu vas čekam. To je potpuno legitimno, a? :lol:
Ja iskreno ne znam. Možda bih, možda ne bih. Možda bi mi se cela situacija zgadila. Mnogo zavisi od količine povređenosti, osetljivosti i cele životne situacije.
Ali ako te neko mnogo privlači nikad to nije jednostavno. Zato svi ovi koji govore "ma teraj je u momentu" greše.

I ne kažem da je legitimno. Samo mislim da se to tako radi, manje više.
 
Ja iskreno ne znam. Možda bih, možda ne bih. Možda bi mi se cela situacija zgadila. Mnogo zavisi od količine povređenosti, osetljivosti i cele životne situacije.
Ali ako te neko mnogo privlači nikad to nije jednostavno. Zato svi ovi koji govore "ma teraj je u momentu" greše.

I ne kažem da je legitimno. Samo mislim da se to tako radi, manje više.
Svi znamo da se tako radi. I da nisu ne dileme , nego trileme i petileme. I ko zna šta.
Zato *poligon* bejbe. Prođi.
 
Watching I See You GIF
 
Pokušavam da razmišljam empatično sa ovim:
Žene bi se ogradile jer su osetljivije. I stvarno igrati se sa ženskim srcem je jako loše...
Muškarci bi prihvatili, ali odnos sveli na neku računicu, kres šemu i gradili emotivnu rezistenciju prema njoj i čekali bolju priliku.
Jedino ako su baš emotivno osetljivi i oni bi to batalili.
Ova "emotivna rezistencija" mi para uši,..
 

Back
Top