Да ли би били са особом која је променила пол или је на хормонској терапији

Kažeš da ja krivo vidim stvari. Time što uzimam u obzir sve slučajeve, a ti koji ih selektivno biraš si u pravu.:lol:
koje sve slučajeve kad taj konkretni primer nije ni sigurno da li je uopšte u ptanju stvarno osoba sa muškim rodnim idetitetom.


Hoćeš da računamo i one primere gde su neki gay ljudi otišli na konsultacije sa psihologom i psihijatrom sa željom za tranzicijom i na pola stigli do zaključka da im to neće pomoći jer ne žele stvarno da budu drugog pola? Gle čuda nisu trans ljudi,gay su,samo nishu hteli to da budu,naravno da nemaju veze sa tim šta znači biti trans.
Hoćeš da i računamo one primere gde je neko na svoju ruku uzmao hormone i skotao da nije trans jer mu/joj promene nisu odgovarale? Ne može,opet nisu trans ljudi u pitanju.

Transrodna osoba konkretno znači buklvalno osoba koja ima identitet suprotnog roda ne osoba koja želi iz bilo kog razloga da bude drugog pola.Ima razlika.Nije sve što izleda slično isto.
 
Transhood (2020), dobar dokumentarni film.
Nije mu to bio cilj, ali pažljivom gledaocu ne promiče činjenica da veliki udeo u dečijem formiranju ima ponašanje roditelja i ostalih ljudi iz okruženja.
Vrlo siroka definicija, ali u konkretnim slucajevima potpuno netacna.
Normalno je kad si normalan :), voliš suprotan pol i u svom si polu, a ti ,,rodni identiteti" ta stvar u srpskom jeziku ne postoji, to su bolesti sa zapada, nek preskoče našu tradicionalnu državu.
To sto je normalno tebi, mozda nije nekom drugom. I u cemu se ogleda tvoja 'tradicionalna ' drzava? :D
Kažeš da ja krivo vidim stvari. Time što uzimam u obzir sve slučajeve, a ti koji ih selektivno biraš si u pravu.:lol:
Izvini ali ti radis isto to, biras slucajeve za koje mislis da ce postici neki efekat koji hoces.
Ne samo ti nego svi mi, da se ne lazemo.
 
koje sve slučajeve kad taj konkretni primer nije ni sigurno da li je uopšte u ptanju stvarno osoba sa muškim rodnim idetitetom.


Hoćeš da računamo i one primere gde su neki gay ljudi otišli na konsultacije sa psihologom i psihijatrom sa željom za tranzicijom i na pola stigli do zaključka da im to neće pomoći jer ne žele stvarno da budu drugog pola? Gle čuda nisu trans ljudi,gay su,samo nishu hteli to da budu,naravno da nemaju veze sa tim šta znači biti trans.
Hoćeš da i računamo one primere gde je neko na svoju ruku uzmao hormone i skotao da nije trans jer mu/joj promene nisu odgovarale
? Ne može,opet nisu trans ljudi u pitanju.

Transrodna osoba konkretno znači buklvalno osoba koja ima identitet suprotnog roda ne osoba koja želi iz bilo kog razloga da bude drugog pola.Ima razlika.Nije sve što izleda slično isto.
Ne vidiš da pišemo isto?

Ovom rečenicom sam počela prvi post na ovoj temi:
Promena pola je samo pokušaj da se osoba oseća bolje, nekome uspe, nekome ne.

Ti bi da u transrodne računaš samo one koji su zadovoljni, a šta da se radi sa mnoštvom tih nabrojanih, da se ćuti o njima? Da se pravimo da ne postoje?Poverovali su u nečiju takvu priču, i nadali se da će i za njihove probleme taj put biti rešenje.
Bitno je imati širu sliku, ne skrivati one kojima je to bila stranputica.
 
Vrlo siroka definicija, ali u konkretnim slucajevima potpuno netacna.

To sto je normalno tebi, mozda nije nekom drugom. I u cemu se ogleda tvoja 'tradicionalna ' drzava? :D

Izvini ali ti radis isto to, biras slucajeve za koje mislis da ce postici neki efekat koji hoces.
Ne samo ti nego svi mi, da se ne lazemo.
Vrlo siroka definicija, ali u konkretnim slucajevima potpuno netacna.

Odgledao si film i kažeš da je potpuno netačno?!
Ne sećaš se dečaka koji je živeći sa roditeljima želeo da bude devojčica (imao je sestre), a kad su se razveli počeo je da živi i sa dedom, postalo mu je jasno ko je i šta je. Roditelji su i dalje pokušavali da ga pokolebaju, ali je dete pokazalo veću čvrstinu u odbrani svog stava, od njih, odraslih.
Pa ponašanje majke i transgender devojčice na delenju autograma, bilo je loše za gledanje. Željne pažnje obe, pa maltretiraju sve ljude oko sebe.
Izvini ali ti radis isto to, biras slucajeve za koje mislis da ce postici neki efekat koji hoces.
Ne samo ti nego svi mi, da se ne lazemo.

Razlika je u tome što ja drugima ne dirigujem šta da pišu a šta ne, ne želim nikoga da ućutkam, da mi ne bi pokvarili sliku koju želim da prikažem.
Svako ima pravo da piše sa svoje tačke gledišta. To je suština foruma.
 
Odgledao si film i kažeš da je potpuno netačno?!
Definicija da ce roditelji da 'ubede' dete da se oseti drugim polom nego sto je fizicki je netacna, cak i maliciozna.
Jedna je stvar uticanje, pritisak i teranje.Drugo ono sta to dete zaista oseca.Zato je potrebno opsirno i kvalitetno ukljuciti psihologa u celu pricu.
Razlika je u tome što ja drugima ne dirigujem šta da pišu a šta ne, ne želim nikoga da ućutkam, da mi ne bi pokvarili sliku koju želim da prikažem.
Svako ima pravo da piše sa svoje tačke gledišta. To je suština foruma.
Ovu recenicu precesto cujem, i obicno se iza nje krije provokacija. Najiskrenije ti kazem,tako je.
Sve dok je po zakonu nemam nameru da uticem na bilo cije misljenje ili pisanje.
 
Definicija da ce roditelji da 'ubede' dete da se oseti drugim polom nego sto je fizicki je netacna, cak i maliciozna.
Jedna je stvar uticanje, pritisak i teranje.Drugo ono sta to dete zaista oseca.Zato je potrebno opsirno i kvalitetno ukljuciti psihologa u celu pricu.


Ovu recenicu precesto cujem, i obicno se iza nje krije provokacija. Najiskrenije ti kazem,tako je.
Sve dok je po zakonu nemam nameru da uticem na bilo cije misljenje ili pisanje.
Ovo sam napisala
Transhood (2020), dobar dokumentarni film.
Nije mu to bio cilj, ali pažljivom gledaocu ne promiče činjenica da veliki udeo u dečijem formiranju ima ponašanje roditelja i ostalih ljudi iz okruženja.
Šta je tu netačno i maliciozno? Pogledaj spominjani primer iz Belgije, za nezadovoljstvo u ženskom telu su direktno bili odgovorni roditelji koji su je prezirali zbog pola, a i brat koji je zlostavljao sestru.
Koliko sam shvatila citirani dokumentarni film nisi gledao, ali imaš čvrst stav da je ono što se može videti u njemu netačno i maliciozno?!
Ima tamo jedna majka koja vodi maloletnog sina na hormonsku terapiju, sva je uspaničena zbog samog čina davanja inekcije, ne može da gleda iglu koja ide ka detetu, ali je igra hormonima deteta ni najmanje ne brine.

Naravno da osobe koje odgajaju dete imaju ogroman udeo u formiranju ličnosti deteta, bilo je slučajeva kada su decu odgajile divlje životinje, taj nedostatak više nikada nisu uspeli da isprave, nisu bili u stanju da nauče govor, da se opismene, da žive među ljudima, da se socijalizuju...Detinjstvo je period kada dobijamo osnovu za dalje.
Deca odgajana u različitim društvima su različita. Kod nekih je pedofilija normalna ( starci žene devojčice) , kod nekih drugih je neprihvatljiva i kažnjiva.
Neka društva genitalno sakate devojčice/žene, njima je to sasvim uobičajeno, obavezno. Da su neka deca iz takvih država bila odgajana na drugom kraju sveta bili bi sasvim drugačiji po pitanju odnosa prema ženama i stavu prema FGM.
 
Poslednja izmena:
Ovu recenicu precesto cujem, i obicno se iza nje krije provokacija. Najiskrenije ti kazem,tako je.
Sve dok je po zakonu nemam nameru da uticem na bilo cije misljenje ili pisanje.
Provokacijom se može nazvati svako neslaganje sa našim mišljenjem, ako smo preterano osetljivi, a da li je to zaista provokacija?

Ono što zahtevamo za sebe moramo da dozvolimo i drugima. Pravo na sopstvena razmišljanja i stavove.
 
Nemam vremena da čitam ovu nadahnutu diskusiju... (čim nađem vremena hoću jer me zanima)
Samo da kažem da osobe koje promene pol je najbolje da se nađu sa drugom osobom koja je promenila pol... tako će se najbolje razumeti :D
malo se šalim, malo ne
Jeste da su retke, ali su prošle kroz slične stvari
 
Provokacijom se može nazvati svako neslaganje sa našim mišljenjem, ako smo preterano osetljivi, a da li je to zaista provokacija?

Ono što zahtevamo za sebe moramo da dozvolimo i drugima. Pravo na sopstvena razmišljanja i stavove.
Ovim cu zavrsiti diskusiju na temu provokacije- ti vrlo dobro znas da ja citam mnogo vise nego sto diskutujem, bas na ovom forumu (na druge i ne idem). Tako da vrlo dobro znam kad je provokacija a kada ne, bez obzira na pozivanje na Ustav, peti amandman, sedmu zapovest ili bilo sta drugo.

Tema su trans ljudi i veze sa njima, i nastavicu o tome, ako bude nesto interesantno da se kaze.
 
Ovim cu zavrsiti diskusiju na temu provokacije- ti vrlo dobro znas da ja citam mnogo vise nego sto diskutujem, bas na ovom forumu (na druge i ne idem). Tako da vrlo dobro znam kad je provokacija a kada ne, bez obzira na pozivanje na Ustav, peti amandman, sedmu zapovest ili bilo sta drugo.

Tema su trans ljudi i veze sa njima, i nastavicu o tome, ako bude nesto interesantno da se kaze.
Zašto si siguran da je provokacija a ne iznosenje svog mišljenja po pitanju transgender pitanja? Kako praviš razliku, na osnovu čega?

Ne očekujem odgovor, to je samo mali podstrek na razmišljanje. :hvala:
 
Ti bi da u transrodne računaš samo one koji su zadovoljni, a šta da se radi sa mnoštvom tih nabrojanih, da se ćuti o njima? Da se pravimo da ne postoje?Poverovali su u nečiju takvu priču, i nadali se da će i za njihove probleme taj put biti rešenje.
Bitno je imati širu sliku, ne skrivati one kojima je to bila stranputica.
Ja bih da u trasrodne računamo ljude koji to stvarno jesu a ne svakog ko za sebe u nekom trenutku pomsli da će mu menjanje pola nekako reišti probleme.To rešava samo jedan,konkretan problem i da,rešava ga stvarno.
Imaš gomilu njih koji stvarno nisu zadovoljno rezultatima ali ne zato što se kaju već zato što medicina još uvek nije na tom nivou da ti rezultati budu idealni.Toga definitivno ima i definitivno ima onih koji zbog rizika odustaju od komplikovanijih i rizičnijih procedura i braju samo one manje rizične kako bi koliko toliko ublažili disfoijiu koju im nesklad stvara...
O tome možemo da diskutujemo.
Ne možemo da diskutujemo o autohomofobičnom gay klincu koji pomisli da ako postane devojčica ljudi će biti ok sa tim što što ga privlače momci i posle skonta da to nije ono što će mu rešti problem...
Ne možemo da diskutjemo o curi koja ubedi sebe da će imati prednosti na nekom određenom postu ako postane momak i skonta da joj je ipak udobnije da bude cura.
To nisu trans ljudi.razumeš?
 
Ово питање је више оријентисано за мушки род јер је пример који ћу показати за мушку публику, хе хе.
Колико сам ја разумео причу на коју сам наишао, друг мувао друга, овај га одбио јер није хомосексуалац или бисексуалац. Друг промени пол и овај буде са њим.
aEk3pWVE_700w_0.jpg


И једна соло фоткица:
aL9l60p4_700w_0.jpg


Добар посао одрадили ови што је дотеривали, оперисали. И сад, шта рећи? Да вам неко није рекао како је то мушко, рекли би сте "Уфф, каква риба", а када знате, одмах спика "Ауу, које геј, болесно".

Да ли би пристали да будете са мушкарцем који је променио пол и овако се упицанио? Ево још један пример:
8139c25186a47ad853da3ae02c.jpg


Ne.

Kad bi otvorio "njen" album footografija pre promene pola osećao bi se kao peddder.
 

Back
Top