Da li Beograd zaista previse 'muze' provinciju?

bas se takvi starosedeoci busaju u grudi, ponizavaju sve druge koji nisu iz bg, valjda kompleks. ali sve jedno, dosljaci ili starosedeoci sve vuku u bg.

....da su u beogradu busaju u grudi i ponizavaju sve druge niko u bg ne bi smeo doci ,ne znam da li je nekom falila dlaka sa glave ko je doshao da zivi u bg..................a mozda je trebalo malo lokal patriotskog da se uvede ..............:think:
 
Не би било лоше да се престоница измести из Београда у унутрашњост попут поступка Црне Горе где је Цетиње престоница, у градове који су то били у прошлости нпр. Крушевац, Крагујевац тако да би се смањила гравитација становништва према Београду, а уједно и учвртио центар или југ Србије што је јако битно и због нерешеног статуса јужне српске покрајине Косова и Метохија.
 
Не би било лоше да се престоница измести из Београда у унутрашњост попут поступка Црне Горе где је Цетиње престоница, у градове који су то били у прошлости нпр. Крушевац, Крагујевац тако да би се смањила гравитација становништва према Београду, а уједно и учвртио центар или југ Србије што је јако битно и због нерешеног статуса јужне српске покрајине Косова и Метохија.

Krusevac?:think:
 
Ова мантра за прикривање лоповлука политичара и пребацивање тог безакоња на опљачкан народ(из ма ког града Србије), је толико пута виђена ''завади па владај'' лоповска доктрина властодржаца и њихових пудлица.

Тема заслужује кључ, због лажног и злонамерног (свесно или несвесно небитно) питања, које сугереише и упућује на поделе, оптужбе, ширење дефетизма и осећаја беспомоћности у народу.

Ако Бог да те су удружимо, брзо ће да нестану лопови који нас музу.

Знају они то, зато и заговарају и покрећу овакве бесплодне и контрапродуктивне полемике, расправе и пресипање из шупљег у празно.
 
Sta vuku? Kako?

pa pare vuku, sta bi drugu. sve je centralizovano, svaki segmen drustva. lokalna poreska uprava ubira porez na svetlece reklame i baste a sve ostale pare idu u beograd, da bi se gradila arena, avalski toranj i mogo sto sta a radnik na istom poslu u beoradu ima duplo vecu platu od mene.

a ako neko spomene regionalizaciju i ekonomsku samostalnost regiona odmah je separatista...
 
pa pare vuku, sta bi drugu. sve je centralizovano, svaki segmen drustva. lokalna poreska uprava ubira porez na svetlece reklame i baste a sve ostale pare idu u beograd, da bi se gradila arena, avalski toranj i mogo sto sta a radnik na istom poslu u beoradu ima duplo vecu platu od mene.

a ako neko spomene regionalizaciju i ekonomsku samostalnost regiona odmah je separatista...

Vlast, pojedinci vuku, a ne narod.
 
Што да не има традицију престоног града Србије треба гледати у будућност не може се политика очувања суверенитета и интегитета спроводити само на речима, треба предузети конкретне кораке и спречити миграцију становништва са југа Србије што је најбитнији фактор у очувању државе Србије.
 
pa pare vuku, sta bi drugu. sve je centralizovano, svaki segmen drustva. lokalna poreska uprava ubira porez na svetlece reklame i baste a sve ostale pare idu u beograd, da bi se gradila arena, avalski toranj i mogo sto sta a radnik na istom poslu u beoradu ima duplo vecu platu od mene.

a ako neko spomene regionalizaciju i ekonomsku samostalnost regiona odmah je separatista...

..kakve veze ima sad sve ovo ,pa najvece prosechne plate su beochinu pa ga niko ne pljuje ...........
 
Што да не има традицију престоног града Србије треба гледати у будућност не може се политика очувања суверенитета и интегитета спроводити само на речима, треба предузети конкретне кораке и спречити миграцију становништва са југа Србије што је најбитнији фактор у очувању државе Србије.

Upravo zbog sprecavanja migracije i ekonomskog razvoja juzne Srbije i ocuvanja integriteta i suvereniteta drzave Srbije, Krusevac nije los predlog.
Mada ni Nis, nije losa opcija.
 
Не би било лоше да се престоница измести из Београда у унутрашњост попут поступка Црне Горе где је Цетиње престоница, у градове који су то били у прошлости нпр. Крушевац, Крагујевац тако да би се смањила гравитација становништва према Београду, а уједно и учвртио центар или југ Србије што је јако битно и због нерешеног статуса јужне српске покрајине Косова и Метохија.

Nikada ne bi uspelo zato sto Beograd ima izgradjen poseban sarm koji ljudi vole, zbilja vole cak sam se i ja iznenadila saznanjem. Putovanjca su mi pokazala da su "tamo negde" culi za Jugoslaviju i za Beograd dok me za Srbiju mahom pitaju - siberia? is it cold there?:eek: ...jednostavno Bg je brend za sebe i to nije lose, kome smeta nece biti u njemu, ko zeli nesto drugo obezbedice sebi to sta ga raduje...jedina stvar koja je nama potrebna je regionalizacija, spas je lepo izvedena regionalizacija...:aha:
 
Pa nije jedan gradjanin Beograda kriv zbog toga, vec vlast!
А ту власт чине углавно људи из провинције, нити предесдник републике нити председник владе нити председница Народне скупштине нису родом из Београда.
 
Ta ideja da Beograd muze provinciju je jedna otrcana floskula koju ponavlja lokalno stanovnistvo u bilo kojem kraju Srbije.Licno,zivim na jugu i ne mislim da je Bg kriv.Razloge za svoju nesposobnost lokalni politicari svaljuju na nas glavni grad.To neprestano ponavljaju na lokalnim medijima i narod to upije.Onaj ko je sposoban da zivi i uspe tu gde je rodjen,njemu ne treba Beograd.
 
Ta ideja da Beograd muze provinciju je jedna otrcana floskula koju ponavlja lokalno stanovnistvo u bilo kojem kraju Srbije.Licno,zivim na jugu i ne mislim da je Bg kriv.Razloge za svoju nesposobnost lokalni politicari svaljuju na nas glavni grad.To neprestano ponavljaju na lokalnim medijima i narod to upije.Onaj ko je sposoban da zivi i uspe tu gde je rodjen,njemu ne treba Beograd.

................:worth::worth:...........:super:
 

Back
Top