Суштина MGTOW или да ли је истина да су женомрзци? (наравно не).

Има их врло мало.
Ali ih ima. Zato je rešenje da je tražiš, a ne da ideš po nekim ženomrzačkim klubovima poput MGTOW i slično.

I da, imaj u vidu da nema idealnih ni muškaraca ni žena, mi smo ljudi grešni. Ali smo pozvani da budemo bolji. Zato, traži Dobru Ženu, beži od MGTOW. ;)
 
Шта је добра а шта је лоша жена релативна је ствар. Шта ако је број жена које су за тебе добре мањи од броја мушкараца којим су оне добре и који су тим истим женама добри? Неко ће остати сам -- или ће ући у однос с неком која је лоша. Мора се и та могућност узети у обзир.

Али свакако ваља копати јер никад се не зна. А ако нећеш да копаш, онда гледај да видиш шта може да се уради да би се повећао број жена које би теби одговорале.
 
MGTOW је обичан момак који је престао да буде роб жена, нема илузија о женама и живи само за себе.

Men Going Their Own Way... well,
onda bih bila WGTOW, ali se ne volim etiketirati.
Volim muškarce, ali ne bih trznula i potrčala ni za jednim za sva blaga ovog sveta.
Ne treba mi niko da mi olakšava život, da me izdržava, da mi ispunjava prohteve, da me provodi po svetu, da me nasmejava i čini moju svakodnevnicu kvalitetnijom... Zaista.
Da počinim toliku žrtvu zbog deteta... nije vredno. To dete ionako ne bi dobro prošlo na ovakvom staništu.
 
Не можеш да будеш Мигтаовкиња, њима је најбитнија ствар у вези секс.
Vezala sam se za poslednju rečenicu uvodnog posta jer nemam 100 života. Ako kažeš da ne mogu, sigurno si u pravu.
Nisam nikakva nimfomanka, šta više!
 
Ви мало мешате дефиниције... "Bog zapovedio da ima Ženu" а ниje женско људско биће, која је имала милион сексуалних партнера пре Вас. и удала се за Вас у раној трудноћи (још неприметне) од непознатог алфа мушкарца... наравно, то само пример, нисам мислио на Вас лично...
da li je ovo tvoje lično iskustvo?
 
Vezala sam se za poslednju rečenicu uvodnog posta jer nemam 100 života. Ako kažeš da ne mogu, sigurno si u pravu.
Мигтао је покрет настао негде крајем деведестих и почетким двехиљадитих. Релативно стар покрет. Није га друг Рус измислио.

Nisam nikakva nimfomanka, šta više!
То је добро.
 
Мигтао је покрет настао негде крајем деведестих и почетким двехиљадитих. Релативно стар покрет. Није га друг Рус измислио.


То је добро.
Nisu me te stvari nikad mnogo zanimale. Svesna sam sebe i nemam problem da priznam da sam bezveze "potegla put" ka pripadanju, kad to nije to. :cvet:
 
Ali ih ima. Zato je rešenje da je tražiš, a ne da ideš po nekim ženomrzačkim klubovima poput MGTOW i slično.

I da, imaj u vidu da nema idealnih ni muškaraca ni žena, mi smo ljudi grešni. Ali smo pozvani da budemo bolji. Zato, traži Dobru Ženu, beži od MGTOW. ;)
Бескорисно је тражити жену погодну за брак. Ово се може упоредити са тражењем ретких егзотичних животиња. Морате знати место где живе такве животиње.
У нашем случају, то би требало да буде здрава патријархална породица. Али такве породице не могу постојати аутономно, већ само у здравом окружењу, окружене сличним породицама.
То јест, Ваше претраге већ од самог почетка постају бескорисне.

Али чак и ако добијете на овоj лутрији и нађете себи нешто мање-више погодно за брак, ваша деца ће живети у токсичном окружењу, окружена гомилом дегенерика свих врста типова... Баш као у овоj песми:
 
Бескорисно је тражити жену погодну за брак. Ово се може упоредити са тражењем ретких егзотичних животиња. Морате знати место где живе такве животиње.
У нашем случају, то би требало да буде здрава патријархална породица. Али акве породице не могу постојати аутономно, већ само у здравом окружењу, окружене сличним породицама.
То јест, Ваше претраге већ од самог почетка постају бескорисне.

Али чак и ако добијете на овоj лутрији и нађете себи нешто мање-више погодно за брак, ваша деца ће живети у токсичном окружењу, окружена гомилом дегенерика свих врста типова... Баш као у овоj песми:
A kako ja, i mnoštvo drugih, nađosmo Lepe Hanumice, oženilo se, živimo normalno, imaimdecumo decu, itd?
Normalno Društvo se ostvaruje tako što, ima više nas, udružujemo se i postajemo većina. Dakle, borbom, a ne kulavičkim povlačenjem u klubove poput MGTOW.

I da, ako nije indiskretno, da nemaš neko loše životno iskustvo sa brakom, pa tako govoriš?
 
Све жене су различите. Имају различите боје очију, различите карактере, различите биографије... Али све жене су исте у једном – у потрошачком односу према мушкарцу. То је оно што треба да разумете.

И када се сретнете са женом, не стварајте илузије. Ова жена је са вама само из једног разлога - јер није било исплативије опције. Чим се појави ова опција, она ће вас одмах напустити.

Верујете ли да ћете једног дана упознати жену која ће вас волети због вашег изгледа, харизме, висине или величине пениса? За жене је све ово другостепено и није битно. Жене су прагматичне, воле само себе и мисле пре свега само на себе. Немогуће је пронаћи нешто чега нема.

Нека жена вам може бити пријатељ или партнер, али само онолико дуго колико је то корисно за њу.

Али нема потребе драматизовати ситуацију. Жене су такве какве јесу. А MGTOW вам даје прилику да будете пријатељи или комуницирате са женама без стварања илузија о њима. Мизогинија је резултат огорчености према женама, огорченост је резултат неиспуњених очекивања.

У MGTOW нема и не може бити женомрзаца јер су MGTOW реалисти и не граде замкове у ваздуху, не идеализују жене и прихватају их такве какве јесу. Ако жене желе да буду феминисткиње, нека буду. Све ово не заслужује пажњу и детаљно разматрање.

Суштина MGTOW је андроцентризам уместо гиноцентризма, односно живот за себе, а не за жене. Можемо рећи да је MGTOW рационални егоизам.

MGTOW је обичан момак који је престао да буде роб жена, нема илузија о женама и живи само за себе.
Kvo vadis bre....

Neke nerazumljive novotarije meni ljubitelja i trošitelja ljepih žena.
 
A kako ja, i mnoštvo drugih, nađosmo Lepe Hanumice, oženilo se, živimo normalno, imaimdecumo decu, itd?
Normalno Društvo se ostvaruje tako što, ima više nas, udružujemo se i postajemo većina. Dakle, borbom, a ne kulavičkim povlačenjem u klubove poput MGTOW.

I da, ako nije indiskretno, da nemaš neko loše životno iskustvo sa brakom, pa tako govoriš?
Имам искуство. Зато се и трудим да Вам донесем истину да би други не уништили своje животе.

Схватите да чим добијете децу, више нећете моћи мирно да раскинете са лудом женом. Држава ће Вам одузети децу, натерати Вас да плаћате алиментацију (које ће жена потрошити на нове гаћице свом следећем љубавнику) а Вама ће остати само да беспомоћно гледате како бивша жена уништава психу Ваше деце...

Као на пример у филму «Gone Girl» (2014)
 
Имам искуство. Зато се и трудим да Вам донесем истину да би други не уништили
Žao mi je zbog toga. Ali, vaše loše iskustvo ne znači da je generalno svuda tako. Život je, takav. Ali, sa tim se mora nosit, a ne odustajati od njega i ići u pokrete kakav je MGTOW. Taj pokret mnogo mrači, a u suštini je jedan antiporodični pokret, čak sumnam da su njegovi sponzori isti oni koji sponzorišu slične pokrete na ženskoj strani. Ne nasedajte na tu priču.
 
Бескорисно је тражити жену погодну за брак. Ово се може упоредити са тражењем ретких егзотичних животиња. Морате знати место где живе такве животиње.
У нашем случају, то би требало да буде здрава патријархална породица. Али такве породице не могу постојати аутономно, већ само у здравом окружењу, окружене сличним породицама.
То јест, Ваше претраге већ од самог почетка постају бескорисне.

Шта може имати мање смисла него одлука да престанеш да покушаваш? Шта тиме постижеш осим што самом себи гарантујеш неуспех?

Не ваља превише веровати себи -- небитно да ли се ради о позитивним или негативним мислима.
 

Back
Top