Dokle da cela Srbija finansira Beograd?

Meliot

Elita
Poruka
18.336
Dokle da cela Srbija finansira Beograd? Volim ja Beograd, on je glavni grad Srbije, ali dokle da cela Srbija finansira Beograd a zauzvrat dobije malo. Još kad vidim kako Beograđani veoma cene sebe i svoj grad a nipodaštavaju ostatak Srbije ovo pitanje dobija još više na značaju.

1629212855-shutterstock_1654093636-750x562.jpg

Poslednja izmena od moderatora:
Dokle da cela Srbija finansira Beograd? Volim ja Beograd, on je glavni grad Srbije, ali dokle da cela Srbija finansira Beograd a zauzvrat dobije malo. Još kad vidim kako Beograđani veoma cene sebe i svoj grad a nipodaštavaju ostatak Srbije ovo pitanje dobija još više na značaju.
kako si došao do tog podatka da Beograd vuče većinu para?

Од којих пара финансирају Град Београд? Са једне стране тврде да издржавају главни град, а са друге говоре како су им ниске зараде и да немају прилив средстава.

I bez statističkih podataka stojih iza svojih reči. Mali deo od ppreza ostaje lokalnim samoupravama, veći deo se sliva za Beograd.
Apsolutno je odlicno sto kvazi lokalne samouprave nemaju jos vise para u Srbiji. Mislim, i ovako imaju vise para nego sto vi mislite, samo im pa treba jos.

Prvo, zato sto je to najveca nesposobna banda. Drugo zato sto je to zla banda. Trece, zato sto bi to znacilo da jos vise otimaju od gradjana Srbije.

To nisu prave lokalne samouprave, vec obicna komunjarska banda nesposobnih lopova, kvazi politicara, kvazi krimosa, kvazi pandura i ostalih bitangi
.

Srbija je odlican primer za to. Takve stvari nisu dobro objasnjene u politickoj teoriji, zato sto je teoreticarima zaista tesko i da razumeju zasto su lokalne samouprave poput srpskih toliko dno. Ne moze zapadni mislilac da razume zasto su lokalni vlastodrsci jos vece dno od centralnih.

Lokalne samouprave u Srbiji ne sluze nicemu pozitivnom. Bukvalno nema niti jedna dobra stvar kod njih. Cak su i jos bolji primeri zasto je Drzava i vlast losa stvar, nego vlast na republickom nivou. To je zaista hit za politicku, pravnu i ekonosmku teoriju, ali tako je kako je.

Koliko puta sam video da neka mala lokalna samouprava nema novca za bilo šta iz budžeta (jer je mala, ljudi ne plaćaju poreze pa nema odakle da se nakupi) pa im se daje iz budžeta Beograda, koji je glavni za sakupljanje poreza.

Sta se ti sekiras, niti radis niti zaradjujes niti privredjujes, ti ga sigurno ne finansiras 😂😂😂

Back