Quantcast

Zujanje u usima

  • Začetnik teme sundjerce@.ptt.yu
  • Datum pokretanja

Gost
sta da kazem u pitanju je ostecenje sluha mada se javlja na visokim frekvencijama tako da ne smeta u komunikaciji u pitanju su visoki tonovi i to nije opasno ali kao propratna pojava je jako zujanje u usima u jednom ili oba izgleda da nema leka a pojavilo se mnogo posle bombardovanja
 
Poruka
7.141
Tinitus moze biti opsledica citavog niza kako otorinoloskih bolesti slusnog aparata do neuroloskih poremecaja do tinitusa na nervnoj bazi (psiholoski). Uzmite uput za ORL lekara od lekara opste prakse, iskljucite jedan po jedan uzrok.
 

indigo

Aktivan član
Poruka
1.056
mali dodatak: zujanje u usima moze, izmedju ostalog, biti jedan od simptoma oboljenja vilicnog zgloba - tzv. costen-ov sindrom; najcesce se javlja kod osoba koje imaju snizen zagrizaj, iz bilo kog razloga (abrazija, neodgovarajuci ispuni i protetski radovi, nedostatak bocnih zuba itd.), i/ili ortodontske anomalije, pogotovo ako je prisutno jos i neko sistemsko oboljenje zglobova, i/ili prirodjena slabost vilicnog zgloba i zglobnih veza.

drugim recima, nije lose da spisku specijalista pridodate i stomatologa, posebno oralnog hirurga - oni to "najlepse" dijagnostikuju; on ce vas dalje uputiti sto se tice terapije.

mnogo srece.
 

nickname

Početnik
Poruka
5
Hvala na odgovorima.
Jos da dodam nesto sto sam propustio u prvoj poruci. Vec godinu dana sam pod nekim stresom pijem xanax redevno, ponekad i bensedin, a u poslednje vreme sam bas nervozan, pa ja predpostavljam da je to na nervnoj bazi. Kad popijem 5mg bensedina zujanje prestane ali se plasim da se ne navucem na bensedin. Da pitam jos i ovo jel sme da se uzima bensedin ako pijem xanax kao terapiju?
PS ORL nalaz je uredan.
 
Poruka
7.141
Ne znam zasto i sa kojom idejom pijete Xanax i Bensedin?! Uopste je besmisleno sto pijete godinu dana Xanax redovno, on je anksiolitik koji izaziva najvecu zavisnost i najteze skidanje, nema nikakvih indikacija da ga pijete godinu dana redovno (to znaci svaki dan) a piti jos jedan lek iz iste grupe je totalno nekriticno neznanje lekara ako Vam je lekar prepisao terapiju, a ako je pijete na svoju ruku - ne znam ni sta da Vam kazem! Od cega god da se lecite, terapija Vam sasvim sigurno - i to Vam potpisujem svojom psihijatrijskom diplomom! - nije dobra! Ili menjajte lekara koji Vas tako vodi, ili ako se sami lecite - trazite lekara koji ce Vam dati adekvatne lekove za Vas poremecaj i nece od Vas napravioti narkomana!
 
Poruka
7.141
Tesko da ima hipoertenziju jer pije lekove koji obaraju pritisak. Ali zujanje u usima moze da bude i od niskog pritiska pa nije za odmet izmeriti pritisak, iako je malo verovatno da se zujanje javlja 24 sata u kontinuitetu......
 

nacafaca

Zainteresovan član
Poruka
389
A meni su pa cesto zapusene usi!Stvarno ne znam zasto!Bila sam kod usnog na Poliklinici ali mi je rekla da to nije nista!Ali kako kada su meni usi zapusene skoro svaki dan ali ne sve vreme nego povremeno a kada recimo popijem cafetin zbog glavobolje istog trenutka se otpuse!Da li neko zna u cemu je problem?To traje sigurno godinu i po!
 

indigo

Aktivan član
Poruka
1.056
nickname:
Da ja skripim zubima nocu, sta je uzrok tome i kako protiv toga?
skripanje zubima je najcesce posledica psiholoskih faktora - unutrasnje tenzije koje pacijent ni u snu ne moze da se resi.... pravi mnoge probleme - ostecuje zube (abradiraju se), strada potporni aparat zuba (za nekoliko godina se rasklimaju kod mladog sveta kao da su 30 godina stariji), strada vilicni zglob (kao sto je kod vas moguce - costenov sindrom JAKO "voli" one koji skripe zubima), itd.itd. zavisi od intenziteta skripanja zubima, posledice mogu biti vrlo teske - jer su misici zatvaraci usta izuzetno snazni, a u snu covek nema kontrolu i osecaj kao sto bi budan.

resenje je kombinovana terapija:
- izrada stitnika za zube; to rade ortodonti, prema vama licno, individualno; uzima se otisak i pravi nesto nalik na nagrizni greben, od posebne vrste akrilata, koji se nosi nocu. on stiti zube od trosenja (trosi se aparat), a tokom daljnjeg nosenja uzrokuje i da pacijent prestane da skripi zubima, misici se relaksiraju, podize se malko zagrizaj, periodoncijum vraca na stabilno stanje - drugim recima: mozak "shvati" da vise ne moze, pa vise to i ne radi.
- psihoterapija,
- farmakoterapija u smislu korektno prepisanih psihofarmaka.

sto se tice ovog poslednjeg: neke laicke kombinacije psihofarmaka, uzetih na svoju ruku ili od nedovoljno strucnog lica, itekako mogu cudo da nacine pacijentu, i izazovu cak obrnuti efekat od zeljenog; zbog toga bi bilo jako dobro da i to resite.

mnogo srece.
 

Lucky girl

Elita
Poruka
18.541
evo da pitam,da ne otvaram novu temu :) imam zujanje u usima ,nekad je jace,nekad ga skoro ni nema.....ne smeta mi,s tim sto kad skrgnem zubima,tacnije potpuno poklopim vilicu,onako jako,e tad kao da zujanje u momentu bude jace....ici cu ovih dana kod lekara,samo me zanima vase misljenje,iako sam procitala ovo iznad,ali me zanima ovo za vilicu,zasto je jaci zvuk kad u momentu onako jako zube sklopim.
 
Poruka
7.141
Lucky girl:
evo da pitam,da ne otvaram novu temu :) imam zujanje u usima ,nekad je jace,nekad ga skoro ni nema.....ne smeta mi,s tim sto kad skrgnem zubima,tacnije potpuno poklopim vilicu,onako jako,e tad kao da zujanje u momentu bude jace....ici cu ovih dana kod lekara,samo me zanima vase misljenje,iako sam procitala ovo iznad,ali me zanima ovo za vilicu,zasto je jaci zvuk kad u momentu onako jako zube sklopim.

Zujanje u usima svakako ne nastaje od zvuka (spoljnjeg) vec od nekog poremecaja na nivou slusnog aparata uha. Neophodno je da se javis specijalisti ORLa na pregled, a zujanje u usima moze da bude i simptom hipertenzivne krize odnosno naglog skoka krvnog pritiska. Pozdrav
 

nadav

Početnik
Poruka
1
ne znam odgovor ali imam slican problem,meni zuji u usima odjednom cikne i rusi me pronadjeno je da imam losu cirkulaciju pijem lekove ali mi to slabo pomaže predeo oko levog oka mi malo otekne ali lekar kaže da to nije povezano sa tim ne znam šta da radim
 

Top
  Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.