Da li Beograd zaista previse 'muze' provinciju?

znaci, u beogradu sedi neko mnogo pametan i taj koji je mnogo pametan ce odlucivati koliko ja smem da potosim, jel mi smo glupi da to resime, mi cemo da radimo a vi da trosite a ako se neko sluceno protivi automatski je separatista i opasnost za drzavu...

Ne, naravno. Nisi razumeo.
Pomsli samo na Rasku oblast, juznu Srbiju, istocnu Srbiju i na (muslimane, Albance, Bugare, Vlahe-manje-vise)!
 
znaci, u beogradu sedi neko mnogo pametan i taj koji je mnogo pametan ce odlucivati koliko ja smem da potosim, jel mi smo glupi da to resime, mi cemo da radimo a vi da trosite a ako se neko sluceno protivi automatski je separatista i opasnost za drzavu...

...pa na ulicu...nema drugog resenja...gde je narod te provincije da se pobuni...

...setila sam se da je pre par godina Bora Corba hteo da ukine Horske svecanosti koje su nesto najlepse sto Nis ima, sto puta lepse od Filmskih susreta...kako se samo podigao grad, hteli su da ga progutaju, rusvaj je ispao i naravno svecanosti su ostale...zasto bi Beograd vise mislio na unutrasnjost ako unutrasnjost sama ne zeli da misli na sebe i da se bori za svoje interese...
 
ako se regioni budu pravili po etnickim granicama bice opasnosti od separatista, ali ako ne i ako to bude cisto iz ekonomskih razlika, ne vidim razloga za strahom.
Мала смо ми земља да би се стварали региони унутар ње, а администрација би се увећала што би додатно оптеретило грађане Србије.
 
...pa na ulicu...nema drugog resenja...gde je narod te provincije da se pobuni...

...setila sam se da je pre par godina Bora Corba hteo da ukine Horske svecanosti koje su nesto najlepse sto Nis ima, sto puta lepse od Filmskih susreta...kako se samo podigao grad, hteli su da ga progutaju, rusvaj je ispao i naravno svecanosti su ostale...zasto bi Beograd vise mislio na unutrasnjost ako unutrasnjost sama ne zeli da misli na sebe i da se bori za svoje interese...

nislije su to zapocele kada se delila nacionalna frekvencija, kada su svih sest frekvencija dodeljeno beogradskim televizijama, ali ko pita narad jos u ovoj zemlji...
 
Многи су дошли у Београд из провинције.
Beograd je pun provincijalaca i malogradjana. Izvinite, možda sam nekog uvredila, ali, pogledajte na šta Grad liči. Podvlačim, nisu ljudi krivi za to nego nakaradna politika.
..........moracete prvo da se obrachunate sa onim funkcionerima iz vashih mesta koji su doshli u beograd pa tek onda da prozivate starosedeoce ..........:)

Tačno. Videli ljudi gde je lova. Da li im treba zameriti ili menjati politiku? Mislim, ovo drugo.
Не музе Београд провинцију, него партијска бирократија (подједнако из свих секти тј. странака).

Када ПРАВИЛНИМ речима именујемо узрочнике наше беде, на пола смо пута од оздрављења.

Ово заглупљивање и мазање очију за лоповлук политиканата, неким ''локал патротизмом'' - не мере више да прође. Та мантра важи још само за Тв зомбије и страначке привеске.

Грађани Србије, озлојеђеност за лоповлук исклаите на политичарима СВИХ СТРАНАКА а не на Београду (који и највише од лопова срада).

Нема која лопина у Београду није оперисала, дела сведоче.
Svi oni koji nisu iz Beograda. Stranačke face.
......o onima koji su u njemu ziveli makar pre 90 tih ...........makar


Ma, jok.. Tito je posle Drugog svet.rata zabranio zakonom koze i pozvao ljude sa sela u gradove. Od tada nastaje masovno naseljavanje Beograda.
Beogradjani su oni koji su u njemu živeli pre Drugog svetskog rata.;)
 
a ovako nije opterecena? sa 25 ministarstava koje su takodje u beogradu u zaposljavaju beogradjane.
Министарства треба смањити на минимум, а рекох не би било лоше по угледу на Црну Гору изместити престоницу у унутрашњост и онако је велика густина саобраћаја у Београду тако да посете страних делегација изазивају велики колапс у саобраћају, а и многе јавне манифестације такође.
 
Министарства треба смањити на минимум, а рекох не би било лоше по угледу на Црну Гору изместити престоницу у унутрашњост и онако је велика густина саобраћаја у Београду тако да посете страних делегација изазивају велики колапс у саобраћају, а и многе јавне манифестације такође.

slazem se
 
ako vlast ne bude zavisila od manjina i ako se budu pridrzavali ustava i zakona ove zemlje i ako se separatizam bude kaznjavao po zakonu ove zemlje, zapusice im se usta.

Ma daj. Pa i sam znas da bi odmah "medjunarodna zajednica", nevladine organizacije", UN i ostali poceli da pene, kako terorisemo manjine.
Seti se sta je bilo kada je Milosevic tako nesto slicno pokusao na Kosovu i Metohiji...
 
stara je poznanica da svaka centralizacija potstiče separatizam...
...misim...

...što se tiče odnosa beograđani, vlast...jeste da je vlast ta koja muze ostatak Srbije i da beograđani nisu ti koji muzu provinciju, al su ipak, složićemo se, beograđani krajnji korisnici mužnje...ti koji se slade pomuženim mlekom...
 
Poslednja izmena:
Beograd je pun provincijalaca i malogradjana. Izvinite, možda sam nekog uvredila, ali, pogledajte na šta Grad liči. Podvlačim, nisu ljudi krivi za to nego nakaradna politika.


Tačno. Videli ljudi gde je lova. Da li im treba zameriti ili menjati politiku? Mislim, ovo drugo.

Svi oni koji nisu iz Beograda. Stranačke face.
[/B]

Ma, jok.. Tito je posle Drugog svet.rata zabranio zakonom koze i pozvao ljude sa sela u gradove. Od tada nastaje masovno naseljavanje Beograda.
beogradjani su živeli pre Drugog svetskog rata.;)



Parizani su ljudi koji zive u Parizu,
Beclije su stanovnici Beca,
Njujorcani naseljavaju Njujork
a Beogradjani zive u Beogradu

...ovakve cudne komentare i shvatanja je moguce cuti samo kod nas...nikada nisam videla da nekog pametnog, sposobnog i vaspitanog Indijca u Londonu neko ne nazove stanovnikom Londona...izvini, nista licno, ali takav stav je seme razdora i razlog iz koga se vode ovakva prepucavanja...

nikada nisam cula - jel ti prababa rodjena Njujorcanka - jeste - ok, onda si i ti:roll:...nebuloza stvarno...
 
Ma daj. Pa i sam znas da bi odmah "medjunarodna zajednica", nevladine organizacije", UN i ostali poceli da pene, kako terorisemo manjine.
Seti se sta je bilo kada je Milosevic tako nesto slicno pokusao na Kosovu i Metohiji...

Нисам ни ја да се сада праве региони јер нажалост данас имамо власт која зависи од шоптарских и мађарских гласова тако да би сигорно дошло до угрожавања суверенитета Србије, ако не данас онда сутра.

Да имамо носрмалну власт децантрализација би било нешто најкорисније за Србију али са овим људима на власти то може направити само проблеме
 
Нисам ни ја да се сада праве региони јер нажалост данас имамо власт која зависи од шоптарских и мађарских гласова тако да би сигорно дошло до угрожавања суверенитета Србије, ако не данас онда сутра.

Да имамо носрмалну власт децантрализација би било нешто најкорисније за Србију али са овим људима на власти то може направити само проблеме

a ako bi nis bio regionalni centar juzne srbije, da ga ne bi mozda siptari uzeli za sebe
 
a ako bi nis bio regionalni centar juzne srbije, da ga ne bi mozda siptari uzeli za sebe

Не би, али децентрализацију може да уради влада која има апсолутну већину у скупштини. Јер ова садашња власт би попустила шиптарима и дала би им посебан регион, исто тако би дала посебан регион муслиманима ( зато што зависи од њихових гласова ) и ето нама проблема у будућности. ДАкле са овом владом никако не треба делити Србију на регионе.
 
Poslednja izmena:

Back
Top