Да ли би били са особом која је променила пол или је на хормонској терапији

Moja drugarica iz osnovne je promenila pol negde oko naše... 25. godine. Uvek se družila sa dečacima i... ispriča mi da je u srednjoj školi shvatila da voli žene, ali ne kao žena već da ih gleda kao muškarac i da bi volela da ima... onu stvar koju nema. Išla je kod lekara, mi smo tada imali tim u Beogradu koji radi te operacije... imala je prvo hormonsku terapiju neko vreme, počela brada da raste, sise se smanjile, a na kraju je bila i operacija (jedna od prvih u Srbiji izvedena). Samo što ne može nikada da ima decu. Međutim, meni uprkos i toj bradi i muškom ponašanju nekako izgleda ni tamo ni vamo... U to neko vreme kada smo se družili čak se i zaljubila tj zaljubio u mene, uprkos tome što je imala/o devojku... ali meni to bilo mnogo odbojno. Ne mogu da sudim drugima, možda sve to bude tako uspešno da izgleda kao extra riba ili frajer posle, ali ja se ne bih osećala prijatno, to mi deluje nastrano iako ceo tim psiholog/hirurg/endokrinolog daju zeleno svetlo...
 
Moja drugarica iz osnovne je promenila pol negde oko naše... 25. godine. Uvek se družila sa dečacima i... ispriča mi da je u srednjoj školi shvatila da voli žene, ali ne kao žena već da ih gleda kao muškarac i da bi volela da ima... onu stvar koju nema. Išla je kod lekara, mi smo tada imali tim u Beogradu koji radi te operacije... imala je prvo hormonsku terapiju neko vreme, počela brada da raste, sise se smanjile, a na kraju je bila i operacija (jedna od prvih u Srbiji izvedena). Samo što ne može nikada da ima decu. Međutim, meni uprkos i toj bradi i muškom ponašanju nekako izgleda ni tamo ni vamo... U to neko vreme kada smo se družili čak se i zaljubila tj zaljubio u mene, uprkos tome što je imala/o devojku... ali meni to bilo mnogo odbojno. Ne mogu da sudim drugima, možda sve to bude tako uspešno da izgleda kao extra riba ili frajer posle, ali ja se ne bih osećala prijatno, to mi deluje nastrano iako ceo tim psiholog/hirurg/endokrinolog daju zeleno svetlo...
Реалност је увек субјективна. Истовремено је и настрано и нормално. Твоја реалност је тачна колико и њена/његова.

Човек је жилав, прилагоди се, навикне се на све. Шта год да бациш на њега. Зато, када је свет вриштао против хомосексуалаца, временом се то промовисало и људи су прихватили као ок. Навикне се човек.

Да није предрасуда, ко зна Паула. Икс-де
 
Moja drugarica iz osnovne je promenila pol negde oko naše... 25. godine. Uvek se družila sa dečacima i... ispriča mi da je u srednjoj školi shvatila da voli žene, ali ne kao žena već da ih gleda kao muškarac i da bi volela da ima... onu stvar koju nema. Išla je kod lekara, mi smo tada imali tim u Beogradu koji radi te operacije... imala je prvo hormonsku terapiju neko vreme, počela brada da raste, sise se smanjile, a na kraju je bila i operacija (jedna od prvih u Srbiji izvedena). Samo što ne može nikada da ima decu. Međutim, meni uprkos i toj bradi i muškom ponašanju nekako izgleda ni tamo ni vamo... U to neko vreme kada smo se družili čak se i zaljubila tj zaljubio u mene, uprkos tome što je imala/o devojku... ali meni to bilo mnogo odbojno. Ne mogu da sudim drugima, možda sve to bude tako uspešno da izgleda kao extra riba ili frajer posle, ali ja se ne bih osećala prijatno, to mi deluje nastrano iako ceo tim psiholog/hirurg/endokrinolog daju zeleno svetlo...
I to je jedan od razloga zašto idalje ljudi imaju fiks ideje da trans osobe prolazte tranziciju da bi bili strejt a ne da bi se ostarasili disforije i ne uvažavaju rodni identitet trans ljudi koji nisu strejt...Te starije generacije koje su odrastrale u mnogo homofobičnijoj sredini su učene da se rodni identitet potvrđuje sekualnom orjentacijom tj da ako si jednog roda treba da te privlači onaj suprotni i onda ljudima navode taj razlog kao opravdanje za tranziciju...što je jako problematično za one kod kojih to nije slučaj jer ih zbog toga okolina ubeđuje da nešto oni pogrešno tumače tu jer su strejt sa njihove tačke gledišta i ako prođu tranziciju više to neće biti...I onda se očekuje da neko živi sa disforijom zbog toga zato što ljudiima u tim slučajevima deluje kao da rade suprotno od onog što bi trebalo...
a gle čuda sekualna orjnetacija i rodni identitet nemaju stvarno veze jedno sa drugim niti nekako ptvrđuju jedno drugo.
 
I to je jedan od razloga zašto idalje ljudi imaju fiks ideje da trans osobe prolazte tranziciju da bi bili strejt a ne da bi se ostarasili disforije i ne uvažavaju rodni identitet trans ljudi koji nisu strejt...Te starije generacije koje su odrastrale u mnogo homofobičnijoj sredini su učene da se rodni identitet potvrđuje sekualnom orjentacijom tj da ako si jednog roda treba da te privlači onaj suprotni i onda ljudima navode taj razlog kao opravdanje za tranziciju...što je jako problematično za one kod kojih to nije slučaj jer ih zbog toga okolina ubeđuje da nešto oni pogrešno tumače tu jer su strejt sa njihove tačke gledišta i ako prođu tranziciju više to neće biti...I onda se očekuje da neko živi sa disforijom zbog toga zato što ljudiima u tim slučajevima deluje kao da rade suprotno od onog što bi trebalo...
a gle čuda sekualna orjnetacija i rodni identitet nemaju stvarno veze jedno sa drugim niti nekako ptvrđuju jedno drugo.
Macku, hvala na odgovoru, nije bas da rayumem jer mi je oblast nepoznata, ali shvatam poentu, hoces reci da to sto nekog privlace zene npr ne mora da znaci da je muskarac tj da treba da bude muskarac... jer rodni identitet nema veye sa sex.orijentacijom... U ovom slucaju osoba je ispala strejt, jer kao novonastalo musko privlace ga zene, a nije moralo tako da bude.
 
Macku, hvala na odgovoru, nije bas da rayumem jer mi je oblast nepoznata, ali shvatam poentu, hoces reci da to sto nekog privlace zene npr ne mora da znaci da je muskarac tj da treba da bude muskarac... jer rodni identitet nema veye sa sex.orijentacijom... U ovom slucaju osoba je ispala strejt, jer kao novonastalo musko privlace ga zene, a nije moralo tako da bude.
Pa i jeste malo zbunjujuće.Ali fora je da kod trans ljudi rodni idenitet(rod sa kojim sebe identifikuju u glavi kad misle o sebi) ne ogovara tome kog su pola fizički i od tud diiforija i potreba da prilagode svoj fizički izgled tome kakao sebe doživljavaju...I to nema veze sa tim koji ih pol prvilači jer i kod njih to varita isto kao i kod cis ljudi.
Njima nije fora da li će da budu strejt ili neće već da se uvaži njihgov rodni identitet.Inače se dosta računa vodi o tome kad neko zahteva traziciju da li to radi zato što stvarno doživljava sebe kao osobu koja bi trebalo da bude suprotnog roda od tog pola sa kojim je rođena ili samo ne može da prihvati svoj sekualitet p misli da će sebi rešiti ptroblem ako promeni pol...Jer neko ko želi tranziciju da bi bio strejt nema rodni idenitet suprodnog roda,taj će tek posle tranzicije početi da oseća diforiju i neke psihičke tegobe koje idu uz to...i to se uglavnom ne radi.Kažem uglavnom jer ima nekih jako homofobičnih zemlja gde se ljudi koji nisu stret prinudno šalju na promenu pola da bi bili strejt...
 
Poslednja izmena:
Meni je bratic furundzija, tovari se skoro nekih deset godina s N.Y. Zidovom (zivot katkad pise price), prihvacam ga takvog kakav jeste, puno vise od njegove vlastite matere...
Uglavnom, homofob sam, ali za njega vaze drukcija pravila zato to mi je blisko srodstvo.
Da se podvrgnuo operacijama, izrastao sise, odstranio si kitu... ne znam kako bi to prihvatio.

...

Jedem govna, prihvatio bi to kao i njegov sadasnji pederluk, zato sto je moj, ali ipak puno teze.

U jednu ruku, nesretni su ti ljudi koji mijenjaju spol, nose teret na ledjima koji je meni osobno nezamisliv, to je stoput gore nego biti utovarivac, ali dize mi se od svega toga kosa na glavi.
 
Poslednja izmena:
Da prvo kazem da ne bih bila osobom koja je promjenila pol. A opet ne znam mozda ako jeste skroz, i genitalije promjenila onda mozda ali opet najvjerovatnije ne...ali ono na pola da je ostavila dolje kako jeste, npr zena presla u musko a i dalje ima zenske reproduktivne organe tad sigurno ne bih jer da prostite na izrazu mene pali tvrdi k*$#c a ne vlazna p*$#%a....

Takodjer nemam nista protiv transrodnih osoba samo nije nesto sto mene licno privlaci..
 
Promena pola je samo pokušaj da se osoba oseća bolje, nekome uspe, nekome ne. Nathan Verhelstu nije donela ništa dobro.

Belgian helped to die after three sex change operations

Ukratko, rođena je kao neželjena devojčica u porodici sa 3 sina, u periodu 2009-2012 je imala operacije promene pola i kasnije je , kao muškarac, i dalje bio nezadovoljan sobom i životom. U 44 godini je zatražio eutanaziju. Problemi iz detinjstva nisu rešeni i samo su se gomilali. A možda je dobar psiholog mogao na vreme da joj pomogne.

Bitni su i uticaji u detinjstvu, očekivanja sredine, prihvaćenost ili odbačenost, a dokaz za to su i virdžine.
Rođene kao devojčice a odgajane kao muškarci. Tako su i proživele život. Da su okolnosti bile drugačije bile bi žene.

U obiteljima bez muške djece običaj je bio da najmlađa kći preuzima ulogu nasljednika, domaćina i osobe zavjetovane na celibat, koja će dok je živa nositi prezime svojih predaka. Od treće ili četvrte godine počinjao je odgoj drugačiji od onoga kojem su podvrgavana ženska djeca. Virdžine, ostajnice ili tobelije, kako su ih još nazivali, karakteristične su za Crnu Goru, Albaniju i Kosovo. Običaj je nastao početkom 19. stoljeća i od tada do danas zabilježeno je oko 150 slučajeva. Nezabilježenih je, pretpostavlja se, mnogo više.
 

Back
Top