Zujanje u usima

  • Začetnik teme sundjerce@.ptt.yu
  • Datum pokretanja
ne znam odgovor ali imam slican problem,meni zuji u usima odjednom cikne i rusi me pronadjeno je da imam losu cirkulaciju pijem lekove ali mi to slabo pomaže predeo oko levog oka mi malo otekne ali lekar kaže da to nije povezano sa tim ne znam šta da radim

Vasa poruka je vec na forumu, nema potrebe da je ponavljate vise puta.
Ostavila sam Vam link koji vodi ka lepljivoj temi, a odnsi se na to kako se postavljaju pitanja na ovom forumu.
Ovako kako ste Vi napisali svoj post ne mozete ocekivati odgovor.
 
vec jedno dve- tri nedelje imam pishtanje u ushima koje je najjache ujutru i uveche, preko dana ga ne konstatujem, a ni ujutru i uveche mi ne smeta preterano ako se koncentrishem na neshto drugo. bila sam kod specijaliste za orl, sluh mi je dobar, a i rekli su mi da sam suvishe mlada za oshtecenje slushnog zivca (24 god.).onda su mi rekli da je moguce prolecna anemija, medjutim krv mi je dobra ( gvozdje 17). posle toga sam prestala da idem kod lekara.zanima me samo da li moze da se lechi nekako ili ce nestati tako kako je i doshlo.
hvala.
 
da li je nekom pomogao lek Tanakan?

a da, imam i ja zujanje koje traje i traje, samo taj lek je navodno dobar ali mi nije pomogao
posto sam pio duze vreme resio sam da prestanem jer nema efekta,
doktori kazu da se zujanje u usima (dijagnoza-ostecenje slusnog zivca) leci dugo i da nije skljuceno
da bude neuspesno

pa..zanima da li je kod nekoga bilo uspesno,. A moze i neki savet, necu zameriti
 
...to je nekad bila relativno retka bolest a sad je dobila skoro razmere epidemije...lekari nemaju nijedno jasno objasnjenje sta je uzrok pa ni tretmani nisu narocito uspesni...neki misle da je virusna infekcija, drugi da se radi o psihosomatskoj bolesti kao posledici hronicne misicne tenzije u glavi i vratu koja negativno utice na cirkulisanje krvi do unutrasnjeg uha - ako su u pravu onda je preterano koriscenje kompjutera, gledanje tv-a i opsti stres uzrok zbog koga sve vise ljudi ima ovaj problem...mozda da pokusas sa nekom od tehnika za opustanjer...mozda joga ili akupunktura a kazu da .................takodje moze da pomogne
 
ni ja nisam cuo da se neko resio napasti
bar ne zauvek

ako se ne obrati paznja, ne primecuje se zujanje
ok je dok ne smeta u razgovoru i sl.

hvala za savet, probacu neko opustanje (pa kud puklo:))
 
moguce da je to zbog povisenog pritiska ali i ako su ti mozda zacepljene usi(ovo pogotovo vazi ako je zujanje izrazenije kad lezis)

nista od toga nije u pitanju
do sada sam bio na najmanje 30 pregleda
konstantovano je samo ostecenje slusnog zivca, nema zacepljenja ni pritiska
a sve to traje vec 3-4 god, naucio sam da zivim sa tim, pa mi i ne smeta preterano samo je uvek prisutno
 
i meni zuji u usima vec 2 nedelje i krckaju mi usi kad progutam pljuvacku.Ja mislim da je to od prevelike buke ali kada sam otisao kod doktora sve je bilo ok. Imao sam zapusen nos redovno i rekli su mi da je od toga ali evo vise nije pa je zujanje jos prisutno.Kako se resiti ovoga i da li je neko ko je pomenuo taj problem ovde resio to.
 
i meni zuji u usima vec 2 nedelje i krckaju mi usi kad progutam pljuvacku.Ja mislim da je to od prevelike buke ali kada sam otisao kod doktora sve je bilo ok. Imao sam zapusen nos redovno i rekli su mi da je od toga ali evo vise nije pa je zujanje jos prisutno.Kako se resiti ovoga i da li je neko ko je pomenuo taj problem ovde resio to.

Imao sam i to, havala Bogu, dok je trajalo jako je nerviralo kad je nestalo nikad vide se nije pojavilo. Nemam pojma odakle i zbog cega je, jedino sto bi mogao nagovestiti je da je to bilo pvezano sa psihickim nekdasnjim mojim problemima.
 
Akupunktura. Samo i jedino.

Stvarno je pomoglo, bila je u pitanju migrena, i hronični sinuzitis, sa začepljenim sinusima (koji bu se inače morali punktirati). Inače, Imam nešto literature (za lekare) o akupunkturi, i svugde se govori koje bolesti se leče u potpunosti, koje se samo olakšaju, i kada je akupunktura kontraindikovana. Kao i kod svakog drugog lečenja, bolji su rezultati ako se ode ranije. Treba birati iskusnog akupunkturologa, koji je završio istočnu medicinu pored zapadne, i koji je u stanju i da da dijagnozu, mada nije na odmet poneti i rezultate ranijih pregleda, ako ih ima. Postoje i specijalisti za terapiju bola (najčešće reumatolozi), koji imaju delimično znanje o akupunkturi, samo u okviru svoje specijalnosti; kod njih isto nije loše ići, ako su smetnje u vezi njihove specijalnosti.
Unašoj porodici, kada se sasvim maloj deci zapuši nos, stimulišemo pritiskom i štipkanjem određene tačke, i ne trebaju im kapi za nos. (naučila sam neke sitnice iz onih knjiga)
 
Mozemo pretpostaviti da bolesti koje je moguce leciti stiskanjem i iglicama jesu psihickog porekla, ne? Ne zelim reci da bolesti nisu stvarne, niti da odredjeni tretmani nisu efikasni, ono sto me zanima jeste da li je pacijentu stvarno pomogla ona iglica zabodena u pravo mesto, ili je to bilo besprekorno poverenje u vesto izgovorene reci terapeuta.

??

:)
 
Mozemo pretpostaviti da bolesti koje je moguce leciti stiskanjem i iglicama jesu psihickog porekla, ne? Ne zelim reci da bolesti nisu stvarne, niti da odredjeni tretmani nisu efikasni, ono sto me zanima jeste da li je pacijentu stvarno pomogla ona iglica zabodena u pravo mesto, ili je to bilo besprekorno poverenje u vesto izgovorene reci terapeuta.

??

:)

Čoveče, sinuse sam sama sebi radila, elektroakupunkturom, hoćeš da ti opisujem šta je izašlo napole, ako nisi gadljiv? Kakva sugestija!
Akupunktura je indikovana za tačno određena bolesti i stanja. U Kini, uporedo egzistiraju obe medicine i oba fakulteta, pa Kinezi idu kod zapadnog doktora za jedne stvari (npr razne operacije i sl.), a kod tradicionalnog za druge . Akupunktura je ugalavnom najbolja za poremećaje u funkcionisanju pojedinih organa i sistema, terapiju bola, podizanje imuniteta, promene na organima koje nisu dovele do trajne degeneracije tkiva i, naravno, za terapiju bola. Oni tamo koriste akupunkturnu anesteziju čak i za carski rez, što je, mislim jako dobro, jer nema štetnih hemijskih dejstava na majku i dete, a i jako je zgodno i za ljude čiji organizam iz nekog razloga ne podnosi anestetike. Ima toga još, da ne dužim, zato je važno otići kod dobrog akupunkturologa. Ne smem nikoga da reklamiram, postoji sajt udruženja akupunkturologa, pa se tamo može videti ko se kod nas time bavii ko su ti ljudi ( svi su lekari zapadne medicine), za šta je akupunktura dobra a za šta ne. Od kraja 2006. ili početka 2007. god. , ne znam tačno, akupunktura je i kod nas priznata, a u Francusloj, npr, još pre više od 100 god.
Nije to stvar našeg verovanja ili ne - to je kao kada bi rekli: "Ja ne verujem u letenje stvari težih od vazduha, prema tome letenje avionom je sugestija."
Da, i terapeut ne mora ni da govori, može, sasvim, da buge i nem, važno je da tačno zna šta je pacijentu.
 
Poslednja izmena:
Hvala na infou, samo prikupljam informacije. Nisam upoznat sa akupunkturom pa zato mi je malo sumnjiva. Da, potpuno verujem da je bezbroju ljudi pomogla, no onda da predjemo na sledece pitanje: na koji to nacin ta iglica tera bolesti od coveka? Kakvo dejstvo ona razvija pri tom ubodu koje leci bolest dok lupis dlan o dlan?

Hm, ne vredi, mislim da je ovo van ove teme tako da ne bi trebalo da raspravljamo o akupunkturi osim kao o necemu sto se moze upotrebiti i u lecenju zujanja u usima.

Sorry

:)
 
Hvala na infou, samo prikupljam informacije. Nisam upoznat sa akupunkturom pa zato mi je malo sumnjiva. Da, potpuno verujem da je bezbroju ljudi pomogla, no onda da predjemo na sledece pitanje: na koji to nacin ta iglica tera bolesti od coveka? Kakvo dejstvo ona razvija pri tom ubodu koje leci bolest dok lupis dlan o dlan?

Hm, ne vredi, mislim da je ovo van ove teme tako da ne bi trebalo da raspravljamo o akupunkturi osim kao o necemu sto se moze upotrebiti i u lecenju zujanja u usima.

Sorry

:)

Može se upotrebiti za lečenje zujanja u ušima. Ne deluje "dok dlanom o dlan", već se rezultati osete malo kasnije (zavisi šta je u pitanju, osim terapije bola, koja je odmah) ubada se više iglica odjednom, 7-8 ili 13-14, ništa ne boli, radi na principu protoka telesne energije koja je u slučaju bolesti poremećena, tj, neki organ ne radi kako valja. Dovodi u ravnotežu međusobno delovanje raznih organa i sistema, jer se ta ravnoteža lako poremeti (bolesti, stresovi, infekcije, disfunkcija pojedinih žlezda... ima svašta). I "bocka" se više puta, (oko 7-10), zavisno od uzroka i poremećaja. Nije škodljivo. Nema alergije. Nema neželjenih dejstava. Probaj.
 
Uh, hvala, ali nebi za sada, mozda ako se nekad javi neka potreba. Dobro, ako pomaze zasto ne isprobati, terapija verovatno nije preskupa pa ko voli nek izvoli. Mada, sta bi jos dodao, iako to lepo zvuci, zaobici sve uticaje koje su uzrok bolesti i direkno pomoci da se uspostavi energetska ravnoteza, mislim, kad dejstvo iglica oslabi, posto ako se nismo pozabavili pravim uzrocima koji su doveli do bolesti, nece se bolest mozda vratiti? Neznam, mozda je telo svemocno, samo treba bocnuti odredjeno mesto? ;)

Lep pozdrav!

:)
 
Uh, hvala, ali nebi za sada, mozda ako se nekad javi neka potreba. Dobro, ako pomaze zasto ne isprobati, terapija verovatno nije preskupa pa ko voli nek izvoli. Mada, sta bi jos dodao, iako to lepo zvuci, zaobici sve uticaje koje su uzrok bolesti i direkno pomoci da se uspostavi energetska ravnoteza, mislim, kad dejstvo iglica oslabi, posto ako se nismo pozabavili pravim uzrocima koji su doveli do bolesti, nece se bolest mozda vratiti? Neznam, mozda je telo svemocno, samo treba bocnuti odredjeno mesto? ;)

Lep pozdrav!

:)

Nisam dobro objasnila, tu je reč o delovanju na uzroke, pa tek onda uz to, i na trenutne tegobe, ako su baš velike.
U terapiji bola kod bolesti koje nisu izlečive (npr reumatoidni artritis) delovanje terapije traje najmanje 6 meseci (kod težih i zapuštenih slučajeva), inače je uobičajeno 2-3 godine. To je dosta individualno, i zavisi i od starosti pacijenta i od trajanja bolesti pre nego što se počelo sa terapijom. A za to vreme bi pacijent, da nije terapije iglicama, popio ogromne količine analgetika, i urnisao i jetru i bubrege i želudac, bez potrebe. Kada se sabere cena lekova i drugih tretmana u trajanju 2-3 godine, možda akupunktura i nije skupa, samo što se tu plaća odjednom, a lekovi protiv bolova se jedu kao kokice, malo po malo, svaki dan, pa se manje oseti po novčaniku.
Treba bocnuti određena mesta, ima ih oko 1500, ali nije svemoćno. Kad pacijent ode kod akupunkturologa, on mu objasni šta ga tačno očekuje, pa tek onda se dogovaraju o lečenju.
A da ne spominjem gomilu bolesti koje trajno izleči. Srećno!
 
Poslednja izmena:

Back
Top