Da li Beograd zaista previse 'muze' provinciju?

...pa koliko se secam palma i dok nije ushao u vlast gradio po jagodini ,stim shto on svoje birokrate drzi na uzici da ne mogu mnogo da klepaju pa preostane dosta i za grad ........

pa kako je mogao onda da gradi dok nije bio na vlasti, to je ociglednno neko rasulo. bas me interesuje da od lokalnog bidzeta moze da se stvori sve to. ajde budimo ozbiljni...
 
Mnogi clanovi foruma koji su iz unutrasnjosti se cesto zale da ih Beograd muze, da ima privilegije i da je prioritet u kojecemu.Da se previse sredstava sliva u beograd itd..
Sta vi mislite?

Beograd je moja dedovina ali mislim da ostali gradovi nepravedno daju toliku lovu za Grad.
Prebaciti neke od državnih institucija i u ostale grade, smanjiti izdvajanja za Beograd bila bi prava stvar.
Uostalom, mi nemamo pojma gde završi ta lova iz Niša i Sombora.Za sve što se u Bgd radi uzimaju se krediti.
 
Nikada ne bi uspelo zato sto Beograd ima izgradjen poseban sarm koji ljudi vole, zbilja vole cak sam se i ja iznenadila saznanjem. Putovanjca su mi pokazala da su "tamo negde" culi za Jugoslaviju i za Beograd dok me za Srbiju mahom pitaju - siberia? is it cold there?:eek: ...jednostavno Bg je brend za sebe i to nije lose, kome smeta nece biti u njemu, ko zeli nesto drugo obezbedice sebi to sta ga raduje...jedina stvar koja je nama potrebna je regionalizacija, spas je lepo izvedena regionalizacija...:aha:
Гледаш много са туристичке стране Београд би остао метроплоа, а неки град из унутрашњости би попут Вашингтона у САД био престоница Србије.
Њујорк није изгубио шарм и ако није престоница као и Санкт-Петербург и ако је Москва престоница Русије.
 
Poslednja izmena:
pa kako je mogao onda da gradi dok nije bio na vlasti, to je ociglednno neko rasulo. bas me interesuje da od lokalnog bidzeta moze da se stvori sve to. ajde budimo ozbiljni...

...moze bwe...Nis je najvise izgradjen za vreme SPS-a...da padnes u nesvest, minimum deset soping centara je tada napravljeno...sve nam je bilo besplatno, ne znam da sam platila clanarinu za neki sport, sve je grad pokrivao...nemam pojma kako je bilo moguce ali cinjenice su ipak cinjenice...ne znam ni kako su to izveli, sigurno su se puno ugradjivali, predstave nemam ali taj Mile Ilic je puno uradio za grad dok ne znam da se nesto krupno izgardilo za poslednjih sedam godina...
 
Ова мантра за прикривање лоповлука политичара и пребацивање тог безакоња на опљачкан народ(из ма ког града Србије), је толико пута виђена ''завади па владај'' лоповска доктрина властодржаца и њихових пудлица.

Тема заслужује кључ, због лажног и злонамерног (свесно или несвесно небитно) питања, које сугереише и упућује на поделе, оптужбе, ширење дефетизма и осећаја беспомоћности у народу.

Ако Бог да те су удружимо, брзо ће да нестану лопови који нас музу.

Знају они то, зато и заговарају и покрећу овакве бесплодне и контрапродуктивне полемике, расправе и пресипање из шупљег у празно.

Upravo tako!!!

Baš nam je super ovako. Kakva lokalna samouprava, kakvi bakrači. Sve je to priča samo da bi se ova naša Srija što lakše razbila..

U stvari, kad malo bolje razmislim, trebalo bi uvesti još veću centralizaciju.

Za početak, mislim da bi bilo najbolje, registraciju i tehnički pregled auta raditi samo u Beogradu. Tako bi izbjegli razno razna muljanja i potkradanja države na plaćanju taksi i poreza prilikom registracije, a i MUP bi imao bolju evidenciju ko sve i šta sve se vozi po srpskim putevima.
 
Mnogi clanovi foruma koji su iz unutrasnjosti se cesto zale da ih Beograd muze, da ima privilegije i da je prioritet u kojecemu.Da se previse sredstava sliva u beograd itd..
Sta vi mislite?

Juce si imao lepu priliku da u udarnim terminima na svim televizijama vidis da zaista jeste tako-dok pola juzne Srbije nema regulisane recne tokove i malo malo pa dodje do poplava,u Beogradu se slavilo na sva zvona kako ce Beogradjani moci sa tornja da vide Zlatibor i Majevicu...jer zaboga,bez tornja se zaista nije moglo...:roll:
 
ni beograd nije nesto specijalno ispred provincije, lakse je vaspitavati decu u provinciji 5 puta


...bese nekad:aha:...kada je sve bilo bolje organizovano i kada placanje clanarine za baletsku skolu nije bio pecat da ste nesto naucili vec ste morali da se trudite i trenirate svakodnavno...sada toga vise nema i skoro sam videla da su cuvene basket terene na platou kod "Filozofskog" srusili i napravili parking na mestu koje su generecije obozavale, baletska skola vise ne radi, vidim doduse da radi jedna preskupa pa tu roditelji samo "statusno" upisuju decu bez bilo kakve audicije a jezici se uce u paprenim privatnim skolama dok nase stare profesorice vise nisu "trendy"i nemaju kome da predaju...ranije, uz sve ove beneficije, konkretno Nis je bio fantasticno mesto za zivot i decu a sada mi se cini da nista ne radi...nije fora ne pruziti deci mogucnosti...u Beogradu makar toga ima...
 

Back
Top